Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 7 maja 2024 
    

Wzrost udziałów AMD w rynku procesorów x86


Autor: Zbyszek | źródło: Mercury Research | 22:32
(2)
Firma analityczna Mercury Research opublikowała swój najnowszy raport dotyczący sprzedaży procesorów x86, obejmujący 1. kwartał 2024 roku. W okresie tym nastąpił dalszy wzrost udziałów rynkowych AMD. Firma kierowana przez Lisę Su ma już 20,6 procent rynku procesorów typu x86 przeznaczonych do komputerów i serwerów, w porównaniu do 20,2 procent w poprzednim kwartale i 17,3 procent w tym samym kwartale przed rokiem. Na rynku procesorów dla komputerów stacjonarnych udział AMD w 1. kwartale 2024 roku wyniósł 23,9 procent, względem 19,2 procent w tym samym kwartale przed rokiem.

W przypadku procesorów laptopowych, udział AMD wyniósł w ostatnim kwartale 19,3 procent, względem 16,2 procent w tym samym kwartale przed rokiem. Na rynku procesorów dla serwerów, spośród procesorów typu x86 udział AMD w 1. kwartale tego roku wyniósł 23,6 procent, względem 18,0 procent w 1. kwartale 2023 roku. Dla AMD sytuacja wygląda lepiej pod względem przychodów ze sprzedaży - w ostatnim kwartale 33 procent funduszy przeznaczonych na zakup procesorów serwerowych trafiło do AMD, a pozostałe 67 procent do Intela.

Dla wszystkich segmentów rynkowych (nie tylko komputerowych i serwerowych) udział AMD w rynku procesorów typu x86 przekracza obecnie 35 procent (producent ma 100 procent udziału w rynku procesorów do konsol i prawie 50 procent udziału w rynku IOT).


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. AMD (autor: Conan Barbarian | data: 9/05/24 | godz.: 17:25)
    O ile do PC można spokojnie wybrać coś od Intela lub AMD, o tyle do serwerów Intel to nieporozumienie. Każde większe korpo rozmawia obecnie tylko z AMD w tym zakresie.

  2. Za chwilę premiera Zen 5 i poprzeczeka wydajności na Watt znów zostanie (autor: Mario1978 | data: 14/05/24 | godz.: 16:15)
    ustawiona wyżej. AMD robi po prostu swoje. Nic więcej. Ale ta architektura już jest spisana na straty w tej dekadzie. Nawet ARM jest spisane na straty w tej dekadzie. Tylko RISC-V czy jak tak nazwą nowe generacje bez starych obciążeń czy nowy MIPS, który zostanie określony z pomocy ekspertów i właśnie AI, która to dopracowuje będzie nowym przełomem. ARM gdy zacznie dominować to już będzie bliskie swojego końca. Ta dekada wyjaśni wszystko. Oj USRael chciałoby bardzo mocno by otwarto źródłowy kod do RISV-V został zablokowany przez Szwajcarów dla Chińczyków. Tam na szcze lewacy nie zostali dopuszczeni do władzy. A UE potrzebowała lewaków u władzy na najwyższych szczeblach żeby spełniać wolę Chazarów Amerykańskich. Już teraz widać to dokładnie po co nam Superpaństwo w Europie bo zbyt dużo ludzi ślepych. Superpaństwo UE powstać ma tylko po to by Chazarzy kontrolowali nie tylko USA a UE i przez Europa mogła spłacać długi Amerykańskich Chazarów. Nie raz już historia miała z tym do czynienia a ludzie zbyt późno się obudzili żeby cokolwiek zmienić na lepsze.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.