Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 31 stycznia 2024 
    

Co to jest eSIM? Czy warto korzystać z wirtualnej karty SIM?


Autor: Artykuł reklamowy | 05:31
Wirtualna karta SIM podbija rynek usług telekomunikacyjnych. Coraz więcej urządzeń ma wbudowany moduł eSIM. Dowiedz się, co to jest i jakie zalety ma ta technologia.
Jak działa i co to jest eSIM?


eSIM, nazywana też wirtualną kartą SIM, to niewielki moduł z chipem wbudowany na stałe w urządzenie. To rewolucyjne rozwiązanie jest dużym krokiem w ewolucji mobilnych technologii i sprzyja cyfryzacji. Korzystają z niego najwięksi producenci smartfonów, smartwatchy, tabletów i routerów.


Jak działa eSIM? Żeby z niego korzystać, potrzebujesz wsparcia operatora sieci komórkowej. To właśnie operator generuje dla Ciebie unikalny kod wirtualnej karty SIM. Dopiero gdy ją aktywujesz, możesz łączyć się z siecią. eSIM oznacza nowe możliwości. Jakie? Sprawdź poniżej.


Co daje eSIM? Czy warto korzystać z wirtualnej karty SIM?


Zastanawiasz się, czy warto korzystać z eSIM-a? Urządzenie z tym modułem ma wiele zalet. To między innymi:

  • Bezpieczeństwo: karta eSIM ułatwia namierzenie smartfona w razie jego zgubienia lub kradzieży. Aby odinstalować kartę eSIM, trzeba znać kod PIN. Zwykłą kartę SIM wystarczy po prostu wyjąć z telefonu – z eSIM-em niepowołanemu użytkownikowi nie pójdzie już tak łatwo.

  • Ten sam numer na wielu urządzeniach: eSIM daje możliwość wygodnego korzystania z tego samego numeru i tego samego pakietu danych na kilku urządzeniach jednocześnie. Dwa telefony? Żaden problem. Zegarek z połączeniami i SMS-ami? Proszę bardzo! Wystarczy wybrać dobrą ofertę komórkową, np. Orange Flex, gdzie dodatkową kartę eSIM z tym samym numerem operator daje w cenie planu.

  • Dual SIM: tak, tak, dwa numery na jednym urządzeniu też są możliwe. Oczywiście Dual SIM to żadna nowość, ale nowoczesne smartfony mają teraz tylko jeden slot na fizyczną SIM-kę, a druga jest wirtualna. Dzięki temu producenci mogą zrobić lżejsze urządzenie albo wsadzić pojemniejszą baterię.

  • Ekologia: mniej plastiku = lepiej dla środowiska, ale to nie wszystko! Nie musisz zamawiać fizycznej SIM-ki ani utylizować jej po zużyciu, a to oznacza także mniejszy ślad węglowy. Super, co?

  • Wygoda: nie musisz czekać na fizyczną kartę SIM ani iść po nią do salonu operatora. Aktywacja jest bardzo prosta. Na przykładzie Orange Flex, czyli oferty komórkowej w aplikacji:

  1. Ściągasz apkę Orange Flex.
  2. Podczas rejestracji wybierasz eSIM i aktywujesz kartę kilkoma kliknięciami według instrukcji na ekranie.

 

Masz już aktywny Plan w Orange Flex i chcesz dodać nową kartę eSIM? Wystarczy wejść w zakładkę Karty SIM w apce i dodać wirtualną kartę SIM z nowym lub tym samym numerem. I już!

Jakie telefony obsługują eSIM-a?

No, to już wiesz, co daje karta eSIM i jak prosto to działa w Orange Flex. Chcesz zobaczyć, na jakich urządzeniach możesz korzystać z tej nowoczesnej technologii? Stosują ją najwięksi producenci elektroniki.


Wirtualną SIM-kę znajdziesz m.in. w iPhone’ach od modelu XS do najnowszej piętnastki, w Samsungach Galaxy z serii S, Z, Note i kilku innych, a także w wybranych modelach Motoroli, Sony, Xiaomi i myPhone. Pełną listę urządzeń znajdziesz na stronie: https://flex.orange.pl/uslugi/esim.


Co więcej, eSIM w Orange Flex zainstalujesz też w smartwatchu i tablecie. Nie czekaj, tylko pobieraj apkę Flexa i ciesz się zaletami wirtualnej karty SIM!


 


 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.