Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 6 maja 2005  
    

Szybszy AG Neovo E-17


Autor: DYD | źródło: e-mail | 17:00
(14)Komentarzy (14)
W Polsce dostępna jest już nowa wersja 17-calowego monitora LCD AG Neovo z serii E z 12 ms czasem reakcji matrycy. W porównaniu z poprzednią wersją AG Neovo E-17 ma nie tylko szybszą o 4 ms matrycę, ale też zyskał wyższy kontrast (450:1), lepszą jasność (260 cd/m2) oraz większe kąty widzenia (150/145 stopni).

Monitor posiada wbudowane głośniki o mocy 1W, wyjście słuchawkowe oraz port DSUB - wyjścia cyfrowego DVI nie zastosowano. Optymalna rozdzielczość wynosi 1280x1024. AG Neovo E-17 objęty jest 36-miesięczną gwarancją door-to-door. Kosztuje 1399 zł (z VAT).

Gecube X800XL @ 512MB


Autor: DYD | źródło: e-mail | 11:35
(3)Komentarzy (3)
Firma Info-Tek producent kart graficznych opartych o układy ATI, wypuszcza na rynek nowy model o nazwie Gecube Radeon X800XL na złączu PCI Express z 512MB pamięci na pokładzie. Pół gigabajta pamięci na karcie znów robi się modne u producentów kart graficznych - niedawno pisaliśmy o propozycji firmy Sapphire.

Nowy Gecube zbudowany jest na układzie ATI R430XL pracującym z częstotliwością 400MHz. Karta posiada 16 potoków renderowania, 2 złącza DVI, wyjście TV oraz pamięci typu GDDR3. Karta wyposażona jest w cichy system chłodzenia, oparty o popularne "heat-pipe'y", nazwany Uni-Wise Cooling» czytaj dalej

Odtwarzacz Gateway MP3 Photo Jukebox


Autor: Adam | źródło: I4U | 11:34
(4)Komentarzy (4)
Firma Gateway wprowadza do sprzedaży przenośny odtwarzacz o nazwie Gateway MP3 Photo Jukebox w nowej wersji z pojemniejszym dyskiem twardym. Odtwarzacz posiada ekran o przekątnej 1,6 cala i rozdzielczości 128 na 128 punktów, potrafiący wyświetlić do 262 tysięcy kolorów. Wbudowany dysk twardy dysponuje pojemnością 6 GB a odtwarzane formaty muzyki to MP3 oraz WMA, możliwe jest także przeglądanie zdjęć w formacie JPEG. Czas pracy na bateriach wynosi 10 godzin. Wymiary urządzenia wynoszą 9,5 cm na 5,8 cm na 1,8 cm przy wadze niecałych 100 g. Cena urządzenia w Stanach Zjednoczonych wynosi 249,99 dolarów.

Sapphire Radeon X800XL 512 MB


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 11:31
Komentarzy (0)
Tak jak już wcześniej informowaliśmy, Sapphire wprowadza do sprzedaży kartę graficzną z układem Radeon X800XL, wyposażoną w 512 MB pamięci. Dostępne jest już pierwsze zdjęcie tej karty oraz znana jest już jej cena, która ma wynosić około 400 Euro. Karta posiada 512 MB pamięci GDDR3 a od wersji z 256 MB różni się przede wszystkim chłodzeniem - zastosowany cooler pochodzi z modelu Radeon X850 XT PE i zajmuje także sąsiadujący z kartą slot. Oprócz tego karta posiada dwa wyjścia DVI oraz funkcje ViVo (Video In Video Out). Taktowanie rdzenia i pamięci odpowiada tym z wersji 256 MB czyli odpowiednio wynosi 400 MHz dla rdzenia i 490 MHz DDR dla pamięci.

Opterony z serii 100 jako Socket 939


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 11:25
(1)Komentarzy (1)
Jak podaje serwis DigiTimes, powołując się na informacje od producentów płyt głównych, procesor AMD Opteron 152 będzie ostatnim modelem z tej serii wykorzystującym gniazdo Socket 940. Wszystkie nowe Opterony z serii 100, które będą zawierać dwa rdzenie, zamiast używanego dotąd gniazda Socket 940 będą wykorzystać Socket 939, przeznaczony wcześniej dla procesorów Athlon 64. Posunięcie to ma na celu zwiększenie sprzedaży najtańszych Opteronów dzięki obniżeniu kosztów - płyty Socket 939 są tańsze i łatwiej dostępne od wersji Socket 940.

Nowości ATI i nVidia podczas Computexu


Autor: Adam | źródło: Anand | 09:14
Komentarzy (0)
Wszystko wskazuje na to, że zarówno ATI jak i nVidia zaprezentują swoje układy graficzne następnej generacji właśnie podczas wystawy Computex, która odbędzie się w dniach od 31 maja do 4 czerwca. Ze strony ATI przedstawiony zostanie zapewne układ R520, znany także jako Fudo. Jeśli chodzi o nVidię to nie wiadomo zbyt wiele - zapowiadane wcześniej układy były następnie anulowane i nie wiadomo jaki układ zostanie przedstawiony - możliwe że będzie to G70, na temat którego krążą od pewnego czasu różne domysły.

Microsoft wymienia nielegalne na legalne


Autor: Adam | źródło: Anand | 09:04
(8)Komentarzy (8)
Firma Microsoft prowadzi od pewnego czasu kampanię, w ramach której można sprawdzić legalność swojego systemu operacyjnego Windows bez ponoszenia żadnych konsekwencji. Obecnie firma oferuje nielegalnym użytkownikom bezpłatną wersję systemu Windows XP Professional - warunkiem jest posiadanie systemu, który został kupiony w dobrej wierze jako legalny i licencjonowany a takim nie jest i udowodnienie faktu jego zakupu. Dodatkowym warunkiem jest dokładne przedstawienie miejsca nabycia systemu - Microsoft chce w ten sposób wykryć nieuczciwych sprzedawców, oszukujących kupujących.

Najdroższy Volkswagen Golf na świecie?


Autor: Adam | źródło: I4U | 08:16
(7)Komentarzy (7)
Jak podał dziennik Der Spiegel w niemieckim serwisie aukcyjnym ebay został wystawiony samochód VW Golf, który należał wcześniej do kardynała Josefa Ratzingera, obecnie Papieża Benedykta XVI. Auto zostało kupione wcześniej przez 21-letniego mężczyznę za 9500 Euro i ostatecznie wystawione na licytację. Aukcję wygrała osoba posługującą się pseudonimem "golden palace casino" a samochód osiągnął niespotykaną cenę 188 938 Euro czyli około 244 tysiące dolarów. Zakończoną aukcję można znaleźć pod tym adresem.

Maxthon w nowej wersji 1.2.5


Autor: Adam | źródło: W2S | 08:03
(2)Komentarzy (2)
Dostępna jest już nowa wersja programu Maxthon, oznaczona numerem 1.2.5. Program ten, znany dawniej jako MyIE, pełni funkcje przeglądarki stron internetowych i bazuje na programie Internet Explorer. Zmiany wprowadzone w nowej wersji to poprawiony błąd w Web Dialog, poprawiona stabilność programu oraz automatyczne uaktualnianie pakietów językowych. Program w wersji Standard można znaleźć pod tym adresem a wersję Combo w tym miejscu.

 
Czwartek 5 maja 2005

Porównanie Ant Movie Catalog, DivxCataloger, Filmoteka oraz Kolekcjoner DIVX


Autor: Coyote | 09:10
(22)Komentarzy (22)
Oglądanie filmów za pomocą komputera zyskało wielką popularność. Formaty kompresji divx oraz xvid pozwoliły, przy nieznacznym spadku jakości obrazu, cieszyć się filmem zajmującym nierzadko tylko 700MB. Dlatego też wiele osób ma w domach całe kolekcje płyt z plikami avi. Dziś przedstawię Wam darmowe programy, które pomogą odnaleźć się w swoim zbiorze i silną ręką zapanować nad całym bałaganem.

Jeśli do tej pory tworzyliście listy w Excelu czy po nocach skrobaliście je na kartkach papieru - przejrzyjcie możliwości tych aplikacji. Nie dość, że pomogą Wam wszystko skatalogować, to także podpowiedzą komu pożyczyliście daną pozycję a nawet ułatwią stworzenie okładek do filmów. I to wszystko za darmo.

Dodam jeszcze, że nie chcę tutaj ostatecznie oceniać, skreślać czy gloryfikować któryś z programów. Postaram się jedynie wskazać Wam ich dobre i słabe strony, a Wy zdecydujecie, który zestaw funkcji będzie dla Was najodpowiedniejszy, bo przecież niekoniecznie coś, co dla mnie jest sprawą priorytetową dla Czytelnika musi być w ogóle istotne.

Po tym przydługim wstępie przedstawię bohaterów dzisiejszego porównania:Zapraszam na test. » czytaj dalej

Standard UMD z konsoli Sony PSP złamany


Autor: Adam | źródło: W2S | 08:50
(7)Komentarzy (7)
Jeden z użytkowników serwisu ps2nfo.com o pseudonimie Paradox opracował metodę zgrania zawartości dysków UMD, stosowanych w przenośnej konsoli do gier Sony PSP. Użytkownik ten udostępnił również obrazy ISO trzech gier z tej konsoli. Okazało się, że dyski UMD wykorzystują format ISO9669, dzięki czemu udostępnione obrazy gier można nagrać bez problemu na płyty CD lub DVD. Nie oznacza to jednak, że gry te będzie można w ten sposób skopiować i uruchamiać - do tego jeszcze nie doszło. Mimo tego fakt ten zapowiada możliwość rychłego pojawienia się pirackich kopii gier dla konsoli Sony PSP.

Nowe ATI Tray Tools


Autor: DYD | 08:47
Komentarzy (0)
1 maja ukazała się nowa edycja jednego z ciekawszych narzędzi dla użytkowników kart ATI Radeon. Nowa wersja ATI Tray Tools posiada numerek 1.0.2.640, zaś lista kilkunastu zmian poczynionych w tej wersji jest opublikowana tutaj. Narzędzie ATI Tray Tools posiada wiele możliwości, oddając do dyspozycji użytkownika takie funkcje jak: liczne profile D3D i OpenGL, wiele ustawień tweakujących, profile dla o/c, informacje o układzie graficznym, etc. Pogram dostępny jest z tej strony (686 KB). Można uruchomić program jako zasobnik systemowy w tray'u i w łatwy sposób zarządzać kartą graficzną z układem Radeon.

Apple wprowadza nowe iMac'i


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 08:37
(13)Komentarzy (13)
Apple wprowadza do sprzedaży nowe komputery iMac, bazujące na procesorze PowerPC G5 z FSB 667MHz. Wszystkie konfiguracje zawierają napęd SuperDrive 8x, obsługujący płyty dwuwarstwowe, sieć Gigabit Ethernet oraz 512 MB pamięci. Oprócz tego zawierają 160 lub 250 GB dyski twarde, karty ATI Radeon 9600 ze 128MB pamięci, 5 portów USB oraz dwa FireWire. Dzięki AirPort Extreme 802.11g oraz Bluetooth 2.0+EDR można używa bezprzewodowej klawiatury Apple Wireless Keyboard oraz myszki Apple Wireless Mouse. Podstawowa konfiguracja dysponuje ekranem o wielkości 17 cali i rozdzielczości 1440 na 900 a w droższych modelach dostępny jest ekran o przekątnej 20 cali i rozdzielczości 1680 na 1050. Cena podstawowej konifguracji wynosi 1299 dolarów.

Zestawy Kodak Easyshare


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 08:32
Komentarzy (0)
Kodak wprowadza do sprzedaży nowe zestawy, składające się z cyfrowych aparatów i drukarki Kodak Easyshare Printer Dock Series 3. W zestawach dostępne są trzy modele aparatów - C360, C330 oraz C310. Model C360 oferuje rozdzielczość 5.0 Mpix z 3x zoomem optycznym. W zestawie kosztuje 379 a osobno 279 dolarów . Z kolei C330 oferuje 4.0 Mpix z 3x zoomem optycznym i kosztuje odpowiednio 179 dolarów osobno i 279 dolarów w zestawie a do sprzedaży trafi w lipcu. Ostatni aparat to C310 z 4 Mpix i bez zoomu optycznego. Model ten trafi do sprzedaży w sierpniu a jego cena to 239 dolarów wraz z drukarką i 139 bez niej. Drukarka służy jako stacja dokująca dla aparatów, pozwala na ich ładowanie i bezpośrednie drukowanie zdjęć o wielkości 4 na 6 cali. Urządzenie poza zestawem kosztuje 149 dolarów.

Twinmos razem z ACDSee


Autor: DYD | źródło: Pronox | 08:25
Komentarzy (0)
Od Połowy maja firma Twinmos rozpocznie sprzedaż pamięci flash pen drive z serii Mobile Drive wraz z oprogramowaniem ACDSee - jednego z najpopularniejszych programów do przeglądania i zarządzania plikami graficznymi.

Oprogramowanie (ACDSee Partner Edition) to będzie ulokowane bezpośrednio na dysku flash, i będzie od razu gotowe do instalacji. Dostarczona wersja programu będzie nielimitowana czasowo i będzie posiadała możliwość korzystania z upgrade. Produkty Twinmos posiadają 2 letnią gwarancję.

Total Commander 6.52 - oficjalny


Autor: DYD | 08:10
Komentarzy (0)
4 maja Ghisler.com zamieścił wersję 6.52 menadżera plików Total Commander. Dodam, że wersja 6.x zawiera wiele innowacji, w tym widok miniatur plików graficznych, własne zakładki, rozbudowaną wyszukiwarkę, wielo stronicowy interfejs, wyszukiwanie często używanych wyrażeń oraz przyciski katalogu historii i "hotlist". Total Commander (shareware) jest to aplikacja działająca pod systemami Windows 95/98/ME/NT/2000/XP ułatwiająca zarządzanie plikami i katalogami, posiadająca klienta FTP, a także pomagającą przy kopiowaniu, wyszukiwaniu, archiwizowaniu i usuwaniu danych. Program dostępny jest pod tym adresem (1.61).

WiFi po USB Pentagrama


Autor: DYD | źródło: MMV | 02:28
(1)Komentarzy (1)
Pentagram horNET Wi-Fi USB 802.11g to nowa karta sieciowa Wi-Fi USB, która została wprowadzona do sprzedaży w Polsce przez firmę Multimedia Vision. Zastosowanie złącza USB sprawia, że instalacja urządzenia jest łatwa i szybka w każdym komputerze, zarówno stacjonarnym jak i przenośnym. Urządzenie pracuje na falach radiowych o częstotliwości 2,4 GHz. Na podkreślenie zasługuje długa, 5-letnia gwarancja w systemie opieki i wsparcia S.O.S. z bezpłatnym serwisem Door-To-Door. Sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 135 zł.

WinAmp w nowej wersji 5.09


Autor: Adam | źródło: MajorGeeks | 00:04
(5)Komentarzy (5)
Dostępna jest już wersja 5.09 popularnego odtwarzacza wszelkich plików multimedialnych o nazwie WinAmp. Niektóre wprowadzone zmiany to: skasowane w MediaLibrary pliki trafiąją do Kosza, odtwarzanie plików WMA działa z pluginem WaveOut, napisy w formacie NSV można wyłączyć podczas odtwarzania. Lista poprawek jest jeszcze dłuższa, można ją znaleźć w dołączonym do programu pliku WahtsNew. WinAmp 5.09 w wersji Lite znajdziemy pod tym adresem (760 KB) a w wersji Full w tym miejscu (4,9 MB).

Terminal sieciowy Poet 6000


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 00:03
(1)Komentarzy (1)
Zwykle terminal sieciowy kojarzy się z komputerem PC, pozbawionym na przykład dysku twardego. Brytyjska firma DSP Design postanowiła wprowadzić system Poet 6000 spełniający te same funkcje, ale zasilany z samej sieci LAN - jest to możliwe dzięki standardowi PoE (Power over Ethernet) IEEE 802.3af. Cały komputer zadawala się 12W mocy a w jego skład wchodzi procesor AMD Geode chłodzony pasywnie, ekran LCD o wielkości 6,4 cala, system Windows XP Embedded na karcie pamięci flash oraz dwa porty USB. Całość ma zaledwie 22 mm grubości, dostępna jest także z innymi wielkościami ekranów i idealnie nadaje się na niewielki terminal sieciowy.

Apple iPod Shuffle liderem w Stanach


Autor: Adam | źródło: The Register | 00:02
(4)Komentarzy (4)
Odtwarzacz Apple iPod Shuffle jest najbardziej popularnym w Stanach Zjednoczonych odtwarzaczem z pamięcią flash - jego udział w rynku wynosi obecnie 58 procent. W lutym tego roku wynik ten wynosił 43% - iPod Shuffle znajduje nadal coraz więcej nabywców. Jednocześnie w Stanach w kategorii odtwarzaczy z wbudowanym dyskiem twardym Apple jest bezkonkurencyjny, z wynikiem wynoszącym 90%. Również pod względem sprzedanych poprzez sieć utworów Apple ma spore osiągnięcia - ponad 70% sprzedanych w ten sposób utworów pochodzi ze sklepu Apple iTunes Music Store. Także w Japonii cała seria iPod ma spory udział w sprzedaży, wynoszący obecnie 40%.

Cooler Master AQUAGATE Mini


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 00:01
(2)Komentarzy (2)
Cooler Master wprowadza na rynek kompaktowy system chłodzenia wodnego. Zestaw o nazwie Cooler Master AQUAGATE Mini jest gotowym do użycia systemem, składającym się z miedzianego bloku wodnego z pompą oraz chłodnicy. Całość jest już złożona i napełniona cieczą. Cały montaż polega na założeniu bloku na procesor i umieszczeniu chłodnicy w obudowie - najlepiej w miejsce wentylatora chłodzącego obudowę. Według zapewnień firmy Cooler Master zestaw pasuje na wszystkie obecnie sprzedawane procesory firm AMD i Intel. Dostępne są dwie wersje systemu - z mniejszą chłodnicą z 80 mm wentylatorem lub większą chłodnicą i 120 mm wentylatorem a do obydwu zestawów dołączony jest regulator obrotów. Wersja z wentylatorem 80 mm kosztuje 139 dolarów a z 120 mm 159 dolarów.

 
Środa 4 maja 2005

Sapphire X800XL z 512 MB pamięci


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 14:33
(3)Komentarzy (3)
Jak widać nadeszła moda na karty z 512 MB pamięci na pokładzie - tym razem Sapphire zamierza wkrótce wprowadzić do sprzedaży kartę bazującą na układzie ATI Radeon X800XL wyposażoną w 512 MB pamięci. Model ten będzie przeznaczony dla magistrali PCI-Express a jego GPU zawiera 16 potoków i sześć jednostek Vertex. Karta będzie posiadać dwa złącza DVI oraz funkcje VIVO (Video In Video Out). Sapphire dołączy także do karty program TRIXX, pozwalający na łatwe podkręcanie zarówno rdzenia jak i pamięci. Karta powinna wkrótce trafić do sklepów ale jej cena nie jest na razie znana.

GeForce 6200 z gniazdem SO-DIMM


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 14:09
(3)Komentarzy (3)
Serwis Hkepc.com zamieścił zdjęcie karty z układem GeForce 6200 z gniazdem dla pamięci w formacie SO-DIMM, stosowanym w komputerach przenośnych. Trzeba jednak zauważyć, że oprócz wygody związanej z łatwą rozbudową pamięci rozwiązanie to ma także wady - moduły pamięci SO-DIMM pracują z niższymi prędkościami niż te stosowane w kartach graficznych. Wszystko wskazuje na to, że jedynym ograniczeniem wielkości pamięci w tym modelu jest samo GPU, mogące obsłużyć do 512 MB. Mało prawdopodobne jednak aby karta trafiła do produkcji - koszt takiego nietypowego rozwiązania jest zbyt wysoki jak na segment rynku zajmowany przez GF 6200.

Gainward GF 6200 z 512 MB pamięci


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 08:39
(16)Komentarzy (16)
Firma Gainward ma zamiar wprowadzić do sprzedaży kartę o nazwie Gainward PowerPack! Pro/1490 TV-DV, bazującą na układzie nVidia GeForce 6200 AGP i wyposażoną w 512 MB pamięci. Model ten przeznaczony jest dla magistrali AGP przez co nie może korzystać z technologii Turbo Cache - karta będzie więc posiadać rzeczywiście 512 MB pamięci. Producent zapewne użyje układu NV44A, który obsługuje magistralę AGP bez pomocy dodatkowego układu. W praktyce tak duża ilość pamięci w karcie klasy GeForce 6200 nie przyniesie korzyści ale za to będzie dobrze wyglądać w oczach klientów. Karta trafi wkrótce do sprzedaży i będzie kosztować pomiędzy 129 a 149 Euro.

Karta Chaintech GeForce 6200 AGP


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 08:32
(2)Komentarzy (2)
Chaintech wprowadził do sprzedaży kartę graficzną bazującą na układzie nVidia NV44A czyli GeForce 6200 AGP z bezpośrednią obsługą magistrali AGP, bez dodatkowe układu HSI. Karta dostępna jest w wersjach ze 128 MB lub 256 MB pamięci i ma stanowić następcę serii FX 5700 LE. Rdzeń karty pracuje z prędkością 385 MHz, która jest wyższa od zwykle spotykanych 350 MHz. Pamięci pracują ze standardową dla tych kart prędkością 250 MHz DDR. Producent dołącza do karty programy WinDVD 5, WinDVD Creator 2, WinRIP 2.1, HomeTheater Lite, DVDCopy 2 Lite oraz Adobe Photoshop Album 1. Karta w wersji 128 MB kosztuje 89 Euro a model z 256 MB to koszt 109 Euro.

Nowe pamięci OCZ DDR2-800


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 08:18
Komentarzy (0)
OCZ przedstawiło nowe pamięci DDR2 o nazwie OCZ DDR2 PC2-6400 Platinum Enhanced Bandwidth, zdolne do pracy w trybie DDR2 800 z opóźnieniami na poziomie CL 4-3-3-8 (CAS-TRCD-TRP-TRAS). Jak na pamięci pracujące w trybie DDR2 800 oferowane opóźnienia są bardzo dobrym wynikiem - inne szybkie pamięci DDR2 oferują wolniejsze ustawienia 4-4-4-12 lub nawet 5-5-5-15. Moduły OCZ pracują przy napięciu 2,1V a dzięki technologii Extended Voltage Protection mogą bezpiecznie pracować z napięciem do 2,2V. W sprzedaży pamięci dostępne są jako zestawy DualChannel, zawierające dwa moduły po 512MB testowane do pracy w parach. Więcej informacji można znaleźć na stronie OCZ pod tym adresem» czytaj dalej

AMD obniża ceny procesorów


Autor: Adam | źródło: The Register | 08:03
(4)Komentarzy (4)
Zmiana cen dotyczy przede wszystkim procesorów Sempron i wiąże się z dodaniem nowego modelu - Mobile Sempron 3100+ w cenie 107 dolarów. W związku z tym wersja 3000+ staniała ze 100 do 93 dolarów, model 2800+ staniał z 87 do 79 dolarów a 2600+ z 77 do 70. Procesory Sempron w wersji Socket 754 dla komputerów biurkowych także mają nowe ceny: 3100+ zmienił cenę ze 114 na 108 dolarów, 3000+ ze 101 do 94 dolarów, 2800+ z 88 do 80 dolarów, 2600+ z 78 do 70 oraz modele Socket A 2500+ z 71 do 67 oraz 2400+ z 68 do 64 dolarów. Obniżki objęły także dwa modele procesorów Athlon 64 - wersja 4000+ kosztuje od teraz 482 dolary a nie 643 a model 3800+ staniał z 424 do 373 dolarów.

Płyta Asus P5RD1-V Deluxe


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 08:02
Komentarzy (0)
Asus wprowadza do sprzedaży płytę główną o nazwie P5RD1-V Deluxe. Wersja Deluxe różni się od przedstawionego wcześniej modelu wbudowanym tunerem TV na bazie układu Philips SAA71. Płyta zbudowana jest na bazie chipsetu ATI RS400 a mostek południowy stanowi układ ULi M1573. Płyta przeznaczona jest dla procesorów Intel Pentium 4 w wersji Socket 775 i oferuje obsługę magistrali PCI-Express oraz zintegrowany układ graficzny ATI Radeon X300. P5RD1-V Deluxe może obsłużyć do 4 GB pamięci RAM, oferuje jedno złącze PCI-Express x16, trzy złącza PCI-E x1, trzy sloty PCI a także dwa porty IDE, dwa Serial-ATA z obsługą RAID 0,1,0+1. Oprócz tego do dyspozycji jest osiem portów USB 2.0, port FireWire i układ dźwiękowy HDAudio. Cena płyty w wersji Deluxe wynosi około 120 Euro.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL