Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 22 maja 2024 
    

Nowe procesory, architektury ZEN 5 i RDNA 4 z prezentacją za 2 tygodnie


Autor: Zbyszek | źródło: AMD | 20:44
Targi Computex, odbywające się co roku na przełomie maja i czerwca to (oprócz styczniowych CES) największe na świecie targi związane z branżą komputerową, multimedialną i elektroniczną. Niejednokrotnie w ich trakcie mają miejsce bardzo ważne prezentacje lub nawet oficjalne premiery nowych produktów. Zaplanowane na ten rok targi Computex odbędą się w dniach 3-7 czerwca w Taipei na Tajwanie, a najważniejsze prezentacje będą też transmitowane online w Internecie. Firma AMD poinformowała, że w trakcie pierwszego dnia Computex 2024 zaprezentuje kolejne generacje procesorów, kart graficznych i rozwiązań dla sztucznej inteligencji.

Możemy spodziewać się zatem zapowiedzi desktopowych procesorów Ryzen 8000 (lub Ryzen 9000) z rdzeniami ZEN 5, pierwszych oficjalnych informacji o architekturze ZEN 5, prezentacji nowych laptopowych procesorów Ryzen i serwerowych EPYC z rdzeniami ZEN 5 i ZEN 5c, oraz informacji na temat architektury graficznej RDNA 4 i przyszłych kart z serii Radeon.

Z innych źródeł wiadomo już, że szczegółowe informacje techniczne na temat rdzeni ZEN 5 zostaną ogłoszone przez AMD w sierpniu tego roku, w trakcie konferencji Hot Chips 2024, zaplanowanej na dni 25-27 sierpnia.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.