Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 7 maja 2024 
    

Laptopy z procesorami AMD Strix Point mają zadebiutować już latem


Autor: Zbyszek | źródło: Lenovo | 15:05
(1)
Wiosną ubiegłego roku zadebiutowały pierwsze procesory AMD dla laptopów wyposażone w rdzenie ZEN 4 - były to monolityczne APU o nazwie kodowej Phoenix. Ich premiera nastąpiła ponad pół roku później, niż desktopowych procesorów Ryzen 7000 z rdzeniami ZEN 4. Tymczasem według informacji od firmy Lenovo, tym razem takiego opóźnienia nie będzie, i laptopowe procesory z rdzeniami ZEN 5 zadebiutują w tym samym okresie, jak wersja desktopowe dla podstawki AM5. Mowa o procesorach APU o nazwie kodowej Strix Point, wyposażonych w 12 rdzeni ZEN 5 (4 ZEN 5 + 8 ZEN 5c) oraz zintegrowany IGP z architekturą RDNA 3+.

Według Lenovo prezentacja komputerów przenośnych z APU Strix Point ma odbyć się już w czerwcu podczas targów Computex, a nowe CPU otrzymają nazewnictwo Ryzen 8050 (np. Ryzen 9 8950U, Ryzen 7 8750U). Firma przygotowała m.in. model ThinkPad T14 piątej generacji z procesorami Ryzen 8050, który ma być dostępny w sprzedaży latem tego roku

To dobre informacje, bo biorąc pod uwagę dotychczasowe opóźnienia AMD w przygotowaniu procesorów laptopowych z nowymi rdzeniami można było zakładać, że APU Strix Point pojawią się dopiero w styczniu, już jako procesory z serii Ryzen 9050.

W tej sytuacji ciekawa pozostaje kwestia, jaki numerek otrzymają desktopowe procesory z rdzeniami ZEN 5 dla podstawki AM5.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Oby zadebiutowały w rozsądnych konfiguracjach. (autor: Kenjiro | data: 7/05/24 | godz.: 18:39)
    Bo mnóstwo obecnych modeli jest wykastrowanych względem niebieskiej konkurencji.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.