Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 29 maja 2024 
    

Chiny przeznaczą równowartość 47,5 mld USD na rozwój krajowej litografii


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 19:55
Rząd Chin poinformował o powołaniu specjalnego funduszu, który ma wspierać krajowych producentów układów scalonych oraz ich ośrodki badań i rozwoju opracowujące nowe procesy litograficzne. W ramach funduszu krajowi producenci układów scalonych będą mogli liczyć od 2024 do 2028 roku na sowite dotacje - łącznie do wydania przewidziano 344 miliardy Yuanów, co odpowiada około 47,5 miliarda dolarów (USD). Poza opracowaniem i wdrażaniem nowych bardziej zaawansowanych litografii środki będą mogły być wykorzystywane na rozwiązywanie wąskich gardeł, poprawę wyposażenia fabryk, modernizację linii produkcyjnych, czy tez opracowanie oprogramowania i własnych maszyn do fotonaświetlania, jakie są niezbędne do wytwarzania układów scalonych.

Z pomocy skorzystać maja m.in. SIMC, Huawei, Yangtze Memory Technologies, Huahong i wiele mniejszych firm lub poddostawców. Obecny pakiet rządowej pomocy finansowej dla tego sektora chińskiej gospodarki jest znacznie większy niż poprzednie dwa z 2019 i 2014 roku.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.