Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 8 sierpnia 2003  
    

Asus K8V


Autor: R4v | źródło: x-bit labs/OCWorkbench | 23:39
(2)Komentarzy (2)
Asus przygotowuje płytę dla procesora AMD Athlon 64. K8V, bo o niej mowa, wykorzystuje chipset VIA K8T800. Na płycie znajdziemy wszystko co potrzebne każdemu użytkownikowi. Asus wyposażył swój produkt m.in. w kontroler Serial-ATA Promise R20378 RAID, obsługujący 4 kanały SATA i jeden UltraDMA-133. Dźwięk generuje kodek ADI AD1980. Nie zabraknie także kontrolera Gigabit Ethernet firmy 3Com. Oprócz tego, płyta obsługuje 8 portów USB 2.0 (4 na tylnym panelu) i 2 porty IEEE1394 (1 na tylnym panelu). K8V obsługuje też takie technologie, jak Asus POST Reporter, Asus MyLogo2, Asus EZ Flash, Bios w wielu językach, Asus C.O.P., Asus CrashFree Bios, Asus Instant Music i inne.

20.1" od Sharpa


Autor: R4v | źródło: Digit-Life | 23:37
Komentarzy (0)
Sharp przedstawił nowy monitor TFT o przekątnej 20.1". Model LL-T2015 dysponuje rozdzielczością 1600x1200 punktów. Sygnał wizyjny doprowadzany może w formie analogowej do gniazda D-Sub i w cyfrowej do DVI-I. Producent obiecuje czas reakcji na poziomie 16ms. Panel o wadze 9.8kg zapewnia kąt widzenia do 176 st w poziomie jak i w pionie. Wersja szara - LL-T2015-H - pojawi się w sprzedaży 26 sierpnia, natomiast model w czarnej obudowie - LL-T2015-B - będzie dostępny od 11 września. Cena ma wynieść ok. $1500.

Nagrywarka combo Asusteka


Autor: R4v | źródło: Digit-Life | 23:35
Komentarzy (0)
Asustek Computer przedstawił swoją najnowszą nagrywarkę DVD, DRW-0402P/D. Napęd pracuje w trybie UDMA33 i potrafi nagrywać płyty DVD+R/RW, DVD-R/RW oraz CD-R/RW. Prędkości zapisu to maksymalnie 4x dla DVD+R i DVD-R, 2.4x dla DVD+RW, 2x dla DVD-RW oraz 16x dla CD-R i 10x dla CD-RW. Odczyt płyt DVD-ROM odbywa się z prędkością 12x, a CD-ROMy są czytane z szybkością 32x. Napęd korzysta z optyki Pioneera i chipsetu NECa a jego .

Priorytetowe 800MHz


Autor: R4v | źródło: Inquirer/DigiTimes | 21:40
(3)Komentarzy (3)
Intel postanowił wypromować procesory z magistralą 800MHz za wszelką cenę. Okazuje się, że firma dostarcza niewiele ponad jedną trzecią zamówionych procesorów 533MHz. Jest to spowodowane bardzo niskim popytem na najszybsze wersje. Ok. 70% sprzedawanych płyt głównych to konstrukcje bazujące na chipsecie i845, który oficjalnie nie obsługuje magistrali 800MHz. Sytuację może poprawić obniżka cen procesorów, która jest planowana dopiero na 26 października. Wcześniej, bo już 11 sierpnia, do sprzedaży trafią tanie chipsety i848 i 865GV, które obsługują szybszą magistralę. Ma to zwiększyć udział procesorów z 800MHz FSB do 30-40% do końca września.

OpenGL 1.5 w sterownikach ATi


Autor: R4v | źródło: nVNews | 21:39
(1)Komentarzy (1)
Terry Makedon, szef programistów piszących sterowniki Catalyst dla kart ATi Radeon, zdradził kilka faktów odnośnie przyszłości. Okazuje się, że procesory Radeon 9500 i wyższe mogą obsługiwać OpenGL 1.5. W tej chwili brakuje jednak odpowiedniego kodu w sterownikach. Według Makedona, oprogramowanie jest prawie gotowe i wkrótce powinno pojawić się w Catalystach. Co więcej, wspomniane układy ATi obsługiwać będą także OpenGL 2.0. W tej chwili nie należy jednak oczekiwać jego obsługi w najnowszych sterownikach, aż do czasu oficjalnego opublikowania standardu.

VIA łączy dział płyt i procesorów


Autor: R4v | źródło: DigiTimes | 21:39
Komentarzy (0)
VIA postanowiła połączyć VIA Platform Support Division, która wytwarza płyty główne, ze swoim działem procesorów. VPSD powstało w 2001 roku, głównie w celu produkcji płyt dla Pentium 4, opartych na chipsetach VIA. Pozwoliło to zmniejszyć straty z powodu procesów sądowych i niechęci innych producentów do tych układów. W tej chwili, po otrzymaniu licencji od Intela, VPSD skupia się na rodzinie EPIA. Wymaga to współpracy z producentem CPU. W tym roku VIA planuje sprzedać 6 milionów procesorów.

Premiery AMD


Autor: R4v | źródło: Inquirer | 21:38
(4)Komentarzy (4)
AMD zamierza 12 sierpnia odkryć nieco szczegółów, dotyczących procesora Athlon 64. Najprawdopodobniej będą to oznaczenia modeli i logo procesora. Oficjalna premiera układu nadal ma odbyć się 22 września, pierwszego dnia targów Computex. AMD obniżyło także nieco numerację i układ taktowany zegarem 2GHz będzie nosił oznaczenie 3200+. Wcześniej planowano oznaczenie 3400+. Niektóre źródła uważają, że 12 sierpnia mogą się także pojawić wersje próbne układów, przeznaczone dla prasy.

Kółko na biegunach


Autor: R4v | źródło: W2S | 21:34
(1)Komentarzy (1)
Microsoft postanowił odświeżyć nieco znane wszystkim kółko myszy. Tilt Wheel Technology zakłada stworzenie kółka, które mogłoby się także przechylać na boki. Przechyły mają sterować m.in. przewijaniem ekranu w prawo i w lewo.

Podobne rozwiązanie oferuje od dłuższego czasu firma A4 Tech, która stosuje dwie rolki przewijające. Microsoft planuje wprowadzić trzy nowe myszy oparte na swoim pomyśle. Wśród nich będzie jeden model przewodowy i dwa bezprzewodowe. 'Gryzonie' mają także umożliwiać przełączanie aktywnych okien przyciskiem w kółku.

TPC wraca do życia...


Autor: DYD | 17:10
(38)Komentarzy (38)
Co to dużo pisać, okres równo tygodniowej (1-8.08.2003) naszej nieobecności w Sieci spowodował w szeregach naszej redakcji ogromny smutek. Odcięcie nas od kontaktu z Czytelnikami to najgorsza rzecz jaka może spotkać serwis internetowy. Mamy jednak cichą nadzieje, że jeszcze o nas nie zapomnieliście i to nam podtrzymuje siły w przetrwaniu. Już trzeci raz w historii TPC zmieniamy "miejsce zamieszkania". Teraz za nasz hosting - czyli utrzymanie maszyny z serwisem - odpowiada komputerowa firma ze stolicy ABAD.PL, która w możliwie szybkim czasie zorganizowała dla nas specjalny serwer oraz łącze. Wierząc, że jeszcze do czegoś możemy Wam się przydać lekko zdezorientowani, ale szczęśliwi zabieramy się do pracy... » czytaj dalej

Premiery Minolty x 4


Autor: DYD | źródło: 4Press / DPR | 16:31
Komentarzy (0)
Minolta zapowiedziała wprowadzenie na rynek czterech nowych modeli aparatów cyfrowych. Najprostszy z nowych modeli to aparat DiMAGE E323. Jego największe atuty to 3-megapikselowa matryca, prostota obsługi i mogąca się podobać obudowa utrzymana w stylistyce retro. Interpolowana rozdzielczość zdjęć może wynieść 6 milionów pikseli. Aparat jest malutki, waży zaledwie 145 g i ma kosztować 350 euro. Nieco bardziej rozbudowane możliwości oferuje druga premiera Minolty – 5-megapikselowy aparat DiMAGE G500. Wygląd obudowy sugeruje, że to pierwszy wspólny produkt projektantów firm Minolta i Konica (które właśnie się łączą) – urządzenie przypomina bowiem aparat Konica KD-500 Zoom. DiMAGE G500 pozwala na regulację większości parametrów, w tym czułości (w zakresie 50-400 ISO) i szybkości migawki. Jako nośniki pamięci można wykorzystywać karty SecureDigital lub Memory Stick. » czytaj dalej

Chiny największym producentem notebooków


Autor: DYD | źródło: 4Press / ZDNet | 16:22
Komentarzy (0)
Analizy kolejnych segmentów rynku elektronicznego nie pozostawiają złudzeń: za kilka lat chyba każde urządzenie podłączane do prądu będzie pochodzić z Chin. Specjaliści z IMS Research opublikowali właśnie raport z którego wynika, że jeszcze w tym roku Tajwan przestanie być największym światowym producentem komputerów przenośnych. Zgadnijcie, kto zostanie nowym liderem... Produkcja notebooków w Chinach dynamicznie rośnie i w tym roku osiągnie poziom 20 mln sztuk. Oznacza to, że co drugi komputer przenośny wyprodukowany w tym czasie na świecie będzie nosić napis „MADE IN CHINA”. Dotychczasowym liderem produkcji był Tajwan, jednak zamiana miejsc ma tylko znaczenie symboliczne - w kwestiach ekonomicznych zmieni się niewiele. Większość chińskich fabryk sprzętu komputerowego należy bowiem do firm z Tajwanu. » czytaj dalej

Hypnos MT414 z matrycą CCD


Autor: DYD | 16:11
(3)Komentarzy (3)
Oto pierwszy w ofercie firmy Media-Tech aparat cyfrowy z matrycą optyczną Panasonic CCD 3.1 MPix (w miejsce CMOS). Charakteryzuje się wysoką rozdzielczością obrazu 2560x1920 punktów (5.0 Mpix, interpolowaną sprzętowo), 4-krotnym cyfrowym zbliżeniem ustawianym w 10 krokach oraz wbudowaną lampą błyskową. Jest wyposażony w 16MB pamięci FLASH (nie traci zdjęć po wyjęciu baterii). Pamięć można powiększyć przez zastosowanie popularnych kart pamięci typu SD oraz MMC pojemności do 512 MB. Lampa błyskowa aparatu Hypnos MT414 ma tryb podwójnego błysku redukujący niepożądany efekt "czerwonych oczu". Dostępny jest również wachlarz ręcznych ustawień ekspozycji i balansu bieli. Aparat potrafi również "kręcić" filmy 320x240 pikseli i to z głosem. Hypnost ma wbudowany duży 1,6 calowy ekran LCD firmy Casio o rozdzielczości 80Kpix pełniący również funkcję wizjera. Oprócz tego aparat jest wyposażony w zwykły wizjer optyczny. » czytaj dalej

HyperSnap-DX 5.20.00 PL


Autor: DYD | 16:06
Komentarzy (0)
Na początku sierpnia ukazała się wersja 5.20.00 programu HyperSnap-DX. Teraz dostępna jest też polska edycja najnowszej wersji. HyperSnap-DX to zaawansowane narzędzie do przechwytywania ekranów z systemu Windows (zrzuty ekranu) oraz obróbki i edycji otrzymanych w ten sposób obrazów. Umożliwia też zrzuty z gier komputerowych pracujących w trybie pełnoekranowym, używających DirectX lub Glide, filmów DVD, a także z niektórych programów odtwarzających video. Informacje co nowego? w wersji 5.20.00 dostępne są tutaj. Download polskiej wersji 5.20.00 dla systemów Windows 9x, NT4, Windows 2000 i Windows XP możliwy jest z następujących lokalizacji: hyperionics.com (2.76 MB).

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL