Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 24 kwietnia 2024 
    

Reklamy pojawiły się w menu Start systemu Windows 11


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 18:23
(2)
Reklamy to nieodłączna część Internetu oraz źródło zarobku dla wielu firm. O ile reklamy na stronach internetowych są powszechnie akceptowane, to reklamy zaszyte w programach i aplikacjach nie są zbyt miło widywane przez użytkowników, a do nazwania programów które je wyświetlają można użyć określenia "adware". Tym bardziej zaskakuje najnowsze posunięcie firmy Microsoft - wydana wczoraj aktualizacja numer KB5036980 pozwala na wyświetlanie użytkownikom reklam w Menu Start. Po wgraniu tej aktualizacji, w pozycji "Rekomendowane" jedna z sześciu ikon staje się miejscem, w którym dwolny zainteresowany tym podmiot może wykupić reklamę.

Na szczęście krąg reklam jest na ten moment mocno zawężony - w miejscu tym możliwe jest reklamowanie wyłącznie oprogramowania. Ponadto producenci OEM mają możliwość wyłączenia tych reklam w systemach instalowanych na sprzedawanych komputerach i laptopach.

Po zainstalowaniu się aktualizacji numer KB5036980 można tez wyłączyć reklamy, przechodząc do Ustawień -> Prersonalizacji -> Menu Start i odznaczyć opcję "Show recommendations for tips, app promotions, and more" (w języku Polskim należy wyszukać i odznaczyć opcję "Pokazuj rekomendowane aplikacje"). 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Microsoft - M$ (autor: Conan Barbarian | data: 24/04/24 | godz.: 19:10)
    Największe korpo IT świata, większe od niedawna niż Japko, postanowiło naskrobać jeszcze trochę sianka za pomocą pier...onych reklam, które spier...ą do reszty Windowsa. Ten świat całkiem posrało, wszyscy chcą więcej i więcej, nic nie ma już znaczenia, tylko kasa i kasa. Dopiero jak kilka atomówek pierdyknie, to przyjdzie spóźnione otrzeźwienie.

  2. Idealne miejsce na reklamę wirusa - darmowy office tylko dziś - kliknij aby dost (autor: zbiggy | data: 24/04/24 | godz.: 22:05)
    Idealne miejsce na reklamę wirusa - darmowy office tylko dziś - kliknij aby dostać. Darmowy aktywator Windows oferta ogrniczona czasowo.
    Taki podpis pod ikonką wirusa w menu start można mnożyć. I jeszcze minie miesiąc albo i dłużej zanim ktoś po otrzymaniu zgłoszenia zareaguje. I tak już są problemy z usuwaniem fałszywych stron banków z wyników googla. W microsoft to już będzie dramat.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.