Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 29 marca 2024 
    

Pierwsze zdjecia konsol Xbox Series X All-Digital


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 22:39
Dzięki pracownikom studia Activision Blizzard przejętego niedawno przez Microsoft od kilku tygodni wiemy już, że jesienią 2024 roku na rynku zadebiutuje konsola Xbox Series X w tańszej wersji bez napędu optycznego. Chociaż pierwsze informacje o niej wyciekły jeszcze w 2022 roku, a Microsoft wielokrotnie zaprzeczał pracami nad taką wersją konsoli, to teraz w sieci pojawiły się jej pierwsze zdjęcia. Urządzenie niczym nie wyróżnia się od oryginały i wygląda podobnie kanciasto jak każdy Xbox Series X z tą różnicą, że na jego obudowie na próżno szukać szczeliny do włożenia płyty kompaktowej.

Według nieoficjalnych informacji odświeżona wersja Xbox Series X poza usunięciem napędu optycznego ma otrzymać też zminiaturyzowane komponenty, w tym procesor wytwarzany w nowszej litografii.

To pozwoli na obniżenie kosztów produkcji, dzięki czemu nowa wersja Xbox Series X ma być o 50-100 dolarów tańsza niż obecnie (teraz jej cena to 499 USD). Tańszy i odchudzony Xbox Series X miałby być odpowiedzią na nadchodzący debiut PlayStation 5 Pro, po której Xbox Series X ma być pozycjonowany jako tańsza alternatywa dla PlayStation 5 Pro.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.