Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 15 maja 2023 
    

Google prezentuje składany smartfon Pixel Fold


Autor: Zbyszek | źródło: Google | 12:40
(3)
Prekursorem składanych smartfonów wydaje się być Samsung, którego Galaxy Z Fold doczekał się już czterech generacji, a w tym roku zadebiutuje Galaxy Z Fold 5. Pomimo, iż z czasem dla urządzeń Samsunga pojawiły się konkurencyjne składane smartfony od Oppo, Vivo czy Huawei, to ich sprzedaż nie była wysoka - w 2022 roku sprzedano łącznie 14,2 mln sztuk składanych smartfonów, z czego 11 mln. stanowiły urządzenia Samsunga, a zaledwie 3,2 mln sztuk modele od pozostałych producentów. Tymczasem do walki z Samsungiem przyłącza się firma Google, która zaprezentowała swój składany smartfon Pixel Fold.

Urządzenie zadebiutuje na rynku w tym roku, i będzie wyposażone w system Android oraz procesor Google Tensor G2, taki sam jaki trafi do modeli Pixel 7 i Pixel 7 Pro. Składany Pixel Fold ma zewnętrzny o przekątnej 5,8 cala, oraz wewnętrzny ekran o przekątnej 7,6 cala, takiej samej jak w Galaxy Z Fold 4.

Jednocześnie według Google, jego Pixel Fold będzie miał kilka przewag nad urządzeniami Samsunga, takich jak większa bateria, większa trwałość, i tak jak w przypadku klasycznych Pixeli specjalne funkcje systemu, niedostępne w przypadku innych smartfonów z Androidem.

W zakresie trwałości Google mówi o długim czasie dopracowywania składania smartfona i wielu testach, dzięki czemu Pixel Fold ma mieć najbardziej wytrzymały zawias i najbardziej odporny na zginanie ekran. Urządzenie będzie też woododporne, podobnie jak Galaxy Z Fold od Samsunga, a w przypadku szacunkowej ceny pojawia się wartość 1500-1700 dolarów.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. oho (autor: bajbusek | data: 15/05/23 | godz.: 16:01)
  sie zasugerowali pierwszym iphonem chyba :D ... ja o tych ramkach ... co za SZROT

 2. ... (autor: power | data: 15/05/23 | godz.: 22:11)
  Moze to i dobre rozwiazanie z rozkladanym ekranem.
  Ja jeszcze nie uzywalem takiego telefonu i nie wiem czy jest dobre czy tez nie.


 3. @2. (autor: pandy | data: 16/05/23 | godz.: 20:38)
  Nie, nie jest to dobre rozwiązanie bo każde rozwiązanie mechaniczne gdzie jest ruchoma część z definicji jest gorsze niż takie gdzie funkcję można uzyskać bez mechanicznego ruchu.
  Fizyki się nie oszuka, pytanie tylko czy odczujesz to ty czy ten kto odkupi od ciebie używany telefon...


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.