Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 17 czerwca 2005  
    

6 drukarek ma nowego właściciela


Autor: DYD | 23:10
(23)Komentarzy (23)
Powyższy tytuł może tyko oznaczać, że nasz ostatni konkurs został definitywnie rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału - spłynęło do nas łącznie 2535 zgłoszeń, z czego ponad 75% było prawidłowych. Prawidłowe odpowiedzi na pytania brzmią następująco: Drukarka Epson Photo Stylus R300 może drukować na płytach CD bez użycia komputera; Drukarki Epson Stylus C66 / 86 korzystają 4 oddzielnych pojemników z tuszami (C+M+Y+K), a wydruki są odporne na moczenie w wodzie i blaknięcie; do 85 PLN można uzyskać zwrotu finansowego przy zakupie urządzenia Stylus CX3650 w promocji "Tygodnie zarabiania". » czytaj dalej

Zapis prostopadły na Seagate'ach


Autor: DYD | 17:57
(9)Komentarzy (9)
Firma Seagate przedstawia nowe produkty przeznaczone dla rynku komputerów mobilnych, w tym pierwszy 2,5-calowy dysk wykorzystujący technologię zapisu prostopadłego, którego głównym celem jest zwiększenie pojemności dostępnych obecnie dysków. Dzięki nowej technologii zapisu, 2,5-calowy Momentus 5400.3 osiągnie do 160GB pojemności. Zapis prostopadły (perpendicular recording - technologia ciekawie została opisana na stronie firmy Hitachi - polecamy zwłaszcza obejrzeć animację we flashu) został opracowany przez inżynierów wiodących producentów dysków twardych - dzięki temu wzrośnie pojemność dysków twardych, w których przy obecnej technologii zapisu, może zabraknąć miejsca na dodatkowe gigabajty. Seagate przedstawił także plany rozwoju sprzętowej ochrony danych w notebookach, uniemożliwiającej nieautoryzowany dostęp. » czytaj dalej

Duzi już mają Pentium D...


Autor: DYD | 12:28
(29)Komentarzy (29)
Wczoraj, firma Intel wraz z kilkoma dużymi partnerami (m.in. Maxdata, HP, Fujitsu-Siemens, Dell, Optimus, Vobis), zorganizowała w Warszawie konferencje prasową, poświęconą wprowadzeniu na polski rynek komputerów wyposażonych w najnowszy, dwurdzeniowy procesor Intel Pentium D (naszą recenzję tego układu można przeczytać tutaj). Każdy z partnerów posiadał w swojej ofercie system (gotową platformę) zbudowany w oparciu o nowe dziecko Intela. Użytkownikom chcącym indywidualnie zdobyć w sklepach dwurdzeniowy procesor Intela dla desktopów muszą niestety jeszcze trochę poczekać - wedle informacji uzyskanych on firmy Intel, pierwsze egzemplarze Pentium D powinny trafić na półki sklepowe na początku lipca.

Nikon D50 w sprzedaży


Autor: DYD | 12:14
(18)Komentarzy (18)
Firma Nikon wzbogaciła swoją ofertę lustrzanek cyfrowych o nowy aparat Nikon D50, który od dziś dostępny jest w sprzedaży w Polsce. Nikon zaprojektował model D50 z myślą o tych użytkownikach cyfrowych lustrzanek, którzy dopiero zaczynają poznawać ich ogromne możliwości. Dlatego aparat wyposażono w szereg zaawansowanych funkcji maksymalnie upraszczając ich obsługę. Wśród wielu programów tematycznych znajdziemy zupełnie nowy, skierowany do rodziców fotografujących swoje dzieci, program Child (Dziecko). Poprawia on odwzorowanie koloru skóry małych dzieci.

Nikon D50 wyposażony jest m.in.: w 2 calowy ekran LCD, wyświetlający menu wraz z kolorowymi oznaczeniami; matryce 6,1 mln pikseli; przycisk pomocy - umożliwiający szybki dostęp do objaśnień dostępnych funkcji aparatu; 5-polowy autofokus płynnie przełączający się z trybu pojedynczego na ciągły AF. Nikon D50 zapewnia również krótki czas uruchomienia oraz szybką reakcję migawki. » czytaj dalej

LifeDrive od palmOne


Autor: DYD | 12:11
Komentarzy (0)
W ofercie firmy RRC pojawiło się najnowsze dziecko palmOne - przenośna, multimedialna stacja LifeDrive. Urządzenie posiada wbudowany dysk twardy o pojemności 4GB (dla użytkownika dostępne jest 3.85GB) do przechowywania danych, filmów czy muzyki. Specyfikacja oraz lista zainstalowanego oprogramowania dostępna jest na stronie producenta. LifeDrive może komunikować się ze światem za pomocą podczerwieni (Infrared), Bluetooth lub WiFi 802.11b. Sercem LifeDrive jest procesor Intel 416MHz XScale z system operacyjnym PalmOS w wersji 5.4. Wyświetlacz pracuje w rozdzielczości 320x480 pikseli w 16-bitowym kolorze (można pracować w trybach landscape i portrait). Urządzenie posiada wbudowany mikrofon, dyktafon oraz slot SDIO na karty rozszerzeń. Cena detaliczna wynosi 2180 PLN z VAT.

Droższe płyty DVD±R


Autor: Adam | źródło: The Register | 12:03
Komentarzy (0)
W związku z podwyżkami cen ropy na światowych rynkach koszt materiałów potrzebnych do produkcji płyt DVD wzrósł w ostatnim czasie. To z kolei zmusiło producentów do podniesienia cen nagrywalnych płyt DVD±R. Podwyżka wyniesie około 10% i nastąpi w trzecim kwartale tego roku. Zmiany takie zapowiedziały już firmy Ritek, CMC Magnetics oraz Prodisc, które wspólnie dostarczają połowę sprzedawanych na świecie płyt. Prognozy dotyczące sprzedaży przewidują dostarczenie 3 miliardów krążków DVD±R w tym roku oraz 5 miliardów w przyszłym.

Drukarka Olympus PS-100


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 11:40
Komentarzy (0)
Firma Olympus przedstawiła miniaturową drukarkę do zdjęć o nazwie PS-100. Urządzenie drukuje zdjęcia o wielkości 10 na 15 cm dzięki technologii termosublimacyjnej - drukarka nakłada po kolei kolory CMY a następnie przezroczystą, błyszczącą powłokę ochronną. Wymiary PS-100 wynoszą zaledwie 167 mm na 70 mm na 145 mm. Prędkość druku jednego zdjęcia to 1 minuta i 20 sekund a zdjęcia można przesyłać z komputera dzięki złączu USB lub bezpośrednio z aparatów cyfrowych dzięki obsłudze technologii PictBridge. Cena drukarki została ustalona na poziomie 249 Euro.

NEC konkuruje z LightScribe


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 11:32
Komentarzy (0)
NEC we współpracy z Yamahą zamierza opracować technologię LLS (Laser Labelling System) pozwalającą na wykonywanie "nadruków" na płytach CD i DVD. Rozwiązanie to jest podobne do opracowanego przez HP systemu LightScribe ale LLS ma oferować większe możliwości. Obiecywane zmiany to większą prędkość przy tworzeniu obrazów oraz możliwość skorzystania z dwóch dowolnych kolorów podczas tworzenia obrazu - LightScribe pozwala na użycie tylko czarnego lub białego. Pierwszym napędem, który ma obsługiwać nową technologię będzie NEC ND-4550A - jednakże sama technologia najwcześniej może zostać zaprezentowana we wrześniu tego roku.

Pierwsze Radeony X550


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 08:56
Komentarzy (0)
Do sprzedaży trafią wkrótce pierwsze karty graficzne, wyposażone w nowy układ ATI Radeon X550. Możliwości tego układu odpowiadają modelowi X300 ale taktowanie zostało zwiększone do 400 MHz. Firma GeCube przedstawiła dwie karty: RADEON HM550 128MB HyperMemory oraz RADEON X550 PCIe 128MB HyperMemory Low Profile Edition. Obydwa modele posiadają 128 MB pamięci RAM ale różnią się szerokością szyny pamięci - 128 bitów w przypadku pierwszej karty i 64 bity w drugim wypadku. Taktowanie GPU w obydwu modelach wynosi 400 MHz oraz 250 MHz DDR dla pamięci. Dokładne ceny tych kart nie zostały na razie określone. » czytaj dalej

Winamp 5 w wersji 5.093


Autor: Adam | źródło: MajorGeek | 08:45
Komentarzy (0)
Dostępna jest już wersja 5.093 popularnego odtwarzacza wszelkich plików multimedialnych o nazwie WinAmp 5. Nowa wersja wnosi przede wszystkim poprawki wielu zauważonych wcześniej błędów - ich lista jest długa i można ją znaleźć w dołączonym do programu pliku WhatsNew. WinAmp 5.093 w wersji Lite znajdziemy pod tym adresem (880 KB) a w wersji Full w tym miejscu (5,1 MB).

Testy Gigabyte i-RAM


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 08:24
(14)Komentarzy (14)
W sieci można już znaleźć pierwsze testy urządzenia Gigabyte i-RAM, o którym informowaliśmy już wcześniej. i-RAM stanowi odpowiednik twardego dysku ale korzysta z modułów pamięci RAM. Jako mostek między pamięci RAM a magistralą S-ATA służy układ Xilinx a zawartość pamięci podtrzymywana jest także po wyłączeniu komputera - o ile nie odłączymy go całkiem od prądu. Po całkowitym zaniku zasilania dane są podtrzymywane jeszcze przez 16 h. Przeprowadzone testy są zachęcające - prędkość odczytu danych jest niemal niezależna od wykonywanej czynności i wynosi od 90 do 120 MB/s. Poniżej można znaleźć dokładne wyniki, porównane do 3 dysków twardych - między innymi Hitachi T7K250 250 GB oraz Western Digital Raptor 740GD. » czytaj dalej

Monitor BenQ FP72V


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 08:05
(1)Komentarzy (1)
Firma BenQ przedstawiła nowy monitor LCD o nazwie FP72V, mający stanowić składnik domowego centrum rozrywki. Urządzenie o przekątnej 17 cali pracuje w rozdzielczości 1280 na 1024 i posiada głośniki stereo oraz kamerkę z możliwością jej oddzielenia od monitora. Ponadto monitor posiada ochronną powłokę na matrycy i automatyczną regulację kontrastu oraz jasności w zależności od oświetlenia w pomieszczeniu. Jasność wynosi 280 cd/m2 a kontrast został określony jako 1000:1. Kąty widzenia w pionie i poziomie wynoszą po 178 stopni a czas reakcji matrycy to 25 ms. Wejścia obejmują DVI oraz D-Sub a także 3 porty USB 2.0. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta pod tym adresem.

 
Czwartek 16 czerwca 2005

Concept Distribution miniPC


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 14:59
(5)Komentarzy (5)
Do sprzedaży w Niemczech trafił miniaturowy komputer o nazwie Concept Distribution miniPC. System ten bazuje na procesorze AMD Geode Gx2-533 o prędkości 400 MHz i dostępny jest w wersjach z systemem Linux lub Windows CE. Zewnętrzne wymiary urządzenia wynoszą zaledwie 130 mm na 140 mm na 35 mm. Dostępne konfiguracje zawierają 128 lub 256 MB pamięci RAM z możliwością zamiany na 64 MB pamięci flash, 40 lub 80 GB dysk twardy, 4 porty USB 1.1, kartę sieciową Ethernet 10/100, wyjście VGA oraz audio stereo. System w najtańszej wersji, mogącej pełnić rolę końcówki sieciowej, kosztuje 265 Euro a w wersji bardziej rozbudowanej 350 Euro .

Premiera DivX 6


Autor: Adam | źródło: Anand | 10:44
(1)Komentarzy (1)
Wczoraj odbyła się premiera pakietu narzędzi do kompresji materiału wideo o nazwie DivX 6. Wprowadzone zmiany dodają możliwość tworzenia interaktywnych menu, przeskakiwanie do konkretnych scen czy też wybór napisów i ścieżek dźwiękowych. Dzięki tym zmianom format DivX ma oferować możliwości zarezerwowane dotąd dla płyt DVD. Twórcy obiecują także poprawiony o 20-40% stopień kompresji. Pakiet dostępny jest w dwóch wersjach - darmowej DivX Play Bundle pozwalającej na odtwarzanie oraz płatnej wersji DivX Create Bundle, pozwalającej na tworzenie plików DivX. Darmowy pakiet można pobrać spod tego adresu (7,4MB).

Trzecia fabryka AMD


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 09:25
Komentarzy (0)
Niemiecka gazeta Frankfurter Allgemeine Zeitung podała, że firma AMD zamierza wybudować w Niemczech swoją trzecią fabrykę. Obecnie w Dreźnie znajdują się dwa zakłady, zajmujące się produkcją - Fab 30, który wytwarza procesory, oraz Fab 36, będący na razie na etapie próbnej produkcji. Dokładna lokalizacja ani termin powstania trzeciej fabryki nie są znane - władze Saksonii zapewniają, że trzeci Fab powstanie również w Dreźnie. AMD zamierza zwiększyć swój udział w sprzedaży procesorów z obecnych 16,9% do 33% w ciągu 2-3 lat i do 50% do 2015 roku - w związku z tym firma planuje budowę kolejnej fabryki.

nVidia obniża ceny


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 09:08
(1)Komentarzy (1)
Jak podaje serwis DigiTimes nVidia obniżyła właśnie ceny niektórych swoich układów graficznych. Największa zmiana dotyczy układów GeForce 6200 TurboCache - tutaj spadek ceny wynosi 15 dolarów. Oprócz tego obniżce uległa cena układów GeForce 6600 - o 5 dolarów - oraz GeForce 6200, GeForce FX5200 i GeForce MX4000 o około 1-2 dolary. Zmiany te mają związek z mniejszym popytem, który ma zwykle miejsce w połowie roku - sprzedaż kart w maju tego roku była mniejsza w zależności od producenta od 15% do 30% względem poprzedniego miesiąca.

Dyski I-O DATA HDC-U


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 08:59
Komentarzy (0)
Firma I-O DATA przedstawiła nową serię zewnętrznych dysków twardych o nazwie HDC-U. Nowe modele są cichsze od poprzedników gdyż nie posiadają dodatkowych wentylatorów do chłodzenia - boki obudowy wykonane są z aluminium i odbierają ciepło od umieszczonych w środku dysków. Do sprzedaży trafią wersje o pojemnościach od 160 GB do 400 GB. Model oferujący pojemność 400 GB ma kosztować około 400 dolarów, wersja 300 GB 300 dolarów, 250 GB to koszt 215 dolarów oraz 160 dolarów za model o pojemności 160 GB. Wymiary zewnętrzne dysków wynoszą 38 mm na 197 mm na 121 mm a do połączenia z komputerem służy złącze USB 2.0.

1-calowy dysk twardy 10 GB


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 08:48
(3)Komentarzy (3)
Naukowcy z japońskiego uniwersytetu Tohoku University ustanowili nowy rekord w dziedzinie gęstości zapisu danych twardych dysków. Przedstawiony prototyp dysku twardego przy średnicy talerza wynoszącej 1 cal oferuje pojemność 10 GB. Jednocześnie gęstość zapisu w tym urządzenie osiąga wartość 138 Gbit na cal kwadratowy. Tak duże upakowanie danych zostało osiągnięte dzięki zyskującej coraz większą popularność metodzie zapisu oznaczonej terminem "perpendicular". Wszystko wskazuje także na to, że koncern Hitachi skorzysta z tego opracowania i wprowadzi do sprzedaży własne 10 GB dyski o wielkości 1 cala.

Słuchawki Creative CB2530


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 08:21
(5)Komentarzy (5)
Firma Creative oferuje bezprzewodowe słuchawki o nazwie Creative Digital Wireless Headphone CB2530. Zestaw składa się z samych słuchawek, zasilanych z dwóch baterii AAA, oraz nadajnika Bluetooth z jedną baterią AAA. Model ten przeznaczony jest przede wszystkim dla różnych przenośnych odtwarzaczy muzyki a dzięki technologii Bluetooth maksymalny zasięg pracy słuchawek względem nadajnika wynosi do 10 m. Słuchawki posiadają 40 mm przetworniki, przetwarzające pasmo od 20 Hz do 20 kHz a ich waga z bateriami wynosi 203 g. Podawany przez producenta czas pracy na jednym komplecie baterii wynosi do 7h.

 
Środa 15 czerwca 2005

Finalna specyfikacja GF 7800


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 18:15
(19)Komentarzy (19)
Serwis The Inquirer przedstawił ostateczną specyfikację układu o kodowej nazwie G70, który trafi do kart z serii nVidia GeForce 7800. Jak już wcześniej informowaliśmy w wersji GTX układ ten ma zawierać 24 potoki i 8 jednostek Vertex. Rdzeń taktowany będzie zegarem 430 MHz a pamięci GDDR3 z 256-bitową szyną 600 MHz DDR. Sam układ będzie produkowany w technologii 110 nm i będzie zawierać 302 miliony tranzystorów - jest to najbardziej złożony układ graficzny jaki do tej pory powstał. Zapowiadany miesiąc później ATI R520 może jednak posiadać jeszcze większą liczbę tranzystorów. Pobór mocy kart w wersji GTX ma wynosić między 100 a 110W. Więcej informacji i pierwsze oficjalne wyniki testów zostaną przedstawione podczas premiery 22 czerwca.

OCZ EL DDR PC-3500 Gold GX


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 17:58
Komentarzy (0)
Firma OCZ wprowadza do sprzedaży nowy model pamięci DDR o nazwie OCZ EL DDR PC-3500 Gold GX Dual Channel. Moduły te, przeznaczone do pracy w trybie DDR 433, pracują z prędkością 216 MHz przy agresywnych ustawieniach CL2-2-2-5 przy napięciu zasilającym 2,8V. Dopisek GX w nazwie ma oznaczać "Gamer eXtreme" - producent poleca te pamięci szczególnie graczom komputerowym, obiecując niewielki - 2-3% - wzrost wydajności względem modułów pracujących z ustawieniami CL 2,5-3-3-8. Pamięci dostępne są w zestawach dwóch kości o pojemności 512 MB każda, dobieranych do trybu Dual Channel. Można także nabyć pojedyncze moduły 512 MB.

Panasonic DVD z odczytem DivX


Autor: DYD | 11:23
(25)Komentarzy (25)
Panasonic wprowadza na rynek nowy odtwarzacz DVD-S49 z przetwornikiem video 108MHz/12-bitów. Model ten zastąpi dotychczasowy DVD-S47 i różni się od poprzednika m.in. możliwością odczytu plików DivX. Nowy model odtwarza płyty DVD nagrane w każdym formacie (DVD-RAM, DVD-RW/-R, DVD+RW/+R), jak również nagrania DVD-Audio 5.1, DivX, VCD, SVCD oraz pliki MP3, WMA, HighMAT i JPEG. Wyposażony jest w dekodery AC-3 i DTS, system skanowania progresywnego PAL oraz system poprawy jakości dźwięku Multi Re-master. Menu w języku polskim ułatwia obsługę. Odtwarzacz dostępny jest w 2 wersjach kolorystycznych: srebrnej i czarnej. Rekomendowana cena detaliczna - 599 PLN.

Pentagram na rzecz dzieci


Autor: DYD | 11:00
Komentarzy (0)
Na stronach pomocdzieciom.pentagram.pl rusza aukcja zdjęć dzieci wraz z rodzinami wykonanych przez Magdalenę Baczyńską. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na konto UNICEF, na akcję "Przymusowo pracujące dzieci na świecie wołają o pomoc!". Zdjęcia wystawione na aukcji można wykorzystać w dowolnym celu (na kalendarzach, pocztówkach, zeszytach, koszulkach, kubeczkach i wielu innych materiałach reklamowych), bowiem kupujący otrzymuje także majątkowe prawa autorskie. Zapraszamy do wzięcia udziału w aukcji.

Baterie w Amilo do wymiany


Autor: DYD | źródło: Fujitsu | 10:54
Komentarzy (0)
Fujitsu Siemens Computers ogłasza program wymiany baterii do określonych notebooków z rodziny Amilo. Firma podjęła decyzję o wprowadzeniu programu wymiany po otrzymaniu zgłoszeń dotyczących defektu wykrytego w bateriach. Firma zaleca, aby w określonych modelach notebooków, klienci zaprzestali używania baterii i pracowali na komputerach korzystając wyłącznie z zasilacza sieciowego. Firma dostarczy swoim klientom zastępczą baterię za darmo. Została uruchomiona specjalna strona internetowa, która ma za zadanie pomóc klientom w programie wymiany. Wymiana dotyczy modelu baterii o końcowym numerze G1L1 w notebookach Amilo A7640, A1640, M1405, M1424, M1425, M7405, M7424, M7425 oraz Pro V2020. Program nie dotyczy żadnych innych baterii z modeli Amilo, Amilo Pro lub Lifebook.

Skype - wersja 1.3.0.45


Autor: DYD | 10:53
(3)Komentarzy (3)
Ukazała się nowa wersja głosowego komunikatora Skype o numerze 1.3.0.45 wprowadzająca wiele zmian i porawek. Skype to w zasadzie wirtualny telefon korzystający z połączenia internetowego, umożliwiający głosową komunikację dwóch osób mających dostęp do Internetu. Użytkownicy wpisani do programu Skype, mogą bez żadnych dodatkowych wymogów rozmawiać ze sobą tylko przy pomocy mikrofonu - jakość transmitowanego głosu zależy od połączenia internetowego. Szczegółowy opis oraz download najnowszej wersji Skype dostępny jest na stronie skype.com (7.00 MB). Lista zmian wprowadzonych w nowej wersji jest tutaj. Wydanie pod Linuksa pochodzi z dnia 25/05, dostępne jest tutaj.

HP Photosmart 385


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 09:14
Komentarzy (0)
Firma HP poszerza swoją ofertę o nową, przenośną drukarkę do zdjęć o nazwie Photosmart 385. Model ten oferuje rozdzielczość 1200 na 1200 DPI przy druku w czerni i do 4800 na 1200 DPI z optymalizacją przy druku kolorowym. Wielkość drukowanych zdjęć wynosi 4 na 6 cali i 4 na 12 w trybie Panorama. Ponadto urządzenie posiada 2,5 calowy, kolorowy ekran LCD do edycji i przeglądania zdjęć oraz czytnik kart pamięci CF Type I, CF Type II, SD, xD-PC, MS, MMC i SM. Do połączenia z komputerem służy port USB i opcjonalny moduł Bluetooth. Wymiary urządzenia to 220 mm na 116 mm na 115 mm przy wadze 1,2 kg a jego cena wynosi około 240 dolarów.

Pierwszy GeForce 7800 GTX


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 08:49
(3)Komentarzy (3)
Internetowy sklep ibuypower.com dodał do swojej oferty kartę nVidia GeForce 7800 GTX - jeszcze przed jej premierą. Oczywiście w praktyce otrzymanie takiej karty jak na razie jest niemożliwe. Karta przeznaczona jest dla magistrali PCI-Express, posiada 256 MB pamięci RAM oraz dwa wyjścia DVI i TV-Out a jej cena wynosi 639 dolarów. Jak już wcześniej informowaliśmy, karty te mają posiadać 24 potoki i 8 jednostek Vertex, rdzeń taktowany zegarem 430 MHz i pamięci o prędkości 600 MHz DDR. Ciekawostką jest także fakt, że karta GeForce 6800 Ultra z 512 MB pamięci kosztuje w tym sklepie o 115 dolarów więcej niż wspomniany GeForce 7800 GTX. » czytaj dalej

Buffalo WLI-CB-G54HP


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 08:38
Komentarzy (0)
Firma Buffalo wprowadza do sprzedaży nowy model bezprzewodowej karty sieciowej o oznaczeniu WLI-CB-G54HP, obsługującej standardy WLAN 802.11b i 802.11g. Model ten przeznaczony jest dla komputerów przenośnych i wykonany w formacie PCMCIA. Dopisek HP w nazwie oznacza "High Power" - karta posiada nową, wewnętrzną antenę zapewniającą mocniejszy sygnał i większy zasięg. Poprawa zasięgu ma wynosić nawet 70%. Dodatkowo karta ma gwarantować minimalną prędkość transmisji 35 Mbps. Ponadto WLI-CB-G54HP obsługuje standardy bezpieczeństwa WPA(TKIP) i AES. Dokładna cena tego modelu nie została podana.

CrossFire kontra SLI


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 08:05
(6)Komentarzy (6)
Serwis HKEPC przedstawił jedno z pierwszych porównań wydajności systemów CrossFire ATI z SLI nVidii. Platformę testową tworzył procesor Athlon 64 3800+, dwie kości pamięci G -Skill DDR400 512MB oraz płyta główna Grandmars RD480 ES w przypadku ATI i Gigabyte K8NXP-SLI w przypadku nVidii. Użyte karty graficzne to HIS Radeon X850 XT 256MB CrossFire oraz HIS Radeon X850 XT 256MB CrossFire Edition i dwie Inno3D Geforce 6800Ultra 256MB. Obydwa systemy osiągnęły bardzo zbliżone rezultaty - w teście 3DMark05 lepsze wyniki uzyskały karty ATI a w 3DMark03 wydajniejszy był system SLI. Zestawienie wyników można obejrzeć poniżej. » czytaj dalej

Toshiba Qosmio G25-AV513


Autor: Adam | źródło: Engadget | 08:02
(2)Komentarzy (2)
Firma Toshiba przedstawiła nowy komputer przenośny z serii Qosmio o oznaczeniu G25-AV513. Model ten posiada duży, panoramiczny ekran LCD o przekątnej 17 cali i bazuje na platformie Centrino. Podstawowa konfiguracja zawiera 2 GHz procesor Intel Pentium M, 1 GB pamięci RAM, dwa dyski twarde o pojemności 60 GB każdy oraz układ graficzny nVidia GeForce Go 6600 i zainstalowany system operacyjny Windows XP MCE 2005. Komputer zawiera także wyjście telewizyjne w postaci S-Video i czytnik kart pamięci. Qosmio G25-AV513 waży 4,3 kg a jego wymiary wynoszą około 40 cm na 28 cm przy grubości maksymalnej 4 cm. Sugerowana cena wynosi 3000 dolarów.

 
Wtorek 14 czerwca 2005

"Złote" karty pamięci


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 16:15
(5)Komentarzy (5)
Jeszcze w tym miesiącu ma się rozpocząć sprzedaż kart pamięci SD firmy HansaTech o nazwie Gold Flash. Ciekawostką jest umieszczona na obudowie nazwa produktu, która wykonana jest przy pomocy 24-karatowego złota - stąd nazwa "Gold Flash". Oprócz tego karty oferują prędkość odczytu wynoszącą 12 MB/s i dostępne są w pojemnościach od 64 MB do 1 GB. Najtańsza karta o pojemności 64 MB kosztuje 23 dolary, wersja 128 MB to 32 dolary, 256 MB kosztuje 50 dolarów, 512 MB wyceniono na 80 dolarów a model o pojemności 1 GB kosztuje 135 dolarów. Oprócz tego karty "Gold Flash" dostępne są w wersji miniSD o pojemnościach od 32 MB do 512 MB.

Pentagram Freezone na grafikę


Autor: Adam | źródło: email | 13:58
(2)Komentarzy (2)
Wkrótce do sprzedaży trafią trzy nowe coolery firmy Pentagram z serii Freezone, tym razem przeznaczone dla kart graficznych. Modele te noszą nazwy XC-80 Cu, XC-80 AlCu oraz XC-80 Al i jak łatwo się domyślić pierwszy z nich wykonany jest w całości z miedzi, drugi to połączenie miedzi z aluminium a ostatni wykonany jest z samego aluminium. Dodatkowo wszystkie modele zawierają w zestawie akcesoria mocujące, 8 radiatorów na pamięci (z wyjątkiem wersji Al), pastę termoprzewodzącą, kontroler obrotów wentylatora oraz rozgałęźnik zasilania 2x5V + 2x12V. Wentylator w modelu Al pracuje z prędkością 2400 RPM lub po spowolnieniu 1200 RPM nie przekraczając głośności odpowiednio 23 i 15 dB. Z kolei w modelach AlCu i Cu prędkości obrotowe wynoszą 1350 RPM i 2600 RPM a głośność to 18 i 25 dB. Dokładne ceny nie zostały na razie podane.

Nowy Maxtor OneTouch II


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 13:17
(2)Komentarzy (2)
Firma Maxtor przedstawiła nowe wersje zewnętrznych dysków twardych z serii OneTouch II. W przeciwieństwie do wcześniejszych modeli oprócz obsługi magistrali USB 2.0 oraz FireWire 400 doszła dodatkowa możliwość skorzystania z FireWire 800. W środku znajdują się dyski twarde o pojemnościach 250 GB oraz 300 GB z 16 MB pamięci cache a w późniejszym terminie, jeszcze w tym roku, dołączy model o pojemności 500 GB. Producent dołącza także oprogramowanie Maxtor DriveLock do zabezpieczenia dysku oraz program EMC Dantz Retrospect Express HD do tworzenia kopii zapasowych. Sprzedaż dysków rozpocznie się w lipcu - model o pojemności 250 GB ma sugerowaną cenę detaliczną 260 dolarów a wersja 300 GB 330 dolarów.

Telefon Sony Ericsson W600


Autor: Adam | źródło: I4U | 12:24
(7)Komentarzy (7)
Sony Ericsson przedstawił nowy telefon komórkowy o nazwie W600, dodatkowo określony mianem Walkman Phone. Model ten posiada wbudowany aparat cyfrowy o rozdzielczości 1,3 Mpix, kolorowy ekran LCD o przekątnej 1,8 cala i rozdzielczości 176 na 220 punktów, radio FM z RDS oraz możliwość odtwarzania muzyki w formatach MP3 i AAC dzięki wbudowanej pamięci o pojemności 256 MB. Oprócz tego W600 posiada stereofoniczne gniazdo słuchawkowe, złącze USB i obsługę technologii Bluetooth. Aparat może działać w sieciach GSM 1800, GSM 1900, GSM 850 oraz EDGE. Wymiary telefonu wynoszą 93 mm na 46,5 mm na 22,5 mm. Cena W600 nie została jak na razie określona.

Nero Burning Rom 6.6.0.14


Autor: Adam | źródło: W2S | 11:00
(2)Komentarzy (2)
Na stronach twórców programu Nero Burning Rom można już znaleźć nową wersję tego popularnego programu do nagrywania płyt CD i DVD, oznaczoną numerem 6.6.0.14. Cały pakiet zawiera programy Nero StartSmart 2, Nero Express 6, Nero BackItUp, Nero SoundTrax, Nero Image Drive, Nero Burning ROM 6, Nero Cover Designer, Nero Wave Editor oraz Nero Toolkit. Pełną listę zmian można znaleźć pod tym adresem a program pobrać spod tego odnośnika (32,38 MB).

Kolejne Pentium 4 z EM64T


Autor: Adam | źródło: The Register | 10:36
(3)Komentarzy (3)
Wczoraj Intel oficjalnie wprowadził do sprzedaży nowe procesory Pentium 4 z serii 5, wyposażone w 64-bitowe instrukcje EM64T. Wszystkie modele przeznaczone są dla gniazda LGA 775, pracują z FSB 800 MHz i posiadają 1 MB pamięci cache L2. Najtańszy procesor o oznaczeniu 521 kosztuje 163 dolary i pracuje z prędkością 2,8 GHz. Kolejny procesor to model 531 taktowany zegarem 3 GHz w cenie 178 dolarów, następnie 541 o prędkości 3,2 GHz w cenie 218 dolarów, 551 3,4 GHz kosztujący 278 dolarów, 561 taktowany zegarem 3,6 GHz w cenie 417 dolarów oraz najszybszy model 571 o prędkości 3,8 GHz kosztujący 637 dolarów. Do sprzedaży trafił także procesor Pentium 4 670 o prędkości 3,8 GHz z 2 MB pamięci cache L2, kosztujący 851 dolarów.

Samsung 730BF oraz 930BF


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 10:19
(1)Komentarzy (1)
Samsung wprowadza do sprzedaży dwa nowe monitory LCD - 17-calowy o nazwie 730BF oraz większy, 19-calowy model 930BF. Wszystko wskazuje na to, że są to opisywane już wcześniej modele 178B i 198B ale pod inną, przeznaczoną dla Europy, nazwą. Obydwa modele oferują czas reakcji wynoszący 4 ms - nadal nie wiadomo w jaki sposób mierzony. Model 730BF charakteryzuje się kontrastem wynoszącym 600:1 i jasnością 300 cd/m2 a w 930BF kontrast to 700:1 i jasność 270 cd/m2. Pozostałe parametry są identyczne - kąty widzenia po 160 stopni w pionie i poziomie, rozdzielczość 1280 na 1024 oraz wejścia DVI i D-Sub. Mniejszy monitor ma kosztować 350 Euro a większy 450 Euro.

 
Poniedziałek 13 czerwca 2005

Wzrost sprzedaży PC w Europie


Autor: Adam | źródło: The Register | 14:56
(3)Komentarzy (3)
Z najnowszych badań przeprowadzonych przez firmę Context wynika, że rynek komputerów PC w Europie Zachodniej zanotował niewielki wzrost, wynoszący 0,9%. Oznacza to, że po raz pierwszy od pięciu miesięcy sprzedaż w Europie zwiększyła się. Dobra sytuacja na rynku wynika ze zwiększonej sprzedaży dla odbiorców indywidualnych o 7,2% podczas gdy sprzedaż dla firm zmniejszyła się o 3,5%. W najlepszej kondycji znajdują się rynki Francji i Hiszpanii, które zanotowały zwiększenie obrotów o 24,6% oraz 20,3%. W najgorszej sytuacji znalazła się Szwajcaria ze spadkiem sprzedaży o 21,9% oraz Niemcy z wynikiem wynoszącym 15,3%.

Celerony z obsługą EM64T


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 14:45
(6)Komentarzy (6)
Jak już wcześniej informowaliśmy, AMD zamierza wprowadzić do sprzedaży procesory Sempron z obsługą 64-bitowych rozszerzeń. Również Intel planuje wyposażyć procesory Celeron w obsługę 64-bitowych instrukcji EM64T. Dokładna data premiery nie jest na razie znana, wiadomo natomiast jakie modele trafią do sprzedaży. Wszystkie procesory Celeron z EM64T będą przeznaczone dla gniazda LGA 775, będą pracować z FSB 533 MHz i tak jak dotychczas posiadać 256 KB pamięci cache L2. Najwolniejszym z nich będzie model o oznaczeniu 326, pracujący z prędkością 2,53 GHz, następnie 331 o prędkości 2,66 GHz, 336 taktowany zegarem 2,80 GHz, 341 o prędkości 2,93 GHz, 351 3,20 GHz a najszybszym procesor o oznaczaniu 355 i prędkości 3,33 GHz.

Samsung SPH-V7800


Autor: Adam | źródło: I4U | 10:58
(11)Komentarzy (11)
Samsung wprowadza do sprzedaży, jak na razie tylko w Korei, nowy model telefonu komórkowego o nazwie SPH-V7800 z wbudowanym aparatem cyfrowym. Aparat oferuje rozdzielczość 5 Mpix, 3-krotny zoom optyczny i 4-krotny cyfrowy, funkcję auto focus, automatyczny balans bieli, lampę błyskową oraz 16 trybów fotografowania. Oprócz funkcji telefonu komórkowego i aparatu SPH-V7800 może służyć jako odtwarzacz muzyki w formatach MP3 i AAC, potrafi także rozpoznawać tekst na sfotografowanych wizytówkach i nagrywać materiał wideo w formacie MPEG-4. Wbudowany ekran LCD o przekątnej 2,2 cala oferuje rozdzielczość QVGA 320 na 240 i wyświetla 262 tysiące kolorów. Cena SPH-V7800 nie została na razie określona.

Dialogue Flybook A33i


Autor: Adam | źródło: I4U | 10:22
(2)Komentarzy (2)
Firma Dialogue oferuje małe komputery przenośne o wspólnej nazwie Flybook. Obecnie w sprzedaży dostępny jest model A33i, bazujący na procesorze Transmeta Crusoe o prędkości 1 GHz. Wymiary tego modelu wynoszą 235 mm na 155 mm na 31 mm przy wadze zaledwie 1,2 kg. Producent oferuje także możliwość wyboru koloru obudowy spośród sześciu dostępnych. Konfiguracja komputera zawiera ekran o rozdzielczości 1024 na 600, 512 MB pamięci RAM oraz obsługę technologii GPRS, Bluetooth i WiFi. A33i kosztuje w Europie około 2000 dolarów. Wkrótce do sprzedaży mają trafić modele V33i oraz V35i, zawierające procesory Intel Pentium M o prędkościach od 1,1 do 1,2 GHz jednak ich ceny nie są na razie znane.

WinFast Duo PX6600 GT Extreme


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 09:29
(2)Komentarzy (2)
Leadtek wprowadza do sprzedaży nową kartę graficzną, która zawiera dwa układy nVidia GeForce 6600 GT. Model ten nosi nazwę WinFast Duo PX6600 GT Extreme i oczywiście przeznaczony jest dla magistrali PCI-Express. Oprócz tego dopisek Extreme w nazwie oznacza wyższe taktowanie - zarówno rdzenia jak i pamięci. Każde z dwóch GPU pracuje z prędkością 550 MHz a 256 MB pamięci GDDR3 taktowanych jest zegarem 560 MHz DDR. Karta posiada także dodatkowe złącze zasilania PCI-Express a chłodzenie zapewnia masywny radiator z jednym wentylatorem - poziom generowanego hałasu ma nie przekraczać 30 dB. Wyjścia obejmują dwa DVI oraz TV-Out w postaci S-video. Cena karty nie została sprecyzowana.

nVidia dopracowuje SLI


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 08:20
Komentarzy (0)
Firma nVidia poinformowała o zamiarze wydania sterowników ForceWare z serii 75, mających poszerzyć możliwości trybu SLI. Pakiet ten ma zostać udostępniony 22 czerwca a wprowadzone zmiany są odpowiedzią na technologię ATI CrossFire. Podobnie jak CrossFire nowe sterowniki nVidii mają oferować dokładniejsze tryby FSAA - zapowiadane jest dodanie trybu FSAA 16x. Oprócz tego poprawiona ma być elastyczność w doborze kart do trybu SLI - biosy kart nie muszą być identyczne, ponadto możliwe będzie połączenie na przykład GF 6800 GT z 6800 Ultra. Zwiększona zostanie także liczba gier z profilami SLI i dojdzie, ukryta obecnie, opcja wymuszenia trybu SLI w dowolnej grze.

BD i HD-DVD nie do połączenia?


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 08:16
(1)Komentarzy (1)
Przedstawiciel koncernu Sony Computer Entertainment poinformował o zawieszeniu rozmów w sprawie opracowania jednego, wspólnego formatu płyt wysokiej pojemności. Standard ten miał połączyć rozwiązania płyt Bluray z HD-DVD ale obecnie przedstawiciele obydwu stron przyznają, że szanse na jego powstanie są znikome. Największym problemem okazała się warstwa ochronna płyt, która ma grubość 0,6 mm w formacie HD-DVD oraz 0,1 mm w Bluray. Z powodu tej różnicy jedna ze stron musiałaby całkowicie porzucić swój format płyt a tego żadna z firm nie zamierza zrobić.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL