Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 4 stycznia 2002  
    

Fresh Diagnose - zbadaj swojego PC


Autor: DYD | źródło: Bluesnews | 17:32
(1)Komentarzy (1)
Fresh Diagnose to aplikacja przeznaczona do analizy i sprawdzenia wydajności naszego komputera. Program potrafi wyświetlić informacje zarówno o systemie i programach zainstalowanych oraz o wszelkich urządzeniach znajdujących się w pececie. Dowiemy się szczegółowych informacji m.in. o procesorze, płycie głównej, karcie graficznej i wielu innych podzespołach. Dodatkowo Fresh Diagnose umożliwia syntetyczny test procesora, twardego dysku, napędu CD/DVD ROM, a uzyskane wyniki można porównać z kilkoma innymi systemami. Program dostępny jest ze strony firmy FreshDevices.com (981 KB).

RAM Idle v4.8, ale już Final


Autor: DYD | 17:09
(2)Komentarzy (2)
Tweak Now! opracował wreszcie finalną wersję programu do optymalizacji pamięci RAM Idle, który jest programem (shareware) służącym do zarządzania pamięcią. Posiada łatwy w użyciu interfejs i sprawia, że twoje aplikacje startują wyraźnie szybciej zostawiając więcej wolnej pamięci. Używaj go do zwalniania określonej ilości pamięci kiedy poziom minimalny zostanie osiągnięty. Możesz także zwalniać dowolną jej ilość co kilka minut. Podczas pierwszego uruchomienia, RAM Idle ustawi automatycznie wszelkie opcje dotyczące procesu zwalniania pamięci. Może się jednak zdarzyć, że automatyczny dobór tych wartości nie będzie optymalny dla twojego komputera. Wtedy należy samemu dobrać odpowiednie wartości. RAM Idle dla systemów Win95/98/Me dostępny jest z stąd (713 KB), natomiast dla WinXP/2000 tutaj (743 KB).

Tweak-XP w wersji 1.25


Autor: DYD | 17:08
(2)Komentarzy (2)
Wczoraj ukazała się nowa wersja (3.70 MB) programu Tweak-XP, który stworzony został w celu optymalizacji ustawień w systemie Windows XP. Tweak-XP posiada wbudowane ponad 22. różne mini-aplikacje do zmiany parametrów systemu Windows XP, jego optymalizacji i tweakowania. Nowa wersja (1.25) tego programu zawiera: nową funkcję wyłączającą opcję wypalania CD (Windows XP CD Burning), usunięty problem z wykrywaniem rozdzielczości, usunięty problem w startmenu z jednym tweakerem, poprawioną detekcję procesorów (lepsze wsparcie dla P4), aktualizowane wersje językowe i wiele innych usprawnień. Więcej informacji na stronie autora.

Athlon XP 2000+ także na półkach


Autor: DYD | źródło: x-bit | 13:18
Komentarzy (0)
Na początku nadchodzącego tygodnia, Intel i AMD oficjalnie wprowadzą do sprzedaży nowe modele procesorów z najwyższej półki w segmencie Desktop. Dokładnie 7 stycznia 2002 powitamy procesory Intel Pentium 4 2.0AGHz i Intel Pentium 4 2.2GHz wykonane w technologii 0.13 mikrona z nowym rdzeniem Northwood. Prawie w tym samy czasie, AMD wypuści procesor Athlon XP 2000+ z zegarem 1.67GHz jednak nadal ze starym rdzeniem Palomino (0.18um). Mimo iż do oficjalnych premier tych procesorów zostało jeszcze trochę czasu, zarówno procesor Pentium 4 2.2GHz (o czym pisaliśmy 31 grudnia) jak i Athlon XP 2000+ są dostępne w wielu miejscach (nie tylko w Japonii) w sprzedaży. Serwis Pricewatch.com analizujący ceny podzespołów, posiada w swojej bazie siedem sklepów oferujących Athlona XP 2000+. Cena tego modelu kształtuje się na poziomie $340 - $366.

The Bat! w wersji 1.54 Beta 22


Autor: DYD | źródło: Fileflash | 12:56
(1)Komentarzy (1)
The Bat! jest programem przeznaczonym do obsługi poczty elektronicznej, spełniającym potrzeby każdego, nawet najbardziej zaawansowanego użytkownika. Interfejs programu jest przejrzysty, dzięki czemu nawet nowicjusz bardzo szybko go polubi i z łatwością będzie mógł z niego korzystać. Dla niewielkich firm The Bat! jest także alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do innych programów do obsługi poczty korporacyjnej, ponieważ wyposażono go w możliwość obsługi wielu użytkowników, dzięki czemu może pełnić rolę lokalnego serwera pocztowego. The Bat! wykonuje wszystko, czego można oczekiwać od programu pocztowego, a nawet jeszcze więcej... Firma RITLABS czuje się zobowiązana do tego, aby The Bat! pracował zgodnie z wymaganiami użytkownika. Program jest bardzo często aktualizowany, zaś nowe właściwości pojawiają się jako wynik stałego sprzężenia użytkowników, autorów i pracujących ochotniczo testerów z całego świata. Najnowszą wersję 1.54 Beta 2 można pobrać stąd (1.69 MB).

TwojePC poszukuje nowego lokum (hosting)


Autor: DYD | 10:25
(5)Komentarzy (5)
Zapewne przed świętami doświadczyliście problemów z dostaniem się na TPC, spowodowanych przez długi czas oczekiwania na pełne załadowanie naszych stron. Niestety jesteśmy zmuszeni rozstać się z naszym aktualnym providerem, gdyż nasz serwis powoduje zbyt duże obciążenie łącza i staliśmy się "niewygodnym" klientem. Już teraz pilnie rozglądamy się za nowym miejscem dla serwisu TwojePC.pl. Jeśli ktoś lub firma może nam w tym pomóc będziemy dodatkowo wdzięczni. Osoby mogące pomóc w tej sprawie proszę o kontakt. Szczegóły techniczne i ofertę współpracy hostingowej podam w dalszej korespondencji. Informujemy też, że utrudniony dostęp do naszego serwisu może potrwać do czasu przenosin.

 
Czwartek 3 stycznia 2002

Nowe skanery Hewlett-Packard


Autor: DYD | źródło: e-mail | 19:46
Komentarzy (0)
Alstor poszerzył swoja ofertę o skanery firmy Hewlett-Packard, przeznaczone do archiwizacji małej ilości dokumentów i prostych systemów OCR (do kilkudziesięciu stron dziennie). Nowe propozycje należą do dwóch rodzin skanerów. Modele HP Scanjet 7400c, 7450c oraz 7490c stanowią kompletne rozwiązanie do skanowania w biurze. Należące do drugiej rodziny modele Scanjet 5400c, 5470c oraz 5490c oferują większe możliwości, ale za nieco wyższą cenę. Najważniejsze cechy urządzeń z serii 7000 to rozdzielczość optyczna do 2400 dpi, 48-bitowy kolor, skan przeglądowy w cztery sekundy. Automatyczny podajnik na 50 stron (w modelach HP Scanjet 7450c i 7490c w wyposażeniu standardowym; w modelu HP Scanjet 7400c jako opcja) pozwala skanować obrazy z prędkością 15 stron na minutę w odcieniach szarości. Model HP Scanjet 7490c ma możliwość skanowania obrazów większych niż sam skaner: specjalne oprogramowanie umożliwia sklejanie cząstkowe zeskanowanych oryginałów większych od A4. » czytaj dalej

CloneCD w wersji 3.3.4.1


Autor: DYD | źródło: Fileflash | 18:10
Komentarzy (0)
Dziś znów ukazała się nowa wersja programu CloneCD, który jest rozbudowanym narzędziem do kopiowania płyt CD. Więcej o tym programie pisaliśmy wczoraj. W nowej wersji datowanej na 3 stycznia usunięto problem "no devices found" objawiający się pod Windows 2000/XP w przypadku gry zainstalowany jest INTEL "Application Acceleration Driver". CloneCD w wersji 3.3.4.1 można pobrać stąd (2.84 MB).

Gainward GeForce2 Titanium /450 TV GoldenSample


Autor: Lancer | 13:17
(9)Komentarzy (9)
Karty firmy Gainward nie są dobrze znane na naszym krajowym rynku. Przyczyną takiego stanu rzeczy, jest krótki okres istnienia tej marki w Polsce. Na dobre pojawiła się ona dopiero około rok temu. Nie znaczy to bynajmniej, że nie było jej wcześniej. Nic bardziej mylnego. Firma ta jest jednym z czołowych graczy na rynku producentów 3D. Głośno o firmie Gainward zrobiło się późną wiosną 2000 roku, gdy do redakcji znanych serwisów hardwarowych dotarły przedprodukcyjne sample karty opartej na układzie GeForce2 GTS wyposażonej w 5ns pamięci zdolne do pracy z nominalną częstotliwością 400MHz. Była to o tyle niezwykła zagrywka, że wszystkie inne karty posiadały pamięci o czasie dostępu 6ns i pracujące z zegarem 333MHz. W obliczu niepohamowanego głodu układu GeForce2 GTS na przepustowość pamięci, dawało to karcie Gainwarda niezaprzeczalną przewagę nad resztą konkurencji. Ale czas miną i na samplach się skończyło. Finalne półkowe modele niewiele różniły się od swych kuzynów z innych wytwórni. Zakulisowe zagrywki NVIDII wymusiły na Gainwardzie powrót do oficjalnej i jedynej słusznej specyfikacji karty. Od tamtego czasu minęło wiele "gigabajtów", a dziś mam okazję przedstawić daleką rodzinę tamtego niezwykłego produktu. Firma Multimedia Vision - oficjalny dystrybutor kart Gainward przekazała nam do testów krewniaka tamtego pionierskiego układu - kartę GeForce2 Titanium /450 TV GoldenSample. Zobaczmy czy coś pozostało z tamtego odważnego produktu i jakie wnioski wyciągnął producent po nieudanej próbie pokonania konkurencji. » czytaj dalej

Pentium 4 2.2GHz@3GHz


Autor: R4v | 13:14
(3)Komentarzy (3)
Tajwańska strona AMDDiyOC.com przedstawiła zrzuty ekranowe dowodzące, że możliwe jest podkręcenie Pentium 4 2.2GHz do 3GHz. W takiej konfiguracji magistrala pracowała z częstotliwością 600MHz QDR. Mnożnik procesora ustawiono na 20x. Testy wykonane w SiSoft Sandra pokazują wzrost wydajności jaki można by się spodziewać po stosunku zegarów - ok. 50%.Po szczegóły zapraszam tutaj.

Premiera Intel Celeron 1.3 GHz


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:07
(9)Komentarzy (9)
Rodzina procesorów Celeron powiększa się - Intel wprowadził dziś na rynek najnowszy procesor z serii Celeron taktowany z szybkością 1,3 GHz w technologii 0,13 mikrona (rdzeń Tualatin). Jest to najszybszy procesor Intela przeznaczony do komputerów PC segmentu podstawowego (Value). Cena procesora Intel Celeron 1.3 GHz wynosi 118 USD w partiach po 1000 sztuk. Obecnie na rynku dostępne są procesory Intel Celeron w wersjach: 1,3 ,1,2 i 1 GHz oraz 950, 900, 850 i 800 MHz - wszystkie z szyną systemową 100 MHz.

Definicje dla Nortona AntiVirusa


Autor: DYD | źródło: Fileflash | 13:06
Komentarzy (0)
Ponownie mamy nowe uaktualnienie (datowane na 2 stycznia już 2002 roku) baz danych wirusów (łącznie baza liczy już 58387 wirusów) dla oprogramowania firmy Symantec. Z najnowszych definicji (3.01 MB) mogą skorzystać użytkownicy następujących produktów: NAV 2000 dla Win9x/NT/2000, NAV 2001 Professional Edition, NAV 2001 dla Win95b/98/NT/2000/Me, NAV 2002 dla Win98/Me/NT/2000/XP Home/XP Pro, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla Win9x, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla WinNT, NAV dla Firewalls 1.5 i nowsze, NAV dla Lotus Notes (Intel), NAV dla MS Exchange (Intel), Norton SystemWorks (wszystkie wersje), Norton Utilities dla Windows 95/98 (wszystkie wersje) oraz pcAnywhere32 7.5 i wyżej dla WinNT. Szczegóły na stronie Symanteca.

Trojany w Limewire i Grokster


Autor: R4v | 13:03
Komentarzy (0)
W popularnych klientach Gnutelli, Limewire i Grokster służących do wymiany plików Symantec stwierdził obecność trojana W32.DlDer.Trojan. Jak podaje The Register podobnie zainfekowany jest Kazaa. DlDer jest aplikacją typu spyware i maskuje się pod nazwą ClickTilUWin. W obu klientach Gnutelli oraz w niektórych wersjach Kazaa jest możliwość wyboru instalacji ClickTilUWin. Niezależnie jednak od naszego wyboru trojan i tak zostanie zainstalowany. Wyjaśnienia twórców Grokstera sprowadzają się do znanej formułki: "firma nie odpowiada za treść reklam". Umieścili jednak na swojej stronie program usuwający niechcianego gościa. Samodzielne usunięcie trojana sprowadza się do usunięcia ukrytego katalogu Explorer znajdującego się w katalogu Windowsa oraz pliku Dlder.exe z katalogu Windowsa.

Zabójstwo Gates'a?


Autor: R4v | 12:46
(4)Komentarzy (4)
Na szczęście fikcyjne. W tym miesiącu na festiwalu SlamDance w Park City ma zostać pokazany film Nothing So Strange. W początkowej scenie podczas przemówienia Bill Gates zostaje zastrzelony. Fragment ten ma charakter amatorskiego nagrania przypadkowego świadka zdarzenia. Film zrealizowany przez GMD Studios jest reklamowany na stronie www.billgatesisdead.com. Znajduje się tam też forum, na którym prowadzona jest m.in. dyskusja na temat "co Gates by robił dzisiaj gdyby żył".

Kolejne dokuczliwe robaki


Autor: R4v | 12:32
(1)Komentarzy (1)
Tradycyjnie już pojawiła się kolejna fala robaków rozprzestrzeniających się w załącznikach pocztowych. Pierwszym jest Zacker (znany także jako Maldal.D), który wyłącza i kasuje oprogramowanie antywirusowe a następnie zabiera się za pliki systemowe. Robak rozprzestrzenia się poprzez maile z tematem ZaCker i załącznikiem wielkości 27kB. Do rozprzestrzeniania się używa książki adresowej Outlooka. Drugi wirus, nazwany Sheer.A (lub Zoher), wykorzystuje błąd IE, który pozwala na uruchomienie załącznika zaraz po otwarciu zainfekowanego listu.

 
Środa 2 stycznia 2002

3D FISH ! screensaver 3D


Autor: DYD | 18:38
(7)Komentarzy (7)
Teraz coś miłego dla oka z dziedziny wygaszaczy ekranu. Jeszcze w grudniu Mitsunobu OKABE opracował nową wersję ciekawego wygaszczacza 3D FISH! korzystającego z portu Direct3D. Screensaver na pewno przypadnie do gustu akwarystom lubujących się w 3DAquarium i 3DAqua oraz koneserom dobrych wygaszaczy 3D. Screensaver 3D FISH! posiada kilka rodzajów kamer, scen i środowisk wodnych i zawiera dwa typy wyświetlania rybek: lumi.scr (wirtualne, nie fotorealistyczne, bez limitu czasu) oraz bream.scr (fotorealistyczne, z limitem scen i czasu). Najnowszą wersję 2.70e tego świetnego wygaszacza, można pobrać z następującej lokalizacji: hp.vector.co.jp (2.14 MB). Pliki .scr należy umieścić w katalogu C:\Windows\System (9x/ME) lub C:\Windows\System32 (w przypdaku XP).

Rage3D Radeon Tweaker 3.0 Beta 4.5


Autor: DYD | źródło: Rage3D | 18:17
Komentarzy (0)
Serwis Rage3D wspomniał dziś o wersji Beta 4.5 narzędzia Rage3D Radeon Tweaker, który jest asystentem "tweakującym" wszystkie karty ATI z rodziny Radeon (tzn. Radeon LE/VE/SDR/DDR; Radeon 7000/7200/7500 oraz Radeon 8500). W nowej wersji poczyniono wiele zmian i poprawek - ich pełna lista znajdują się na stronie domowej autora. Systemy operacyjne wspierane przez Rage3D Radeon Tweaker to Windows 98/98SE/ME, Windows 2000, Windows XP i Windows NT 4.0. Najnowszego Rage3D Radeon Tweakera można pobrać z serwera soundcardcentral.com (513 KB).

VIA ogłosiła wyniki grudniowej sprzedaży


Autor: DYD | źródło: e-mail | 18:03
Komentarzy (0)
Taipei, Tajwan, 2 stycznia 2002 - VIA Technologies, Inc. producent chipsetów, mikroprocesorów, multimedialnych chipów, rozwiązań komunikacyjnych, w dniu dzisiejszym poinformował, iż sprzedaż netto w grudniu 2001 wyniosła około 2.15 miliarda NT$ (w przybliżeniu 61.58 milionów US$). W roku 2001 całkowity, skumulowany przychód ze sprzedaży wyniósł 34.15 miliarda NT$ (w przybliżeniu 976 milionów US$). Daje to wzrost rocznego, skumulowanego przychodu o 10.41% w odniesieniu do sprzedaży w roku 2000. “Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku,” powiedział Richard Brown, dyrektor marketingu w VIA Technologies, Inc. “Wzrost o ponad 10% w ciągu ostatniego roku pokazuje, iż VIA silnie się rozwija na przekór rynkowym trendom.”

Plany wydawnicze IM Group na styczeń i luty


Autor: DYD | źródło: e-mail | 18:02
Komentarzy (0)
IM Group Sp. z o.o. przedstawiła najnowsze plany wydawnicze na styczeń i luty 2002 roku. Wśród przygotowywanych przez IM Group gier znajduje się Salt Lake 2002 (129 zł; Eidos) - oficjalna gra zimowych igrzysk olimpijskich, która ukaże się jeszcze przed zapaleniem znicza w Salt Lake City; Medal of Honor (Electronic Arts, premiera 10.02.2002; 129 zł, dziś ukazało się demo (150 MB) single player) - gra FPP, oczekiwana z niecierpliwością przez graczy na całym świecie, a także kilka produktów firmy Cryo (Arthur's Knights, Diuna, The Shadow of Zorro, itd), całkowicie zlokalizowanych i wycenionych na 79 złotych. IM Group proponuje również:
  • Motoracer 3, Electronic Arts, 20.01.2002, wyścigi motocyklowe: 129 zł
  • MEGARACE 3, Cryo Interactive, 11.02.2002, wyścigi 79 zł

CloneCD w wersji 3.3.3.1


Autor: DYD | źródło: Fileflash | 17:52
Komentarzy (0)
Dziś ukazała się dziś nowa wersja programu CloneCD, który jest rozbudowanym narzędziem do kopiowania płyt CD. Program umożliwia zapis na płycie w trybie RAW, dzięki czemu posiadamy pełną kontrolę przy nagrywaniu danych. Jeśli posiadamy nagrywarkę, która znajduje się na liście urządzeń CloneCD, otrzymamy wówczas dodatkowo możliwość kopiowania płyt CD w całości w stosunku 1:1. CloneCD 3 pracuje pod systemami Windows 95, Windows 98, Windows ME, Windows NT 4 (SP4 lub nowszy), Windows 2000 oraz Windows XP. Więcej informacji o tym oprogramowaniu do nagrywania płyt znajduje się na stronie producenta. W nowej wersji datowanej na 2 stycznia wyłączono automatycznie powiadomienie o włożeniu płyty w odwarzaczach CD-ROM i nagrywakach przy włączonym CloneCD (dotyczy Windows 2000/XP) oraz dodano wsparcie dla modelu MITSUMI 48XA. CloneCD w wersji 3.3.3.1 można pobrać stąd (2.81 MB).

Nowe biosy od Asusa


Autor: R4v | 13:52
Komentarzy (0)
Na niemieckiej stronie Asusa pojawiły się dziś kolejne biosy do płyt głównych tej znanej marki. Tym razem są to wersje Final dla pięciu modeli. Biosy są przeznaczone dla następujących płyt: Bios P4B 1008 Final (=1008 - 01 Beta), Bios P4B266 1005 Final (=1005 - 04 Beta), Bios P4T-E 1005 Final (=1005 - 03 Beta), Bios CUV4X-D 1014 Final (=1014 - 05 Beta) oraz Bios CUV4X-DLS 1014 Final (=1014 - 05 Beta) / SDMS 4.1. Szczegóły na stronie ASUS Deutschland SUPPORT.

9. numer magazynu internetowego ESCAPE


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:44
Komentarzy (0)
Za kilka dni ukaże się nowy, już 9. numer magazynu internetowego ESCAPE poinformował Tomasz Kapelak. W każdym numerze tego e-zina znajdziesz recenzje gier, programów, sprzętu komputerowego, a także liczne kursy programowania. Ponadto ESCAPE organizuje wiele konkursów, można w nich wygrać: płyty CD, książki, konta e-mail itp. Aby zamówić ten magazyn, wystarczy kliknąć TUTAJ. Dzięki prenumeracie nie przegapisz żadnego numeru, ponadto możesz wygrać wiele nagród, które organizowane są tylko dla prenumeratorów.

Odświeżony GeForce FAQ


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:27
(1)Komentarzy (1)
Christopher Hill dokładnie w nowy rok uaktualnił do wersji 19.3a swój obszerny zbiór najczęściej zadawanych pytań dotyczących kart GeForce. Najnowszy GeForce FAQ m.in. wyjaśnia problem dotyczący DVI w pytaniu czy GeForce / GeForce2 / GeForce 3 wspierają poprawnie DVI, a także dodaje kilka odpowiedzi i pytań związanych z instalacją sterowników w systemach Windows 2000 / XP. Poradnik dostępny jest w języku angielskim oraz w kilku wersjach lokalizowanych (polska, rosyjska, włoska i japońska) jednak nie tak często aktualizowanych jak oryginalna, angielska wersja. Info o nowym GeForce FAQ podał JacHo, dzięki!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL