Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 14 marca 2024 
    

Były prezes i dyrektor Intela został zatrudniony przez firmę Micron


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 15:59
(2)
Robert "Bob" Swan, Były prezes i dyrektor generalny firmy Intel znalazł zatrudnienie u innego amerykańskiego producenta układów scalonych. Został on mianowany członkiem rady nadzorczej firmy Micron zajmującej się produkcją pamięci. Prezes firmy Micron, Sanjay Mehrotra powiedział, że bardzo ceni sobie doświadczenie Roberta Swana, w tym dwuletnie zarządzanie firmą Intel z ponad 110 tysiącami pracowników, i stwierdził, że jego doświadczenie będzie bezcenne dla Microna w dalszym umacnianiu swojej pozycji rynkowej. Robert Swan przechodzi do Microna z firmy eBay, gdzie dotychczas pełnił rolę dyrektora finansowego.

Wcześniej przez wiele lat był natomiast dyrektorem finansowym firmy Intel, aż do czerwca 2018 roku, kiedy tymczasowo przejął obowiązki prezesa i dyrektora generalnego Intela po usunięciu ze stanowiska Briana Krzanicha.

Następnie w styczniu 2019 roku został wybrany stałym prezesem i dyrektorem generalnym Intela, ale na stanowisku utrzymał się tylko przez 2 lata, udzielając w tym czasie wielu kompromitujących wypowiedzi, jak na przykład taką, że produkcja układów scalonych nie jest już dla Intela najważniejsza, a firma może zarabiać w każdy inny sposób.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. @Zbyszek (autor: power | data: 19/03/24 | godz.: 01:40)
    W tej wypowiedzi nie bylo nic kompromitujacego. Byl czas, ze intel mial problemy z nowymi ukladami. Wyjscia byly wtedy dwa: 1) robic to samo dalej i liczyc na cud 2) podjac decyzje o rozszerzeniu oferty.

  2. mój ulubieniec z Intela (autor: Qjanusz | data: 21/03/24 | godz.: 15:07)
    dalej w kolejce na liście faworytów jest Raja :-)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.