Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 21 kwietnia 2006  
    

TEST: Profesjonalne podkładki dla graczy


Autor: Spieq | 10:15
(32)Komentarzy (32)
Dobra myszka komputerowa bez profesjonalnej podkładki jest jak jednooki korsarz w służbie Jej Królewskiej Mości – skuteczny, ale... Zawsze to tylko jedno oko. Jeśli ktoś twierdzi, że Logitechy dobrze sprawują się na fakturze biurka, mają w istocie rację, w końcu to ich odczucia i nikt ich nie zakwestionuje. Testowane w niniejszym artykule podkładki pozwalają jednak uzmysłowić, jak dużo tacy użytkownicy tracą. Hardware For Gamers udostępnił naszej redakcji następujące nowości, zbiórka: Steelpad 5L, Razer Mantis Control oraz Razer Mantis Speed. Z tymi podkładkami skonfrontujemy produkty już mające pewną markę na rynku, zbiórka: Eyepad (w dwóch rozmiarach), Corepad Magna i Everglide Ricochet. Nowe – znaczy dobre? Stare – znaczy sprawdzone? » czytaj dalej

Pentium 4 z poborem mocy 65W


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 00:14
(21)Komentarzy (21)
Z najnowszych doniesień wynika, że Intel zamierza wprowadzić do sprzedaży procesory Pentium 4 z serii 6 z niższym niż dotychczas poborem mocy - ostatnio zmiany takie dotknęły układy Pentium D z serii 9, których deklarowany pobór mocy zmniejszył się ze 130W do 95W. Nowe wersje Pentium 4 mają pobierać taką moc jak przyszłe procesory Conroe - oznacza to poziom 65W. Procesory z niższym poborem mocy to wersje produkowane w technologii 65 nm, bazujące na jądrze Cedar Mill. Jak na razie nie wiadomo czy wszystkie układy Pentium 4 z serii 6 będą produkowane w wydaniu o mniejszym poborze mocy. Również Intel jak na razie nie potwierdził tych informacji.

Telewizor LCD Acer AT3205-DTV


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 00:10
Komentarzy (0)
Acer przedstawił nowy, 32-calowy telewizor LCD o nazwie AT3205-DTV, przystosowany do odbioru zarówno telewizji analogowej jak i cyfrowej. Oprócz tego do dyspozycji są cyfrowe wejścia HDMI oraz DVI, obydwa z obsługą technologii HDCP. Telewizor pracuje w rozdzielczości 1366 na 768, deklarowany czas reakcji wynosi 16 ms, kontrast ma wartość 800:1, jasność to 500 cd/m2 a kąty widzenia wynoszą po 170 stopni. Acer AT3205-DTV posiada także wbudowane głośniki o mocy 2x10W a jego wymiary wynoszą 1045 mm na 642 mm na 231 mm przy wadze 24,2 kg. Sugerowana cena tego urządzenia wynosi 1499 Euro.

Kolorowy tusz elektroniczny Fujitsu


Autor: Adam | źródło: Engadget | 00:08
(2)Komentarzy (2)
Firma Fujitsu przedstawiła opracowany przez siebie ekran, który do wyświetlania obrazu wykorzystuję technologię elektronicznego tuszu - nowością w tym wypadku jest to, że uzyskany obraz jest kolorowy. Przedstawiony ekran pracuje w rozdzielczości QVGA a wyświetlany obraz może być utrzymywany bez zewnętrznego zasilania. Oprócz tego Fujitsu zapewnia, że posiada także ekrany tego typu znacznie większe - o wielkości kartki papieru. Tego typu ekrany mogą znaleźć bardzo wiele zastosowań, przede wszystkim ze względu na możliwość utrzymywania obrazu bez zasilania. Jak na razie więcej informacji o tym ekranie nie zostało przedstawionych.

Trzy nowe karty Leadtek Quadro


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 00:06
Komentarzy (0)
Firma Leadtek Research przedstawiła trzy nowe karty graficzne, korzystające z układów z serii nVidia Quadro, przeznaczone do zastosowań profesjonalnych. Pierwsza z nich nosi nazwę nVidia Quadro FX 5500 i korzysta z 1 GB pamięci GDDR2, korzystających z 256-bitowej szyny i oferujących przepustowość na poziomie 33,6 GB/s. Do dyspozycji są także dwa wyjścia DVI Dual-Link, oferujące maksymalną rozdzielczość 3840 na 2400. Druga karta to Quadro FX 3500 a trzecia nosi nazwę Quadro FX 1500 - obydwie mogą korzystać z 256 MB pamięci GDDR3 i oferują dwa wyjścia DVI Dual-Link. Oprócz tego oferują one wsparcie dla technologii SLI. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem» czytaj dalej

Nowa marka aparatów Sony


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 00:04
(4)Komentarzy (4)
Koncern Sony ogłosił powołanie do życia nowej marki, pod którą będą sprzedawane produkowane przez niego aparaty cyfrowe z kategorii DSLR czyli cyfrowych lustrzanek (Digital Single Lens Reflex). Sprzedaż aparatów pod nową marką o nazwie Alpha ma się rozpocząć w połowie roku - ich wspólną cechą będzie korzystanie z systemu wymiennych obiektywów o nazwie Maxxum/Dynax, który według Sony oferuje obecnie możliwość wyboru spośród około 16 milionów różnych obiektywów. Nowa marka otrzymała także własną stronę internetową, którą można znaleźć pod tym adresem.

Nowe dyski sieciowe Iomega


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 00:03
(3)Komentarzy (3)
Iomega wprowadza do swojej oferty nowe dyski sieciowe z serii StorCenter - noszą one nazwy Iomega StorCenter Wireless Network Storage 1TB oraz Iomega StorCenter Network Hard Drive 500GB. Pierwszy z nich korzysta z czterech dysków o pojemności 250 GB każdy, mogących pracować z trybie RAID 0, 1 lub 5. Do dyspozycji jest także port GigabitEthernet oraz obsługa sieci WLAN 802.11g. Drugie urządzenie korzysta z dwóch dysków o pojemności 250 GB, pracujących z prędkością 7200 RPM. Do dyspozycji jest także port GigabitEthernet i możliwość pracy w konfiguracji RAID 0 lub 1. Dodatkowo obydwa urządzenia posiadają porty USB 2.0 i mogą pracować jako serwery druku, udostępniając w sieci podłączone do nich drukarki. Ceny tych urządzeń wynoszą 900 dolarów za wersję Iomega StorCenter Wireless Network Storage 1TB oraz 500 dolarów za model Iomega StorCenter Network Hard Drive 500GB. » czytaj dalej

Seagate szykuje 750 GB Barracudę


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 00:02
(17)Komentarzy (17)
Seagate w najbliższym czasie ma wprowadzić do sprzedaży kolejną generację dysków twardych o wielkości 3,5 cala dla komputerów biurkowych - będzie ona nosić nazwę Barracuda 7200.10 i pracować z prędkością 7200 RPM. Najważniejszą nowością w tej serii dysków jest wykorzystanie technologii zapisu prostopadłego - dzięki temu Barracuda 7200.10 zawiera modele o pojemności 750 GB, 500 GB, 400 GB, 320 GB, 300 GB, 250 GB i 200 GB. Dyski te korzystają z 8 lub 16 MB pamięci cache i będą dostępne w wersjach P-ATA, Serial-ATA I i Serial-ATA II. Według producenta, dyski z tej serii osiągają maksymalny, stały transfer danych na poziomie 75 MB/s - jak na razie więcej informacji o wydajności nie zostało podanych.

 
Czwartek 20 kwietnia 2006

Palit GeForce 7600 GS Sonic


Autor: DYD | 22:41
Komentarzy (0)
Firma Palit Microsystems wprowadza do swojej oferty kartę graficzną GeForce 7600 GS Sonic. Karta zbudowana została w oparciu o układ NVidia GeForce 7600 GS, wyprodukowany z wykorzystaniem najnowszego procesu technologicznego 90 nm. Dzięki temu możliwe stało się uzyskanie wyższych niż w kartach poprzedniej generacji częstotliwości taktowania rdzenia przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na prąd. Specyfikacja karty w dalszej części newsa. » czytaj dalej

Myszka z termometrem


Autor: Adam | źródło: I4U | 16:36
(5)Komentarzy (5)
Myszka z wbudowanym cyfrowym termometrem to kolejny produkt z szerokiej gamy mniej lub bardziej pożytecznych gadżetów, które można znaleźć w sklepach - jej nazwa to USB Mouse with Laser Pointer and Thermometer. Umieszczony na górze myszki termometr w założeniach ma pokazywać temperaturę w pomieszczeniu - oprócz tego myszka posiada wbudowany laserowy wskaźnik. Model ten korzysta z technologii optycznej i posiada zwijany kabel USB. Wymiary tego gryzonia wynoszą 75 mm na 35 mm na 20 mm przy wadze 50 g. Cena tej myszki została ustalona na poziomie 18 dolarów a więcej informacji o niej można znaleźć pod tym adresem.

Format HD-DVD przed Blu-ray?


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 16:18
(3)Komentarzy (3)
W Stanach Zjednoczonych dostępny jest już odtwarzacz HD-DVD, wyprodukowany przez Toshibę, a także pierwsze filmy zapisane w tym formacie. Jednocześnie amerykanie posiadają największą liczbę telewizorów HDTV w domach - w tym roku zostanie tam sprzedanych 60% światowej produkcji. Sprzedaż odtwarzaczy Blu-ray rozpocznie się dopiero za kilka miesięcy - w związku z tym analitycy przewidują, że do końca roku standard HD-DVD przejmie około 70% rynku, pozostawiając 30% dla Blu-ray. Sytuacja taka może się zmienić dopiero po premierze konsoli Sony Playstation 3, która będzie odtwarzać płyty w formacie Blu-ray - duża ilość urządzeń gotowych do obsługi tego formatu może pomóc w jego popularyzacji.

Przenośny odtwarzacz MobiBLU 2


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 16:10
Komentarzy (0)
W najbliższym czasie ma trafić do sprzedaży nowa wersja odtwarzacza MobiBLU - jego nowy wcielenie ma nosić nazwę MobiBLU CUBE 2. Nowa wersja będzie trochę większa od poprzednika, który miał kształt sześcianu o boku około 2,5 cm, a niewielkiej zmianie uległ także układ wyświetlacza, który nadal należy do kategorii OLED. MobiBLU 2, podobnie jak poprzednik, będzie posiadać wbudowane radio FM z pamięcią 20 stacji, wbudowany mikrofon, obsługę plików w formatach MP3 i WMA a także technologii SRS WOW. Jak na razie nie wiadomo kiedy rozpocznie się sprzedaż nowego modelu ani jaka będzie jego cena.

Nowe procesory Pentium D z serii 9


Autor: Adam | źródło: The Register | 13:44
(1)Komentarzy (1)
Z najnowszych doniesień wynika, że w trzecim kwartale tego roku Intel zamierza wprowadzić do sprzedaży dwa nowe dwurdzeniowe procesory z serii Pentium D, produkowane w technologii 65 nm. Pierwszy z nich nosi nazwę Pentium D 915 i pracuje z prędkością 2,8 GHz a drugi to Pentium D 925, pracujący z prędkością 3,0 GHz - obydwa układy nie będą obsługiwać technologii wirtualizacji (VT) a ponadto 915 nie obsługuje funkcji EIST (Enhanced Intel SpeedStep Technology). Oprócz tego procesory te korzystają z FSB o prędkości 800 MHz i posiadają 4 MB pamięci cache, po 2 MB dla każdego z rdzeni. Ceny tych układów jak na razie nie są znane.

Gainward wprowadzi GF 7900GT AGP


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 13:36
(3)Komentarzy (3)
Gainward posiada w swojej ofercie kartę graficzną o nazwie Bliss 7800 GS 512MB AGP, która jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest dla magistrali AGP. Pozostała część nazwy jest jednak myląca - zastosowany układ to w istocie GeForce 7800 GT a nie 7800 GS. Obecnie wiadomo już, że do oferty dołączy również nowsza wersja tej karty, nosząca nazwę Bliss 7800 GS 512MB AGP+ - ponownie nazwa jest myląca, gdyż tym razem zostanie zastosowany układ GeForce 7900 GT. Oznacza to, że do dyspozycji będą 24 potoki i 8 jednostek Vertex. Jak na razie nie jest jednak znane taktowanie tej karty ani jej cena - w sprzedaży model ten ma się pojawić w maju.

System Sharp Internet AQUOS


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 10:17
Komentarzy (0)
Sharp przedstawił w Japonii nowy system, łączący w sobie duży, panoramiczny telewizor LCD z komputerem - rozwiązanie to otrzymało nazwę Internet AQUOS. W zestawie otrzymujemy telewizor LCD o przekątnej 32 lub 37 cali o rozdzielczości 1366 na 768, z kontrastem na poziomie 1200:1, jasnością 550 cd/m2, czasem reakcji 6 ms i kątami widzenia po 176 stopni. Oprócz tego telewizor posiada jedno wejścia HDMI z obsługa technologii HDCP. Wchodzący w skład zestawu komputer bazuje na procesorze Intel Core Duo o prędkości 1,66 GHz, 1 GB pamięci RAM, 250 GB dysku twardym i systemie Windows XP Media Center Edition. System ten ma trafić do sprzedaży pod koniec maja a jego cena jak na razie nie została ustalona.

Intel przedstawia Core Solo ULV


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 08:22
Komentarzy (0)
Podczas konferencji IDF odbywającej się w Pekinie Intel przedstawił procesory Core Solo w wersji ULV czyli o obniżonym napięciu i co za tym idzie mniejszym poborze mocy. Układy te noszą oznaczenia Intel Core Solo U1400 oraz Core Solo U1300 - pierwszy z nich pracuje z prędkością 1,20 GHz a drugi 1,06 GHz. Ich pobór mocy został określony na poziomie około 5,5W - jest to o 0,5W więcej niż Pentium M ULV o prędkości 1,1 GHz. Oprócz tego Intel przedstawił także chipset o nazwie Intel 945GMS Express, przeznaczony przede wszystkim dla procesorów ULV. Intel Core Solo U1300 ma kosztować 225 dolarów a Core Solo U1400 został wyceniony na 245 dolarów.

 
Środa 19 kwietnia 2006

Nowe nagrywarki DVD Panasonica


Autor: DYD | 21:23
(6)Komentarzy (6)
Panasonic wprowadzi na rynek nowe nagrywarki DVD z serii Diga, które od teraz mają możliwość odtwarzania formatu DivX. W 2006 roku na rynku pojawią się następujące modele: DMR-EH65 z dyskiem twardym (250 GB6) i gniazdem kart pamięci SD - dostępna od czerwca b.r. w cenie 2299 zł. DMR-EH55 także z dyskiem twardym (160 GB6) i gniazdem kart pamięci SD, dostępna od kwietnia b.r. w cenie 1799 zł oraz nagrywarka DVD DMR-ES15 bez twardego dysku, dostępna od kwietnia b.r. w cenie ok. 899 zł. Flagowym modelem spośród nowych nagrywarek jest DMR-EH65. Został on wyposażony w nowe złącze HDMI, które umożliwia łatwe podłączanie za pomocą pojedynczego kabla do innych urządzeń zgodnych ze standardem HDMI. » czytaj dalej

Dysk zewnętrzny Maxtor w obudowie SFF


Autor: Anitka | 20:16
Komentarzy (0)
Firma Maxtor wprowadziła na rynek dysk OneTouch III Mini Edition - swój pierwszy zewnętrzny system pamięci masowej w obudowie SFF. Urządzenie jest najnowszą propozycją wchodzącą w skład serii produktów Maxtor OneTouch. Mini Edition jest sprzedawany w wersjach o pojemności 60 GB i 100 GB. Za pomocą portu USB 2.0 może zostać podłączony do komputerów z systemem Windows 2000 lub XP. Obudowa nowego dysku ma kolor Titanium. Wyposażono ją w panele boczne z czarnej gumy, które pełnią funkcję przeciwpoślizgowych „nóżek”, jednocześnie zapewniając dodatkową ochronę przed wibracjami. Waży przy tym ok. 200 g. Nowe dyski będą dostępne na rynku w połowie maja.. Sugerowana przez producenta cena detaliczna za wersję o pojemności 60 GB wynosi 420 złotych, za wersję o pojemności 100 GB - 615 złotych. » czytaj dalej

Głośniki Logitech do odtwarzaczy MP3 oraz iPodów


Autor: Anitka | 20:15
(4)Komentarzy (4)
Logitech wprowadza przenośny zestaw mm32. Zestaw działa z każdym odtwarzaczem MP3, w tym z iPodami, posiadającymi standardowe wejście słuchawkowe. Głośniki mm32 to urządzenie dla odbiorcy masowego, należące do wciąż rozbudowywanej serii przenośnych głośników MP3. Głośniki, dostępne w kolorze białym, są wymiarów 6 x 6 x 28,5 cm oraz posiadają charakterystyczny, walcowaty kształt. Do zestawu dołączono nylonowe etui podróżne. W modelu zastosowano cztery mikrogłośniki neodymowe (po dwa z każdej strony). Urządzenie wyposażono również w podstawkę umożliwiającą ładowanie odtwarzacza oraz podłączenie kabli wejściowych audio do portów umiejscowionych w podstawie odtwarzacza. » czytaj dalej

Samsung i 2 GB karta MMCmicro


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 15:30
Komentarzy (0)
Samsung jako pierwszy przedstawił kartę pamięci w formacie MMCmicro oferującą niespotykaną jak dotąd w tym formacie pojemność 2 GB. Model ten został przedstawiony w zaledwie 3 miesiące po premierze karty MMCmicro o pojemności 1 GB, również opracowanej przez Samsunga. Karty w formacie MMCmicro, ze względu na niewielkie wymiary, przeznaczone są przede wszystkim dla telefonów komórkowych - wymiary takiej karty wynoszą 12 mm na 14 mm na 1,1 mm. 2 GB karta MMCmicro korzysta z czterech kości pamięci flash, z których każda ma 512 MB pojemności, i pracuje z napięciem 1,8V lub 3,3V. Oprócz tego producent dołącza przejściówkę, która pozwala na wykorzystanie jej w urządzeniach zgodnych z formatem MMC.

Jetway przedstawia płytę 939GT5-SLI


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 15:23
Komentarzy (0)
Jetway przedstawił płytę główną o nazwie 939GT5-SLI, przeznaczoną dla procesorów AMD w wersji Socket 939. Zastosowany chipset składa się z dwóch układów - nVidia nForce4 4C51D oraz nForce4 SLI MCH - dzięki czemu do dyspozycji są dwa sloty PCI-Express, mogące pracować równocześnie w trybie x16. Do dyspozycji są także dwa sloty PCI-E x1 i trzy PCI oraz cztery gniazda pamięci DDR, 4 porty Serial-ATA II, dwie karty sieciowe GigabitEthernet, 8-kanałowy układ audio, port FireWire a także czterofazowa sekcja zasilania dla procesora. Producent nie podał jak na razie ceny tej płyty ani dokładnej daty początku jej sprzedaży.

nVidii szykuje kolejne chipsety


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 13:05
(1)Komentarzy (1)
Oferowane obecnie chipsety nVidii składające się z układów nForce 410 lub nForce 430 i GeForce 6100, zostaną zastąpione w sierpniu przez chipset o kodowej nazwie MCP61. Nowy chipset, w przeciwieństwie do poprzednika, będzie się składał z jednego układu, produkowanego w technologii 90 nm - zmiana ta ma pozwolić na obniżenie jego ceny. MCP61 będzie dostępny w trzech wersjach - MCP61P będzie posiadać 4 porty Serial-ATA, kartę sieciową GigabitEthernet i zewnętrzny slot PCI-Express x16. W wersjach MCP61S i MCP61V będą do dyspozycji karty sieciowe FastEthernet i 2 porty Serial-ATA - oprócz tego MCP61S będzie oferować zewnętrzny slot PCI-E x8 a MCP61V nie będzie w ogóle obsługiwał zewnętrznej karty graficznej. Jak na razie nie wiadomo jaki układ graficzny będzie zintegrowany w nowym chipsecie.

Wcześniejsza premiera Socket AM2?


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 12:56
(9)Komentarzy (9)
Według wcześniejszych informacji, podawanych przez AMD, oficjalna premiera procesorów w wersji Socket AM2 miała się odbyć 6 czerwca, podczas wystawy Computex. Według najnowszych doniesień, pochodzących od producentów płyt głównych, AMD może przyspieszyć termin premiery, ustalając go na dzień 23 maja. Pierwsze procesory, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, producenci komputerów będą mogli zamawiać od 15 maja. Jak na razie nie wiadomo, czy premiera zostanie przesunięta na wcześniejszy termin i co ważniejsze, czy w dniu premiery procesory będą dostępne w sklepach. AMD jak na razie nie skomentowało tych najnowszych informacji.

"Wodny" cooler Sunon Waturbo


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 09:12
(1)Komentarzy (1)
Firma Sunon (Sunonwealth Electric Machine Industrial), będąca jednym z głównych dostawców coolerów dla Intela, przedstawiła rozwiązanie o nazwie Waturbo. Pod tą nazwą kryje się połączenie typowego coolera z systemem chłodzenia wodą - w rozwiązaniu tym w środku coolera umieszczona jest zbiornik z wodą, ze zintegrowaną pompą, otoczony przez radiator odprowadzający ciepło. Umieszczony na górze wentylator chłodzi znajdujący się poniżej radiator - dzięki takiej konstrukcji ryzyko wycieku maleje niemal do zera a poprawie ulega wydajność chłodzenia. Według przeprowadzonych testów Waturbo zastosowany do chłodzenia procesora Intel Pentium 4 660 uzyskał wynik o 6 stopni lepszy od coolera z wersji Box, przy obniżeniu głośności o 8 dB. Jak na razie nie wiadomo kiedy Waturbo trafi do sprzedaży.

Dell przedstawia XPS M1710


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 09:04
Komentarzy (0)
Dell wprowadza na rynek kolejny komputer przenośny z kategorii DTR, stworzony z myślą o graczach - jego nazwa to XPS M1710. Jak na razie jest to jedyny notebook, korzystający z przedstawionego właśnie układu nVidia GeForce Go 7900 GTX. Oprócz tego XMS 1710 w najdroższej wersji wyposażony jest w 17-calowy ekran o rozdzielczości 1600 na 1200 punktów oraz procesor Intel Core Duo T2600 o prędkości 2,16 GHz. Oprócz tego do dyspozycji są 4 GB pamięci RAM, 100 GB dysk twardy, nagrywarka płyt DVD, karta WLAN 802.11a/b/g oraz tuner telewizyjny. Tak wyposażony komputer waży około 4 kg i kosztuje ponad 4 tysiące dolarów - w podstawowej konfiguracji cena XMS 1710 wynosi 2600 dolarów.

Premiera GeForce Go 7900 GTX


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 08:27
Komentarzy (0)
Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami nVidia przedstawiła kolejny, obecnie najmocniejszy, układ graficzny dla komputerów przenośnych - jest nim GeForce Go 7900 GTX. Układ ten produkowany jest w technologii 90 nm i zawiera 24 potoki oraz 8 jednostek Vertex Shader. Taktowanie tego układu ma wynosić 500 MHz a 512 MB pamięci GDDR3 pracuje z prędkością 600 MHz DDR - dla porównania GeForce 7900 GTX w komputerach biurkowych pracuje z prędkością 650 MHz dla rdzenia i 800 MHz DDR dla pamięci. Pobór mocy ma nie przekraczać 45W a GeForce Go 7900 GTX początkowo będzie dostępny w komputerach Dell XPS M1710.

 
Wtorek 18 kwietnia 2006

Białe stereo - test głośników Genius SW-i2.1 1100


Autor: NimnuL | 12:25
(34)Komentarzy (34)
Komputer nie powinien być niemy, nie w dzisiejszych czasach - to przecież nie przystoi. Tylko jaki "aparat mowy" dla niego wybrać? Aktualnie rynek komputerowych głośników zawalony jest różnymi modelami, począwszy od najprostszych piszczałek, które dostaniemy za garść monet, po zaawansowane systemy wielokanałowe kosztujące dwie wywrotki rubli. Co więcej, aktualnie wielu producentów nie chce pozwolić zaszufladkować swoich produktów jako głośniki tylko do komputera. Wraz z upowszechnieniem się innych źródeł dźwięku, w dzisiejszych czasach stało się modne przyklejanie do głośników znaczków PC/MP3/PCX/Xbox/XXX etc. I dobrze, przecież budżetowym rozwiązaniem może okazać się zwykły MP3 player podłączony do głośniczków, dzięki czemu uchodzić może to za substytut pokojowego grajka.

W niniejszym teście zaprezentuję Wam coś z budżetowego segmentu głośników w systemie 2.1 produkcji firmy Genius, model SW-i2.1 1100. Zapraszam. » czytaj dalej

Another World 2006 - Demo


Autor: DYD | 09:46
(5)Komentarzy (5)
Kto pamięta jedną z najbardziej kultowych gier wczesnych lat dziewięćdziesiątych, która podbiła serca wielu posiadaczom Amigi i Peceta? Eric Chahi - twórca gry, stworzył jedyną w swoim rodzaju grę przygodowo-zręcznościową z domieszką platformówki, która dzięki doskonałemu klimatowi, oprawie graficzno-dźwiękowej urzekła wielu graczy i zdobyła popularność. Projekt Another World został odświeżony i teraz można pograć w unowocześnioną edycję, w której poprawiono tła oraz przeskalowano animację z dodana wysoką rozdzielczością. Demo (22.7 MB) zawiera bardzo krótki epizodzik, zaś pełna wersja kosztuje 7 Euro.

Zaproszenie na targ!


Autor: DYD | 08:20
(5)Komentarzy (5)
Agnes ogłasza, iż... "Znacie Bazę Martwych Myszy? Pisaliśmy o niej w newsach: tutaj i tutaj. W tym ostatnim wymieniona jest liczba myszy - 113. Wydawało nam się, że to dużo. A teraz mamy blisko trzy razy więcej - 337! Dzięki Wam Baza rozrasta się i dlatego bardzo nam miło zaprosić wszystkich do Warszawy, gdzie będzie można ją zobaczyć. W dniach 29-30 kwietnia odbywa się bowiem impreza o nazwie Magazyn Przedmiotów (w ramach szerszej akcji Projekt Praga), o motywie przewodnim "kult przedmiotu". Będzie więc jarmark młodych twórców prezentujących swoje wyroby, będą starzy prascy rzemieślnicy, będą też kolekcjonerzy, czyli osoby zafascynowane przedmiotami." » czytaj dalej

Seagate Cheetah 15K.5 300 GB


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 08:18
(2)Komentarzy (2)
Seagate ma dziś przedstawić nowy dysk twardy o nazwie Cheetah 15K.5, korzystający z technologii zapisu prostopadłego. Jest to 3,5-calowy dysk twardy, przeznaczony do zastosowań profesjonalnych, pracujący z prędkością 15 tysięcy RPM. Dzięki technologii zapisu prostopadłego, a co za tym idzie zwiększeniu gęstości zapisu, dostępne będą trzy modele: o pojemności 73 GB z 1 talerzem, 147 GB z 2 talerzami oraz 300 GB z 4 talerzami - w tym ostatnim wypadku jest to dwukrotnie więcej niż oferował poprzednik, Cheetah 15K.4. Producent obiecuje także większą wydajność - czas dostępu pozostaje na poziomie 4 ms a transfery mają wzrosnąć do poziomu pomiędzy 73 a 125 MB/s, podczas gdy poprzednik osiągał wynik pomiędzy 58 a 96 MB/s.

Celerony D w technologii 65 nm


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:14
(2)Komentarzy (2)
W drugim kwartale tego roku mają trafić do sprzedaży pierwszy procesory Celeron D firmy Intel produkowane w technologii 65 nm. Początkowo będą dostępne dwa modele: Celeron D 352 o prędkości 3,2 GHz z 512 KB pamięci cache oraz Celeron D 355, pracujący z prędkością 3,33 GHz i korzystający z 256 KB cache. W trzecim kwartale tego roku dołączą do nich układy Celeron D 356 o prędkości 3,33 GHz z 512 KB cache oraz Celeron D 360, także korzystający z 512 KB pamięci cache - jak na razie nie jest jednak znane jego taktowanie. Kolejne procesory Celeron D zapowiadane są na pierwszy kwartał przyszłego roku - będą to nadal układy jednordzeniowe.

Odtwarzacz Sony D-VE7000S


Autor: Adam | źródło: The Register | 08:12
(1)Komentarzy (1)
Sony ma wprowadzić do sprzedaży w Japonii odtwarzacz wideo o nazwie D-VE7000S - jego sprzedaż rozpocznie się 1 czerwca. Model ten korzysta z 7-calowego, kolorowego ekranu o rozdzielczości 480 na 234 punkty o kątach widzenia 180 stopni. D-VE7000S potrafi odtwarzać zarówno płyty DVD jak i CD, w tym także praktycznie wszystkie rodzaje nośników nagrywalnych, z najnowszym DVD+RW DL włącznie. Oprócz tego w zestawie dołączona jest także stacja dokująca, oferująca funkcje ładowania odtwarzacza i dysponująca wbudowanymi głośnikami stereo o mocy 450 mW każdy. Czas pracy na zasilaniu bateryjnym ma wynosić 3 godziny a po wyłączeniu podświetlenia ekranu 7 godzin. Odtwarzacz waży 775 gram a jego wymiary wynoszą 19,3 cm na 13,6 cm na 3,3 cm. Cena D-VE7000S została ustalona na poziomie około 300 dolarów.

Sparkle wprowadza kartę Calibre P760


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 08:10
Komentarzy (0)
Firma Sparkle przedstawiła kolejną kartę graficzną z serii Calibre - nowy model nosi nazwę Calibre P760 a zastosowany układ graficzny to nVidia GeForce 7600 GS. Producent nie poprzestał jednak na domyślnym taktowaniu - układ graficzny pracuje z prędkością 470 MHz i zawiera 12 potoków, oferując pełne wsparcie standardu Shader Model 3.0. Oprócz tego karta dysponuje 256 MB pamięci GDDR o czasie dostępu 1,4 ns, korzystających ze 128-bitowej szyny i pracujących z prędkością 700 MHz DDR. Dla przypomnienia w większości kart z tym układem rdzeń pracuje z prędkością 400 MHz a pamięci 400 MHz DDR - tym samym Calibre P760 powinien oferować wydajność dużo bardziej zbliżoną do układu GeForce 7600 GT niż 7600 GS. Cena tej karty jak na razie nie jest znana.

Intel prezentuje 2 GHz Clovertown


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 08:08
(6)Komentarzy (6)
Podczas konferencji IDF, która odbyła się niedawno w stolicy Tajwanu – Taipei, Intel zaprezentował działający system korzystający z czterordzeniowych procesorów o kodowej nazwie Clovertown. Układ ten przeznaczony jest dla dwuprocesorowych serwerów i składa się z dwóch procesorów umieszczonych we wspólnej obudowie, z których każdy zawiera po dwa rdzenie. Prezentowany Clovertown pracował z prędkością 2 GHz i korzystał z 8 MB pamięci cache - po 4 MB dla każdego z dwóch procesorów. Clovertown ma trafić do sprzedaży już w przyszłym roku i będzie on produkowany w technologii 65 nm. Na przyszły rok Intel zapowiada także czterordzeniowy procesory dla komputerów biurkowych.

Wodoodporny terminal PC


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 08:06
Komentarzy (0)
VTPC150SE to oznaczeniu systemu oferowanego przez firmę VarTech Systems, który stanowi terminal PC pracujący pod kontrolą systemu Windows XP. Najważniejszą cechą tego komputera jest jego całkowite zabudowanie - producent wykorzystał do tego celu stal nierdzewną a całość jest odporna na kurz i wilgoć. Za dopłatą można także otrzymać podobnie wykonaną i równie odporną klawiaturę. System ten przeznaczony jest przede wszystkim do zastosowań w przemyśle czy też w miejscach użyteczności publicznej. Konfiguracja tego komputera zawiera procesor VIA Eden o prędkości 800 MHz a także 256 MB pamięci RAM, 512 MB pamięci flash i możliwość wykorzystania dysku twardego o wielkości 2,5 cala oraz 15-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości XGA, obsługę sieci FastEthernet, dwa porty USB 2.0 i do 3 portów szeregowych. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.

Pmięci OCZ DDR z serii Titanium


Autor: Adam | źródło: VRZone | 08:04
Komentarzy (0)
W przedstawionej wcześniej serii pamięci DDR o nazwie Titanium, produkowanej przez firmę OCZ, dostępne są moduły o nazwie PC-3200 Titanium XTC. Są to moduły pamięci DDR 400, pracujące przy ustawieniach CL 2-3-2-5 i napięciu 2,8V oraz wyposażone w radiatory z serii XTC, jak zwykle mające poprawiać chłodzenie. Producent oferuje w tej serii zarówno pojedyncze moduły o pojemności 1 GB i nazwie PC-3200 EL Titanium DDR 1GB jak również zestawy Dual Channel o łącznej pojemności 2 GB, składające się z dwóch pojedynczych modułów o pojemności 1 GB. Więcej informacji można znaleźć na stronie OCZ pod tym adresem.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL