Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 15 maja 2023 
    

Outsourcing software developmentu - jak poprowadzić taki projekt?


Autor: materiały partnera | 23:08
Outsourcing software developmentu to usługi, które są prawdziwym przełomem, szczególnie dla szybko rozwijających się aplikacji. Podjęcie decyzji o zatrudnieniu specjalistów z zewnątrz związane jest najczęściej ze sporymi oszczędnościami oraz o wiele szybszym zakończeniem projektu. Sprawdź, na czym polega outsourcing software developmentu.





Software developer – kto to?


Software developer to osoba, która zajmuje się przede wszystkim programowaniem. W tym przypadku wyróżniamy co najmniej trzy stanowiska zależne od zakresu umiejętności: junior, mid oraz senior. Specjalista tego typu zna podstawowe języki programowania (C++, C#, Java), a także wie, w jaki sposób korzystać z popularnych frameworków . Wykwalifikowany software developer to jedna z najważniejszych osób zajmujących się projektami IT – także w ramach usługi outsourcingu.

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing software developmentu?

Współpraca z zewnętrzną firmą i software developerem może budzić wiele obaw, szczególnie wśród firm, które nigdy wcześniej nie korzystały z takich usług. Jest wiele powodów, dla których warto skorzystać z możliwości outsourcingu usług IT w zakresie tworzenia projektów programistycznych. Główne zalety takiego przedsięwzięcia to:

    • Niższe koszty tworzenia oprogramowania – zatrudnienie i szkolenie własnych programistów zajmuje mnóstwo czasu i pochłania sporo firmowego budżetu. Outsourcing usług IT nie generuje takich kosztów.

  • Współpraca z najlepszym zespołem IT – outsourcing software developmentu umożliwia współpracę z programistami światowej klasy. To szczególnie przydatne w projektach, gdzie potrzebni są eksperci z niszowych dziedzin programistycznych.
  • Oszczędność czasu – usługa outsourcingu w projektach IT pozwala na znacznie szybsze zbudowanie projektu od podstaw. Sam proces zatrudnienia specjalistów w ten sposób jest krótszy, niż budowanie własnego zespołu software developerów. 
  • Pełna elastyczność i skalowalność zespołu – istotną cechą outsourcingu jest możliwość budowania elastycznego zespołu, który w razie potrzeby możesz rozszerzyć lub zmniejszyć. To przynosi wiele korzyści dla projektu: finansowych i czasowych.

Jak widzisz, software development outsourcing naprawdę się opłaca, szczególnie jeśli chcesz szybko budować nowe projekty IT i zwiększyć ich szanse na sukces.


Jak przygotować się do outsourcingu projektów IT?


Bez starannego przygotowania strategii outsourcingowej nie będziesz w stanie zmaksymalizować zysków i efektywności pracy przy projekcie. Przed zatrudnieniem partnera outsourcingowego:

  1. Ustal swoje cele – każdy projekt jest inny, dlatego trzeba z góry wskazać, kto ma w nim uczestniczyć oraz jak powinna wyglądać finalna wersja budowanego oprogramowania.
  2. Przygotuj dokumentację projektu – dzięki temu software developer z zewnątrz będzie wiedział, czym ma się zająć w ramach projektu. Wskaż na maksymalny budżet, wymagania oraz plan tworzenia aplikacji wraz z terminami poszczególnych prac.
  3. Zdefiniuj zakres technologiczny projektu – nowoczesne projekty IT są często realizowane w 100% zdalnie. Partner w zakresie outsourcingu software developmentu powinien wiedzieć, z jakich języków programistycznych ma korzystać, a także jak będzie wyglądała współpraca na co dzień.
  4. Określ lidera projektu – to bardzo ważne, aby jedna osoba zajmowała się zarządzaniem pracami nad projektem. Dzięki koordynacji pracy software developerów w zakresie outsourcingu projekt będzie ukończony znacznie szybciej, a Ty zyskasz pewność, że współpraca przebiega tak, jak powinna.
  5.  Pytaj! - Dobry software house pomoże Ci w odpowiednim dobraniu usługi i specjalistów. Warto zdać się na ekspertyzę specjalistów, w końcu twój pomysł na projekt może być pierwszym w twoim życiu, podczas gdy oni zajmują się tym na co dzień. Lepiej zadać parę pozornie trywialnych pytań niż podjąć błędną decyzję, lub zamówić produkt nie odpowiadający twoim wymaganiom.

Warto skorzystać z outsourcingu software developmentu – głównie ze względu na koszty oraz możliwość szybkiego rozwoju projektu. Wystarczy odpowiednie przygotowanie i pełna komunikacja pomiędzy zleceniodawcą, a software house.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.