Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 10 lutego 2023 
    

Twitter wydłuża długość wpisów do 4000 znaków, ale trzeba za to zapłacić


Autor: Zbyszek | źródło: Twitter | 19:56
(7)
Platforma Twitter przechodzi ostatnio dużo zmian, a część z nich dzieje się też w gabinetach Twittera i dotyczy jego pracowników. Wszystko to efekt zakupu serwisu przez Elona Muska, który zapowiedział m.in. optymalizację działania platformy, prace nad wyraźnym zmniejszeniem liczby fałszywych kont, zmiany w algorytmach wyświetlających treści i w moderacji treści, czy też liczne nowe zasady pracy dla pracowników serwisu. Niektóre posunięcia były stanowcze i kontrowersyjne, co spowodowało utratę części reklamodawców, chwilową niedostępność serwisu w listopadzie, czy też falę masowych odejść z pracy.

Warto przytoczyć też niedawną ankietę, w której użytkownicy Twittera mając dość dużego zamieszania wyrazili wolę odejścia Elona Muska z funkcji dyrektora i prezesa (CEO) serwisu.

Jednym z oczekiwań Elona Muska było też uczynienie serwisu bardziej rentownym. Jednym z nowych posunięć mających to uczynić są zmiany w płatnej wersji dostępu do Twittera. Dotychczas użytkownicy którzy zdecydowali się na płatną subskrypcję nie mogli liczyć na zbyt wiele udogodnień w stosunku do konta darmowego.

To ma się jednak zmienić, a użytkownicy którzy zdecydują się na płatną subskrypcję zyskają m.in. możliwość publikowania wpisów dłuższych niż standardowe 280 znaków. Zmiana nie będzie symboliczna, bo dla takich kont limit długości wpisu zostanie podniesiony do aż 4000 znaków, co wydaje się zmianą bardzo rewolucyjną.

Zmiany zostały już ogłoszone na oficjalnym profilu Twittera, oraz wdrożone tego samego dnia, na razie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Wkrótce użytkownicy płatnej subskrypcji Twittera z innych rejonów świata także mają zyskać taką możliwość. Natomiast dla czytelników Twittera zmiana ma być neutralna - w przypadku postów dłuższych niż 280 znaków, tweety mają wyświetlać tylko 280 pierwszych znaków, a do pozostałej treści przenosił będzie przycisk "pokaż więcej".

Ogłoszone zmiany doprowadziły już do pojawienia się pewnych grup niezadowolonych użytkowników, który krytykują podniesienie limitu długości tweeta do 4000 znaków twierdząc, że to oznacza koniec idei zwięzłego przekazywania swoich myśli, jaka była przyczyną powstania Twittera.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. dobry (autor: henrix343 | data: 10/02/23 | godz.: 20:37)
  ruch, tylko ciekawe jak bedzie z cena.

 2. Co do tej ankiety o odejście Elona (autor: GULIwer | data: 11/02/23 | godz.: 11:06)
  to tak sobie myślę, że szef mógł wyjść z założenia, że po co ma sprawdzać wszystkie konta pod względem prawdziwości jak może tylko te które zagłosowały za odejściem ;)

 3. GULIwer (autor: Markizy | data: 12/02/23 | godz.: 08:49)
  albo te które jemu nie pasowały już wywalił i nie wrócą wiec po co się dalej tym zajmować.

 4. @GULIwer (autor: henrix343 | data: 12/02/23 | godz.: 17:55)
  true... true...

  @Markizy jakis dowod na poparcie wysunietej tezy?


 5. henrix343 (autor: Markizy | data: 14/02/23 | godz.: 16:55)
  https://businessinsider.com.pl/...kerberga/1n60qrv

  I pewnie jak by się przyjrzeć głębiej to kilka podobnych spraw by też znalazł. Zresztą tłumaczyło by to też czemu nagle odechciało mu się dalszych radykalnych zmian.


 6. Markizy (autor: henrix343 | data: 15/02/23 | godz.: 02:00)
  nie mam tam konta i nie mialem (tak jak na facefucku, intagramie czy tam tiktokach ale tez naszej klasie, tinderze itp. pierdolach).

  Ruch oceniam tylko i wylacznie jako osoba stojaca z boku. NIGDY nie bedzie wolnych portali, bo... zabrania tego prawo :) Ale zgoda, ze musk mial najwieksze szanse na... mocno wolny portal.


 7. a w maju wprowadzą (autor: bmiluch | data: 21/02/23 | godz.: 13:00)
  w maju wprowadzą płatne konta VIP_1, VIP_2, VIP_3 ... VIP_N

  1. VIP_1 - pozwoli nie tylko na wpisy powyżej 8K znaków, ale również pozwoli na edycję wpisów wszystkich naszych rozmówców zrobione na kontach poniżej VIP_1
  2. VIP_2 - 2 razy droższe od VIP1 pozwala edytować wpisy z kont VIP_1
  3. VIP_3 - w cenie 2*VIP_2 pozwala na edycję wpisów z VIP_2.
  4. VIP_N - pozwala na edycję wpisów ze wszystkich kont VIP_1, VIP_2 ... VIP_N-1.
  5. Najlepsze konto - VIP_MUSK - pozwala na edycję wpisów ze wszystkich innych kont naszych rozmówców, ba - pozwala właściwe na edycję wszystkich wpisów niezależnie czy mają z nami coś wspólnego, czy nie; przewidziane jest tylko jedno takie konto, dla właściciela Twittera.
  5. Agencja Blumberg szacuje, że zamiast kupić roczną subskrypcję na konto VIP_32 lepiej od razu kupić sobie Twittera.
    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.