Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 14 lutego 2023 
    

Wzrost sprzedaży PlayStation 5, spadek sprzedaży Xbox Series X


Autor: Zbyszek | źródło: Gamesindustry | 18:17
Na początku stycznia prezes Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan ogłosił, że sprzedaż konsol PlayStation 5 przekroczyła już poziom 30 mln sztuk, po znacznym wzroście sprzedaży zanotowanym w połowie ubiegłego roku. Tylko w lipca do grudnia 2022 roku sprzedanych zostało 10 mln sztuk konsol, podczas gdy sprzedanie pierwszych 20 mln egzemplarzy PS5 zajęło aż 20 miesięcy. Na niższą sprzedaż PS5 w pierwszych 20 miesiącach od premiery wpłynęły problemy z dostępnością układów scalonych, przez co w całym 2021 roku i w pierwszych miesiącach 2022 roku produkcja konsol PlayStation 5 była niższa od planowanej, a ich dostępność w sklepach ograniczona.

Christopher Dring, analityk Gamesindustry interesujący się tematyką gier wideo i urządzeń do gier informuje, że według informacji od dystrybutorów jakie posiada, w styczniu 2023 roku sprzedaż konsol PlayStation 5 była w Europie aż 3-krotnie wyższa niż w tym samym miesiącu rok wcześniej. Jednocześnie w porównaniu do stycznia 2022 roku, w poprzednim miesiącu spadła sprzedaż pozostałych konsol - Xbox Series X i S o 32 procent, a Nintendo Switch o 11 procent.

Jego zdaniem tak duży wzrost sprzedaży PS5 świadczy to o tym, jak duże były niedobory tej konsoli na przełomie 2021 i 2022 roku, a także o tym, że PlayStation 5 zostanie kolejnym hitem od Sony i pod względem sprzedaży daleko wyprzedzi konkurencyjne Xboxy.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.