Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 11 kwietnia 2023 
    

Sony pracuje nad nową przenośną konsolą typu handheld


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 19:59
(3)
Obecnie liderem rynku przenośnych konsol do gier (tzw. handheld) jest bezapelacyjnie firma Nintendo, a jej urządzenia Switch i Swich Pro cieszą się dużą popularnością i notują dużą sprzedaż. Z nowych nieoficjalnych informacji wynika, że Sony zamierza podjąć wyzwanie, i opracować swoją przenośną konsolę tego typu, która mogłaby być równie popularna co urządzenia Nintendo. Urządzenie ma być opracowywane pod kryptonimem "Q Lite", i ma trafić na rynek w zbliżonym czasie co PlayStation 5 Slim i PlayStation 5 Pro, czyli prawdopodobnie pod koniec 2023 roku lub w 2024 roku. Cechą przenośnej konsoli Sony ma być duża integracja z PlayStation 5.

Ma być to możliwość zarówno używania przenośnej konsoli jako kontrolera i pada dla PlayStation 5, jak też łączenia się z PlayStation 5 znajdującym się w domu i uruchamiania gier z konsoli stacjonarnej, która świadczyłaby dla mini konsoli usługą stremingową poprzez Internet. Bliższe szczegóły nie są jeszcze znane, poza prawdopodobnym wyglądem urządzenia.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. brzmi jak bulshit (autor: Wedelek | data: 11/04/23 | godz.: 22:09)
  raz, że Sony ma aplikację do zdalnego grania, a dwa, że nie wydaje mi się by niebiescy jakoś specjalnie byli zainteresowani rynkiem mobilnym. No i jeszcze ta nazwa...

  Zresztą z następcą Switcha raczej nie mają szans, a rynek "poważnych graczy" już zajął SteamDeck i jego pochodne, których pojawia się coraz więcej (lub są zapowiedziane). Zresztą zobaczcie jak świetnie sprzedaje się Switch OLED, który jest przecież zaledwie odświeżeniem tradycyjnego pstryczka.


 2. @ 1 (autor: power | data: 12/04/23 | godz.: 17:01)
  Wedlug mnie to raczej brzmi to sensownie.
  Jezeli Nintendo jest w stanie sprzedawac miliony sztuk tak slabego produktu to Sony tez moze.
  Jestem pewny ze konsola Sony nie bedzie miec tak przestarzalych podzespolow jak Switch. :)


 3. ... (autor: Elektron | data: 13/04/23 | godz.: 02:44)
  Taaa... przerabialiśmy to już na Vicie. Co tak naprawdę jej nawet obecnie brakuje? SOFTU... czyli tak naprawdę niewiele. Do streamingu z konsoli nie ma żadnych problemów. Procek bardzo dobry jak na tamte czasy i obecnie dla przenośnej gierki. Większość nawet nowych mini gierek z PS nadal by na niej chodziło bez zająknięcia. Były przymiarki na streaming i w pewnym momencie podjęli decyzję że nie, uwalamy. Jest w niej nawet port komunikacyjny, którego nigdy tak naprawdę nie wykorzystali. Teraz niby mieliby projektować na nowo? Śmieszny żart. Uwalili Vitę bo nie potrafili wykorzystać jej potencjału, a teraz już potrafią? Zgapią z nintendo 1do1 i pójdzie? Vita dopiero po zhakowaniu pokazuje pazury i jest najlepszym kombajnem jaki może być. Wszystko na niej chodzi z dawnych konsolek. Swego czasu wystarczyło, żeby Sony odblokowało system i dało tworzyć co się tylko da i zmietliby 3DS'y i nawet switche w ilości sprzedanych nawet razem wziętych. Skoro nie chcieli już tworzyć na nią gier, to co im szkodziło? Jedyne łątki jakie wypuszczali przez ostatnie 2 lata to takie, żeby blokować dziury, które wykorzystywano do odpalania niezależnego softu. Niestety chciwość wygrała... a było ją widać chociażby po cenach oryginalnych kart pamięci, które przebijały cenę microSD 10x tak naprawdę niczym się nie różniąc. Na szczęście ktoś to złamał i dorobił SD2Vita XD

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.