Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 21 lutego 2023 
    

Intel znacznie zmniejsza wysokość dywidendy


Autor: Zbyszek | źródło: Intel | 22:40
(2)
Intel od wielu lat dzieli się pewną częścią swoich zysków ze swoimi akcjonariuszami, poprzez wypłacanie tzw. dywidendy na poczet osób posiadających akcje firmy. Problemy finansowe w jakie ostatnio wpadł krzemowy gigant spowodują, że począwszy od tego roku aż do odwołania akcjonariusze zarobią na akacjach Intela znacznie miej niż dotychczas. Intel poinformował o zmniejszeniu wysokości wypłacanych dywidend o około 65 procent, co jest jednym z elementów trwającego procesu ograniczenia kosztów, obejmującego m.in. zwolnienia, redukcje płac i cięcia środków na nowe inwestycje. Akcjonariusze Intela otrzymają dywidendę w wysokości 0,125 USD za jedną posiadaną akcję, zamiast 0,365 USD wypłacanych w ostatnich dekadach.

Tegoroczna dywidenda, w wysokości około 65 procent niższej niż dotychczas, zostanie wypłacona 1 czerwca, w wysokości zgodnej ze stanem posiada akacji w dniu 7 maja 2023 roku.

Wraz z informacją o obniżeniu dywidendy Intel przedstawił też zaktualizowaną prognozę finansową na 1. kwartale 2023 roku, która zakłada uzyskanie w tym czasie przychodu w wysokości od 10,5 do 11,5 mld USD, prawie połowę niższej niż przychód w 1. kwartale 2022 roku.

Na koniec warto wspomnieć, że Intel wypłaca dywidendy począwszy od 1992 roku, a do tej pory łącznie przez 30 lat akcjonariusze firmy otrzymali od firmy w ten sposób łącznie około 80 miliardów dolarów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: pwil2 | data: 28/02/23 | godz.: 12:20)
    Każdy na wysokim stołku w Intelu musi posiadać akcje firmy (są określone minimalne ilości) i nie może ich sprzedać. Dlatego ważniejsze dla nich jest wypłacanie innym i sobie przy okazji tych $$, niż zastanawianie się co będzie z firmą kiedyś, gdy już nie będą na swoich stołkach i nie będą posiadali udziałów.

  2. c.d. (autor: pwil2 | data: 28/02/23 | godz.: 12:21)
    Musi być teraz gorąco, skoro zrezygnowali z szybkiej gotówki dla siebie.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.