Czy szybki internet to 100 Mb/s, 300 Mb/s, a może 1 GB/s? Która z tych prędkości będzie odpowiednia dla Ciebie? Dowiedz się, jak ocenić prędkość łącza i jakie oferty znajdziesz aktualnie na rynku w ofercie jednego z operatorów.
Szybki internet, czyli jaki?
O tym, czy internet jest szybki, decyduje kilka parametrów:
Download, czyli prędkość pobierania danych. Określa maksymalny czas, w jakim pobierzesz dane z sieci na urządzenie w ciągu sekundy (Mb/s). Im wyższa, tym szybciej załaduje się strona lub pobiorą pliki.
Upload – to prędkość wysyłania danych. Wskazuje czas, w jakim Ty przekażesz dane do sieci lub na inne urządzenie (Mb/s). Jest ważna, gdy chcesz mieć szybki internet do pracy zdalnej lub nauki. Dzięki wysokiemu uploadowi m.in. bez zakłóceń udostępnisz i poprowadzisz prezentację, połączysz się na spotkanie.
Ping – określa czas opóźnienia transmisji danych w ms (milisekundach). To czas pomiędzy wysłaniem zapytania do serwera a uzyskaniem odpowiedzi. Dlatego, jeśli lubisz grać w gry, ping powinien być niski. Wtedy rozgrywka przebiegnie płynnie.
Jitter – opisuje zakłócenia w przesyłaniu danych w ms. Wskaźnik powinien być niski.
Wartości poszczególnych parametrów dobierz do swojego trybu życia. Jeśli dużo pracujesz zdalnie lub grasz dużo w gry, przyda się większa szybkość, np. 300 Mb/s lub 600 Mb/s. Do codziennego przeglądania sieci wystarczą niższe prędkości, jednak zbyt długie ładowanie strony www może być frustrujące. Dlatego wybierz opcję, która zapewni Ci swobodne i komfortowe korzystanie z internetu.Szybki internet domowy – dlaczego jest ważny?
Szybki internet w domu jest potrzebny nie tylko do codziennego przeglądania sieci. Zwiększa także komfort pracy zdalnej i nauki. Połączenie powinno być m.in.:
stabilne,
płynne,
niezawodne.
Dlatego rozważ światłowód, który gwarantuje dostęp do sieci niezależnie od warunków atmosferycznych. Pewność połączenie jest ważna, zwłaszcza gdy masz ważne spotkanie lub Twoje dziecko ma korepetycje online.
do 8 Gb/s download i do 1 Gb/s upload – to najnowsza generacja usługi, która gwarantuje ultraszybkie połączenie. Jest dostępna w wybranych lokalizacjach, m.in. Warszawie, Krakowie, Łodzi.
Dzięki tym imponującym parametrom zyskasz naprawdę szybki internet domowy. Bez problemów omówisz ważne sprawy na wideokonferencji, a dla relaksu zagrasz w grę lub obejrzysz ulubiony serial bez uciążliwego buforowania.
Do internetu domowego w Orange podłączysz wiele urządzeń w domu bez obawy o spadek wydajności przesyłania danych. Dodatkowo możesz skorzystać z niego razem z pakietem telewizyjnym.
Czy można mieć szybki internet mobilny w domu?
Jeśli do Twojego domu nie dociera internet przewodowy, np. światłowód, możesz zdecydować się na internet mobilny. To też świetne rozwiązanie, gdy wynajmujesz mieszkanie, w którym nie ma stałego łącza.
Ciekawą propozycją jest oferta Orange – Internet mobilny dla domu. Zapewnia wysokie prędkości przesyłania danych w sieci 4G i 5G. W zależności od wybranej opcji możesz zyskać pakiet 500 GB/mies. lub nawet internet bez limitu GB i prędkości.
Szczegóły oferty znajdziesz na stronie operatora.
K O M E N T A R Z E
Jeszcze nikt nie napisał komentarza.
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.