Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 31 maja 2002  
    

Następna dawka adrenaliny: GF3 Ti500 - tekst sponsorowany


Autor: DYD | źródło: Sirius.pl | 23:00
(1)Komentarzy (1)
Po szokującej cenie...Gainward GF3 Ti200 64MB DDR GS TV oraz ATI Radeon 8500Pro PColor 64DDR TV/DVI w również niespotykanej cenie, możemy zaproponowac absolutną rewelacje, dla kogoś kto liczy na jeszcze większą dawkę mocy... i jeszcze bardziej szaloną obniżke ceny z 1610 na jedyne 699 zł z VAT! Tylko teraz. WinFast GeForce3 Titanium 500 64MB DDR AGP TV za 689 zł z wysyłką gratis !

Ponadto 1 czerwca 2002, czyli już jutro o 10:00 startuje wielki konkurs Sirius.pl! Żeby wygrać jedną z fantasycznych nagród wystarczy regularnie odwiedzać www.sirius.pl i równie regularnie odpowiadać na zadane pytania. Nagrody czekają, a przecież w sieci jesteśmy non stop, tak więc nie każcie się prosić - nagrody nigdy nie leżały na ulicy ale teraz leżą w zasięgu waszej klawiatury... Zapoznaj sie z regulaminem.

Definicje dla Nortona AntiVirusa


Autor: DYD | źródło: Fileflash | 20:14
Komentarzy (0)
Dziś ukazało się uaktualnienie baz danych wirusów (łącznie baza liczy 61170 wirusów) dla oprogramowania firmy Symantec. Z najnowszych definicji (3.25 MB) mogą skorzystać użytkownicy następujących produktów: NAV 2000 dla Win9x/NT/2000, NAV 2001 Professional Edition, NAV 2001 dla Win95b/98/NT/2000/Me, NAV 2002 dla Win98/Me/NT/2000/XP Home/XP Pro, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla Win9x, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla WinNT, NAV dla Firewalls 1.5 i nowsze, NAV dla Lotus Notes (Intel), NAV dla MS Exchange (Intel), Norton SystemWorks (wszystkie wersje), Norton Utilities dla Windows 95/98 (wszystkie wersje) oraz pcAnywhere32 7.5 i wyżej dla WinNT. Plik można też pobrać od nas.

Fresh Diagnose - zbadaj swojego PC


Autor: DYD | źródło: Fileflash | 17:10
Komentarzy (0)
Wczoraj ukazała się wersja 4.20 narzędzia Fresh Diagnose zawierająca moduł Snapshot-Heaps oraz usunięte wszelkie znalezione błędy. FG to aplikacja przeznaczona do analizy i sprawdzenia wydajności naszego komputera. Program - podobnie jak czynią to inne tego typu aplikacje (SiSoftware Sandra 2002, HWiNFO32) potrafi wyświetlić informacje zarówno o systemie i programach zainstalowanych oraz o wszelkich urządzeniach znajdujących się w pececie. Dowiemy się szczegółowych informacji m.in. o procesorze, płycie głównej, karcie graficznej i wielu innych podzespołach. Dodatkowo Fresh Diagnose umożliwia syntetyczny test procesora, twardego dysku, napędu CD/DVD ROM, a uzyskane wyniki można porównać z kilkoma innymi systemami. Program dostępny jest ze strony firmy FreshDevices.com (1 MB).

DVD Genie wersja 4.10


Autor: DYD | źródło: Fileflash | 17:01
Komentarzy (0)
Panowie z Infomatrix.Com wypuścili nową wersję (4.10) programu DVD Genie. W skrócie przypomnę, że Geniusz umożliwia łatwą zmianę parametrów najpopularniejszych odtwarzaczy DVD, takich jak np. PowerDVD, ATI DVD Player, XING Player czy Cinemaster. Dzięki Geniuszowi można zmienić ustawienia jakości grafiki, dźwięku lub rodzaj regionu. Pełna lista nowości jakie wprowadza wersja 4.10 znajdziecie na tej stronie. Sam niewielki program można ściągnąć wprost ze strony inmatrix.hoyty.com (323 KB).

 
Środa 29 maja 2002

Morrowind - największa lokalizacja w Polsce


Autor: DYD | źródło: e-mail | 18:22
(1)Komentarzy (1)
Seria gier RPG o świecie Tamriel jest znana z pewnością wszystkim fanom. Z pewnością wszyscy również wiedzą o tym, ze najnowsza część serii pod tytułem Morrowind już wkrótce pojawi się w Polsce. Dzięki staraniom firmy CD Projekt gra ukaże się w polskiej wersji językowej. Będzie to największa lokalizacja w historii gier komputerowych w Polsce, bowiem do przetłumaczenia jest... 5200 stron maszynopisu! Więcej szczegółów nt. polskiego wydania gry już wkrótce!

Skanery Genius w ofercie JTT


Autor: DYD | 16:56
Komentarzy (0)
JTT Computer S.A. wprowadza do oferty skanery Genius produkowane przez KYE System Corporation. Na początek firma zaoferuje swoim klientom trzy modele:
 • ColorPage Vivid3x - 2 przyciski łatwego dostępu do funkcji skanera, sugerowana cenna brutto: 249 zł
 • ColorPage Vivid4 - bardzo mała grubość - tylko 5,9 cm! (wersja slim). 5 przycisków funkcyjnych na panelu frontowym (File/Fax, Print/Copy, Scan, Text / OCR, E-mail / Web) umożliwiających szybki dostęp do najważniejszych funkcji skanera, sugerowana cenna brutto: 279 zł
 • ColorPage HR6x - Dodatkowa przystawka pozwala na skanowanie slajdów i negatywów 35 mm, 5 przycisków szybkiego dostępu do najważniejszych funkcji skanera, sugerowana cenna brutto: 349 zł
Wprowadzone do oferty nowe urządzenia to skanery płaskie z czujnikiem matrycowym CCD i złączem USB. Urządzenia pracują z rozdzielczością sprzętową 600x1200dpi. Rozdzielczość interpolowana to 19200dpi. Maksymalny rozmiar skanowanego dokumentu to 216 x 297 mm. Urządzenia zapewniają doskonałą głębię skanowania i 48-bitowe kodowanie kolorów. Do skanerów dołączone jest bogate oprogramowaniem m.in. OCR ABBYY FineReader rozpoznające polskie znaki diakrytyczne. Sterowniki dołączone do urządzeń pozwalają na pracę z systemem Windows XP/Me/98/2000.

Ultraprzenośne projektory NEC


Autor: DYD | źródło: e-mail | 15:58
Komentarzy (0)
Image Recording Solutions wprowadza na polski rynek dwa projektory ultraprzenośne - NEC LT157 i LT158. Nowe modele są wyjątkowo poręczne, oferują obraz najwyższej jakości, a producent wyposażył je dodatkowo w wiele przydatnych funkcji. Wymiary 207 x 63 x 266 mm i waga wynosząca zaledwie 2,2 kg sprawiają, że nowe projektory NEC zmieszczą się do każdej torby. Niewielkie gabaryty wydają się jednak nie mieć wpływu na jakość prezentowanego obrazu - dzięki zastosowaniu panelu LCD nowej generacji (technologia "Dream 2"), NEC LT157 i LT158 dysponują siłą światła na poziomie 1500 ANSI lumenów i doskonałym kontrastem 400:1. Natywna rozdzielczość projektorów to 1024x768 pikseli, a dzięki technologii Advanced AccuBlend możliwe jest wyświetlanie obrazów o rozdzielczości do 1600x1200 pikseli. » czytaj dalej

Canon śladem Nikona


Autor: DYD | źródło: 4D | 15:53
Komentarzy (0)
Być może jeszcze w tym roku firma Canon rozpocznie produkcję aparatów cyfrowych w Chinach. Nie ujawniono szczegółów przedsięwzięcia, rzecznik prasowy Canona poinformował jednak, że po uruchomieniu nowej fabryki poza Japonią będzie powstawać już nie 30%, a 40% aparatów cyfrowych firmy. Uruchomienie produkcji w Chinach nie pociągnie za sobą znaczących wydatków - wykorzystany zostanie zakład, w którym obecnie produkowane są aparaty analogowe. Ponadto organizacja produkcji w chińskich fabrykach przypomina tę znaną z japońskich zakładów Canona - aparaty są składane w całości na jednym stanowisku, a nie na taśmie produkcyjnej. » czytaj dalej

TwojePC - ważna informacja techniczna


Autor: DYD | 15:52
Komentarzy (0)
Awarię naszego serwisu w ostatnim czasie okazuje się powodował błąd techniczny na serwerze. Prawdopodobnie trzeba będzie wymienić dysk twardy, na którym stoi TPC. Niestety usterka nadal nie jest do końca usunięta i zdiagnozowana (właśnie trwają testy), więc w każdej chwili może nastąpić "zwis". Dlatego z góry przepraszamy, jeśli w najbliższym czasie ponownie będziemy off-line. Jak tylko będziemy pewni poprawności działania naszego WWW, oczywiście o tym poinformujemy.

IDF: Wydajność procesorów Intel Itanium 2


Autor: DYD | źródło: CompLex | 15:20
Komentarzy (0)
Intel Developer Forum, Monachium, 29 maja 2002 r. - Firma Intel Corporation opublikowała szacunkowe parametry wydajności procesora Intel Itanium 2, który wkrótce zostanie wprowadzony na rynek. Procesor Itanium 2, przeznaczony do najbardziej wymagających zastosowań w przedsiębiorstwach, szybciej przetwarza dane i jest oparty na ulepszonej mikroarchitekturze. Serwery i stacje robocze wyposażone w ten procesor będą miały 1,5 do 2 razy wyższą wydajność niż dotychczasowe systemy z procesorami Itanium. Oznacza to znaczną przewagę wydajności tego rodzaju produktów nad systemami z procesorami RISC w aplikacjach dla przedsiębiorstw.

"Systemy wyposażone w procesory Itanium 2 będą zapewniały najlepszą w branży wydajność w całej gamie wymagających aplikacji korporacyjnych i technicznych" - powiedział Mike Fister, wiceprezes i dyrektor działu platform dla przedsiębiorstw (Enterprise Platforms Group) w firmie Intel. "Nowe systemy zostaną wprowadzone w połowie 2002 r., a ich dostępność będzie się stopniowo zwiększać. Pozwoli to działom informatycznym i użytkownikom w firmach wdrażać tę bardzo wydajną, opartą na standardach technologię do obsługi aplikacji biznesowych o znaczeniu krytycznym, intensywnie przetwarzających dane". » czytaj dalej

IDF: Intel przedstawia wizję serwerów typu "blade"


Autor: DYD | źródło: CompLex | 12:45
Komentarzy (0)
Intel Developer Forum, Monachium, 28 maja 2002 - Intel zaprezentował wizję standardu serwerów telekomunikacyjnych i wyposażenia sieciowego, które pozwolą dostawcom urządzeń sieciowych obniżyć koszty i skrócić cykl opracowania produktów, a także zwiększyć elastyczność projektowania opartych na standardach serwerów komunikacyjnych i innych rozwiązań opartych na modułach typu "blade".

W swym przemówieniu wygłoszonym podczas Intel Developer Forum Sean Maloney, wiceprezes i dyrektor generalny Intel Communications Group zauważył, że problemy ekonomiczne przemysłu telekomunikacyjnego i eksplozja Internetu zwiększyły potrzebę odejścia od rozwiązań własnościowych, projektowanych na zamówienie i w niewielkich ilościach, w kierunku opartych na standardach, modułowych serwerów telekomunikacyjnych i urządzeń sieciowych.

"Sytuacja na rynku spowodowała, że zmiany w przemyśle telekomunikacyjnym zajmujące zwykle dziesięć lat muszą się dokonać w ciągu jednego roku. Aby zachować konkurencyjność, dostawcy wyposażenia telekomunikacyjnego muszą sięgnąć po rozwiązania wykorzystujące modułowe serwery telekomunikacyjne i urządzenia sieciowe." - powiedział Maloney. » czytaj dalej

Intel i Instytut Fraunhofera zwiększają wydajność MP3


Autor: DYD | źródło: CompLex | 12:43
(2)Komentarzy (2)
28 maja 2002 - Intel GmbH i Instytut Fraunhofera (Fraunhofer IIS A) podpisały porozumienie o współpracy nad rozwijaniem będącego przemysłowym standardem, opracowanego przez Instytut Fraunhofera enkodera dźwięku MP3 i zwiększeniu jego wydajności przy pracy z procesorem Pentium 4. Opracowane wspólnie ulepszenia pozwolą zwiększyć szybkość procesu kodowania muzycznych plików MP3 na najnowszej generacji komputerach PC. Nowy enkoder MP3 z Instytutu Fraunhofera umożliwi także zwiększenie jakości kodowanego dźwięku, dostarczając lepszych wrażeń przy odtwarzaniu MP3 milionom użytkowników i przyszłym posiadaczom PC z procesorami Pentium 4. Ulepszone oprogramowanie korzystać będzie w pełni z zaawansowanych cech procesorów Pentium 4, takich jak szybki podsystem pamięci oraz zestaw instrukcji SSE2. Instrukcje SSE2, obecne we wszystkich procesorach Pentium 4, wspomagają możliwości komputera przy wykonywaniu programów multimedialnych, korzystaniu z Internetu i gier. » czytaj dalej

Znalezione, wyczytane z Boarda ...


Autor: Board | 12:33
(3)Komentarzy (3)
Z cylku "Znalezione, wyczytane z Boarda" przedstawiamy posta pod tytułem Nowy filmik z Doom III - Jezusie, Maryjo !! autorstwa Pitera:
Nie chcę was dołować ale zapewne widzieliście oficjalny filmik z tej gry przeplatany ciągłą gadaniną jakiś kolesi. Otóż ten filmik to dno i jeśli go widzieliście to równie dobrze można powiedzieć że nie widzieliście niczego. Ja właśnie obejrzałem inny (nagrywany kamerą, najprawdopodobniej przemyconą na ukryty pokaz) i jestem w takim szoku że nie wiem co z sobą zrobić. Co mnie najbardziej podjarało? - Oświetlenie!! to jest to czego jeszcze nigdy i w żadnej grze nie widziałem. Potwory wyłaniają się z cienia prosto pod lufę, gdy stoimy twarzą do drzwi widać na nich cień zbliżającego się od tyłu potwora a poza tym klimat! klimat! i jeszcze raz klimat!! Ta gra będzie zabijać, masakrować i tnąć na plasterki (sprzęt również:() Coś mi się wydaje że jako jedna z niewielu stanie się mega klasyką dla przyszłych pokoleń. Dobra kończę pierdzielić i przechodzę do konkretów, pod tym linkiem kryje się ten filmik. Jest on marnej jakości ale rządzi, zresztą zobaczcie sami (44 MB).

NaViSet - przejmij pełną kontrolę nad monitorem!


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:00
(5)Komentarzy (5)
Dziecinnie prosty dostęp do wszystkich ustawień monitora? Teraz to możliwe! NEC/Mitsubishi Electronics Display udostępnia bezpłatny program NaViSet - narzędzie służące do kontroli ustawień monitora z poziomu klawiatury i myszki. Oparty na protokole DDC/CI program jest pierwszym z całej serii narzędzi, które NEC/Mitsubishi przygotowuje dla swoich produktów. Korzystanie z graficznego menu ekranowego, a w szczególności obsługa zaawansowanych funkcji monitora, sprawiają większości użytkowników poważną trudność. W efekcie niewiele osób korzysta z możliwości optymalnego skonfigurowania sprzętu.

Dzięki programowi NaViSet, sytuacja ta ulegnie zmianie. NaViSet to program, który pozwala na dostęp do wszystkich opcji monitora z poziomu systemu Windows. Umożliwia dokonywanie korekty ustawień (takich jak np. jasność, kontrast, geometria, język, kolor, itp.) i zapewnia wygodny dostęp do danych identyfikacyjnych monitora, takich jak numer seryjny czy data produkcji. Poszczególne opcje wybierane są przy użyciu klawiatury i myszki. Optymalizacja ustawień monitora staje się łatwa jak nigdy dotąd - i to bez konieczności jakichkolwiek inwestycji! » czytaj dalej

Największe zmiany cen na giełdzie komputerowej


Autor: DYD | źródło: e-mail | 11:41
(1)Komentarzy (1)
Serwis Informacyjny Warszawskiej Giełdy Komputerowej (z cenami również z Wrocławskiej) prezentuje zmiany cen z ostatniej giełdy (25-26 maj). Maj jak zwykle okazuje się jednym z najgorszych miesięcy dla handlu w tej dziedzinie, co widać zarówno po minach sprzedawców jak i mniejszej ilości kupujących. Oto ceny:
 • płyta główna Soltek SL-75DRV5 480PLN (-20PLN)
 • procesor AMD Athlon XP 1900+ 660PLN (+30PLN)
 • procesor Intel Pentium 4 2.0GHz BOX 1590PLN (-110PLN)
 • pamięć RAM DDR 256MB PC-2100 200PLN (-20PLN)
 • karta graficzna MSI GF4 TI4400 1300PLN (-40PLN)
 • dysk twardy Maxtor 60GB 7200rpm 480PLN (-20PLN)
 • nagrywarka Lite-ON 40/12/48 IDE BOX 400PLN (-80PLN)

Nowy projektor SHARP


Autor: DYD | źródło: 4D | 11:22
Komentarzy (0)
SHARP wprowadził na polski rynek nowy projektor multimedialny PG-M20X. Urządzenie to - przy wadze wynoszącej zaledwie 2,5 kg - dysponuje siłą światła 1 900 ANSI lumenów. Rozdzielczość podstawowa projektora SHARP PG-M20X wynosi 1024x768. Gwarantem doskonałej jakości prezentacji jest kontrast 1000:1 (800:1 ANSI). Projektor pozwala na uzyskanie obrazu o przekątnej od 1,02 do 7,62 m. Dzięki zastosowaniu gniazda DVI, projektor SHARP PG-M20X może współpracować zarówno z analogowymi, jak i cyfrowymi kartami graficznymi. Innym atutem, który zwiększa uniwersalność zastosowań nowego projektora, jest zintegrowany głośnik o mocy 2W. Dzięki niemu osoba prowadząca prezentacje może doskonale poradzić sobie bez dodatkowego sprzętu nagłośnieniowego.

Projektor SHARP PG-M20X wyposażono również w takie funkcje jak automatyczne dostrajanie, cyfrowa korekcja efektu trapezu, “elektroniczna lupa”, stop klatka oraz wyciemnianie obrazu. Tak duże możliwości kontrastują z gabarytami urządzenia - wymiary nowego modelu to zaledwie 223 mm x 83 mm x 318 mm. Połączenie pełnej mobilności z wysoką jakością oferowanego obrazu sprawia, że projektor SHARP PG-M20X jest niewątpliwie jednym z najnowocześniejszych urządzeń w klasie ultraprzenośnych. Projektor objęty jest 2-letnią gwarancją. Będzie dostępny od czerwca 2002 roku, a jego cena wyniesie około 19 999 zł netto.

Coraz więcej LCD


Autor: DYD | źródło: 4D | 11:21
Komentarzy (0)
Tajwańscy producenci sprzedadzą w bieżącym roku dwukrotnie więcej paneli LCD, niż w roku ubiegłym. Popyt na monitory LCD - stymulowany spadkiem cen - wciąż wzrasta. Tajwańskie firmy, które kontrolują około 50% światowego rynku, już liczą przyszłe zyski. Według najnowszych kalkulacji, np. Benq Corp uzyska w tym roku sprzedaż o wartości 6,3 mld USD - przeszło dwukrotnie wyższej, niż w roku 2001. Większość tajwańskich producentów wprowadza także korekty do swoich prognoz zysków - będą one wyższe, niż zakładano. Z badań tajwańskiej agencji rządowej - Centrum Badań Rynku - wynika, że ceny wyświetlaczy LCD w najbliższych miesiącach będą rosnąć. Może to w drugiej połowie roku doprowadzić do zmniejszenia popytu.

Nowa seria monitorów LCD


Autor: DYD | źródło: e-mail | 11:17
Komentarzy (0)
Firma Philips Polska Sp. z o.o. wprowadzi w czerwcu 2002 do swojej oferty handlowej nowe monitory LCD 15”. Wśród nowych produktów znajdą się następujące modele:
 • 150S3 (na zdjęciu) - monitor z linii standard, charakteryzuje się nowoczesnym wzornictwem, wzorowanym na dotychczasowych modelach z serii Business (150B2) oraz Professional (150P2);
 • 150B3B, 150B3M - monitory z serii Business;
 • 150P3 - monitory z serii Professional;
Wszelkie wymagania dotyczące współczesnych monitorów LCD skupiają się przede wszystkim na jakości obrazu, wzornictwie, łatwości obsługi oraz funkcjonalności. Koncern Philips, będąc liderem w dziedzinie technologii monitorów LCD, postanowił sprostać tym wymaganiom i w połowie ubiegłego roku przedstawił dwa nowe modele monitorów LCD 15” (150B2 oraz 150P2). Wprowadzane do sprzedaży modele serii x3 ściśle nawiązują do poprzedniej serii - natomiast jeszcze bardziej zredukowano ich wymiary zewnętrzne oraz polepszono parametry techniczne. » czytaj dalej

Garść informacji z Sieci


Autor: DYD | źródło: e-mail | 11:05
Komentarzy (0)
 • GreGM z przyjemnością informuje o nowych artykułach, które ukazały się na łamach serwisu Windows eXPerience Vortal. Tematem pierwszego jest omówienie zmian i nowości, które wejdą w skład Windows XP SP1. Artykuł dostępny jest tutaj. Z kolei tytuł drugiego mówi o treści sam za siebie: "Deinstalacja Windows 2000/XP i przywracanie Windows 98/ME, czyli jak skutecznie pozbyć się niechcianych Okienek". Jego możecie znaleźć tutaj.
 • Na Tweak.Pl ostatnio niezły ruch - Lisek w tym tygodniu zaprasza także do dwóch artykułów. Modyfikację płyty ABIT TH7-II (cz. 2) znajdziecie tutaj, zaś jeżeli chcemy dobrze schłodzić procesor, to niestety dobry cooler nie wystarczy. Aby styk procesora z radiatorem był dobry musimy użyć także dobrej pasty termoprzewodzącej. Tweak.Pl przetestował pasty Arctic Alumina, Arctic Silver II oraz Arctic Silver 3.
 • Wczoraj ukazało się uaktualnienie datowane na 28.05 baz danych wirusów (łącznie baza liczy już 61146 wirusów) dla oprogramowania antywirusowego firmy Symantec. Z najnowszych definicji (3.25 MB) mogą skorzystać użytkownicy produktów z rodziny Norton AntiVirus. Plik można też pobrać z naszego serwera FTP.

 • Szybkie płytki TDK


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 10:56
  (3)Komentarzy (3)
  Firma TDK w maju br. wprowadza na rynek najszybsze na świecie płyty CD-R Speed-x (do jednokrotnego zapisu). Jest to kolejna generacja dysków CD-R opracowanych w oparciu o najnowsze technologie w celu umożliwienia nagrań we wszystkich nagrywarkach CD-R o szybkości zapisu 48x! Płyty CD są dzisiaj najpopularniejszym, a także bardzo pojemnym, wygodnym w użyciu i uniwersalnym nośnikiem danych. Rozwój zaawansowanych technologii prowadzi do ciągłego zwiększania prędkości zapisu - na rynku dostępne są już nagrywarki, np. z serii TDK CyClone, które mogą "wypalać" płyty z prędkością 32x lub nawet 40x. Jednak szybki napęd CD-R/RW (nagrywarka) nie wystarczy. Aby zapisywać dane lub muzykę z tak zawrotną prędkością, potrzebna jest odpowiednia płyta CD-R.

  Zastosowanie technologii UHS (Ultra High Speed), opracowanej przez TDK, umożliwiło stworzenie najnowszej generacji super szybkich dysków CD-R Speed-x z udoskonaloną kontrolą grubości warstwy nagrywającej. Dzięki zastosowaniu systemu ORSP (Optimised Rotational Stability Printing) nowe płyty CD-R zachowują stabilność nawet przy zapisie z szybkością 48x! Ponadto użycie barwnika o nowym składzie oraz ulepszonej warstwy ochronnej przyczyniło się do zwiększenia odporności dysków na wilgoć i zarysowania, a tym samym przedłużyło ich żywotność. » czytaj dalej

   
  Wtorek 28 maja 2002

  Testy procesora Intel Celeron 1.7 GHz


  Autor: Lancer | 20:39
  (38)Komentarzy (38)
  Idąc za ciosem Intel ogranicza różnorodność produkowanych przez siebie typów procesorów. Do tej chwili istnieje na rynku wyraźny podział między układy przedziału performance - czyli Pentium 4, oraz budżetowe (value) Celeron oparte na jądrze Tualatin. Jednak skazana na wymarcie architektura P6 obecna w Celeronach jest w odwrocie. Intel nie ma zamiaru opuścić tego dochodowego segmentu. Dlatego też pojawiła się kolejna generacja Celeronów. Tym razem oparta na jądrze procesora Pentium 4. Zobaczmy, czym jest nowy Celeron. Dzięki pomocy firm Simmtech i Intel Polska zobaczymy jak w działaniu zachowa się procesor taktowany zegarem 1,7GHz. Przeciwko niemu stanęły tradycyjnie niemal procesory AMD - Duron 1,3GHz i Athlon 1600+. Aby przekonać się jak duża różnica dzieli Celerona do jego konkurentów spod znaku Intela dodatkowo stanęły Celeron 1,2GHz oraz najsłabszy dostępny procesor Pentium 4 w postaci modelu 1,6GHz A. » czytaj dalej

  DirectX9 Uninstaller


  Autor: R4v | 20:32
  Komentarzy (0)
  Niektórzy mają zapewne ochotę zainstalować DirectX9 beta 1. Odstrasza ich jednak brak możliwości odinstalowania sterowników. Na stronie Vortex's Site można znaleźć już wskazówki, jak odinstalować najnowszą wersję DirectX. Na razie dostępne są narzędzia dla Windows 2000 oraz Windows XP i platformy .NET. Znaleźć tam można także pliki odpowiednio modyfikujące rejestr. W ten sposób można oszukać system, który będzie myślał, że nadal ma zainstalowaną wersję 8.1 DirectX.

  AGP 8x nadchodzi


  Autor: R4v | 20:13
  Komentarzy (0)
  Wygląda na to, że na zbliżającym się Computexie nVidia zamierza pokazać układy NV18/NV28. Interesująca jest natomiast lista zmian w stosunku do GeForce4 MX i GeForce4 Ti. Okazuje się, że są to te same układy z dodaną obsługą magistrali AGP 3.0. Na Computexie zostaną także zaprezentowane pierwsze chipsety obsługujące AGP 8x. Płyty na nich oparte powinny pojawić się w sprzedaży już w najbliższym czasie. W tej chwili jedynym układem działającym z najszybszą wersją AGP jest SiS Xabre. Jednak do końca roku ma się pojawić kilka kolejnych chipów obsługujących magistralę graficzną w wersji 3.0. Będą to Matrox Parhelia-512, ATi R300, nVidia NV30 i 3Dlabs P10.

  Karty graficzne Solteka


  Autor: R4v | 20:01
  Komentarzy (0)
  Znany producent płyt głównych, Soltek, postanowił zabrać się za produkcję kart graficznych. Będą one zbudowane na układach nVidii. Soltek zamierza produkować karty w oparciu o: GeForce4 Ti4400, GeForce4 MX440, GeForce4 MX420, GeForce2 MX400, GeForce2 MX200 a nawet TNT2 M64. Karty są zbudowane na płytach referencyjnych nVidii i nie wyróżniają się wśród innych produktów konkurencji. Jedyną rzucającą się w oczy różnicą jest kolor płytki drukowanej, który jest srebrny.

  Nowy projektor - Liesegang ddv 2111 ultra


  Autor: DYD | źródło: 4D | 11:44
  Komentarzy (0)
  Jeden z wiodących europejskich producentów projektorów multimedialnych, niemiecka firma Liesegang, przedstawiła swój najnowszy produkt – przenośny projektor ddv2111 ultra. Niemiecka jakość i jasność 2 000 ANSI lumenów sprawiają, że ddv2111 ultra jest rozwiązaniem dla średniej wielkości sal prezentacyjnych, gdzie projektor musi pracować przy dostępie światła dziennego. Ze swoją wagą 2,9 kg, model ddv2111 ultra ma do zaoferowania szereg możliwości podłączeń analogowych i cyfrowych, plus dodatkowo podłączenie do zewnętrznego monitora. Liesegang ddv2111 ultra wykorzystuje technologię firmy Texas Instruments' Digital Light Processing . Przetwarzany cyfrowo obraz przekonuje swoją naturalnością barw i kolorów oraz płynnością przekazu. Zarówno idealne kolory, jak i wysoka jednolitość obrazu, a także system zarządzania paletą barw, odgrywają znaczącą rolę w jakości projekcji. » czytaj dalej

  CPUCool 7.1.1


  Autor: DYD | źródło: Fileflash | 11:31
  Komentarzy (0)
  Podien 26. maja opracował nowe wydanie swojego programu CPUCool w wersji 7.1.1. CPUCool to aplikacja, która monitoruje m.in. temperaturę, prędkość obrotową wiatraka oraz napięcia na płycie głównej. Program także umożliwia zmianę ustawień magistrali FSB, optymalizuje pamięć i procesor oraz posiada funkcję S.M.A.R.T (Self Monitoring, Analysis and Reporting Technologie) od wersji 7.0.x. CPUCool potrafi chłodzić procesor poprzez wstawianie instrukcji HALT, gdy procesor nie jest zbyt obciążony i w ten sposób wpływać na pobór mocy układu i wydzielane ciepło. Obsługuje procesory firm Intel, AMD i Cyrix. Wersja 7.1.1 dodaje pliki PLL oraz usuwa kilka błędów. Najnowszy CPUCool przeznaczony dla systemów W9X, W2K, XP i NT4, osiągalny jest stąd (2.42 MB).

  Rekordowy Klez-H


  Autor: DYD | źródło: 4D | 11:20
  Komentarzy (0)
  Według MessageLabs, Klez-H jest "najpopularniejszym" wirusem w historii. Od 15 kwietnia, kiedy pojawił się po raz pierwszy, firma zanotowała już 775 tys. zainfekowanych maili. Liczba ta rośnie w tempie 20 tys. dziennie - zarażona jest jedna na trzysta wiadomości. O ile słynny Love Bug w najgorętszym okresie znajdował się w jednym na 28 maili, szybko przestał się rozprzestrzeniać. Klez-H - pomimo, że jest znany już od 6 tygodni - wciąż pozostaje niezwykle aktywny. Wirus tak długo utrzymuje się na "topie", gdyż potrafi świetnie się maskować. Temat maila, jego zawartość i załącznik, a nawet nadawca są wybierane losowo. Dlatego Klez-H jest wyjątkowo trudny do zidentyfikowania.

  Klez-H jest wersją wirusa Klez, który pojawił się w grudniu 2001. Reprezentuje nowy trend w pisaniu wirusów - modyfikowanie tego samego robaka do momentu, aż stanie się skuteczny. Co ciekawe, tego samego dnia co Klez-H, w Internecie pojawiła się też inna wersja tego samego programu - Klez-I. Nie wyrządziła praktycznie żadnych szkód.

  Nowy Caviar z Western Digital


  Autor: DYD | źródło: 4D | 11:14
  (1)Komentarzy (1)
  Firma Western Digital rozszerzyła ofertę swoich dysków twardych wyposażonych w bufor 8MB o nowy model - Caviar 80GB Special Edition. Dzięki wprowadzeniu do oferty Western Digital nowego produktu, linia dysków WD Caviar Special Edition obejmuje już modele o pojemności 80, 100 i 120 GB. Rozwiązanie polegające na zwiększeniu ilości pamięci cache dysku (co w znaczący sposób wpływa na poprawę wydajności jego pracy) spotkało się już z uznaniem zarówno klientów, jak i ekspertów branży komputerowej.

  "Nasi klienci oczekują od swoich komputerów do gier najwyższej wydajności" - powiedział Kevin O'Neil z firmy Alienware, specjalizującej się w budowie komputerów dla graczy. "Dyski twarde WD Caviar Special Edition, ze swoim unikalnym buforem 8MB, w znaczący sposób podnoszą efektywność pracy naszych produktów i dostarczają osiągi na poziomie zbliżonym do tradycyjnie szybszych dysków SCSI - zachowując atrakcyjną cenę".

  Dostępne na rynku już wcześniej modele z serii WD Caviar Special Edition o pojemnościach 100 GB i 120 GB "...osiągają wynik dobrego napędu 10,000 RPM , jak pokazały testy oparte na rzeczywistych aplikacjach" - powiedział Eugene Ra, redaktor StorageReview.com. "Jeśli chcesz sprzętu o wydajności SCSI, bez właściwych dla tego standardu ograniczeń dotyczących pojemności i ceny, WD Caviar Special Edition jest dyskiem dla ciebie". » czytaj dalej

  VoIP w kieszeni


  Autor: DYD | źródło: 4D | 11:09
  Komentarzy (0)
  Japońska firma Skywave zaprezentowała program, który umożliwia korzystanie z technologii VoIP za pośrednictwem handhelda z systemem operacyjnym Pocket PC 2002. VoIP (Voice over IP) to technologia zamiany głosu na pakiety danych, umożliwiająca prowadzenie rozmów telefonicznych za pośrednictwem Internetu. Podstawową zaletą usług VoIP jest obniżenie kosztu połączeń - większość firm oferujących VoIP pobiera jedynie stały miesięczny abonament, nie naliczając dodatkowych opłat za ilość odbytych rozmów. Produkt fimy Skywave umożliwia korzystanie z VoIP posiadaczom handheldów, które w ten sposób mogą pełnić funkcję telefonu komórkowego. Rozwiązaniem zainteresowały sie japońskie firmy telekomunikacyjne. Program zadebiutuje w czerwcu, jego cena wyniesie około 10 tys. jenów (80 USD).

  Czas na Audiogalaxy


  Autor: DYD | źródło: 4D | 11:02
  Komentarzy (0)
  Recording Industry Association of America złożyło kolejny pozew sądowy. Tym razem na ławę oskarżonych trafia Audiogalaxy. Podstawowy zarzut, jaki jest kierowany pod adresem jednego z najpopularniejszych następców Napstera, to nieefektywne filtrowanie utworów chronionych prawem autorskim. Audiogalaxy podejmuje próby stworzenia skutecznego mechanizmu już od połowy ubiegłego roku, kiedy to sąd federalny nakazał filtrowanie Napsterowi. Przedstawiciele RIAA nie są jednak zadowoleni.

  "Gdyby zademonstrowali zdolność do filtrowania, nie byłoby nas tutaj" - powiedział wiceprezes RIAA, Matt Openheim. "Programista z rocznym doświadczeniem zrobiłby to lepiej". Pozew złożony w nowojorskim sądzie powołuje się na 476 utworów chronionych prawem autorskim, ściągniętych z Sieci za pośrednictwem Audiogalaxy. Innym przytaczanym przykładem nieudolności (lub złej woli) Audiogalaxy jest piosenka "Sound of Silence" duetu Simon i Garfunkel. W trakcie testów pracownicy RIAA wyszukali w sieci Audiogalaxy 41 plików z tym utworem. Pierwszy z listy był zablokowany, 40 pozostałych - już nie.

   
  Poniedziałek 27 maja 2002

  TPC - informacje parafialne


  Autor: DYD | 15:38
  (2)Komentarzy (2)
  Ponownie przepraszamy za kłopoty techniczne, które spowodowały absencję serwisu przez połowę weekendu. Na dodatek, jakby tego było mało, padła (z niewyjaśnionych przyczyn) jedna tabela z bazami danych, odpowiedzialna za posty na Boardzie. Efektem tej przykrej awarii jest wymazanie postów z okresu ostatniego tygodnia. Z dobrych wieści, dziś rozpoczynamy wysyłkę drugiej edycji koszulek TPC! Jeśli wszystko pójdzie sprawnie to do środy (a może jutra?) wyrobimy się ze całym zamówieniem! Przez wysyłkę niestety, z aktualizacją serwisu będzie trochę trudniej, ale chyba wybaczycie?

  Athlon 2200+


  Autor: DYD | 15:19
  Komentarzy (0)
  Ja podaje X-Bit Labs, do sprzedaży trafił najnowszy Athlon XP 2200+. Procesor pracuje z magistralą 133MHz i zegarem 1.8GHz. Prawdopodobna cena procesora będzie oscylować w okolicach $215. Jest to prawdopodobnie ostatni już Athlon, wykonany w technologii 0.18 mikrona. Następny procesor z rodziny będzie już najprawdopodobniej posiadał jądro Thoroughbred. Procesory z nowym jądrem mają się pojawić 10 czerwca. Innym, znacznie bardziej ciekawym posunięciem AMD są zmiany w rodzinie MP. Na początku lipca ma trafić do sprzedaży model 2100+. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie plotki dotyczące magistrali FSB nowego procesora. Otóż istnieje możliwość, że Athlon MP będzie pracować z magistralą 166MHz (333MHz DDR). Oczywiście oficjalnie żaden chipset z certyfikatem dla serwera nie obsługuje takiej magistrali. Oficjalne stanowisko AMD w tej sprawie powinno być znane w najbliższym czasie.

  DirectX9 Beta 1


  Autor: R4v | 15:16
  Komentarzy (0)
  W Sieci pojawiły się pierwsze wersje beta DirectX9. Pierwsze testy wskazywałyby na praktycznie brak różnicy w wydajności w stosunku do DirectX8. Główne różnice to nowe funkcje, jak np. displacement mapping obsługiwany przez układ Matrox Parhelia-512. Pojawiła się też pewna niewyjaśniona rozbieżność. 3DMark2001SE, który według niektórych serwisów nie działa z nowym DirectX'em, natomiast na innych stronach można znaleźć wyniki testów przeprowadzonych tym programem. Prezentację nowego DirectX w formacie PowerPoint można ściągnąć stąd. Sam pakiet DirectX 9 jest do ściągnięcia z The Digital Resource, lub HWSupport. Pamiętajcie tylko, że mogą być problemy z usunięciem tej wersji. Poza tym jest ona ograniczona czasowo i może zawierać poważne błędy.

      
  All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL