Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 2 kwietnia 2004  
    

Dead Man's Hand demo


Autor: DYD | źródło: GamerShell | 17:23
(12)Komentarzy (12)
Dziki zachód, poker, pojedynki na kolty i winchestery - to klimat jaki oferuje nam właśnie opublikowane demo gry Dead Man's Hand. Gra to typowy shooter z widokiem first-person, jednak wyróżniający się ciekawym klimatem, ładną grafiką jak również sporą interakcją różnych obiektów. Podczas pojedynków na kule, gdzie musisz uważać aby nie poginęły Ci karty (czyli życie), warto wykorzystywać otoczenie - beczki z prochem, zapadnie, wozy - to wszystko się przyda... A w przerwie misji zdobywasz lub tracisz bonusy za grę pokera. Posiadaczem szybkiego łącza polecam zobaczyć co zaoferowali twórcy z Atari Game. Download (waga 0,5 GB!). Strona domowa gry www.dmhgame.com. Na koniec kilka zrzutów z Dzikiego Zachodu w dalszej części... » czytaj dalej

Nowa nagrywarka DVD Toshiby


Autor: DYD | 16:14
(1)Komentarzy (1)
Alstor rozpoczął sprzedaż nowego modelu nagrywarki DVD. Napęd SD-R5272 jest o tyle ciekawy, iż jest pierwszą nagrywarką Toshiby, zapisującą płytki DVD z prędkością 8x oraz jednocześnie pierwszym napędem tej firmy obsługującym zarówno format DVD-R/RW, jak i DVD+R/RW.

Wewnętrzna nagrywarka Toshiby zapisuje płyty DVD+R/-R z prędkością 8x, płyty DVD+RW/-RW z prędkością 4x, płyty CD-R z szybkością 32x, a krążki CD-RW - 16x. Odczyt danych odbywa się z prędkościami 12x - dla płyt DVD oraz 40x - dla płyt CD. Napęd posiada bufor o pojemności 2 MB i korzysta z technologii "buffer underrun protection" chroniącej płytkę przed zniszczeniem w przypadku wystąpienia przerwy w dopływie danych podczas nagrywania z dużymi prędkościami. » czytaj dalej

Poczwórne ostrze Angstroma


Autor: DYD | źródło: 4Press / XBit-Labs | 14:12
(4)Komentarzy (4)
Firma Angstrom Microsystems zaprezentowała pierwszy na świecie serwer typu blade 1U z 4 procesorami AMD Opteron. „Ostrza” zostały zaprezentowane podczas targów Bio-IT World w Bostonie i są już dostępne w sprzedaży. Każde z nich zawiera 4 procesory, dzieloną pamięć SMP oraz - opcjonalnie – dwa kontrolery SCSI, kontroler IDE, Serial ATA oraz szybkie połączenia sieciowe Myrinet lub Infiniband. Angstrom oferuje też obudowy Titan64 QuadraBlade, mieszczące 52 „ostrza” w 4 gniazdach. Jak łatwo policzyć, w oparciu o to rozwiązanie można stworzyć system zawierający do 208 procesorów.

Ekspresowo ładowana bateria


Autor: DYD | źródło: 4Press / AsiaBizTech | 12:44
(7)Komentarzy (7)
Inżynierowie firmy NEC opracowali nową baterię, którą można naładować do pełna w ciągu zaledwie 30 sekund. Urządzenie można naładować do tego samego poziomu co ogniwa niklowo-wodorowe, które były szeroko stosowane do zasilania cyfrowych aparatów fotograficznych, przenośnych odtwarzaczy muzyki i innego sprzętu elektronicznego. 30-sekundowe ładowanie zapewnia wystarczający zapas energii gwarantujący działanie urządzeń przez około 80 godzin. Skrócenie czasu ładowania jest ogromne w porównaniu z ogniwami tradycyjnymi, którym proces ten zabiera około 1 godziny. Co więcej, nowa bateria może być też bardzo szybko rozładowywana, co oznacza że urządzenie może być wykorzystywane do zasilania sprzętu wymagającego dużej mocy. » czytaj dalej

Wielofunkcyjne pamięci M-Systems


Autor: DYD | źródło: 4Press / AsiaBizTech | 12:01
Komentarzy (0)
Firma M-Systems wprowadziła do swojej oferty nowy produkt - pamięć flash NAND mDiskOnChip G3 - zgodny z technologią MLC. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o routerach, switchach, bramkach GSM, oraz cyfrowych aparatach fotograficznych i kamerach wideo.

Podstawową różnicą pomiędzy pamięciami mDiskOnChip G3 a podobnymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku jest fakt, że nowość M-Systems jest zgodna z prawie wszystkimi stosowanymi w urządzeniach przenośnych architekturami procesorów, w tym ARM, MIPS, Power PC i x86. Zgodność dotyczy także zastosowania różnych systemów operacyjnych - Microsoft Windows CE.NET, Linux i VxWorks. » czytaj dalej

Newsy z polskich redakcji


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:00
Komentarzy (0)
 • GeForce FX 5900 XT w wykonaniu firmy Gigabyte @ PCLab.pl. Fragment artykułu: "Nie tak dawno opublikowaliśmy test porównawczy 19-tu kart graficznych. Głównymi bohaterami artykułu były akceleratory z układami GeForce FX 5700 Ultra oraz RADEON 9600 XT. Zabrakło natomiast produktu z tej samej półki cenowej - GeForce FX 5900 XT. Dziś nadrabiamy zaległości opisem karty Gigabyte GV-N59X128D z tym właśnie układem.."

 • Obudowa 3R System "AIR" BlackDzikie.NET. Fragment artykułu: "Jakie firmy produkujące obudowy zadomowiły się już na stałe w Polsce? Które wyznaczają trendy w tej dziedzinie? Mowa tu o Chieftec'ach, Antec'ach, Thermaltake'ach, Coolermaste'rach i bardzo popularnych ostatnio Modecom'ach. Jednak czy można znaleźć jeszcze coś równie ciekawego, coś co by oferowało wysoką jakość wykonania przy niezbyt wygórowanej cenie? Otóż chyba można. Mam przyjemność recenzować dziś obudowę marki 3R System Air!."

 • ATi vs NVIDIA - odwieczna walka? @ infoPC. Fragment artykułu: "Czy dwie daty: 1993 oraz 1996 są jakieś szczególne w naszym życiu? Dla komputerowców jak najbardziej. Otóż w pierwszej należy doszukiwać się utworzenia, małego jak na owe czasy, producenta kart graficznych NVIDIA. Druga data ma oczywiście związek z powstaniem ATi....."

 • Maty Xblue3 i coolery Papst, Noiseblocker @ FrazPC.pl. Fragment: "Głównym elementem wpływającym na jakość pracy przy komputerze jest, oprócz szybkiego procesora i innych podzespołów, także hałas dobiegający z obudowy. W niektórych przypadkach jest on tak wielki, że normalna, tudzież wygodna praca nie jest wręcz możliwa."

 • xp-AntiSpy v3.8


  Autor: DYD | 11:26
  Komentarzy (0)
  W Sieci ukazała się nowa wersja (3.8) popularnego narzędzia xp-AntiSpy przeznaczona dla osób mających ochotę bez szczegółowego wgryzania się w rejestr i zaawansowane opcje systemu XP, pozmieniać niektóre opcje XP-eków. Można w nim m.in. wyłączyć powiadamianie o krytycznych błędach, wywalić na stałe MSN, wyłączyć informacje w chmurkach, etc. Na razie dostępna jest nowa wersja w języku angielskim, ale niebawem powinno ukazać się polskie tłumaczenie. xp-AntiSpy v3.8 można pobrać z tego adresu.

  Nowe ForceWare NVidii dla XP/2K


  Autor: DYD | 11:05
  (3)Komentarzy (3)
  Wczoraj ukazały się oficjalnie na stronie NVidii świeżutkie sterowniki ForceWare w wersji 56.72 dla systemów Windows XP i 2000. Drivery posiadają certyfikat WHQL. Szczegółowa informacja o tej edycji sterowników dostępna jest w tym pliku PDF. Główne cechy nowej wersji: dodane wsparcie dla GeForce 5700 i GeForce 5700 Ultra, OpenGL support, obsługa profilów z predefiniowanymi ustawieniami jakości obrazu i wydajności dla danej aplikacji czy gry, NVIDIA nView 3.5 Multi-display technology, Advanced Microsoft Internet Explorer popup blocker, Display Gridlines technology. Download: Windows 2000/XP @ ForceWare 56.72 (wersja polska, waga: 17.7 MB).

  aTuner - tweakuj ATI i NVidię


  Autor: DYD | źródło: W2S | 10:52
  Komentarzy (0)
  Ukazała się właśnie nowe wersja darmowego narzędzia aTuner w wersji 1.8.28.5664 dla systemów Windows 2000/XP (Wersja dla W98/ME została wykluczona) kompatybilna ze sterownikami Detonator 23.11 - 56.64 oraz Catalyst 3.0 - 4.3. Z narzędzia mogą zatem skorzystać użytkownicy kart z układami ATI Radeon jak i NVidii. Program przede wszystkim umożliwia szybką zmianę takich parametrów karty graficznej jak: filtrowanie anizotropowe, antyaliasing, vsync. Dostępny jest podział tych parametrów na OpenGL i Direct3D, jak również możliwość zmiany zaawansowanych parametrów OpenGL i D3D oraz ich optymalizacja dla danego układu. Jest też kilka dodatkowych opcji, np. sysinfo. Program ważący niecałe 500KB można pobrać z www.3dcenter.org.

  NVidia System Utility v1.08.5


  Autor: DYD | źródło: W2S | 10:48
  (2)Komentarzy (2)
  nVidia wypuściła narzędzie dla posiadaczy płyt głównych z chipsetami nForce2 i nForce3. System Utility v1.08.5, będące częścią pakietu ForceWare, pozwala na zmianę parametrów pracy systemu, takich jak taktowanie magistrali FSB czy ustawienia pamięci. Podkręcanie komputera dokonywane jest z poziomu systemu Windows i nie wymaga restartu czy zmian w biosie. Do uruchomienia narzędzia niezbędna jest płyta zaakceptowana przez nVidię, z odpowiednio przygotowanym Biosem. Aktualnie na liście są następujące płyty z chipsetem nForce2: ASUS A7N8X-E, Biostar M7NCG, Epox EP-8RDA+, Epox EP-8RDA3+, ABIT NF7-S oraz NVIDIA nForce 3: Gigabyte K8NNXP, Shuttle AN50. Plik można ściągnąć ze strony nVidii (11.5 MB).

  Colin McRae 04 - 22 kwietnia


  Autor: DYD | 10:24
  Komentarzy (0)
  Firma CD Projekt poinformowała, że w związku z przedłużającymi się pracami nad polską wersją gry Colin McRae Rally 04 jej premiera została przełożona z 16 na 22 kwietnia. Przypomnijmy, że w polskiej wersji będzie do wyboru 5 pilotów: Martyna Wojciechowska, Krzysztof Hołowczyc, profesjonalny polski lektor, Derek Ringer oraz Nicky Grist. W pudełku oprócz 4 CD z grą oraz instrukcji będzie można znaleźć gadżet-niespodziankę. W przyszłym tygodniu zostaną opublikowane próbki dźwiękowe wszystkich polskich pilotów. Warto też dodać, że w ciągu kilku najbliższych dni pojawi się demo CMR 04 dla trybu wieloosbowego. Colin McRae Rally 04 trafi do sklepów 22 kwietnia i będzie kosztował 99,90 PLN.

   
  Czwartek 1 kwietnia 2004

  Far Cry: kłopoty w Niemczech


  Autor: DYD | źródło: 4Press / GamerFeed | 15:53
  (9)Komentarzy (9)
  Dystrybucja gry Far Cry na terenie Niemiec została zawieszona do czasu, aż Ubisoft przygotuje wersję spełniającą wymogi niemieckiego prawodawstwa. Niemiecka premiera Far Cry - jednej z najbardziej oczekiwanych gier roku - została przełożona. Do czasu opracowania niemieckiej wersji gry, zamknięta została też strona internetowa promująca ten tytuł. Niemiecka instytucja zajmująca się kwalifikowaniem gier dla różnych kategorii wiekowych nie zaakceptowała bowiem Far Cry w wersji dostępnej w innych krajach. Polscy gracze zainteresowani tym tytułem na razie czekają do oficjalnej premiery, która zapowiedziana jest na 29 kwietnia.

  Wojna wirusów trwa


  Autor: DYD | źródło: 4Press / ZDNet | 14:29
  (6)Komentarzy (6)
  Aż 60% krążących w marcu w Internecie wirusów to różne warianty robaka NetSky - informuje firma Sophos. W ciągu miesiąca w Sieci pojawiło się aż 15 mutacji NetSky. Ta zdumiewająca częstotliwość to według ekspertów wynik konkurencji pomiędzy autorami wirusów. Twórcy NetSky "walczą" bowiem z autorami wirusa Beagle, który również pojawia się w nowych odmianach. Autorzy NetSky zarzucają osobom odpowiedzialnym za stworzenie Beagle nieetyczną postawę - wirus pomaga w zdobywaniu adresów mailowych, na które później przesyłany jest spam, na czym twórca prawdopodobnie zarabia. Celem NetSky jest usuwanie Beagle z zainfekowanych komputerów. » czytaj dalej

  Kerio Personal Firewall 4.0.14


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:27
  Komentarzy (0)
  Pablo poinformował, o nowej wersji firewalla Kerio Personal Firewall. Ten Firewall uruchamia się jako usługa w tle, wykorzystuje specjalny sterownik niskiego poziomu, który jest ładowany do jądra systemu. Sterownik ten ładuje się ponad wszelkimi innymi sterownikami urządzeń sieciowych. Dlatego też ma kontrolę nad pakietami wchodzącymi i wychodzącymi, co daje skuteczną ochronę naszego komputera w sieci Internet. Na stronie www.kerio.com (5.20 MB), można zassać nową wersję Kerio Personal Firewall 4.0.14. Dodano wersję językowe włoska, francuska i węgierska, poprawiono błąd z "ip groups disabling" oraz poczyniono kilka drobnych poprawek.

  Sterowniki nForce @ IDE & Audio


  Autor: DYD | 13:15
  (5)Komentarzy (5)
  NVidia wypuściła datowane na wczoraj (31.03.2004) nowe referencyjne sterowniki dla całej rodziny układów nForce przeznaczone pod Windows XP / 2K. Mogą z nich skorzystać posiadacze płyt głównych opartych na układach od nForce 220 poprzez nForce2 aż po nForce3 PRO 250. IDE driver 4.12 i NV RAID utilities 4.12 dostępne są tutaj. Z kolei sterowniki Audio driver 4.31 oraz Audio utilities 4.31 można pobrać z tego miejsca.

  Ceny pamięci DDR w górę


  Autor: Anitka | źródło: Xbit-Labs | 13:01
  (7)Komentarzy (7)
  Już teraz widać, przeglądając cenniki naszych rodzimych sklepów ze sprzętem komputerowym, tendencję wzrostu cen pamięci DDR. Dodatkowo światowe prognozy nie rokują zmian na lepsze. Przewidują one, że w pierwszej połowie kwietnia na skutek dużego zapotrzebowania i jednocześnie zmniejszonych dostaw ceny modułów 256MB DDR SDRAM wzrosną o 14%. Według artykułu opublikowanego na stronie DigiTimes ceny pamięci firm takich jak Samsung, Infineon i Nanya wzrosną odpowiednio o 10%, 5-6% oraz 14%.

  Analitycy przyczynę wzrostu cen widzą w zawężających się dostawach komponentów pamięci, co pozwala producentom DRAM na kontrolę cen. Nawet takie firmy jak Dell czy HP nie są w stanie zapewnić odpowiednich zapasów modułów pamięci dla swoich komputerów wysyłanych w najbliższym czasie, co powoduje, że muszą oni godzić się na wyższe ceny, aby wywiązać się ze zobowiązań. » czytaj dalej

  Sony odbija piłeczkę


  Autor: Anitka | źródło: 4Press / BBC | 12:42
  Komentarzy (0)
  Firma Eastman Kodak została oskarżona przez Sony o naruszenie 10 patentów na technologie związane z fotografią cyfrową. Patenty odnoszą się do technologii ułatwiających wykonywanie zdjęć i kontrolę pracy aparatu. Pozew Japończyków oznacza eskalację konfliktu pomiędzy dwiema firmami. Przypomnijmy, że 9 marca Kodak pozwał Sony o naruszenie praw patentowych firmy do - cóż za zbieżność - 10 technologii związanych z fotografią cyfrową. Oczywiście w swoich oświadczeniach przedstawiciele Sony podkreślają, że podjęte przez firmę kroki prawne to nie kontr-pozew, gdyż firmy skarżą się wzajemnie o zupełnie inne rozwiązania. Szczegóły na temat pozwu Kodaka można znaleźć tutaj.

  Mysz PilotMouse Optical Wireless


  Autor: Anitka | źródło: 4Press / Acco Polska | 12:41
  Komentarzy (0)
  Wkrótce do sprzedaży trafi kolejna myszka Kensingtona - PilotMouse Optical Wireless. Kensington PilotMouse Optical Wireless to bezprzewodowa myszka optyczna z 5 przyciskami i rolką scrollującą. Dzięki unikalnej technologii DiamondEye, urządzenie oferuje doskonałą rozdzielczość 800dpi, co gwarantuje najwyższą precyzję pracy. Oprócz braku kabla, komfort użytkownika podnosi ergonomiczny kształt myszki. Z myślą o wygodzie podczas wielogodzinnego użytkowania, boki myszki zostały wyłożone specjalną, prążkowaną gumą. » czytaj dalej

  Koniec efektu "czerwonych oczu"?


  Autor: DYD | źródło: 4Press / AsiaBizTech | 11:14
  (7)Komentarzy (7)
  Firma Pixology wspólnie z Texas Instruments pracuje nad rozwiązaniem, które pozwoli na usuwanie "czerwonych oczu" ze zdjęć już w aparacie. Zintegrowanie technologii Pixology IRISS, która pozwala na automatyczną korekcję zdjęć, w programowalnym procesorze obrazu Texas Instruments ma sprawić, że użytkownicy aparatów cyfrowych wkrótce zapomną o efekcie "czerwonych oczu". Przebarwienia będą usuwane ze zdjęć automatycznie - bezpośrednio po wykonaniu. Technologię IRISS wykorzystują już takie firmy jak Canon, Konica czy Nikon. » czytaj dalej

      
  All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL