Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 8 lutego 2023 
    

Layout sklepu internetowego


Autor: materiały partnera | 18:05
Ciężko jest wyobrazić sobie przedsiębiorstwo lub sklep, który nie istniałby również w sieci. Nasza witryna jest często pierwszym miejscem, do którego trafiają potencjalni klienci.
Layout strony internetowej ma bardzo ważne znaczenie w obiorze strony. Dowiedz się, dlaczego projekt graficzny jest tak ważny.

 


Strona sklepu internetowego jako wizytówka

Właściwie prowadzony sklep internetowy otwiera drogę do rozwoju firmy poprzez lepszą promocję oraz zdobywanie nowych klientów. Jego dobre funkcjonowanie ułatwia korzystanie stałym klientom powodując u nich zadowolenie i zwiększając chęć dalszej współpracy.

Nowi klienci wchodząc na witrynę sklepu niekiedy niekiedy spotykają się po raz pierwszy z marką. Pozytywny odbiór w tym momencie jest kluczowy.

To co zobaczą na stronie głównej będzie ich pierwszą informacją tego co chcemy zaprezentować. W tej kwestii najważniejsza będzie aranżacja graficzna strony. Jak więc powinien wyglądać jej projekt?

Odpowiedni projekt graficzny

Grafika strony musi być opracowana przez indywidualny projekt. Najważniejsze jest żeby oddawała idee naszej działalności w przejrzysty sposób. Osoba wchodząca na stronę powinna od razu wiedzieć, czego ona dotyczy. 

W tym celu będą pomocne wszelkie grafiki naprowadzające, zdjęcia, ale również wyróżniające się nagłówki.

Tematyka powinna wybijać się pośród nich. Warto jest dostosować pod nią nawet kolorystykę. Inne barwy zagoszczą w poradnikach zdrowotnych, na stronie o tematyce funeralnej, a jeszcze inne w sklepie młodzieżowym.

Kolejną ważną kwestią jest ogólna estetyka strony. Sklep internetowy musi być przyjemny w odbiorze. 

Przede wszystkim nie możemy nadmiernie bombardować bodźcami, zmieniającymi się grafikami, zbyt jaskrawymi kolorami, czy zaburzoną koncepcją. W większości sklepów takie rozwiązanie nie będzie skuteczne. A nawet wówczas kiedy pozwalamy sobie na nieco bardziej ekstrawaganckie wariancje płynność powinna zostać zachowana.

Funkcjonalny layout sklepu

Odpowiedni layout strony przekłada się na jej funkcjonalność. Jego projekt nie opiera się jedynie o grafikę, ale również techniczną stronę np. w kwestii wyświetlania się nagłówków, komunikatów lub właściwego przechodzenia od strony do strony.

Optymalizacja głównych segmentów jest znacząca, ponieważ pozwala na łatwiejsze i intencjonalne korzystanie ze strony. Bez tego klienci mogą kluczyć po witrynie i sfrustrowani zrezygnować z usług.

Wbrew pozorom, nie tylko strona główna ma znaczenie. Równie ważne są podstrony, które będą prowadziły klientów do już konkretnych informacji, które poszukują. W przypadku większych ofert sklepów na tym polu bardzo sprawdzają się skatalogowane podstrony, które dają możliwość szybkiego przeglądnięcie całości. 

Przy prowadzeniu sklepów internetowych bardzo ważne jest właściwe zarządzenie sprzedażą i prezentacją produktów, które mamy w swojej ofercie. Produkty powinny być w łatwy sposób dostępne oraz opisane.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy

Wybierając specjalistycznie opracowany layout sklepu internetowego masz pewność, że technicy oraz graficy przygotują projekt dostosowany idealnie pod Twoje potrzeby. Projektowanie będzie w pełni z Tobą uzgodnione, dzięki czemu będziesz mógł wprowadzić ewentualne poprawki.

Doświadczenie, którym dysponują pomoże przekuć umiejętności w działanie odbijające się korzystnie na Twojej marce. 

W przypadku profesjonalnego layoutu strony podstawowe elementy nie tylko świetnie współgrają na witrynie internetowej otwieranej przez przeglądarkę na komputerze, ale również z płaszczyzny telefonu.

Z pomocą stwórz najlepszą wizytówkę dla Twojej firmy jaką jest profesjonalny layout sklepu internetowego.  


Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.