Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 6 stycznia 2006  
    

Przegląd płyt z nForce4 SLI: ECS i MSI


Autor: SebaSTS | 22:50
(10)Komentarzy (10)
Seria chipsetów nVidii dla procesorów AMD z rodziny K8 - nForce4 ma już prawie rok. W jej skład wchodzą trzy odmiany: nForce4, nForce4 Ultra, nForce4 SLI. W porównaniu z rozwiązaniami konkurencji cechuje je prostsza budowa - jeden układ zawiera wszystkie niezbędne moduły wykonawcze. Dziś chciałbym szerzej omówić, a następnie przetestować najmocniejszą z wersji nForce4 SLI, ponieważ do redakcji trafiły dwie płyty główne, zbudowane na bazie tego chipsetu.

Zapraszam do opisu ECS KN1 SLI Extreme oraz MSI K8N SLI» czytaj dalej

Nowości nVidii dla notebooków


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 15:43
(4)Komentarzy (4)
W odpowiedzi na przedstawione właśnie przez ATI układy z serii Mobile nVidia wprowadza kilka własnych nowości z cyklu GeForce Go. Podstawowym układem jest GeForce Go 7300, znany już z prezentowanych wcześniej komputerów przenośnych. Dysponuje on 4 jednostkami Pixel Shader, 2 Vertex i 2 ROP a ponadto korzysta z 64-bitowej szyny pamięci. Następny pod względem wydajności jest GeForce Go 7400, różniący się od poprzednika w zasadzie jedynie wyższym taktowanie rdzenia i pamięci. O kolejnym GPU wiadomo jak na razie niewiele - chodzi o GeForce Go 7600, który korzysta ze 128-bitowej szyny pamięci. Wszystko wskazuje na to, że będzie to odpowiednik GeForce 6600 GT znanego z komputerów biurkowych. Kolejny nowy układ to GeForce Go 7800, o którym również nie wiadomo jak na razie zbyt wiele - prawdopodobnie względem wersji GTX będzie on posiadać mniej jednostek Pixel i Vertex Shader, taktowanie i 256-bitowa szyna pamięci powinny pozostać bez zmian. Więcej informacji zostało zebranych przez serwis BeHardware w tabelce, która można znaleźć poniżej. » czytaj dalej

Nowe układy ATI z serii Mobile


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 15:34
Komentarzy (0)
Firma ATI przedstawiła swoje najnowsze układy graficzne, stworzone z myślą o komputerach przenośnych. Po niedawnej prezentacji modelu Mobile Radeon X1600 przyszła pora na kolejne, tym razem tańsze układy - są to Mobility Radeon X1400 oraz Mobility Radeon X1300. Układy te produkowane są w technologii 90 nm i oferują pełne wsparcie standardu Shader Model 3.0 i technologii AVIVO. Niestety jak na razie nie są znane dokładniejsze informacje o tych układach - jak na razie wiadomo, że jednym z pierwszych producentów, który z nich skorzysta, będzie Acer. Komputery z tymi układami to: TravelMate 8200 z Mobility Radeon X1600, Aspire 5670 korzystający z Mobility Radeon X1400 oraz Aspire 5040 i Aspire 1650Z z układem Mobility Radeon X1300.

Kolejna seria notebooków Sony


Autor: Adam | źródło: Engadget | 15:26
(4)Komentarzy (4)
Sony wprowadza kolejną serię notebooków - tym razem komputery te noszą nazwę VAIO SZ. Obudowy wszystkich modeli wykonane są z włókien węglowych a zastosowany ekran LCD korzysta z podświetlenia diodami LED, oferuje obraz o przekątnej 13,3 cala i korzysta z technologii XBRITE. Pozostałe charakterystyczne cechy tych notebooków to możliwość wyboru między zintegrowanym układem graficznym a zewnętrznym - pozwala to na dodatkowe oszczędności energii - a także obsługa technologii EDGE i czytnik linii papilarnych oraz wbudowana kamerka i mikrofon. Notebooki VAIO SZ ważą poniżej 2 kg a na zasilaniu bateryjnym mogą pracować nawet przez 7 godzin. Jeśli chodzi o ceny to najtańszy komputer ma kosztować 2000 dolarów.

Creative prezentuje GigaWorks G550W


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 11:48
(4)Komentarzy (4)
Creative przedstawił nowy zestaw głośników komputerowych o nazwie GigaWorks G550W, stanowiących rozwinięcie znanego już zestawu GigaWorks ProGamer G500. Najważniejszą zmianą względem poprzednika jest uwolnienie tylnich głośników satelitarnych od kabli - transmisja odbywa się w paśmie 2,4 GHz i działa w odległości do 10 m. Tak jak dotychczasowy model tak i nowy zestaw składa się z satelitek z jednym głośnikiem szerokopasmowym o wielkości 7,5 cm a subwoofer dysponuje głośnikiem 20-centymetrowym. Zestaw posiada certyfikat THX a całkowitą moc określono na 310W RMS - 36W dla każdego z głośników satelitarnych i centralnego oraz 130W dla głośnika niskotonowego. Pasmo przenoszenia systemu rozciąga się od 35Hz do 20kHz. Zestaw ma trafić do sprzedaży w marcu w cenie 400 dolarów.

Wireless BenQ x530 Seashell


Autor: DYD | 10:29
(7)Komentarzy (7)
Najnowsza bezprzewodowa klawiatura BenQ x530 wykorzystuje opatentowaną technologię X-Structure, która integruje rozwiązania konstrukcyjne stosowane w klawiaturach komputerów przenośnych i dektopowych. Głębokość naciśnięcia klawisza przy stosowaniu technologii X-Structure zawiera się w zakresie 3,5 – 3,8 mm – jest to średni dystans drogi klawisza jaki spotykany jest w klawiaturach dla notebooków i komputerów stacjonarnych, przy zachowaniu jednocześnie mniejszej siły nacisku na klawisz. Dodatkowo, jest mniejszy stopień tzw. efektu kołysania się klawisza oraz mniejszy poziom hałasu przy nacisku na klawisz. » czytaj dalej

MSI wprowadza odbiornik DTV


Autor: DYD | 10:18
Komentarzy (0)
W marcu lub kwietniu tego roku MSI zamierza wprowadzić do sprzedaży zewnętrzny, cyfrowy tuner telewizyjny Mega Sky 580. Jest to cyfrowy odbiornik telewizyjny zgodny ze standardem DVB-T. Pozwala na odbiór programów telewizyjnych w wysokiej rozdzielczości (1920 x 1080) na ekranie komputera. Mega Sky 580 nie jest wyłącznie odbiornikiem telewizji DTV. Wśród dostępnych funkcji znajdują się zarówno Time-Shifting oraz Electronic Program Guide (EPG) jak i opcja pozwalająca na nagrywanie programów na dysk twardy, zarówno podczas oglądania jak i przy wykorzystaniu funkcji programatora nagrywania. Dzięki Mega Sky 580 możemy jednocześnie pracować i oglądać ulubione programy, przekazy sportowe czy filmy w osobnym oknie. Urządzenie korzysta ze złącza USB 2.0. W zestawie znajduje się antena, umożliwiająca odbiór programu oraz pilot zdalnego sterowania. » czytaj dalej

VIA ma wsparcie dla AMD


Autor: DYD | 10:12
(2)Komentarzy (2)
VIA ogłosiła pełne wsparcie dla koncepcji mediów cyfrowych opracowanej przez AMD. W skład nowych rozwiązań wchodzi technologia AMD LIVE! oraz pełen asortyment rozwiązań VIA, w tym najnowszych chipsetów K8T900 i VIA K8M890. Chipsety VIA oferują pełną obsługę najnowszych procesorów AMD64. VIA zapewnia obsługę standardu high definition za pośrednictwem zintegrowanych procesorów graficznych oraz oddzielnych rozwiązań graficznych opartych na serii procesorów graficznych S3 Graphics - Chrome S20. VIA oferuje również obsługę multimediów za pośrednictwem najnowszych chipsetów dla mostków południowych, takich jak VIA VT8251 posiadający dodatkowe łącza PCI Express dla urządzeń peryferyjnych nowej generacji oraz rozbudowane możliwości podłączania nośników danych.

Skype w telefonie bez komputera


Autor: Adam | źródło: I4U | 09:34
(3)Komentarzy (3)
Producentem tego oryginalnego telefonu, opracowanego wspólnie z twórcami programu Skype, jest firma NetGear. Według producenta urządzenie to jest pierwszym telefonem, umożliwiającym korzystanie z programu Skype bez udziału komputera a swoim wyglądem do złudzenia przypomina telefony komórkowe. Telefon wykorzystuje do łączności z Internetem sieci WiFi i posiada wbudowane oprogramowanie Skype. Po włączeniu urządzenia do połączenia się z innymi użytkownikami wystarczy wpisać identyfikator użytkownika i hasło. Jak na razie dokładny termin wprowadzenia tego modelu do sprzedaży ani cena tego telefonu nie są znane.

Superdrogi komputer dla graczy


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 09:06
(16)Komentarzy (16)
Firmy Dell oraz nVidia wspólnie opracowały komputer dla bardzo zamożnych graczy komputerowych - nosi on nazwę Dell XPS 600 Renegade. Bazuje on na dwurdzeniowym procesorze Intel Pentium Extreme Edition 955 o prędkości 3,46 GHz, podkręconym fabrycznie do prędkości 4,26 GHz. Na liście podzespołów znajduje się także 2 GB pamięci RAM oraz twardy dysk Western Digital Raptor. Bardzo ważnym i drogim elementem są także dwie karty graficzne - wykonane specjalnie dla tego komputera, pracują w trybie SLI a każda z nich zawiera dwa GPU nVidia GeForce 7800 GTX, z 512 MB pamięci dla każdego z GPU. Szacunkowa wartość samego podsystemu graficznego w tym komputerze to około 1800-2000 dolarów, dokładna cena całego komputera, który będzie dostępny w limitowanej serii, nie jest jak na razie znana.

Tuner Compro VideoMate H900


Autor: Adam | źródło: email | 08:58
(4)Komentarzy (4)
Firma Compro przedstawiła kolejny tuner telewizyjny przeznaczony dla magistrali PCI, tym razem o nazwie VideoMate H900. Model ten korzysta z układu Conexant CX23418 z 10-bitowym przetwornikiem i możliwością sprzętowego kodowania do formatów MPEG-1 i 2 oraz programowego MPEG-2 i 4. Pozostałe możliwości tego tunera to możliwość regulacji parametrów obrazu niezależnie dla każdego z programów, tuner FM z możliwością zapisu w formatach MP3, WMA i WAV a także funkcje PIP i POP oraz sprzętowe wsparcie funkcji TimeShift. Dostępne wejścia wideo obejmują S-Video, Composite oraz wejście audio a w zestawie otrzymujemy nadajnik i odbiornik zdalnego sterowania oraz pakiet oprogramowania. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta pod tym adresem.

 
Czwartek 5 stycznia 2006

Zdublowany Raptor


Autor: DYD | 16:13
(18)Komentarzy (18)
Firma Western Digital ogłosiła podwojenie pojemności swojego flagowego dysku WD Raptor Serial ATA (SATA). Nowa generacja dysków o pojemności 150GB obraca się z szybkością 10000 RPM. Pamięć podręczna została powiększona do 16MB, a technologia ulepszona o funkcje usprawniające działanie dysku w aplikacjach masowej pamięci - serwerach i sieciowych. Ciekawostką jest fakt, że dysk posiada przezroczystą obudowę. Dyski twarde WD Raptor 150 GB (a konkretnie model WD1500ADFD) masowo wejdą do sklepów w najbliższych tygodniach. Ich cena detaliczna wynosi 380 USD.

Intel wprowadza 65 nm procesory


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 13:55
(6)Komentarzy (6)
Intel oficjalnie przedstawił nowe procesory, produkowane w technologii 65 nm, jednocześnie podając ich ceny. Dla komputerów biurkowych przeznaczone są dwurdzeniowe procesory Pentium D z serii 9 oraz jednordzeniowe Pentium 4 z serii 6. Najtańszy spośród modeli dwurdzeniowych jest Pentium D 920 o prędkości 2,8 GHz, z 2 MB pamięci dla każdego z rdzeni, kosztujący 241 dolarów. Następnym procesorem jest model 930 o prędkości 3 GHz w cenie 316 dolarów, kolejny to 940 o prędkości 3,2 GHz w cenie 423 dolarów oraz zamykający ofertę 950 taktowany zegarem 3,4 GHz wyceniony na 637 dolarów. » czytaj dalej

Aparat Fujifilm z trzema grami


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 13:44
(2)Komentarzy (2)
Firma Fujifilm przedstawiła cyfrowy aparat fotograficzny o nazwie FinePix V10 Zoom, który oprócz typowych dla tego urządzeń funkcji oferuje możliwość zagrania w trzy proste, wbudowane gry. FinePix V10 Zoom dysponuje sensorem CCD o rozdzielczości 5 Mpix i oferuje 3,4-krotny zoom optyczny (F2.8 - F5.5, odpowiednik 38-130mm). Do dyspozycji jest także kolorowy ekran LCD o przekątnej wynoszącej 3 cale, składający się z 230 tysięcy pikseli. Czas potrzebny do uruchomienia aparatu wynosi zaledwie 1,5 sekundy a dostępne czułości wynoszą od ISO 64 do ISO 1600. Aparat Fujifilm FinePix V10 Zoom ma trafić do sklepów w marcu tego roku a jego cena nie została jeszcze ustalona.

23-calowy monitor Philipsa


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 13:38
(1)Komentarzy (1)
Philips Electronics przedstawił nowy komputerowy monitor LCD o przekątnej ekranu wynoszącej 23 cale. Model ten nosi oznaczenie 230WP7NS i został stworzony z myślą o zastosowaniach profesjonalnych. Oferowana przez niego rozdzielczość wynosi 1920 na 1200 punktów a czas reakcji został określony jako 12 ms (przy pomiarze grey-to-grey jest to 8 ms). Kontrast ma wartość 700:1, jasność to 300 cd/m2 a kąty widzenia wynoszą zarówno w pionie jak i poziomie po 178 stopni. 230WP7NS wyposażony jest także w 4-portowy hub USB 2.0 oraz wejścia DVI i D-Sub. Philips 230WP7NS jest już dostępny w sprzedaży w Europie w sugerowanej cenie 1500 dolarów.

Gigabyte i-RAM


Autor: DYD | 12:32
(19)Komentarzy (19)
Gigabyte przesłał informację o urządzeniu Gigabyte i-RAM, o którym już wspominaliśmy, który już także doczekał się konkurencji. i-RAM umożliwia instalację 4 modułów pamięci DDR i może zostać podłączone do standardowego kontrolera Serial ATA (jest rozpoznawane przez system operacyjny jako dysk SATA). I-RAM po raz pierwszy został zaprezentowany na targach komputerowych Computex w 2005 roku. W dalszej części trochę zdjęć i testy przeprowadzone przez producenta. » czytaj dalej

Panasonic: 3 nowe aparaty


Autor: DYD | 11:21
Komentarzy (0)
Panasonic poinformował o wprowadzeniu na rynek 3 nowych kompaktowych aparatów fotograficznych Lumix LS2, LZ3 i LZ5. Nowe modele wyposażone zostały w optyczny stabilizator obrazu MEGA O.I.S., nowy czujnik CCD, wyświetlacz LCD z funkcją High Angle oraz procesor Venus Engine Plus. System optycznej stabilizacji obrazu MEGA O.I.S. jest standardową funkcją wszystkich Lumixów. Z częstotliwością próbkowania 4 tys. razy na sekundę system wykrywa i kompensuje drgnienie ręki. » czytaj dalej

Live! odpowiedzią na Viiv


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 10:00
Komentarzy (0)
AMD postanowiło odpowiedzieć na wprowadzenie przez Intela technologii Viiv, wyróżnionej własnym logo. Odpowiedzią AMD jest Live!, odpowiednik idei Viiv Intela, również posiadający własny znak graficzny, który jak na razie nie jest jednak znany. Komputery z logo Live! mają posiadać szerokie możliwości multimedialne - odtwarzanie i nagrywanie materiału audio i wideo w różnych formatach oraz przesyłanie go do domowego sprzętu audio-wideo, ułatwione przenoszenie tego typu danych do urządzeń przenośnych takich jak odtwarzacze czy notebooki jak również zdalne sterowanie całego komputera. Według dostępnych informacji komputery te będą wyposażone w dwurdzeniowe procesory AMD Athlon 64 X2 i będą korzystać z systemu Microsoft Windows XP Media Center Edition. Pierwsze tak wyposażone komputery z logo Live! mają się pojawić w połowie tego roku.

Nowe zewnętrzne dyski Seagate


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 09:14
(2)Komentarzy (2)
Seagate przedstawił nową wersję zewnętrznego dysku twardego o nazwie Portable Hard Drive, która obecnie korzysta z technologii zapisu prostopadłego, dzięki czemu oferuje pojemność zwiększoną do 160 GB. Model ten zawiera 2,5 calowy dysk twardy, zamknięty w aluminiowej obudowie chroniącej go przed wstrząsami. Całe urządzenie waży 455 g a do łączności z komputerem wykorzystuje port USB 2.0, z którego jest także zasilany. Drugi dysk nosi nazwę PushButton Backup Hard Drive i oferuje 500 GB pojemności oraz wydajny interfejs eSATA o prędkości do 300 MB/s. Dzięki dużej pojemności pozwala on na przechowywanie do 500 godzin materiału wideo. Dysk Portable Hard Drive dostępny będzie w sprzedaży w lutym tego roku w cenie 379 dolarów a model eSATA PushButton Hard Drive trafi do sprzedaży w kwietniu, jednakże jego cena jak na razie nie jest znana.

Płyta AOpen dla procesorów Yonah


Autor: Adam | źródło: VRZone | 09:05
(4)Komentarzy (4)
Firma AOpen przedstawiła ciekawą i zarazem nietypową płytę główną o nazwie i975Xa-YDG. Model ten zbudowany jest na bazie układu Intel 975X ale nie jest przeznaczony dla procesorów z serii Pentium 4 w wersji LGA 775 - zamiast tego obsługiwane są procesory Yonah, zarówno jednordzeniowe jak i dwurdzeniowe. Oprócz tego do dyspozycji są dwa sloty PCI-Express x16, umożliwiające skorzystanie z dwóch kart ATI, pracujących w trybie CrossFire. Płyta oferuje również dwa sloty PCI-E x1, dwa PCI, cztery gniazda pamięci DDR2 oraz cztery porty Serial-ATA II. Istnieje także możliwość zmiany napięcia procesora w zakresie od 0,735 do 1,5V jak również dla pamięci od 1,8 do 2,15V oraz możliwość zmiany prędkości FSB w przedziale od 166 do 266 MHz. Dokładny termin wprowadzenia do sprzedaży ani cena tej płyty nie są jak na razie znane.

Arctic Colling przedstawia Accelero


Autor: Adam | źródło: VRZone | 08:45
Komentarzy (0)
Accelero to nazwa dwóch nowych coolerów firmy Arctic Colling, przeznaczonych dla najnowszych kart graficzny. Dostępne są dwie wersje Accelero: jedna o oznaczeniu X1, przeznaczona dla kart nVidia GeForce 7800, i druga o nazwie X2, stworzona z myślą o kartach ATI Radeon X1800 oraz X1900. Przy okazji producent potwierdza fakt istnienia modelu X1900. Accelero wyposażony jest w wentylator z łożyskiem typu FDB i konstrukcją pochłaniającą drgania. Prędkość wentylatora można regulować w zakresie od 500 do 2000 RPM, przy głośności określanej przez producenta jako 0,4 Sona. Obydwa coolery mają trafić do sprzedaży przed końcem lutego, w sugerowanej cenie 33 dolarów. » czytaj dalej

 
Środa 4 stycznia 2006

Test aparatu Benq DC C520


Autor: NimnuL | 15:43
(19)Komentarzy (19)
Firma Benq wprowadziła niedawno do sprzedaży nowy model aparatu cyfrowego o oznaczeniu C520, czyli model z serii Classic. To typowy, mały aparacik kompaktowy przeznaczony dla początkujących i niewymagających amatorów. Takie jest przynajmniej założenie firmy Benq.

Czy jednak producent, który ma także w swojej ofercie monitory, projektory, napędy optyczne, skanery i inną drobnicę może stworzyć aparat cyfrowy godny uwagi? Przekonajmy się. Zapraszam do recenzji. » czytaj dalej

Przenośny odtwarzacz Pioneer


Autor: Adam | źródło: Engadget | 15:31
(5)Komentarzy (5)
Pioneer przedstawił przenośny odtwarzacz o nazwie Inno XM2go, pozwalający na odbiór programu w standardzie XM Satellite Radio oraz słuchanie zapisanej muzyki. Odtwarzacz ten jest bliźniaczym urządzeniem względem modelu Samsunga o nazwie Helix XM2go. Inno XM2go wyposażony jest w kolorowy ekran TFT o rozdzielczości 180 na 180 punktów i korzysta z pamięci flash do przechowywania muzyki, zapisanej w formatach MP3 i WMA. Urządzenie wyposażone jest również w nadajnik FM, pozwalający na słuchanie muzyki przy pomocy dowolnego odbiornika radiowego. Wymiary odtwarzacza wynoszą 9 cm na 5 cm na 1,5 cm przy wadze około 130 g a do sprzedaży ma on trafić w pierwszym kwartale tego roku, w sugerowanej cenie 399 dolarów.

Nowy notebook California Access


Autor: Adam | źródło: email | 15:19
Komentarzy (0)
California Access wprowadza do sprzedaży nowy model komputera przenośnego o oznaczeniu W720. Wyposażony jest on w matrycę o przekątnej 15,4 cala i rozdzielczości WXGA a także procesor Intel Mobile Celeron o prędkości 2500 MHz współpracujący z chipsetem z Intel 852GME, zawierającym zintegrowany układ graficzny. Oprócz tego podstawowa konfiguracja wyposażona jest w 256 MB pamięci, nagrywarkę płyt DVD, 40 GB dysk twardy o prędkości 5400 RPM, karty sieciowe FastEthernet i WLAN oraz modem i trzy porty USB 2.0 i jeden FireWire. Wraz z komputerem otrzymujemy także system Mandriva Linux Discovery 2006 oraz płytę ze sterownikami do systemu Windows XP. Notebook California Access W720 objęty jest roczną gwarancją a w podstawowej wersji został wyceniony na 2560 zł brutto.

Patch do English Translator XT


Autor: DYD | 15:15
(1)Komentarzy (1)
Firma Techland udostępniła dzisiaj najnowszą aktualizację (1.01) do programu English Translator XT. Najważniejsze zmiany wprowadzane przez patch: poprawa jakości tłumaczenia dla niektórych konstrukcji gramatycznych; dodanie listy haseł ignorowanych w module sprawdzania pisowni; dodanie możliwości minimalizacji Słownika podręcznego do tray'a systemowego; usprawniona obsługa i kompatybilność z wersją 3.2 słowników użytkownika i listy haseł nietłumaczonych. Plik dostępny jest na stronie techland.pl.

HyperSnap-DX v6.01.02 PL


Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:58
Komentarzy (0)
W nowym roku ukazała się nowa wersja programu HyperSnap-DX w wersji polskiej o numerze 6.01.02. Z wersją "6" działają licencje zakupione do wersji 5.xx. Główna nowość wersji "6" to opcja TextSnap, służąca do przechwytywania tekstu i późniejszej edycji przechwyconego tekstu. HyperSnap-DX służy do przechwytywania ekranów z systemu Windows (zrzuty ekranu) oraz obróbki i edycji otrzymanych w ten sposób obrazów. Umożliwia też zrzuty z gier komputerowych pracujących w trybie pełnoekranowym, używających DirectX lub Glide, a także z niektórych programów odtwarzających video. Download wersji 6.01.02 dla systemów Windows 9x, NT4, Windows 2000 i Windows XP możliwy jest z tej lokalizacji (3.00 MB).

Acer przedstawia TravelMate 8200


Autor: Adam | źródło: Engadget | 12:05
(1)Komentarzy (1)
Acer ma przedstawić w tym tygodniu swój pierwszy komputer przenośny korzystający z procesorów o kodowej nazwie Yonah, obecnie znanych jako Intel Core Duo. Model ten nosi nazwę TravelMate 8200 i bazuje na wspomnianym dwurdzeniowym procesorze o prędkości 2 GHz. W skład jego konfiguracji wchodzi także układ graficzny ATI Radeon X1600 z 256 MB pamięci, ekran LCD o przekątnej 15,4 cala i rozdzielczości WXGA a także do 2 GB pamięci DDR2 oraz dysk Serial-ATA o pojemności do 120 GB. Na liście standardowego wyposażenia znalazła się także nagrywarka płyt DVD, wbudowana kamerka o rozdzielczości 1,3 Mpix oraz karta WLAN Intel Pro Wireless 3945a/b/g. Waga komputera wynosi około 3 kg a na zasilaniu bateryjnym może on pracować przez 6 godzin. Cena tego notebooka jak na razie nie jest znana.

Obudowa Gigabyte Poseidon


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 10:28
(1)Komentarzy (1)
Gigabyte przedstawił kolejny model obudowy komputerowej, tym razem nazwany Poseidon. Obudowa ta oferuje pięć zatok 5,25 cala dostępnych z zewnątrz oraz jedną 3,5 cala a jej front wykonany jest z aluminium o grubości 3 mm. W przednim panelu umieszczone są także diody LED, z możliwością zmiany koloru między białym a niebieskim i umiejętnością wyświetlania różnych wzorów. Ponadto obudowa umożliwia montaż 12 cm wentylatorów z przodu i z tyłu a w bocznym panelu można zamontować kratkę do wentylacji lub szybę. Instalacja podzespołów w tej obudowie jest możliwa bez użycia narzędzi a montaż systemu chłodzenia wodnego jest ułatwiony, między innymi dzięki możliwości instalacji chłodnicy przed przednim lub tylnym wentylatorem. Jak na razie cena tego modelu nie jest znana.

AMD kupuje licencje od Rambusa


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 10:22
(5)Komentarzy (5)
Firma AMD (Advanced Micro Devices) poinformowała wczoraj o podpisaniu umowy licencyjnej z firmą Rambus. Na mocy tego porozumienia AMD zapłaci 75 milionów dolarów za możliwość korzystania przez okres najbliższych pięciu lat z rozwiązań opracowanych przez firmę Rambus. Udostępnione AMD licencje dotyczą patentów związanych z takimi technologiami i rozwiązaniami jak pamięci DDR2, DDR3, FB-DIMM i XDR oraz magistralą PCI Express. Pojawienie się na tej liście magistrali PCI-Express może potwierdzać wcześniejsze informacje, mówiące o planach zintegrowania kontrolera PCI-Express w serwerowych procesorach AMD.

Toshiba przedstawia Satellite A105


Autor: Adam | źródło: Engadget | 10:00
(1)Komentarzy (1)
Toshiba przedstawiła swoją najnowszą serię komputerów przenośnych o nazwie Satellite A105. Wszystkie notebooki w tej linii wyposażone są w ekrany o przekątnej 15,4 cala i rozdzielczości WXGA a także nagrywarki płyt DVD oraz dyski twarde korzystające z interfejsu Serial-ATA. Najtańszy model nosi oznaczenie A105-S171 i korzysta z chipsetu ATI Radeon XPRESS 200 oraz procesora Intel Celeron M 380. Oprócz tego jego konfiguracja zawiera 512 MB pamięci, 60 GB dysk twardy o prędkości 5400 RPM a także kartę WLAN Atheros 802.11b/g oraz 4 porty USB 2.0 i wyjście telewizyjne. Modele wyposażone w procesory Intel Pentium M korzystają z kolei z chipsetu Intel 915GM. Najtańszy model, którym jest wspomniany A105-S171, został wyceniony na 1050 dolarów.

Zewnętrzny tuner MSI DVB-T


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 09:54
Komentarzy (0)
W marcu lub kwietniu tego roku ma trafić do sprzedaży zewnętrzny, cyfrowy tuner telewizyjny firmy MSI o nazwie Mega Sky 580. Umożliwia on odbiór cyfrowej telewizji w standardzie DVB-T do pełnej rozdzielczości HD czyli 1920 na 1080 punktów a także cyfrowego przekazu radiowego. Urządzenie korzysta ze złącza USB 2.0 i ma bardzo niewielkie wymiary. W zestawie znajduje się także antena, umożliwiająca odbiór programu, oraz nadajnik zdalnego sterowania. Wśród obsługiwanych przez ten model funkcji znalazły się Time-Shifting oraz Electronic Program Guide (EPG). Tuner ma trafić do sprzedaży w Europie w ciągu dwóch-trzech miesięcy w sugerowanej cenie 69 Euro.

 
Wtorek 3 stycznia 2006

Nowy tuner firmy Compro


Autor: Adam | źródło: email | 20:14
(1)Komentarzy (1)
Firma Compro Technology przedstawiła nowy produkt, którym jest wewnętrzny tuner telewizyjny o nazwie VideoMate X200. Wersja ta jest przeznaczona dla magistrali PCI i korzysta z układu Conexant CX2388X, oferującego 10-bitowe przetworniki ADC, wbudowany tuner radiowy oraz możliwość nagrywania dźwięku bezpośrednio w formacie MP3. Ponadto w zestawie znajduje się nadajnik zdalnego sterowania a dołączone oprogramowanie pozwala na regulację jasności, kontrastu, nasycenia kolorów oraz ostrości dla każdego z odbieranych kanałów osobno. Pozostałe możliwości tego urządzenia to umiejętność zapisu materiału wideo w formatach MPEG-1, 2 i 4 oraz dźwięku w standardach MP3, WMA i WAV a także funkcja Timeshift. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta pod tym adresem.

Nowe logo Intela


Autor: DYD | 17:16
(17)Komentarzy (17)
Intel oficjalnie ujawnił wszystkie elementy nowej wizualizacji korporacyjnej oraz produktowej. Nowy system oznaczeń produktów, w połączeniu z wprowadzeniem nowych marek, takich jak technologia Intel Viiv, ma ułatwić konsumentom wybór odpowiednich produktów. Zmienione zostało zarówno logo korporacyjne, jak i logotypy produktowe. Zmiany obejmują zarówno obowiązujące od 1991 roku logo Intel Inside, jak i charakterystyczne logo Intela z obniżoną literą "e" zaprojektowane 37 lat temu przez pionierów Krzemowej Doliny - Roberta Noyce'a i Gordona Moore'a. Nowe logo Intela łączy w sobie obydwa znane symbole, sygnalizując nowe kierunki rozwoju firmy, która jednocześnie nie odcina się od swoich korzeni. Opracowany został także nowy slogan: "Intel. Leap ahead". Wyjaśnia on w prosty sposób podstawy, na jakich został stworzony Intel i dzięki którym firma będzie się nadal rozwijać. » czytaj dalej

50% noteboków to Compal i Quanta


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 16:13
(1)Komentarzy (1)
Według najnowszych informacji, przedstawionych przez serwis Taiwan Economic News, w tym roku ponad połowa wyprodukowanych na świecie komputerów przenośnych będzie pochodzić od dwóch producentów - Compal i Quanta. Firmy te, mające swoje siedziby na Tajwanie, produkują notebooki dla takich marek jak Dell, HP, Acer, Toshiba i Lenovo. W 2005 roku Quanta wyprodukowała 18 a Compal 10 milionów notebooków - plany na ten rok zakładają zwiększenie produkcji do odpowiednio 25 i 15 milionów sztuk. Jednocześnie w tym roku na całym świecie zostanie wyprodukowanych około 75 milionów tego typu komputerów, z czego 40 milionów to produkty dwóch wspomnianych firm - daje im to ponad 50% udziału w globalnej sprzedaży.

Asus zmienia położenie GPU


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 11:31
(11)Komentarzy (11)
Asus przedstawił swoją pierwszą kartę graficzną, korzystającą z systemu o nazwie ReverseCool - w rozwiązaniu tym układ graficzny umieszczony jest nie z przodu a z tyłu karty. Dzięki temu w obudowie typu tower układ graficzny - a co za tym idzie główna część radiatora - znajduje się nad kartą a nie pod nią, co z kolei zwiększa wydajność chłodzenia. Pierwszym modelem korzystającym z tego pomysłu jest Extreme N6600TOP Silent, zbudowany na bazie układu nVidia GeForce 6600 i chłodzony całkowicie pasywnie. Rdzeń pracuje z prędkością 400 MHz a 256 MB pamięci GDDR2 taktowanych jest zegarem 400 MHz DDR. Cena tej karty jak dotąd nie została przedstawiona.

Chłodzenie wodne dla Xbox 360


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 11:22
(5)Komentarzy (5)
Konsola Xbox 360 firmy Microsoft, posądzana przez wielu użytkowników o zawieszanie się z powodu nadmiernych ilości wydzielanego ciepła, doczekała się systemu chłodzenia wodnego, podobnego do tych stosowanych w komputerach PC. Producentem tego zestawu jest firma CoolIT Systems a wykorzystania w tym przypadku technologia nosi nazwę MTEC. Rozwiązanie to ma zlikwidować problemy z nadmiarem ciepła, zapewniając jednocześnie niższy poziom hałasu przy zwiększonej wydajności systemu chłodzenia Xbox 360. Oprócz tych informacji i zdjęć producent nie przedstawił jak na razie żadnych dokładniejszych informacji o cenie ani terminie wprowadzenia do sprzedaży tego zestawu.

Kolejny dysk na bazie pamięci RAM


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 10:50
(24)Komentarzy (24)
Firma Gigabyte ma w swojej ofercie dysk o nazwie i-RAM korzystający z pamięci RAM a w planach jest już jego druga wersja. Tymczasem firma o nazwie DDRdrive przedstawiła prototyp podobnego urządzenia o nazwie DDRdrive X1. Model ten w przeciwieństwie do i-RAM korzysta ze złącza PCI-Express x1, którym także przesyła dane, a nie z interfejsu Serial-ATA. Rozwiązanie to może zapewnić większą prędkość ale będzie zapewne wymagać sterowników dla różnych systemów. Ponadto X1 korzysta z zewnętrznego zasilacza i może obsłużyć do 8 GB pamięci RAM. Termin wprowadzenia tego dysku do sprzedaży jak na razie nie jest znany, podobnie jak jego cena.

Kodak z dwoma obiektywami


Autor: Adam | źródło: I4U | 10:39
(5)Komentarzy (5)
Kodak przedstawił nowy model aparatu cyfrowego o nazwie Easyshare V570, który został wyposażony w dwa obiektywy. Jeden z nich oferuje szeroki kąt widzenia (odpowiednik 23 mm dla aparatów 35 mm) a drugi 3-krotny zoom optyczny (39-117) - po połączeniu możliwości obu obiektywów faktyczny zoom optyczny wynosi 5x. Dodatkowo obiektywy są schowane na stałe w aparacie i nie wysuwają się na zewnątrz. Ponadto aparat oferuje rozdzielczość 5 Mpix, 2,5-calowy ekran, 32 MB wbudowanej pamięci oraz możliwość sfotografowania panoramy w polu 180 stopni w zaledwie trzech ujęciach. Kodak Easyshare V570 ma trafić do sprzedaży pod koniec tego miesiąca a jego sugerowana cena wynosi 400 dolarów.

Nowy odtwarzacz Samsunga


Autor: Adam | źródło: Engadget | 08:09
(2)Komentarzy (2)
Samsung przedstawił nowy, przenośny odtwarzacz o nazwie YP-Z5, którego oficjalna premiera ma się odbyć podczas wystawy CES. Model ten został wyposażony w kolorowy ekran LCD o przekątnej 1,8 cala a do sprzedaży trafi w wersjach o pojemności 2 GB i 4 GB. Oprócz tego Samsung deklaruje 38 godzin pracy na zasilaniu bateryjnym a wśród odtwarzanych formatów znajdują się MP3 i WMA. Dodatkowo za poprawę jakości dźwięku jest odpowiedzialny system o nazwie DNSe (Digital Natural Sound Engine). Odtwarzacz Samsung YP-Z5 ma trafić do sprzedaży w pierwszej połowie tego roku ale jego cena jak na razie nie została przedstawiona.

 
Poniedziałek 2 stycznia 2006

Kolejny gadżet dla graczy?


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 17:30
(5)Komentarzy (5)
W drugim kwartale tego roku ma trafić do sprzedaży nietypowa klawiatura o nazwie Phantom Lapboard, której producentem jest firma Infinium Labs. Głównym założeniem producenta było uwolnienie graczy od siedzenia przed samym monitorem i posadzenie ich na wygodnej kanapie, nawet do 10 m od komputera. W związku z tym klawiatura jest bezprzewodowa a ponadto jej konstrukcja umożliwia obrót o 360 stopni i wykorzystanie umieszczonej pod nią podstawki dla myszki. Rozwiązania te mają zaoferować komfort gry znany z konsol, przeniesiony do świata komputerów PC. Więcej informacji o tej klawiaturze, poza terminem wprowadzenia do sprzedaży, nie zostało jak dotąd przedstawionych.

Monitor z wejściem wideo


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 17:20
Komentarzy (0)
Firma Winsonic wprowadziła właśnie do sprzedaży 15-calowy monitor LCD o oznaczeniu L1562S, który oprócz typowych gniazd D-Sub i DVI oferuje również wejście wideo. Umożliwia to bezpośrednie podłączenie do monitora przenośnych odtwarzaczy wideo lub domowego sprzętu wideo. W związku z wejściem wideo monitor posiada także funkcje automatycznego dopasowywania wielkości i pozycji obrazu. Parametry tego monitora to rozdzielczość 1024 na 768 punktów, kontrast 400:1, jasność 300 cd/m2, kąty widzenia po 150 stopni w pionie i poziomie oraz czas reakcji nie większy niż 20 ms. Model ten jest już dostępny w sprzedaży i kosztuje 215 dolarów.

Apple zwraca się o pomoc do Intela


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 16:28
(2)Komentarzy (2)
Według najnowszych informacji, przedstawionych przez serwis AppleInsider, Apple zwróciło się do Intela o pomoc przy tworzeniu komputerów PowerMac. Do tej pory Apple raczej zazdrośnie chroniło swoich sekretów, nie dopuszczając innych firm do zbyt wielu konstrukcji. Jednakże chęć wykorzystania procesorów Intel we wszystkich swoich komputerach - już w pierwszej połowie roku wejdą do sprzedaży modele iMac, PowerBook, iBook oraz Mac mini - zmusiła Apple do takiej decyzji. Całkowite przejście na architekturę x86 ma się zakończyć przez końcem 2007 roku. Wspomniane komputery PowerMac miałyby się pojawić jeszcze przed końcem 2006 roku a pomoc firmy Intel miałaby się ograniczać do zaprojektowania płyty głównej dla tego modelu. Jak dotąd informacje te nie zostały oficjalnie potwierdzone ani przez Apple ani przez Intela.

Monitor BenQ FP783+ z kamerką


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 11:58
Komentarzy (0)
Firma BenQ przedstawiła swój najnowszy 17-calowy monitor LCD o oznaczeniu FP783+. Model ten jest następcą monitora o nazwie FP783 i oferuje rozdzielczość 1280 na 1024 punkty oraz czas reakcji zmniejszony względem poprzednika z 12 ms do 8 ms. Pozostałe parametry to kontrast na poziomie 500:1, jasność 300 cd/m2, kąty widzenia w pionie i poziomie odpowiednio 140 i 130 stopni a także porty USB 2.0 oraz wejścia zarówno D-Sub jak i DVI. Ponadto monitor wyposażony jest w umieszczoną nad ekranem kamerkę o rozdzielczości 0,3 Mpix. Monitor BenQ FP783+ ma trafić do sprzedaży w Europie w pierwszym kwartale tego roku ale jego cena jak na razie nie jest znana.

Intel zmienia stare logo


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 09:12
(10)Komentarzy (10)
Według najnowszych informacji Intel postanowił zmienić swoje firmowe logo, używane od wielu lat, na jego nową wersję. Znany dotąd napis Intel z obniżoną literą "e" zostanie zamieniony na nazwę firmy umieszczoną w owalu. Jednocześnie nowy symbol graficzny sygnalizuje zmiany w podejściu firmy - od tej pory Intel będzie poświęcał więcej uwagi elektronice użytkowej i promowaniu platform - takich jak na przykład Centrino - niż samych układów, takich jak procesory. Dobrym przykładem nowej polityki firmy jest platforma o nazwie VIIV, o której informowaliśmy już wcześniej - również posiadająca własne logo i mająca stanowić centrum domowej rozrywki, nastawionej na multimedia.

Lekki notebook Alienware


Autor: Adam | źródło: Engadget | 09:00
(5)Komentarzy (5)
Firma Alienware przedstawiła nowy komputer przenośny, oferujący stosunkowo niewielką wagę i niską cenę. Model ten nosi nazwę m3400, korzysta z 14-calowego ekranu LCD o rozdzielczości 1280 na 768 i waży 2 kg. m3400 bazuje na procesorze Intel Pentium M lub Celeron M oraz chipsecie Intel 915GM. Podstawowa konfiguracja zawiera 256 MB pamięci, 40 GB dysk twardy oraz napęd Combo. Komputer wyposażony jest również w kamerkę o rozdzielczości 1,3 Mpix, czytnik kart pamięci, kartę sieciową GigabitEthernet, cztery porty USB 2.0 i FireWire a także cyfrowe wyjście audio i złącze VGA. Najtańsza odmiana z procesorem Celeron M 370 została wyceniona na 900 dolarów.

Monitory z czasem reakcji 2 ms


Autor: Adam | źródło: Engadget | 07:55
(25)Komentarzy (25)
Samsung zaprezentował w Korei dwa nowe monitory LCD o nazwach CX717B oraz CX917B - pierwszy z nich to model o przekątnej 17 cali a drugi 19 cali. Jak na razie spośród danych technicznych znany jest tylko deklarowany czas reakcji matrycy - wynosi on 2 ms dzięki zastosowaniu technologii overdrive, opracowanej przez Samsunga, o nazwie RTA (Response Time Accelerator). Monitory korzystają także z rozwiązań o nazwie MagicColor oraz MagicBright2. Szacunkowe ceny nowych modeli mają wynosić 400 dolarów za model 17-calowy i 500 dolarów za wersję 19-calową. Dokładny termin wprowadzenia ich do sprzedaży nie jest jak na razie znany.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL