Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 10 lutego 2023 
    

Mercury Research: AMD ma 31 procent udziału w rynku procesorów x86


Autor: Zbyszek | źródło: Mercury Research | 19:26
(3)
Firma analityczna Mercury Research podała najnowsze dane dotyczące sprzedaży procesorów x86 oraz udziału poszczególnych producentów w rynku procesorów x86 w 4. kwartale 2022 roku i całym 2022 roku. W ubiegłym roku łączna sprzedaż procesorów x86 wyniosła 374 miliony sztuk, a łączne przychody ich producentów z tego tytułu wyniosły 65 mld USD. W porównaniu do 2021 roku, sprzedaż procesorów spadła o 21 procent, a przychody z tej sprzedaży zmniejszyły się o 19 procent. Spośród 374 milionów sztuk procesorów x86 sprzedanych w ubiegłym roku, nieco ponad 10 procent było procesorami dla konsol, a pozostała część była procesorami dla rynku PC i DataCenter.

Spośród producentów, w 4. kwartale 2022 roku udział Intela w rynku x86 wyniósł 68,7 procent, a udział AMD 31,3 procent. Dla AMD oznacza to wzrost udziału w rynku o 2,8 punktu procentowego względem wcześniejszego kwartału i o 5,7 punktu procentowego względem 4, kwartału 2021 roku. Jest to też pierwszy w historii kwartał, w którym udział AMD w rynku procesorów x86 przekroczył poziom 30 procent.


Udział AMD w rynku procesorów x86 dla komputerów stacjonarnych w 4. kwartale 2022 roku wyniósł 18,6 procent, o 4,7 punkt procentowego więcej niż we wcześniejszym kwartale, i o 2,4 punktu procentowego więcej niż w 4. kwartale 2021 roku.

Udział AMD w rynku procesorów x86 dla komputerów przenośnych wyniósł 16,4 procent, o 0,7 punktu procentowego więcej niż we wcześniejszym kwartale, lecz o 5,2 punktu procentowego mniej niż w 4. kwartale 2021 roku.

Udział AMD w rynku procesorów x86 dla konsol wyniósł natomiast 100 procent, a na rynku procesorów serwerowych udział wyniósł 17,6 procent - o 6 punktów procentowych więcej niż w 4. kwartale 2021 roku (wówczas wynosił 11,6 procent).

Sumarycznie, spośród wszystkich procesorów x86 sprzedanych w 4. kwartale 2022 roku, 68,7 procent procesorów było procesorami Intela, a 31,3 procent było procesorami AMD, z czego ponad 10 procent to procesory dla konsol. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. I pomyśleć, że to dopiero poczátek. (autor: Mario1978 | data: 15/02/23 | godz.: 22:13)
  To jak z ludźmi, którzy nie używając własnego rozumu uwierzyli w Amerykańskie Szczepionki przeciwko Covid. A teraz czekają na wynik losowania w Amerykańskiej Ruletce.

 2. Znowu płaskoziemcy wypełzają spod kamieni.... (autor: zartie | data: 16/02/23 | godz.: 11:12)
  j.w.

 3. @1. (autor: Mariosti | data: 17/02/23 | godz.: 13:25)
  Na czym miała polegać ta wiara konkretnie?
  Bo na tyle na ile mi wiadomo:
  1. Szczepionki faktycznie istniały i były dostępne ekspresowo szybko.
  2. Zachodnie szczepionki były i są skuteczne.
  3. Zachodnie szczepionki są regularnie aktualizowane (boostery).
  4. Koncerny farmaceutyczne ukrywały prawdziwe dane na temat skutków ubocznych (zgodnie z dawnymi standardami bezpieczeństwa szczepionek nie powinni być dopuszczone do obrotu, bo mają znacznie za duży odsetek poważnych skutków ubocznych, szczególnie powodowania zakrzepów krwi - i ta wiedza jest dalej ukrywana przed opinią publiczną).
  5. Koncerny farmaceutyczne bombardowały wszelkie publikacje i badania (oraz blokowały/cofały finansowanie i granty dzięki swemu finansowemu wpływowi na największe uczelnie o charakterze badawczym na świecie) na temat skutecznych procedur/środków do leczenia COVID, nawet objawowego (a jest pewne że jest sporo istniejących preparatów/mixów które są skuteczne w leczeniu covid) - dzięki czemu napędzili sobie masowy popyt na szczepionki "bo przecież nie ma żadnej formy leczenia tylko respirator".
  6. Koncerny farmaceutyczne dzięki powyższym punktom zanotowali obrzydliwe zyski, wyższe niż kiedykolwiek w historii jakichkolwiek preparatów medycznych.
  7. Koncerny farmaceutyczne konsekwentnie cenzurowały/szkalowały (poprzez finansowanie mediów, czy też podział zysków ze znanymi politykami poprzez udziały w akcjach firm farmaceutycznych) wszelkie informacje o skuteczności naturalnej odporności po odchorowaniu covida - co skończyło się podłym traktowaniem obywateli w wielu Zachodnich demokracjach (między innymi w Kanadzie, Australii i w wielu stanach USA(D)).


  Podsumowując powyższe, na ile mi wiadomo, fakty nie są w żaden sposób sprzeczne ze sobą i tak przykładowo jestem wielkim przeciwnikiem takiej władzy i wpływu firm farmaceutycznych, psucia środowiska naukowego, propagandy w mediach i manipulacji ludźmi na całym świecie.
  Z drugiej strony teraz Chiny pokazują nam że bez tych szczepionek Zachodnich mogło być bez porównania gorzej (miliony dodatkowych martwych - tak jak teraz w Chinach).
  Te 2-3 dawki zapewne były jednak przydatne dla większości, ale brak transparentności co do skutków ubocznych, co do np ograniczania stosowania szczepionek w grupach wysokiego ryzyka tych skutków ubocznych, dziesiątki form zmuszania do szczepień, a przede wszystkim blokowanie popularyzacji i badania wszelkich form leczenia COVID od samego początku pandemii (gdzie oficjalnie nie spodziewano się aby szczepionka mogła powstać szybciej niż w ciągu ~2 lat) to wszystko powoduje że generalnie mam dramatycznie złą opinię na temat całego tego biznesu szczepionkowego, mimo iż 3x się szczepiłem i nic mi nie jest (w sumie to byłem krytykiem tego biznesu już po 2 dawce, ale do trzeciej byłem efektywnie zmuszony bo chciałem gdzieś polecieć samolotem).


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.