Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 16 maja 2024 
    

PlayStation 5: sprzedano 59 mln konsol, w USA sprzedaż 5 razy wyższa niż Xbox


Autor: Zbyszek | źródło: WccFTech | 15:28
(2)
Prezes Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan ogłosił, że do dnia 31 marca globalna sprzedaż konsol PlayStation 5 osiągnęła poziom 59,2 mln sztuk. Rezultat ten osiągnięto w 3 lata i niecały pięć miesięcy od oficjalnej premiery urządzeń, co jest wynikiem minimalnie gorszym od uzyskanego w przeszłości przez poprzednią konsolę PlayStation 4, która w podobnym czasie znalazła 60,1 mln nabywców. Jednak rezultat sprzedaży PlayStation 5 byłby z pewnością lepszy, gdyby nie sztucznie zaniżona produkcja urządzeń w 2021 roku i na początku 2022 roku, spowodowana występującymi wówczas problemami z dostępnością układów scalonych.

Z tego powodu w pierwszych 20 miesiącach od premiery dostarczone przez Sony i sprzedane na rynku zostało tylko 20 mln egzemplarzy. Po usunięciu problemów z niewystarczającym poziomem dostaw PlayStation 5 w następnych 21 miesiącach sprzedaż PS5 wyniosła 39 mln egzemplarzy.

Na marginesie tych wyników swoimi danymi podzielili się analitycy z Nikko Partners, śledzący poziom sprzedaży PlayStation 5 tylko w USA. Na tamtejszym rynku sprzedaż PS5 ma być o 6 procent wyższa niz PS4 w takim samym okresie od premiery. Co więcej według ich danych w ostatnim kwartale sprzedaż PlayStation 5 była w USA pięciokrotnie wyższa, niż sprzedaż konsol Xbox Series X i Series S.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. w USA sprzedaż 5 razy wyższa niż Xbox (autor: Conan Barbarian | data: 16/05/24 | godz.: 15:45)
    Normalne, widzą biały produkt i myślą, że to Japko coś nowego rzuciło na rynek, więc biorą w ciemno.

  2. poprzednia generacja to wiadomo, Sony spokojnie wygrało (autor: Qjanusz | data: 20/05/24 | godz.: 11:20)
    aktualna generacja to tak ciężko powiedzieć. Mimo wszystko nie ma jednego, zdecydowanego faworyta.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.