Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 22 grudnia 2022 
    

Procesory Ryzen Threadripper 7000 i 7000 PRO zadebiutują we wrześniu


Autor: Zbyszek | 17:47
(2)
W czerwcu podczas swojej konferencji Analyst Day 2022 firma AMD ogłosiła m.in. że 2023 roku do sprzedaży trafią procesory Ryzen Threadripper serii 7000. Będą to procesory o nazwie kodowej Storm Peak, przeznaczone dla entuzjastów oraz dla stacji roboczych, i zgodne pamięciami DDR5 oraz magistralą PCI-Express 5.0. Pod względem technicznych będą to procesory bardzo podobne do EPYC 4. generacji (Genoa), ale adresowane do innych zastosowań - zamiast w serwerowniach i centrach danych, CPU będą dedykowane do montowania w wydajnych i drogich komputerach typu desktop, lub korporacyjnych stacjach roboczych. W sieci właśnie pojawiły się nowe informacje.

Według nich debiut procesorów Ryzen Threadripper 7000 jest obecnie planowany na wrzesień 2023 roku, a procesory te pojawią się w dwóch wersjach - PRO dla korporacji, i bez dopisku PRO, w wersji dla entuzjastów i klientów indywidualnych. Tym samym AMD wróci do rozwiązania znanego z serii Thredripper 3000, i postąpi inaczej niż w przypadku serii Threadripper 5000, które była oferowana tylko w wersji PRO dla korporacyjnych stacji roboczych.

Wersja przeznaczona dla korporacji, czyli Ryzen Threadripper 7000 PRO otrzyma do 96-rdzeni, 8-kanałowy kontroler DDR5, obsługę 128-linii PCI-Express, korporacyjne funkcje PRO i brak jakichkolwiek opcji podkręcania. Pod względem technicznym wykorzystany zostanie ten sam chiplet I/O, co w EPYC 4. generacji (Genoa).

Wersja dedykowana dla entuzjastów będzie mieć nieco inną podstawkę, 4-kanałowy kontroler pamięci DDR5, obsługę 64 linii PCI-Express, wyłączone funkcje PRO, ale udostępnioną możliwość podkręcania. Pod względem technicznym AMD prawdopodobnie zastosuje w tych procesorach inny chiplet I/O, a nie ten pochodzący z EPYC 4. generacji (Genoa). Maksymalna liczba rdzeni nie jest znana, ale prawdopodobnie nie przekroczy 64 rdzeni / 128 wątków, ze względu na ograniczenia system Windows w obsłudze większej liczby rdzeni / wątków w pojedynczym procesorze.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Geona ?? I to 3 razy !! (autor: DrLamok | data: 26/12/22 | godz.: 20:22)
    Naples
    Rome
    Milan
    Genoa !!!!!!

    Jakieś skojarzenia? Może to miasta we Włoszech??

    https://en.wikipedia.org/wiki/Genoa
    https://en.wikichip.org/wiki/amd/epyc

    K..wa GEONA napisali, i to TRZY RAZY... totalne zero myślenia... pisać kurna artykuły z chirurgii mózgu może zacznijta...


  2. @ 1 (autor: power | data: 27/12/22 | godz.: 18:39)
    Tak, to sa nazwy wloskich miast.
    Wiecej luzu DrLamok.
    Moze ten blad w artykule wzial sie z innej nazwy ukladu AMD - Geode? :)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.