Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 27 stycznia 2023 
    

Intel Foundry Services chwali się pierwszym dużym klientem


Autor: Zbyszek | źródło: Intel | 19:34
Intel Foundry Services to dział Intela zajmujący się wytwarzaniem układów scalonych dla odbiorców zewnętrznych. Obecnie w ramach usług Intel Foundry Services można odbierać układy scalone wytwarzane w litografii 14nm, w której Intel wciąż posiada duzo aktywnych linii produkcyjnych. W 2024 roku oferta Intel Foundry Services ma poszerzyć się też o możliwość zamawiania produkcji w nowszych litografiach 10nm (Intel 7) oraz we flagowej litografii Intel 3, której parametry powinny być nie gorsze a nawet nieco lepsze niż litografii TSMC N4. Intel poinformował własnie o pozyskaniu pierwszego dużego klienta na układy scalone wytwarzane w tej litografii.

Obaj producenci zawarli już kontrakt o wartości ponad 4 miliardów dolarów na dostawę układów scalonych wytwarzanych w litografii Intel 3. Krzemowy gigant dodaje też, że transakcja była finalizowana wspólnie z pracownikami Tower Semiconductor, czyli małej firmy wytwarzającej na zamówienie specjalizowane układy scalone, która została zakupiona przez Intela za 5,4 mld USD w lutym 2022 roku. Niewykluczone więc, że kontrakt z Intel Foundry Services zawarł jeden z klientów Tower-Semiconductor. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.