Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 9 stycznia 2023 
    

PlayStation 5: sprzedaż konsoli przekroczyła liczbę 30 mln sztuk


Autor: Zbyszek | źródło: Sony | 14:43
Prezes Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan ogłosił oficjalnie, że sprzedaż konsoli PlayStation 5 przekroczyła już poziom 30 mln sztuk. Stało się to w dwa lata i dwa miesiące, co czyni PlayStation 5 drugą najlepiej sprzedającą się w tym okresie konsolą w historii Sony. Lepszy wynik uzyskała tylko poprzednia konsola PlayStation 4, której sprzedaż przekroczyła 30 mln sztuk w okrągłe 2 lata od oficjalnej premiery. Sprzedaż PlayStation 5 z pewnością byłaby wyższa, gdyby nie problemy z dostępnością układów scalonych wynikające ze 100 procentowego obłożenia fabryk układów scalonych, czy też przejściowe problemy z dostępnością elementów dyskretnych.

W efekcie przez cały 2021 rok i na początku 2022 roku produkcja konsol PlayStation 5 byla niższa od planowanej, a ich dostępność w sklepach ograniczona. Sytuacja poprawiła się na przełomie wiosny i lata 2022 roku. Pod koniec czerwca 2022 roku Sony informowało o tym, że sprzedaż konsoli przekroczyła 20 mln egzemplarzy. Gdy zniknęły problemy z dostępnością, kolejne 10 mln egzemplarzy zostało sprzedane w sześć i pół miesiąca.

Tym samym obecnie PlayStation 5 jest na dobrej drodze do tego, aby wyprzedzić pod względem szybkości sprzedaży poprzednią konsolę PS4. Jesienią 2023 roku lub w 2024 roku powinny natomiast zadebiutować nowe warianty PS5, z układami scalonymi wytwarzanymi w nowszej litografii 5nm lub 4nm. Według dostępnych informacji obydwa będą występować wyłącznie w wersji "Digital" bez napędu optycznego. Osoby zainteresowane będą mogły dokupić napęd optyczny oddzielnie i podłączyć go do konsoli za pomocą przewodu.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.