Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 11 kwietnia 2023 
    

Intel Foundry Services nawiązuje współpracę z Arm Ltd.


Autor: Zbyszek | źródło: Intel & Arm | 21:25
(1)
Intel Foundry Services, czyli dział Intela zajmujący się wytwarzaniem układów scalonych na zamówienie firm trzecich, oraz Arm Ltd poinformowały o zawarciu umowy dotyczącej wieloletniej i wielopłaszczyznowej współpracy. Działalność Arm Ltd. polega na tworzeniu projektów rdzeni CPU/GPU i następnie licencjonowaniu ich innym producentom układów scalonych, którzy mogą je wytwarzać we własnym zakresie lub u firm trzecich, a także integrować z innymi elementami, w celu stworzenia w pełni funkcjonalnych procesorów typu system-on-a-chip. Umowa z Intelem zakłada, że Arm Ltd. będzie również otrzymywał zaprojektowanie przez siebie a wyprodukowane u Intela procesory.

Ich wytwarzaniem w litografii 18A mają zająć się fabryki Intela w USA i Europie. Umowa zakłada także możliwość dostępu do litografii 18A dla klientów Arm Ltd - zakupując projekt procesora będą oni mogli zamówić od razu jego produkcję w Intel Foundry Services.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ważna wiadomość bo liczyłem na 2024 rok. (autor: Mario1978 | data: 14/04/23 | godz.: 12:14)
    Wtedy będzie można porównywać śmiało procesy produkcji różnych firm jak SOC będą trafiać do Smartfonów, Tabletów lub Laptopów. Wtedy będziemy mieli realne porównanie gęstości upakowania tranzystorów i wydajności na Watt. Pytanie czy już niedługo ta część Intela nie zostanie wydzielona jako osobna firma, która będzie zajmować się produkcją układów dla innych firm. Taka niby realne konkurencja dla TSMC i Samsung.
    A projekty jak do tej pory zostaną w rękach Intela.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.