Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 3 stycznia 2023 
    

ASUS jest pod wrażeniem procesorów AMD Dragon Range


Autor: Zbyszek | źródło: ASUS | 22:45
Wprowadzenie przez Intela laptopowych procesorów Core 12. generacji i Core 13. generacji w wersjach "HX" z 16 lub 24 rdzeniami (8 wydajnych + 8 lub 16 efektywnych) nie mogło pozostać bez odpowiedzi ze strony AMD. Dlatego oprócz typowych 8-rdzeniowych procesorów APU Phoenix (ZEN 4), producent postanowił przygotować też laptopowe procesory z 16 rdzeniami ZEN 4, o nazwie kodowej Dragon Range. Trafią one na rynek prawdopodobnie jeszcze w 1. kwartale 2023 roku, a laptopy z nimi zaprezentował już ASUS. Nowe 16 rdzeniowe procesory mobilne od AMD znajdą się w laptopach ROG Zephyrus i ROG Zephyrus Duo z serii na 2023 rok, a z ich prezentacji wynika, że ASUS jest pod wrażeniem osiągów procesorów Dragon Range.

16-rdzeniowa wersja z TDP 55W pod względem wydajności ma tylko nieznacznie ustępować desktopowemu procesorowi Ryzen 9 7950X, prezentując od niego znacznie lepszą efektywność energetyczną. Co więcej po aktywacji Precision Boost Overdrive wydajność wielowątkowa ma wzrastać do 10 procent, i osiagać poziom porównywalny z desktopowym procesorem Ryzen 9 7950X, przy nadal znacznie niższym poborze energii.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.