Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 2 marca 2023 
    

Intel znalazł rozwiązanie problemu zrywania połączeń przez kontroler I226-V


Autor: Zbyszek | źródło: Jntel | 17:24
(35)
Wraz z procesorami Core 13. generacji (seria Raptor Lake-S) Intel wprowadził też odświeżone chipsety dla podstawki LGA 1700. Są to X790, H770 i B760, na bazie których powstały nowe modele płyt głównych. Dla płyt z chipsetami serii 700 Intel przygotował też nowy kontroler sieci przewodowej Ethernet. Model I226-V zapewnia połączenie z prędkością 2,5 Gb, zamiast 1,0 Gb/s jak standardowo. Niestety użytkownicy płyt głównych z tym kontrolerem zgłaszali problem, polegający na pojawiających się od czasu do czasu kilkusekundowych przerwach w połączeniu. Intel poinformował dziś, że zbadał problem i znalazł jego przyczynę. Firma przedstawiła też rozwiązanie problemu.

Posiadacze płyt głównych z kontrolerem I226-V powinni wejść do managera urządzeń, i w zaawansowanych ustawieniach tego kontrolera wyłączyć tryb Energy Efficient Ethernet (EEE). Drugim sposobem jest aktualizacja sterowników kontrolera I226-V do wersji 2.1.3.3. Informacja została też ogłoszona na portalu Intel Community


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. oohhh naprawde? (autor: henrix343 | data: 2/03/23 | godz.: 22:54)
  znalazl problem?

  Nie ma to jak reklama raz ze cos jest zle, a potem ze jest juz dobrze...

  Jaki wspanialomyslny intel.


 2. @temat (autor: Dzban | data: 2/03/23 | godz.: 23:34)
  A ja mam ten sam problem na realteku. Powyłączałem wszelkie energooszczędne pierdoły i zobaczę czy pomoże.

 3. @temat (autor: Dzban | data: 3/03/23 | godz.: 00:25)
  Wygląda na to że u mnie uszkodzony jest kabel. Wymienię go w przyszłym tygodniu. Na razie użyję wifi

 4. EU Energy Efficient (autor: Conan Barbarian | data: 3/03/23 | godz.: 09:19)
  Ciekawe, kiedy ten nasz pedałujący tęczowy europejski kołchoz też wyłączy ideologię "Energy Efficient".

 5. Conan Barbarian (autor: Markizy | data: 3/03/23 | godz.: 10:06)
  udaj się do specjalisty.

  Energy Efficient jest koniecznym rozwiązaniem, inaczej nadal byś miał np odkurzacze o mocy 2600W a ciągnące gorzej niż dobrze przygotowane 1000W. Oczywiście przy 2600W lepiej się ogrzejesz szczególnie latem. Nie wypominając o tym czy zarzynasz procesor obliczeniami czy opisujesz w notatniku swoją historię życia procesor ciągnąłby maksymalną moc, zamiast zredukować ją do potrzebnego maksimum.

  PS. Nie wszystkie pomysłu UE są dobrą, ale nie znajdziesz kraju w którym podjęliby tylko dobre decyzje bo się nie da. Ale niestety nie zależnie jak byś ludzi edukował cześć i tak ulegnie populizmowi
  PSS. UE się nie podoba wyjedz do Rosji, Chin, Korei Północnej ewentualnie Iranu i czuj się wolny bez ograniczeń UE czy USA.

  A co do tematu to widzę że intelowi coś ewidentnie nie idzie w temacie LAN. Problemy mieli już w poprzedniku I225 których chyba do dziś nie rozwiązali a ciągle dochodzą nowe. Prawdopodobnie cały projekt układu najlepiej byłoby wrzucić do kosza.


 6. temat stary (autor: doxent | data: 3/03/23 | godz.: 11:44)
  już wiele lat temu wchodziłem w menedżer urządzeń, wybierałem sieciówkę i odznaczałem w ostatniej zakładce opcję: Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii
  Nie wiem czy pomagało ale ilość zerwań była wyraźnie mniejsza.


 7. @up (autor: Conan Barbarian | data: 3/03/23 | godz.: 11:46)
  Pedałuj dalej, pedałuj na zielono lub tęczowo.
  Co do wyjazdu, to sam wypierdalaj do Brukseli, ja zostaję w Polsce.
  Chiny leją ze śmiechu widząc debilizm UE i budują w to miejsce kolejne elektrownie węglowe.


 8. @7. (autor: Mariosti | data: 3/03/23 | godz.: 12:21)
  Spokojnie Conan.

  Logicznie myśląc - Efektywne Energetycznie urządzenia są przecież zasadniczo bardzo dobre. A w praktyce, żeby polityka forsowania EE była wręcz bezbłędna wystarczy jeszcze "tylko" do równania "EE" wliczać:
  - koszt urządzenia końcowego (jeśli rośnie astronomicznie to nie ma sensu)
  - czas życia urządzenia końcowego (jeśli wyraźnie spada z powodu nadmiernego skomplikowania to nie ma sensu)
  - fizycznej efektywności energetycznej - czyli np w żarówkach LED, z tego co widzę praktycznie nie liczy się faktyczna efektywność energetyczna LED, tylko głównie moc żaróweczki - a to bez sensu bo efektywność LED (i jakiegokolwiek innego źródła światła) jest wyrażana w lm/Watt - czyli ile światłą per Watt uzyskujemy. Nie można twierdzić że 15W Led jest mniej energooszczędny niż 5W Led - a to forsuje EU i jest to głupota.
  Podobnie z odkurzaczami - efektywność powinna być liczona jako Watty mocy ssania/Watty z gniazdka - to na szczęście uratowały klasy efektywności "sprzątania" i modele A wiadomo że mają dobrą moc ssania mimo obniżonej mocy elektrycznej całego urządzenia - ale niestety takie odkurzacze są drogie i bardzo wrażliwe na zabrudzenia filtrów itd).

  Sumarycznie rozdzielałbym zupełnie koncepcję forsowania urządzeń o wysokiej sprawności energetycznej, od patologicznej polityki forsowania niestabilnych, drogich, zawodnych, niekontrolowanych źródeł energii elektrycznej jak wiatraki i panele fotowoltaiczne, dodatkowo kosztem dramatycznego opodatkowania elektrowni konwencjonalnych i jeszcze dopłat do siłowni OZE za przymusowe ograniczanie produkcji energii -> bądź zmuszanie do tego elektrowni konwencjonalnych bez dopłat, co muszą odbijać sobie na produkcji w innym czasie. Skutkiem tej patologii jest dramatyczny wzrost cen energii elektrycznej który niszczy gospodarkę EU i USA i zarazem wzmacnia gospodarkę Chin i Rosji (co dość łatwo prowadzi nas do wniosku kto musi finansować te całe ruchy pseudo ekologów w EU i USA w sytuacji w której są one tylko szkodliwe dla gospodarek EU i USA, a zarazem nie wnosi nic do ochrony środowiska, czy np ograniczania emisji czegokolwiek do atmosfery).

  Owszem, można założyć że debile w Parlamencie Europejskim mogą uznawać że droga energia to doskonałe narzędzie do zmuszania ludzi do kupowania urządzeń o wysokiej efektywności energetycznej. Jednakże oznacza to też że te pierdzistołki są totalnie niekompetentni do wykonywania swojej pracy i powinni natychmiast trafić do więzienia, najlepiej w Guantanamo, za rażąco szkodliwe działania przeciwko EU o charakterze terrorystycznym.


 9. Conan Barbarian (autor: Markizy | data: 3/03/23 | godz.: 19:11)
  daruj sobie wycieczki słowne.

  Przypominam że 82% polaków chce być w UE
  https://www.dw.com/...wadz%C4%85-polacy/a-60698686
  W tym przypadku jesteś marginesem. Zawsze możesz się zapisać do partii zera lub kompromitacji (czy jak się to nazwie po rozpadzie) i walczyć o wyjście polski z UE. Zamiast wypluwać co chwile tutaj swoje wypociny. Przypominam że to my tworzymy świat.

  PS. nadal skonsultuj się z specjalistą.
  PSS. zakładam jednak że Chińczycy woleli by wolność UE niż wolność chińską u siebie.

  @Mariosti
  zgadzam się że powinny być wytyczane pewne granice tej efektywności. Tylko bez szybki ich aktualizacji nawet czasem zakrawających o absurd może dojść do zastoju technologiczne. EE to trochę jak wojna technologiczna na wojnie (albo wcześnie IIWS). Tak naprawdę nie wiemy gdzie są granice możliwości technologicznych i do czasu aż ktoś nie będzie musiał ich przekroczyć to nie dokona się postęp.

  Co do zielonych energii w UE uznała gaz (w sumie bio-gaz byłby ok a nie ziemny ale mniejsza) oraz atom. Ale takie działania wynikają z trendów w gospodarkach. 10 lat temu nikt nie projektował samochodów elektrycznych a w ciągu 3 lat znacząca zmiana. Ponadto atomowi dużo zaszkodzili sami producenci surowców jak ropa/gaz/węgiel demonizując zagrożenie ze strony elektrowni atomowych.

  W każdym razie całość wątku za bardzo zbacza od głównego tematu. Czyli intel po raz drugi skopał coś sprzętowo w swoich chipsetach lub nie dogadał się z MS w sprawie sterownika (w co raczej wątpcie). Wiele by powiedziała o istocie problemu to czy pod linuxem też zdarzają się problemy z połączeniem.


 10. @up (autor: Conan Barbarian | data: 3/03/23 | godz.: 20:18)
  Wracaj oglądać TVN a jak się znudzi to TVP.

 11. @Markizy (autor: Conan Barbarian | data: 3/03/23 | godz.: 20:20)
  "Przypominam że to my tworzymy świat." - Jedyne co tworzysz to smród.
  UE nie ma niemal żadnego znaczenia technologicznego w tym świecie.


 12. Conan Barbarian (autor: Markizy | data: 3/03/23 | godz.: 21:43)
  odbiegasz od tematu którym jest problem intela z napisaniem sterownika/stworzeniem dobrze działającego układu LAN.


 13. @9 Sondaż z DW - bu, cha, cha, noo szacun za (autor: raczek70 | data: 4/03/23 | godz.: 12:11)
  takie "przypomnienie" z tak wiarygodnego źródła. Odnośnie UE to wg nich efektywniejsze są mniejsze TV, lodówki, itp. bo mniej zużywają energii, niż urządzenia o dużo większej sprawności energetycznej, ale większe. No, ale czego się spodziewać po ludziach, którzy uznali, że ślimak to ryba a marchewka to ryba oraz każą nam jeść robale ( z Wietnamu ) bo rolnictwo ( systematycznie przez nich niszczone ) nas nie wyżywi...

 14. @up marchewka to owoc ;) * (autor: raczek70 | data: 4/03/23 | godz.: 12:12)
  j.w.

 15. Pierd... Hipolicie... tak po prostu (autor: Majster | data: 4/03/23 | godz.: 16:20)
  Ludzie niech się zdecydują na kupowanie bardziej konkretnych zasilaczy, a wtedy wszystko będzie dobrze. Duże, niebywałe wręcz problemy z USB (typu rozłączanie myszki i klawiatury), lub rozłączanie dysków zewnętrznych oraz pendrive'ów, to kwestia słabego, gównianego wręcz zasilania. Identycznie jest z kartami sieciowymi. Intel może co-nie-co zawinił, owszem, ale na pewno nie we wszystkich przypadkach.

 16. im dłużej żyję (autor: PiotrexP | data: 4/03/23 | godz.: 16:23)
  tym jaśniej widzę, że niektórzy po prostu bardzo chcą innych wziąć pod but albo patrzeć na to jak jakiś "pan" bierze ich pod but. I nie wytłumaczysz, że ktoś może sobie tego nie życzyć. Tam gdzieś musi być jakiś "pan", który pod przymusem powie co należy a co be. Bo inaczej to przecież się nie da. Lud to głupi jest. On nie zrozumie co to efektywność na Wat. Trzeba batem zamachać bo jak nie to klimat, zagłada, hemoglobina.

 17. raczek70 (autor: Markizy | data: 4/03/23 | godz.: 16:55)
  poszukaj innych sondaży świeższych.
  https://www.pap.pl/...jskiej-najnowszy-sondaz.html
  IBRIS też będzie zły?

  Sprawność energetyczna nie ma nic wspólnego z wielkością.
  Jak by tak było to dawno zakazano by zasilaczy ATX powyżej 500W.

  Majster
  coś może być na rzeczy, wszystko przez agresywne trybu turbo które mogą zakłócać działanie innych linii zasilniach z zasilacza.


 18. Markizy, szkoda mi czasu na takie sondaże. (autor: raczek70 | data: 4/03/23 | godz.: 18:36)
  Opłacone instytucje lub agencje wyprodukują każdy zamówiony wynik. Tak jak opłaceni politycy, lekarze, dziennikarze, celebryci stworzyli podobno istniejącą straszną pandemię. Wg nich Białoruś, Ukraina, Rosja powinna być dziś wymarłe.
  Odnośnie sprawności energetycznej, oczywiście, że nie ma nic wspólnego z wielkością sprzętu. Tylko przetłumacz to fachowcom z UE i zobacz jak dziś oznakowywana jest klasa sprawności sprzętu AGD, bo widzę, że nie wiesz o czym mowa.


 19. Conan (autor: Elektron | data: 4/03/23 | godz.: 18:42)
  nie próbuj walczyć z lewakiem, tylko się wkurwisz XD Oni wierzą, że 8%

  zbitymi do 0% ocalą planetę przed wszystkim i wszystkimi. Nieważne, że to

  oni poniosą głównie całkowity koszt tego i zasponsorują swoich panów do

  życia w raju, kiedy on będzie zapierdalał od świtu do zmierzchu, żeby

  opłacić podstawowe rachunki. Ludzie z Konfy wciągają intelektualnie

  całą resztę jego politycznych panów bez zadyszki. Mentzen to robi ze

  wszystkich wręcz malutkich dzieciaczków z lizakiem w gębie. No ale jak

  ktoś nie rozumie kilku zdań sklecionych razem to potem pitoli farmazony

  jak wyżej, że to dzięki UE mamy dobry odkurzacz :D Wiesz co to konkurencja

  i wolny rynek panie imbeczilloo Markizy? To właśnie powoduje w normalnym

  świecie (trudne do zobrazowania obecnie), że coś staje się lepsze niż to co było, a nie bo mieli zbić pobór

  watów. Odkurzacze dobre i żrące mniej były tylko ty będąc finansowym

  leszczem kupowałeś to co gorsze i tańsze. Ideologia EU już ci tak zryła

  banię, że nie widzisz masy rzeczy. Sprzęt ma działać obecnie tyle ile

  gwarancja... ale to nieważne... to się wytnie ;) albo schowa do szafy. A nie przepraszam EU wymusiła, że producenci mają trzymać części zamienne do sprzętów przez 10 lat !!!! Hurra!!!! EU nas ratuje przed zbędnym wyrzucaniem i elektrośmieciami!!! WSPANIALE!!! O żesz KUr.... 10% elementów zamiennych służących do naprawy najczęstszych usterek kosztuje tyle co 90% nowego sprzętu z gwarancją.... HEJ!!! Nie tak miało to wyglądać!!! Dobra... to się gdzieś zakopie w otchłani dobrych pomysłów ale z jednak do dupy.

  Lewactwo unijne - walecznie walczy z problemami które samo

  stworzyło. Sprzęt pada często z jakiego powodu? Bo przecież ołów taki

  szkodliwy... (rtęć w żarówkach zdrowsza - takie tam prześmiewcze wtrącenie) no to elektronika do max 10 lat i nara. Lepiej w końcu mieć tony elektroniki bez ołowiu, niż kilogramy z ołowiem, prawda? Czy może jednak coś tu nie pykło? UE uwaliła swoimi regulacjami konkurencję, która mogłaby działać i produkować na terenie EU.. ale przez tą biegunkę papierową i klimatyczną obecnie nawet nie

  ma szans wystartować, bo nikt nie jest w stanie pokonać korporacji, które

  napierniczają wszystko u skośnookich i mają już trasy handlowe utarte. Jak

  spojrzysz cepie na produkty to może zauważysz, że tostery, mikrofalówki,

  sprzęt AGD ogólnie to kalka, wszystko takie same i z takimi samymi

  debilnymi często błędnymi rozwiązaniami. To samo dotyczy elektroniki

  użytkowej. Ale po co ja to piszę. Do Lewaka nigdy jeszcze nic nie

  dotarło... on wie lepiej lub państwo wie najlepiej co dla niego. Naprawi błędy które stworzył, a potem będzie je

  mielił na nowo w innej odsłonie. Jak już zejdziemy do Zeroemisyjności,

  dołożymy do mieszkań 100tys, żeby zabunkrować w nich ciepło przez całą

  zimę, to wtedy wymusimy to samo na pozostałych, TO TYLKO 92% świata mających to w

  DUPIE za pomocą czego panie lewaku? Wojenka może jakaś? Z bagietami na

  Chiny pójdziesz? Bo za xx lat w EU to będzie jedyna rzecz, którą będzie

  można tu produkować, ale opłacać się to nie będzie, bo korporacja bagietkowa sprowadzi zamrożone bagietki milionem TIRów z Chin... z którymi tak dzielnie będziesz walczył w imię ideologii CO2 do 0 wbitej w twój pusty sagan przez tych co to wymyślili, żeby żyć w luksusach i nic nie robić. Pozdro dla myślących jeszcze własnym mózgiem.


 20. raczek70 (autor: Markizy | data: 4/03/23 | godz.: 21:40)
  i zaczynamy błędne koło. Nikt nie jest wiarygodny bo opłacony z jednej i drugiej stron. To nie jest rozmowa na argumenty, jak masz podstawę żeby pokazać że jeden i drugi sondaż jest błędny powyżej 5% to przedstaw. Inaczej czcze gadanie.

  @Elektron
  w konfederacji są tylko ładne hasełka bez żadnego intelektu. Jak byłby tam intelekt to nie byliby na ledwie powyżej progu progu wyborczego. Ostatnio 7% widziałem, a ludzi z intelektem jest jednak sporo więcej w naszym tylko idioci są dobrze rozstawieni. Bez nich to cały system by się zawalił.

  I daruj sobie wycieczki osobiste bo za to bywały bany już na boardzie i komentarzach. Moderacja która tutaj rzadko działa w ogóle jednak potrafi podziałać jak trzeba.

  Czytając twoje wypowiedzi fragmentami proponuje spożyć 0.5g ołowiu w końcu nieszkodliwy bardzo (na pewno mniej szkodliwe jest niż twoje formatowanie tekstu). A że to metal ciężki to go bardzo mało będzie. Za żarówki świetlówki odpowiada Greenpeace który głównie mijają się z ochroną środowiska w każdym przypadku. Był to błąd UE ale obecnie stosuje się diody LED. Był to błąd UE ale nie myli się tylko ten kto nic nie robi, przy czym też się nie rozwija.

  Obecnie jaki procent elektroniki pada w wyniku braku ołowiu w lutach? Masz jakieś interesujące dane na ten temat bo o ile początkowo był to problem u jednego producenta głównie tak obecnie nie stanowi to problemu większego.


 21. @Markizy (autor: Conan Barbarian | data: 4/03/23 | godz.: 21:58)
  "w konfederacji są tylko ładne hasełka bez żadnego intelektu"
  To właśnie jedyna partia z ludźmi na odpowiednim poziomie intelektualnym.
  Większyc debili niż w PO i PiS świat nie widział, ale ponieważ większość społeczeństwa to świadome lub podświadome lewactwo, do tego zidiociałe do granic, więc większego poparcia brak.
  Naprawdę masz zryty berecik od TVN/TVP.


 22. @20 Mam bardzo ważny, niezbity argument. (autor: raczek70 | data: 4/03/23 | godz.: 22:19)
  Pandemia "szalała" wg Twoich sondaży i pasków śmierci w TV i na portalach. A tu nagle, 24 lutego 2022r. zły Putin zaatakował Ukrainę i setki tysięcy uciekinierów, bez badań, szczepień przybyła do naszego kraju - pandemia zniknęła, cud?. Dodam, że do końca marca wyznaczono termin obowiązkowych szczepień w służbach mundurowych, służbie zdrowia - grożono ludziom zwolnieniami.
  Pytasz mnie, czy mam dowody na to, że sondaże są błędne, to ja zapytam, a Ty masz dowody na to, że są przeprowadzane w sposób obiektywny?


 23. Markizy (autor: Elektron | data: 5/03/23 | godz.: 00:22)
  Gdyby wypowiedzi były puszczane w sprzedajnych szambach zwanych TVP/ TVN lub Pisszmat, to ludzie przejrzeliby na oczy która partia zasługuje na głos - ta jako jedyna. Ale co mamy w TV? No szkalowanie, kontrowersyjne wypowiedzi wyrwane z 40minutowych wystąpień, bo jakże by inaczej. Jedyne miejsce gdzie można poznać oblicze Konfy to internet, a z tym jak wiadomo ma problem tak z 80% społeczeństwa. Nie potrafią obsługiwać kompa, a co dopiero wyszukać pełne i nieucinane wypowiedzi. Większość niestety nawet nie rozumie o co chodzi. Ale jak 100X mu w TVP/TVN coś powtórzą, np putinflacja, to wbija się w dekiel i potem recytuje jakby stacja nadawała. Czasami na telefonie coś dostaną na Watsapie i wtedy "ooooo wielkie oczy pierwszy raz słyszę o takiej formacji. Mądrze gadają." Szczególnie Mentzen idzie w tym kierunku - minutowe krótkie oranie debilnych pomysłów, które geniusze z lewa i prawa pod nadzorem pejcza z UE chcą wprowadzać. Likwidacja gotówki dla przykładu. Kto nawet z ilorazem inteligencji żaby by to poparł? Pomysł godny osrania całej formacji za nawet próbę - Hujownia! Tylko Konfa mówi, że koniec z socjalem. Chcesz żyć dostanie - pracuj. Państwo ma ci w tym nie przeszkadzać. Mi tak naprawdę więcej nie potrzeba. Pracuję, chcę płacić podatki - proste, a nie tak jakby ktoś specjalnie to komplikował ponad granice absurdu i nie chcę sponsorować przy tym 5 kanapowców, którzy tylko ruchają i się śmieją... prowadzą egzystencję idiotów, ale mi nic do tego, oprócz tego, że nie chcę na nich robić. Rucha to też może łopatą machać. Hasełka hasełkami... jedyni którzy w tym szambie zwany Sejm mówią rozsądnie i logicznie. Reszta pieprzy populizmy i tylko przelicytowuje się kto da więcej z mojej kieszeni na kolejne "projekty" bogacenia się elit. Bo te programy nie służą niczemu innemu jak kolejnym milionowym kontraktom dla wybrańców. Większość ludzi w Konfederacji to ludzie co coś osiągnęli i prowadzą własny biznes - który przynosi im wystarczające dochody, żeby żyć w dostatku bez gówna politycznego. Mimo to idą w to bo chcą coś zmienić - też w sumie (naiwnym nie jestem) dla siebie. Są wyjątki oczywiście, ale tak z 95% reszty to nieroby polityczne, co pracą normalną się nie zhańbili tylko jadą od ponad 30 na garbie podatników. Nigdy w życiu ponownie nie zagłosuję na żadną partię, gdzie są te same SPRZEDAJNE RYJE, które już rządziły i miały swój czas i często w kilku już formacjach z programem odwróconym o 180stopni. Wszyscy chuja zrobili, więc jakim idiotą trzeba być, żeby znowu do nich wracać?
  Co do błędu z żarówkami to przepraszam bardzo... skoro to był błąd, to czemu się z niego nie wycofali, nie przyznali? Nawet tzw recykling tego nie istniał. Na wysypiskach szło to do kartonu i dalej nic nie widomo. Zakopać. Nie został wprowadzony program, żeby ta rtęć nie przedostawała się do środowiska, a jest ona znacznie bardziej niebezpieczna niż sterta ołowiu zakamuflowana w tzw cynie lutowniczej. Ledy po prostu ten syf wyparły, bo były lepsze pod każdym względem, a nie że ktoś pochylił się na problemem i powiedział. Macie rację musimy z tego zrezygnować, bo niezdrowe. Gdyby Ledy białe nie poszły tak do przodu, to nadal paliłbyś w domu żarówkę, po której zbiciu trzeba uciekać i wietrzyć mieszkanie przez pół dnia - tu też nie było nawet kampanii w mediach żeby uważać, a ty bronisz Unię jak jakiegoś bożka. Oni na tym zbili miliardy naiwniaku, taki był tego cel, a nie że coś greenpeace był winny. Unia i lobby producentów tych świecących trucizn wymusił ich stosowanie zamiast "niekologicznych" wolframów. Nic w tym kołchozie nie dzieje się bez przyczyny. Zrozum to. Wszystko kasa misiu, kasa. Tam nie ma żadnej "robimy to dla ochrony planety" i nigdy nie będzie.
  Długie wiadomości przeklejam sobie czasami do notatnika, żeby nie stracić 10 minut dłubania jak mi prąd zgaśnie i mi formatowanie skwasił. Nie moja wina, że TPC jest 100 lat za murzynami i nie ma prostej edycji. Czepialstwo straszne. Co do padania elektroniki... zajmuję się naprawą tejże i widzę jak wyglądają luty po np 25tys godzin pracy w troszkę większej temperaturze, gdzie są jej wahania. Nie jest to jakiś kosmos czasowy gdy bierzemy pod uwagę urządzenia pracujące po pół dnia. Pada tego ogromna ilość... właściwie z czasem wszystko!!! co zostało wyprodukowane. Potem całe urządzenie idzie na złom, bo elektroników coraz mniej, bo taniej kupić nowe i znowu wywalić po iluś latach... a mogłoby jeszcze chodzić i kolejne 25tys godzin, gdyby luty były elastyczne tak jak powinny, a nie zamieniały się w chrupek. Badań nie znam, ale skoro istnieje coś takiego jak 99% recykling akumulatorów, to możnabyłoby wdrożyć recykling elektroniki. Zresztą baaa ludzie sami go wdrożyli w celu odzysku metali szlachetnych, także na polach i lasach płyty nie leżą odłogiem jak w dawnych czasach i ołów nigdzie by się nie ulatniał. Zresztą ten ołów też warto byłoby odzyskiwać. Unia stworzyła problem i jeszcze podlała go benzyną.... zamiast zrobić prawdziwą ekologię i wdrożyć recykling i uświadamiać tak jak z pojemnikami np na baterie w każdym dyskoncie. No ale więcej zarobi się na padniętym sprzęcie i sprzedaży nowego, niż takim co chodzi 25lat. Kasa misiu... kasa.


 24. Conan Barbarian (autor: Markizy | data: 5/03/23 | godz.: 10:36)
  utwierdzaj siebie w takim przekonaniu.
  - anty ukraińskie wystąpienia brauna były w porządku kiedy wielu uciekło na wskutek działań wojennych?
  - umniejszanie roli kobiet w społeczeństwie a najlepiej to ich wykluczenie

  raczek70
  To że nie słyszałeś o pandemii nie znaczy że zniknęła. Nadal covid grypa i rsv stanowi problem ze względu na okresy intensywnych infekcji. Jedyne co się zmieniło to poprawiła odporność i kolejne mutacje wirusa nie wymuszą tak dużej ilości hospitalizacji. Grypa hiszpanka z 1918 też momentalnie nie znikła, a dziennikarze piszą o tym co jest chwytliwym tematem. Też mam dość codziennego przedruku na polskich serwisach propagandy ukrańskiej, ale częścliwie można ja nie czytać.

  I tu dochodzimy do sedna ani ty nie masz dowodów żeby je podważyć a ja ci nie obiecuje że są w 100% poprawne. Ale jeśli dwa różne badania dają zbliżone wyniki a takie ci podałem to można założyć że badania pokazują faktyczne nastroje społeczne. Chyba że chcesz rozpatrywać znaczenie słowa sondaż.

  @Elektron @Conan Barbarian
  dlaczego zakładacie bezsensownie zresztą że oglądam wiadomości TVPis, czy TVN, czy polsat news. Jak obejrzę to sporadycznie, ale głównie dla największego kłamstwa czyli prognozy pogody.

  @Elektron
  konfederacja nigdzie się nie popisuje. To żę 1 na 10 pomysłów korwina jest dobry nie znaczy że to geniusz, tylko że nawet ślepie kurze trafi się ziarno.
  https://natemat.pl/...-w-sanoku-nikt-nie-przyszedl
  https://wykop.pl/...QJF2veDYOosNuKsGHWVbg,w400.jpg
  https://wykop.pl/...a-a-zapieprzanie-i-brak-awansu
  za ładnymi hasełkami częsta idą niecne czyny, tutaj są dość jawne. Nawet jak jest tam kilku ludzi godnych uwagi to inne perełki jak braun, bosak korwin skutecznie ich przykrywają. Zresztą san tez Mentzen nie błyszczy.
  https://wykop.pl/link/6254109/mentzen-o-zydach

  Nie ma opcji ze skończeniem z socjalem, co najwyżej jego przebudowanie. System podatkowy nasz jest wadliwy a nowym nieładzie jest jeszcze gorszy i tu nic nowego nie powiedział.

  Rtęć też została wyeliminowania, termometru rtęciowego już nie kupisz, świętówek nowych też już tyle co na lekarstwo głównie to świetlówki led. Co do ołowiu nie było by problemy gdyby odbywał się prawidłowy recykling elektro śmieci. Większość z nich trafiła do afryki gdzie aby odzyskać cenne metale pali się całe sterty śmieci. Nawet u nas palą izolacje z z kabli żeby miedź odzyskać bo drożej sprzeda.

  Unia nie jest bożkiem, ma swoje większe lub mniejsze odpały, ale bez niej stracimy jeszcze więcej. Nie mamy żadnego atutu na tle gospodarek światowych. W technologi istniejmy, w produkcji przemysłowej się nie liczymy, system polityczny jest miękki niczym budyń. Położenie geograficzne mamy takie że zawsze jesteśmy miedzy młotem a kowadłem wiec dla bezpieczeństwa zawsze się lepiej przykleić do lewej lub prawej. A my mamy do wyboru Rosję lub EU. A nie przyłączając się do żadnej strony zostaniemy pożarci.
  Na podstawie powyższych wynika tylko że nie mamy lepszego wyboru, sojusze na odległość już mieliśmy i to była wtopa. Sojusz z USA, Japonią, Koreą czy chinami się nie uda. Wielka Brytania miała lepszą pozycje niż my i mimo to po wyjściu z EU raczej nie wiedzie im się lepiej.

  PS i nie odkryłeś w notatniku funkcji zwijanie tekstu? Przecież ty masz pourywane zdania.

  Jaką to dokładniej elektronikę naprawiasz? Jak by wahania temperatur były tak groźne to ile smartfonów by szybko umarło a tak nie jest. Są zjawiska szkodliwe bardziej dla elektroniki jak drgania chociażby. A ołów miał głównie zabezpieczać przed powstawaniem wiskhersy.
  A jako że projektuje drobną elektronikę i z kilku źródeł miałem już układy to powiem ci że duże znaczenie ma jakość PCB, zdarzało mi się że pękały przelotki w PCB co skutkowało zgadywanie co jest popsute.

  A recykling baterii dość mocno leży, mało kto podejmuje się recyklingu baterii litowych. Dlatego słynne były zdjęcia aut elektrycznych do utylizacji i że nikt tego nie chce.


 25. @Markizy (autor: Conan Barbarian | data: 5/03/23 | godz.: 12:13)
  Wyluzuj trochę przy niedzieli, odpal sobie Civ6 czy co tam chcesz i rozwal opozycję.
  Ja sobie obejrzę nowości technologiczne, pomyślę nad nowym kompem i strategią zakupu części do niego.
  TPC (Tutaj Pisz Cokolwiek) jest jedną z ostatnich enklaw swobody w Internecie.


 26. @Markizy (autor: Elektron | data: 5/03/23 | godz.: 16:55)
  Baterii litowych nie recyklingują. Fenomen. No ale przecież twoja kochana unia dąży do bycia eko i wkrótce zmusi wszystkich do kupna elektryków opartych o ten gówniany nośnik energii elektrycznej. Kolejne samozaoranie.
  Nieźle musiałeś grzebać, żeby znaleźć jakieś pojedyncze wypowiedzi sprzed kilku lat. Znajdź coś jeszcze, pośmieję się z twojego braku zrozumienia. Zachowujesz się jak te barany, które siedziały naookoło Mentzena i się głupio śmiały, bo mózg ich parował próbując ogarnąć co się dzieje. Na dodatek u redaktor, która jest tak anty nastawiona na Konfę jak mało kto. Dobre. Ty po prostu masz już tak sprany czerep, że argumenty jakby go uderzyły w twarz, to nie dotrą. Każdy ma głupsze wypowiedzi, nawet nie mam zamiaru pokazywać ile ich można znaleźć na inne partie. Ale takie coś tylko pokazuje nastawienie i zacietrzeiwenie mózgowe. To jak ci emeryci, którzy mówią na targu grzebiąc w odpadkach na tyłach, że za pisu mają lepiej... bo waloryzacja, bo 13, 14... a za Tłuska 5zł. I totalnie nic do nich nie dociera... nie potrafią użyć kalkulatora za 5zł. Ba nawet go nie muszą używać... grzebią w śmieciach.
  Elektronika w telefoniku to kilka gramów, ja o takich pierdach nie mówię królu elektroniki. Wszystko ma znaczenie jak we wszystkim, ameryki nie odkryłeś. Tylko jak się coś robi na okres gwarancji, to się zniża poziom jakości na wszystkim. Dopiero teraz zaczną się efekty tych wszystkich regulacji i cięcia kosztów. Sprzęt już nie chodzi 25tys godzin tylko 5. Im nowsze tym większy syf. Co z tego że ten twój telefon działa, a ile geniuszu średnio jest używany lat smartfon i co się dzieje ze starymi? I jakie tam niby masz temperatury i wahania? 20, 30stopni powyżej pokojowej i to na 1 układzie? To są wahania? Puknij się w sagan. Walisz takie farmazony, że głowa boli. Obudź się z tego utopijnego snu. PS Wklej sobie tekst z TPC do notatnika z włączonym zwijaniem, zrób kilka poprawek i z powrotem na TPC... ignorancie... a potem udawaj głupio mądrego.


 27. jeszcze ad vocem (autor: Elektron | data: 5/03/23 | godz.: 17:00)
  Naprawdę tematy o żydach, aborcji, ukrach, to tematy które faktycznie są nadrzędne i każdy pracujący najpierw sprawdza te sprawy. Szkoda się produkować.

 28. Conan Barbarian (autor: Markizy | data: 6/03/23 | godz.: 07:52)
  lepsza była 5 wiecej czasu zajmowała.
  I pisze to człowiek co dał taki popis w 4 komentarzu:
  "
  EU Energy Efficient (autor: Conan Barbarian | data: 3/03/23 | godz.: 09:19)
  Ciekawe, kiedy ten nasz pedałujący tęczowy europejski kołchoz też wyłączy ideologię "Energy Efficient".
  "

  @26
  nie mam na wszystko wpływu tylko podaje jakie są fakty. Auta elektryczne przy obecnych bateriach nie mają prawa istnieć poza tym jako dodatek dla normalnego auta. I to głownie wtedy ma się poruszać po krótkich trasach. Nie podoba mi się ich ta decyzja ale nic nie zrobię.

  Konfederacja jak by coś prezentowała to by nie pieprzyła takich farmazonów jak zaprezentowałem. Myślisz że oni inaczej myślą i działają? Niestety nie ale wierzyć w każdy może w co chce.

  A jak trzeba taktować hasło "nie chcemy żydów" to żydzi nie byli polakami? Od kiedy polakiem może być tylko katolik. Następnie "nie chcemy homoseksulaitów", no bo coś takiego nie występowało u ludzi od wieków jak i u zwierząt.
  Zakaz "aborcji", ale chcą wolności wiec jedno z drugim się gryzie.
  "nie chcemy podatków" Ciekawe co sfinansuje działanie państwa? np strazaków, policje czy wojsko.

  Wierzysz w takie bajki które są dobre dla licealistów którzy nie rozumują działanie państwa.

  "Elektronika w telefoniku to kilka gramów, ja o takich pierdach nie mówię królu elektroniki. Wszystko ma znaczenie jak we wszystkim, ameryki nie odkryłeś. Tylko jak się coś robi na okres gwarancji, to się zniża poziom jakości na wszystkim. Dopiero teraz zaczną się efekty tych wszystkich regulacji i cięcia kosztów. "
  pisałeś że wahaniach temperatury psują urządzenia, dałem ci przykład zaawansowanego urządzenia narażonego na działania temperatury w tym ujemnych i się nie psuje. Wiec twoja teoria jest naciągana, lub naprawiasz coś co było na etapie produkcji odrzutem. Idąc dalej masz grafiki masz wahania od 40 do 80 czy nawet 90 stopi i padają tam luty? ale na masową skalę?

  Ignorantem jesteś ty.

  "Naprawdę tematy o żydach, aborcji, ukrach, to tematy które faktycznie są nadrzędne i każdy pracujący najpierw sprawdza te sprawy. Szkoda się produkować.
  "
  czekaj to była 5 konfederacji czyli to nie były tematy podrzędne dla nich tylko główne.


 29. @all (autor: ekspert_IT | data: 6/03/23 | godz.: 11:25)
  UE odeszła od swoich korzeni tj. strefy wolnego handlu. Zamiast efektywności ekonomicznej mamy system nakazowo rozdzielczy znany z PRL i ZSRR. Rolnicy migą produkować tylko tyle, ile nakaże/pozwoli EU, ograniczeń biurokratycznych jest multum, korupcja się szerzy (wystarczy wygooglać katargate). Zielone aberracje doprowadziły do zaniku przemysłu w UE. Efekt: żadna firma innowacyjna nie powstaje w UE, jedną z ostatnich była Nokia. Co ciekawsze, przemysł ucieka do krajów gdzie energia jest tania a ograniczenia środowiskowe są umiarkowane : stąd Chiny, Malezja, Indonezja będą przejmować całość produkcji i się rozwijać a Europa stanie się zaściankiem, gdzie nie będziemy jeść mięsa nie będziemy mieć samochodów (kogo stać na nowego elektryka, a wymiana baterii po 8 latach to połowa kosztu nowego auta), nie będziemy latać samolotami, a przerwy w dostawach horrendalnie drogiego prądu będą codziennością (a okresów bezwietrznych o słabym słońcu jest bardzo dużo w ciągu roku).

 30. @22 (autor: Kenjiro | data: 6/03/23 | godz.: 14:20)
  Jak swoją wiedzę opierasz wyłącznie na TV, to później bredzisz pierdoły, że pandemia zniknęła. Nigdzie nie zniknęła, zachorowań pod koniec zeszłego roku było również dużo, różnica taka, że kolejne mutacje są znacznie mniej zjadliwe, jak również większość słabszej populacji została już wybita przy poprzednich falach.
  Ale co taki baran słuchający wyłącznie TV, jak ty, może wiedzieć...


 31. @29 (autor: Kenjiro | data: 6/03/23 | godz.: 14:25)
  Ale wiesz z jakiego powodu przemysł ucieka? Bo chce więcej zarobić, również twoim kosztem, bo to, że gdzieś indziej nasmrodzi, nie oznacza, że problem zniknie.
  Niestety, zawsze ktoś musi przecierać szlak i z reguły ponosi największe koszty. Gdy każdy usiądzie, to nigdzie nie dojdziesz.


 32. @30 Kenjiro, dlaczego mnie obrażasz? (autor: raczek70 | data: 6/03/23 | godz.: 16:06)
  Tylko dlatego, że mam inne zdanie niż Ty? Poza tym zaskoczę Cię, nie oglądam żadnej TV, raczej Ty wypowiadzasz się jak równo sformatowany przez media gs. Podejrzewam, że zły jesteś, bo odebrali "dodatek covidowy"? Współczuję, można było nieźle dorobić, fakt. A jak się boisz, to przyjmij kolejną dawkę ( 5? ) "dwurazowej" szprycy-berbeluchy i daj ludziom normalnie żyć.

 33. @all (autor: rookie | data: 6/03/23 | godz.: 22:16)
  Obejrzyjcie film dokumentalny o skutkach 'polityki klimatycznej'
  https://m.youtube.com/watch?v=NWSAyVQxfAs
  45 minut a otwiera oczy na rzeczywistość.


 34. ... (autor: Elektron | data: 7/03/23 | godz.: 13:38)
  Po takim czymś: "nie chcemy podatków" jako postulat Konfederacji... widać, że jesteś gościem pustym umysłowo, bo Konfederacja nigdy nie powiedziała, że podatków ma nie być i nigdy nie mówiła że chce ich likwidacji (no może poza idiotycznym Pitem który do budżetu generuje tyle co nic, a zajmuje kupę czasu milionom ludzi). Tylko nawiedzeni popisowcy szerzą takie bzdury, że ma nie być podatków wg Konfy XD. Tak samo jak bzdury, że chcą emerytów pozbawić środków do życia, bo są za likwidacją piramidy zwanej ZUS... a tylko oni mają pomysł na zatrzymanie tego. Dziwne, że tego argumentu tu jeszcze nie wkleiłeś. Chce uproszczenia tej paierologicznej biegunki i biurokracji. Widać, że nie masz pojęcia co się dzieje gdy prowadzi się działalność ile tego jest i jak się zatrudnia osoby, to podatnik sam nie jest w stanie tego obsługiwać, tylko potrzebuje zatrudniać bandę księgowych. Nie ma sensu dyskutować z kimś, kto przekręca wszystko co tylko się da na swoje wyobrażenie.
  Wróć, obejrzyj całe wystąpienie Mentzena o tzw 5 gdzie byli ci żydzi... to może zrozumiesz. Wątpię, bo jesteś za tępy. Albo widziałeś to co twoje ulubione media wycięły tylko i siejesz dezinformację. Taki darmowy troll totalnej opozycji.
  No i ile te telefoniki działają, gdy są używane w zimie przy minus 30 do plus 30? No ile. 5 lat? Używałeś w ogóle w takich warunkach, że wiesz ile pada? Na wycieczkę w góry na tydzień pojechałeś i to jest wyznacznik? Ignorant.


 35. Nieśmiało jednak zauważę (autor: pandy | data: 8/03/23 | godz.: 12:14)
  Że Intel nie znalazł problemu a jedynie oferuje tzw mitygację czyli tymczasowe rozwiązanie objawów. Podejrzewam że problem dopiero będzie analizowany i właściwe rozwiązanie przedstawione.
  Jeśli ktoś już coś takiego napisał to przepraszam ale nie wczytywałem się w komentarze żeby nie wikłać się wojnę partyjną.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.