Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 3 czerwca 2024 
    

NVidia udostępnia mikrousługi Digital Human (ACE) dla AI


Autor: Redakcja | 03:45
NVidia ogłosiła powszechną dostępność mikrousług NVidia ACE do generatywnej AI w celu przyspieszenia tworzenia cyfrowych ludzi, a także nowych przełomowych rozwiązań generatywnej AI, które wkrótce pojawią się na tej platformie. Firmy zajmujące się obsługą klienta, grami i opieką zdrowotną jako pierwsze wdrażają techniki ACE, aby uprościć tworzenie, animowanie i obsługę realistycznych wirtualnych ludzi w obsłudze klienta, teleporadach, grach i rozrywce.

Zestaw technik NVidia ACE dla generatywnej AI i cyfrowych to:
• NVidia Riva ASR, TTS oraz NMT — do automatycznego rozpoznawania mowy oraz konwersji tekstu na mowę i tłumaczeń
• NVidia Nemotron LLM — do zrozumienia języka i generowania odpowiedzi kontekstowych
• NVidia Audio2Face — do realistycznej animacji twarzy na podstawie ścieżki dźwiękowej
• NVidia Omniverse RTX — realistycznie odwzorowanie w czasie rzeczywistym skóry i włosów z path tracingiem

Nowe ogłoszone techniki to:
• NVidia Audio2Gesture — do generowania gestów ciała na podstawie ścieżek audio (dostępna wkrótce)
• NVidia Nemotron-3 4.5B — nowy mały model językowy (SLM) stworzony specjalnie z myślą o wnioskowaniu z niskim opóźnieniem systemowym na komputerach RTX AI

Do tej pory NVidia dostarczała ACE jako mikrousługi NIM dla deweloperów do pracy w centrach danych. Teraz NVidia tworzy mikrousługi ACE PC NIM do wdrożeń w istniejącej bazie 100 milionów komputerów PC i laptopów RTX AI.

Obejmują one NVidia Nemotron-3 4.5B, pierwszy model SLM firmy, który został specjalnie zaprojektowany do działania lokalnie na urządzeniach z podobnym poziomem precyzji i dokładności jak wielkie modele językowe (LLM) działające w chmurze. Nemotron-3 4.5B SLM jest obecnie w fazie wczesnego dostępu. Modele NVidia Audio2Face i NVidia Riva ASR na urządzeniach lokalnych zostaną wkrótce udostępnione w ramach wczesnego dostępu.Nowy zestaw programistyczny NVidia AI Inference Manager upraszcza wdrażanie ACE na komputerach PC. Wstępnie konfiguruje komputer z niezbędnymi modelami AI, silnikami i funkcjami, jednocześnie płynnie koordynując wnioskowanie AI na pecetach i w chmurze.

Zaktualizowana wersja dema technologicznego Covert Protocol opracowana we współpracy z Inworld AI jest prezentowana na targach COMPUTEX. Korzystając z technik Audio2Face oraz Riva ASR działających lokalnie na komputerach z kartami GeForce RTX demo pozwala graczom na interakcję i wywieranie wpływu na cyfrowe postacie niezależne (NPC) z pomocą języka konwersacji, aby ukończyć każdą misję.

ACE wzbudza zainteresowanie deweloperów tworzących różnorodne aplikacje dla firm takich jak Aww Inc., Dell Technologies, Gumption, Hippocratic AI, Inventec, OurPalm, Perfect World Games, Reallusion, ServiceNow, Soulbotix, SoulShell czy UneeQ.

Aww Inc. to pionierska firma zajmująca się wirtualnymi ludźmi z siedzibą w Japonii, która wprowadziła na rynek swoją pierwszą wirtualną celebrytkę Immę w 2018 roku. Od tego czasu Imma stała się twarzą głównych światowych marek w ponad 50 krajach. Teraz Aww Inc. planuje wykorzystać mikrousługi ACE Audio2Face do animacji w czasie rzeczywistym, umożliwiając wysoce interaktywną komunikację z użytkownikami.

Perfect World Games, twórca i wydawca gier, wykorzystuje ACE w swoim nowym demo technologicznym Legends. Gracze mogą wchodzić w interakcje z w pełni interaktywnym, realistycznym, wielojęzycznym NPC AI, zarówno w języku angielskim, jak i mandaryńskim. Wykorzystując NVidia Audio2Face NIM, reakcje dźwiękowe postaci generują realistyczne animacje twarzy w czasie rzeczywistym.

Inventec to duża firma technologiczna, która intensywnie inwestuje w AI, wykorzystując NVidia Audio2Face NIM do ulepszenia swojego agenta AI dla opieki zdrowotnej na platformie VRSTATE. Integracja zapewnia bardziej angażujące, komfortowe doświadczenie wirtualnych konsultacji. Na targach COMPUTEX Inventec prezentuje agenta AI, który pomaga pacjentom uzyskać dostęp do informacji o ich zdrowiu.

ServiceNow to platforma AI do transformacji biznesu, która niedawno zaprezentowała ACE NIM w wersji demonstracyjnej agenta opartego o generatywną AI dla swojego Now Assist Gen AI Experience, podkreślając potencjał cyfrowych awatarów do ulepszania interakcji z klientami i pracownikami w różnych branżach, w tym handlu detalicznego, podróży i innych.

Mikrousługi NVidia ACE NIM dla wdrożeń serwerowych, w tym Riva i Audio2Face, są już w produkcji, uzupełniając oprogramowanie NVidia AI Enterprise dla programistów. Zarejestruj się, aby uzyskać wczesny dostęp do mikrousług ACE NIM, które działają lokalnie na komputerach RTX AI.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.