Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 6 lipca 2007  
    

Intel wprowadził kolejne chipsety?


Autor: Adam | źródło: The Register | 17:49
Komentarzy (0)
Według informacji pochodzących od tajwańskich producentów komputerów Intel bez oficjalnej premiery rozpoczął 4 lipca dostawy dwóch najnowszych chipsetów, przeznaczonych dla komputerów biurkowych. Są to układy o nazwach P31 oraz G31, różniące się tylko obecnością zintegrowanego układu graficznego Intel GMA 3100 w drugim z wymienionych. Chipsety te to tańsze wydania znanego już układu P35 - obsługują one procesory z FSB do 1066 MHz włącznie oraz do 8 GB pamięci DDR2 533, 667 lub 800. Intel przeznacza je przede wszystkim dla przystępnych cenowo komputerów biurkowych i systemów typu SFF oraz niedrogich procesorów, takich jak Pentium E2140 oraz Pentium E2160.

Samsung łączy Blu-ray z HD DVD


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 17:42
(3)Komentarzy (3)
Koreański koncern Samsung Electronics poinformował o zamiarze wprowadzenia do sprzedaży stacjonarnego odtwarzacza o nazwie BDP-UP5000, który będzie odtwarzał płyty zarówno w formacie Blu-ray, jak i HD DVD. Premiera tego urządzenia ma się odbyć późną jesienią, a jego przewidywana cena ma wynosić poniżej 600 dolarów. Odtwarzacz tego typu oferuje już od pewnego czasu koreański koncern LG Electronics, ale jego sugerowana cena wynosi 1199 dolarów. Ponadto odtwarzacz Samsunga ma obsługiwać wszystkie rozszerzenia obydwu standardów, włączając w to dostęp do dodatkowego materiału za pośrednictwem sieci Ethernet.

Nowe pamięci OCZ dla notebooków


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 17:34
Komentarzy (0)
Oferta firmy OCZ Technology została uzupełniona o nowe moduły pamięci DDR2 w formacie SO-DIMM, oferujące pojemność 2 GB i przeznaczone dla komputerów przenośnych. Moduły te pracują w trybie DDR2 800 (PC2-6400) przy ustawieniach CL5-5-5-15 oraz napięciu zasilającym na poziomie 1,8V i są dostępne w 4 GB zestawach DualChannel lub pojedynczo. Ponadto moduły te są objęte dożywotnią gwarancją, a seria ta zawiera także moduły o pojemności 1 GB i 2 GB zestawy DualChannel. Dokładna cena modułów nie została jak na razie podana, a więcej informacji o nich można znaleźć na stronie producenta pod tym adresem.

Trzy nowe notebooki Fujitsu-Siemens


Autor: Adam | źródło: Engadget | 08:10
Komentarzy (0)
Firma Fujitsu-Siemens przedstawiła nową serię komputerów przenośnych, należącą do linii ESPRIMO. Są to trzy systemy, różniące się wielkością zastosowanego ekranu - do wyboru są modele U9200 z 12,1-calowym, M9400 z 14,5-calowym oraz D9500 z 15,4-calowym ekranem. Wszystkie trzy bazują na platformie Intel Santa Rosa i korzystają z procesorów Intel Core 2 Duo oraz zintegrowanego w chipsecie układu graficznego GMA X3100. Do dyspozycji jest także obsługa technologii UMTS, Bluetooth i WLAN oraz możliwość instalacji drugiej baterii, wydłużającej według deklaracji producenta czas pracy na zasilaniu akumulatorowym do 10 godzin. Jak na razie ceny ani termin premiery tych komputerów nie zostały sprecyzowane.

Tańsze albumy w sklepie iTunes


Autor: Adam | źródło: Engadget | 08:06
(3)Komentarzy (3)
W internetowym sklepie muzycznym iTunes, należącym do Apple, zostały wprowadzone nowe, niższe ceny niektórych albumów muzycznych. Akcja ta nosi nazwę Next Big Thing, a cena albumów została obniżona do 5,99 i 6,99 dolarów. Ponadto niektóre spośród tych albumów należą do kategorii iTunes Plus, co oznacza brak zabezpieczeń DRM i wyższą jakość samego nagrania. Wśród oferowanych po niższych cenach albumów można znaleźć pozycje takich artystów jak Peter, Bjorn, & John oraz LCD Soundsystem. » czytaj dalej

Nowa gwarancja dla Xbox 360


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:04
(20)Komentarzy (20)
Microsoft już jakiś czas temu wydłużył okres gwarancji dla swojej konsoli Xbox 360 oferowanej w Stanach Zjednoczonych z 90 dni do 1 roku - obecnie w określonych okolicznościach gwarancja może obejmować okres 3 lat. Wydłużony okres gwarancji dotyczy tylko napraw związanych z tak zwanym RROD (Red Ring of Death czyli trzy diody wokół włącznika zasilania, świecące na czerwono i informujące o awarii). Oprócz tego Microsoft zwróci użytkownikom poniesione do tej pory wydatki na naprawy związane z RROD. Posunięcie to ma kosztować Microsoft, według obecnych szacunków, pomiędzy 1,05 a 1,15 miliarda dolarów. Jak na razie nie wiadomo czy przedłużona gwarancja obejmie także inne kraje.

SP1 dla Visty opóźniony?


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 08:02
(5)Komentarzy (5)
Wszystko wskazuje na to, że pierwszy zestaw poprawek dla systemu operacyjnego Windows Vista noszący nazwę SP1 (Service Pack 1) pojawi się później niż wcześniej zapowiadano. Do tej pory pojawienie się SP1 dla Visty było spodziewane w październiku lub listopadzie tego roku - według najnowszych informacji termin ten przesunął się na początek przyszłego roku. Dopiero pod koniec tego roku ma być dostępna wersja beta tego zestawu poprawek - opóźnienie ma związek ze zmianami wprowadzanymi w mechanizmach wyszukiwania Visty, odnośnie których Google w zeszłym roku złożyło skargę do amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości.

 
Czwartek 5 lipca 2007

LG pozywa Quanta Computers


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 17:50
Komentarzy (0)
Koreański koncern LG Electronics pozwał do sądu tajwańskiego producenta komputerów przenośnych - firmę Quanta Computers. Według LG firma Quanta Computers bezprawnie wykorzystywała cztery patenty, związane ze standardem DVD i należące do tego koreańskiego koncernu. W pozwie LG Electronics domaga się zakazu dalszego wykorzystania tych patentów przez Quanta Computers oraz odszkodowania finansowego. Podobna sytuacja miała miejsce już wcześniej, w 2000 roku - LG pozwało wtedy Quanta Computers w związku ze złamaniem patentów dotyczących komputerów osobistych. Ostateczny wyrok w tej sprawie ma zapaść dopiero w pierwszej połowie przyszłego roku.

Przenośny gadżet Odd-I P480


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 17:45
Komentarzy (0)
Jeszcze w tym miesiącu ma trafić do sprzedaży urządzenie firmy Odd-I, noszące nazwę P480. Łączy ono funkcje przenośnego odtwarzacza z odbiornikiem GPS, tunerem telewizyjnym DMB, cyfrowym słownikiem, slotem dla kart pamięci SD oraz systemem operacyjnym Windows CE. Do dyspozycji jest także 30 lub 60 GB dysk twardy oraz 4,8-calowy ekran LCD o prawdopodobnej rozdzielczości 1024 na 768 punktów. Producent nie zapomniał także o porcie USB 2.0 i wyjściu słuchawkowym, a ponadto dostępne będą dwie wersje kolorystyczne: srebrna i czarna. Urządzenie to w wersji 30 GB ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, a wersja 60 GB w późniejszym, nieokreślonym na razie terminie. Ceny nie są także znane.

Małe drukarki Canon do zdjęć


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 17:35
(3)Komentarzy (3)
Canon przedstawił dwie nowe, niewielkie drukarki do zdjęć, korzystające z technologii termosublimacyjnej - drukują one w pocztówkowym formacie 10 na 15 cm w rozdzielczości 300 DPI. Są to dwa niemalże bliźniacze modele o nazwach Selphy CP740 oraz Selphy CP750 - pierwszy z wymienionych posiada 2-calowy ekran, a drugi 2,4-calowy, dodatkowo oferując interfejs IrDA i większe możliwości edycji zdjęć. Obydwie drukarki mogą drukować zdjęcia bezpośrednio z kart pamięci (obsługiwane formaty CompactFlash, Microdrive, Memory Stick, Memory Stick DUO, Memory Stick Pro, Memory Stick PRO DUO, SD, MMC, MMC mobile, MMC plus, mini SD, SDHC, mini SDHC oraz RS-MMC), a także z komputerów poprzez port USB lub bezpośrednio z aparatów obsługujących PictBridge. » czytaj dalej

Odtwarzacz Cowon iAudio 7


Autor: Adam | źródło: The Register | 17:14
Komentarzy (0)
Firma Cowon przedstawiła swój najnowszy przenośny odtwarzacz, noszący nazwę iAudio 7 i dostępny w wersjach z pamięcią NAND flash o pojemności 4 GB lub 8 GB. iAudio 7 wyposażony został w 1,3-calowy ekran i możliwość odtwarzania formatów audio MP3 WMA, OGG, ASF, WAV i FLAC, zdjęć w formacie JPEG oraz filmów zakodowanych jako MPEG-4. Do dyspozycji jest także radio FM z możliwością nagrywania audycji, funkcja cyfrowego dyktafonu i wejście liniowe służące do nagrywania dźwięku z zewnętrznych źródeł. Deklarowany czas pracy przy słuchaniu muzyki ma sięgać 60 godzin, a ładowanie odbywa się przy pomocy portu USB. Cena tego odtwarzacza w Wielkiej Brytanii wynosi około 160 Euro dla wersji 4 GB i 220 Euro dla 8 GB.

Eizo 24" FlexScan HD2441W


Autor: DYD | 16:16
(4)Komentarzy (4)
Dostępny jest już w Polsce najnowszy, panoramiczny 24-calowy model FlexScan HD2441W. Wyposażono go m.in. w dwa złącza HDMI, matrycę o natywnej rozdzielczości 1920x1200, wejście DVI-D (cyfrowe) oraz D-Sub (analogowe), hub USB z podwójnymi portami. Ekranowe menu OSD udostępnia szeroki zakres regulacji parametrów wyświetlanego obrazu, takich jak: jasność, kontrast, wartość współczynnika gamma, nasycenie, odcień, wzmocnienie oraz temperatura barw. Dotykowy panel kontrolny zaprojektowano w taki sposób, aby nie było konieczności korzystania z kilku przycisków i uprościć nawigację. Podczas pracy z komputerem możliwe jest wybranie jednego z sześciu trybów pracy monitora - Text, Picture, Movie, Custom, sRGB oraz WindowMovie (obrazy w oknie odtwarzacza wyświetlane są jaśniej niż reszta ekranu). Ponadto, mamy 4 tryby wyświetlania dla urządzeń audio/video: Standard, Soft (do filmów), Dynamic (do gier) i Custom (określany przez użytkownika). » czytaj dalej

Verbatim SDHC 8GB i microSD 2GB


Autor: DYD | 15:11
(2)Komentarzy (2)
Verbatim oferuje karty pamięci cyfrowej o wysokiej pojemności (SDHC) 8GB i 4GB. Wprowadza także kartę microSD 2GB o prędkości odczytu do 4 MB/s i prędkości zapisu do 2 MB/s. Karta wyposażona jest w adapter umożliwiający stosowanie jej we wszystkich urządzeniach kompatybilnych ze standardową kartą SD. Format SDHC oparty jest na standardzie SD Card Association (SDA) 2.0. Karty posiadają pojemność od 4 GB do wprowadzonych obecnie 8 GB. "Przejście z systemu FAT 12/16 na FAT32 było warunkiem istotnego zwiększenia pojemności kart SDHC. Obydwie karty SDHC Verbatim należą do klasy 6." - wyjaśnia Hans Christoph Kaiser, Kierownik ds. Rozwoju Pamięci Flash i USB w firmie Verbatim. » czytaj dalej

VideoMate E500/E300 @ PCI-Express


Autor: DYD | 15:06
Komentarzy (0)
Compro wprowadził do sprzedaży tunery telewizyjne VideoMate E500 oraz E300. Obydwa urządzenia są analogowymi tunerami radiowo-telewizyjnymi w formie karty PCI-E. Tunery umożliwiają przechwytywanie obrazów wideo i dźwięku w jakości 480i/576i poprzez komponentowe wejście wideo (tylko model E500). E500 i E300 dostarczane są z dedykowanym oprogramowaniem ComproDTV 3, umożliwiającym oglądanie analogowych programów TV na ekranie komputera PC, programowanie nagrywania ze wzbudzeniem ze stanu uśpienia w trybach S3/S4/S5 (S5 tylko dla modelu E500), zdalne wyłączanie i włączanie systemu (zdalne włączanie tylko dla E500), odtwarzanie nagranych plików, odtwarzanie TV na żywo z możliwością przesuwania/zatrzymywania, przeglądanie kanałów, przechwytywanie pojedynczych klatek i sekwencji nieruchomych klatek, bezpośrednie nagrywanie na dyski programów TV (tylko E500). » czytaj dalej

Downloader.MDW dobrze się ma...


Autor: DYD | 15:00
Komentarzy (0)
Laboratorium Panda Software ostrzega, że ponad 4% komputerów w Polsce jest zainfekowanych trojanem Downloader.MDW, co stanowi niechlubny europejski rekord. Trojan ten zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najaktywniejszych wirusów czerwca, pozostawiając inne zagrożenia daleko w tyle. Duże rozpowszechnienie trojanów i adware świadczy niezbicie, że apetyt hakerów na nasze pieniądze nie tylko nie osłabł, ale nadal rośnie. » czytaj dalej

Kosztowna wymiana baterii w iPhone


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 07:52
(43)Komentarzy (43)
Jak już wcześniej informowaliśmy Stany Zjednoczone oszalały na punkcie najnowszego produktu firmy Apple - chodzi oczywiście o iPhone, który został praktycznie wyprzedany we wszystkich tamtejszych sklepach. Tymczasem Apple przygotowała dla nabywców niezbyt miłą niespodziankę - zastosowany akumulator nie został przewidziany do wymiany przez samego użytkownika. Producent oferuje jednak program wymiany tego akumulatora, o ile zajdzie taka potrzeba - usługa ta kosztuje jednakże 85,95 dolarów (wliczając koszt przesyłki) i ma trwać nie dłużej niż trzy dni. » czytaj dalej

Dwie najnowsze cyfrówki BenQ


Autor: Adam | źródło: Engadget | 07:26
Komentarzy (0)
Do pokaźnej już gromadki aparatów cyfrowych firmy BenQ dołączają dwa modele - noszą one nazwy C740i oraz E820. Pierwszy z nich jest następcą modelu C740, a drugi ma zastąpić E720. Obydwa aparaty korzystają z tego samego obiektywu, opracowanego przez firmę Pentax i oferującego 3-krotny zoom optyczny (odpowiednik 37,5-112,5 mm dla aparatu 35 mm) oraz 2,5-calowych ekranów LCD, funkcji detekcji twarzy i 6 MB wbudowanej pamięci, a także slotu dla kart pamięci SD. BenQ C740i wyposażony został w sensor CCD 1/2,5 cala o rozdzielczości 7 Mpix, zakres czułości ISO do 1600, możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości do 848 na 480 oraz możliwość pracy w trybach P,A,S i M (Program AE, Aperture Priority, Shutter Priority i Manual.) » czytaj dalej

Notebook Toshiba z 64 GB SSD


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 07:21
(6)Komentarzy (6)
Do sprzedaży w Japonii trafił właśnie najnowszy komputer przenośny firmy Toshiba, noszący nazwę Dynabook SS RX1. W jednej z wersji może być on wyposażony w 64 GB dysk SSD - notebook w tej wersji może pracować na zasilaniu akumulatorowym aż do 11 godzin. Oferowane konfiguracje bazują na 12,1-calowym ekranie i zawierają 1,2 GHz procesor Intel Core 2 Duo, 1 lub 2 GB pamięci RAM oraz 120 GB dysk twardy (w pozostałych wersjach zamiast 64 GB dysku SSD). Cena notebooka w wersji ze 120 GB dyskiem i 1 GB pamięci RAM wynosi w Japonii w przeliczeniu niespełna 1700 Euro, ale cena modelu z 64 GB dyskiem SSD nie została sprecyzowana.

 
Środa 4 lipca 2007

Karta Asus EN8500GT TOP


Autor: Adam | źródło: The Register | 17:27
Komentarzy (0)
Asus poszerzył swoją ofertę o nową kartę graficzną o nazwie EN8500GT TOP, bazującą na układzie nVidia GeForce 8500 GT. Tak jak i pozostałe karty tego producenta z dopiskiem TOP model ten został fabrycznie podkręcony - układ graficzny pracuje z prędkością podniesioną z 450 MHz do 600 MHz, a 256 MB GDDR3 ze 128-bitową szyną taktowane są zegarem 700 MHz DDR. Według producenta podniesienie taktowania pozwoliło na zwiększenie wydajności nawet o 37%. Do dyspozycji jest także pojedyncze wyjście D-Sub, pojedyncze DVI oraz wyjście telewizyjne w postaci gniazda S-Video. Ponadto Asus dołącza do karty także grę Race the WTCC.

ALchemy Audigy Edition za 10 USD


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 17:19
(12)Komentarzy (12)
Firma Creative Labs już od dłuższego czasu pracuje nad bibliotekami ALchemy, które udostępniają sprzętową akcelerację DirectSound3D oraz EAX w systemie Windows Vista i obsługują obecnie 104 gry. Do tej pory opracowana i udostępniona została wersja przeznaczona dla kart z serii X-Fi - obecnie producent ten oferuje także wydanie dla starszych kart z serii Audigy. Różnica jest jednak taka, że posiadacze X-Fi otrzymują pakiet ALchemy za darmo, a wersja dla kart Audigy wyceniona została na niespełna 10 dolarów i jest dostępna pod tym adresem w internetowym sklepie Audigy.

Panel OC Gear dla karty Asusa


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 16:37
(2)Komentarzy (2)
Asus przedstawił nową kartę graficzną, noszącą nazwę EN8600 GT OC Gear - sama karta to znany już model EN8600 GT, uzupełniony w tym wypadku o panel OC Gear montowany w zatoce 5,25 cala. Panel ten wraz z dołączonym oprogramowaniem pozwala na regulację głośności, taktowania układu graficznego oraz prędkości wentylatorów, a także na monitoring temperatury GPU oraz wartości FPS w grach. Sama karta wyposażona została w 256 MB pamięci GDDR3 o czasie dostępu 1 ns ze 128-bitową szyną danych. Jak na razie nie wiadomo o ile droższa będzie ta karta w wersji z panelem OC Gear.

Asustek podzielony na trzy


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 09:40
Komentarzy (0)
Z dniem 1 stycznia 2008 roku ma wejść w życie nowy podział firmy Asustek Computer, będącej jednym z największych producentów komputerów i elektroniki na świecie. Asustek Computer ma nadal kontynuować swoją działalność i sprzedawać produkty pod dotychczasowymi markami - jednocześnie zostaną wydzielone dwie, w dużej mierze niezależne firmy, zajmujące się produkcją dla innych odbiorców. Pierwsza z nich to Unihan Technology Corp. - ma się ona zajmować produktami nie związanymi z komputerami PC. Druga nosi nazwę Pegatron Technology Corp. i ma się zająć produktami związanymi z komputerami PC. Zmiany te mają zwiększyć rynkową konkurencyjność firmy Asustek Computer.

4x nagrywarka Panasonic Blu-ray


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 09:35
Komentarzy (0)
Japoński koncern Matsushita Electric Industrial Co. poinformował o opracowaniu nagrywarki płyt Blu-ray, która umożliwia zapis nośników tego typu z prędkością 4x. Ponadto wykorzystany został laser o mniejszej mocy 130mW zamiast 180mW zwykle wymaganych do zapisu przy tej prędkości - było to możliwe dzięki technologii optymalizującej na bieżąco pracy diody laserowej. Napęd ten jest zgodny ze standardem Blu-ray Disc Recordable Format Part 1 Version 1.2 i umożliwia zapis 25 GB nośnika w 23 minuty, a 50 GB w 43 minuty przy prędkości 4x. Nagrywarka ta ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, ale jej nazwa i cena nie zostały podane.

8,5 GB na jednej stronie DVD-RW DL


Autor: Adam | źródło: Engadet | 09:19
(8)Komentarzy (8)
Japońska firma Victor JVC Company Of Japan ma zamiar już w przyszłym miesiącu wprowadzić do sprzedaży nową, zapisywalną płytę DVD-RW DL o pojemności 8,5 GB - nie byłoby w tym nic ciekawego, gdyby nie fakt, że jest to nośnik jednostronny dwuwarstwowy, a nie dwustronny jak do tej pory. Płyta ta jest zgodna ze standardem DVD-RW for DL Version 2.0, a maksymalna prędkość jej zapisu wynosi 2x. Ponadto nośnik ten ma wytrzymywać nawet 1000 cykli zapisu i kasowania danych. Płyty tego typu mają trafić do sprzedaży jeszcze przed końcem sierpnia tego roku, ale ich cena nie jest jak na razie znana.

Pamięci Super Talent DDR3 1600


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 09:12
Komentarzy (0)
Wśród pamięci DDR3 oferowanych przez firmę Super Talent pojawiło się właśnie kilka nowości. Producent ten przedstawił dwa 2 GB zestawy dwóch modułów pamięci DDR3 DualChannel, pracujące w trybie DDR3 1600. Pierwszy z nich nosi oznaczenie W1600UX2G7 i pracuje przy ustawieniach CL7-7-7-18 i napięciu zasilającym 1,8V. Drugi z zestawów to W1600UX2G9, pracujący przy mniej agresywnych ustawieniach CL9-9-9-21 i takim samym napięciu zasilającym na poziomie 1,8V. Cena pierwszego z zestawów ma wynosić około 650 dolarów, a drugiego około 600 dolarów. » czytaj dalej

 
Wtorek 3 lipca 2007

Muzyczna elegancja - test nowych odtwarzaczy iriver


Autor: NimnuL | 07:45
(16)Komentarzy (16)
Marki iriver z pewnością nie muszę nikomu przedstawiać. Od zawsze była ona kojarzona z wysokiej klasy odtwarzaczami muzyki. Nie dziwi więc fakt, że oferta tej firmy jest sukcesywnie poszerzana o coraz to nowocześniejsze modele. W niniejszym artykule mam przyjemność zaprezentować Wam dwie premiery kieszonkowych odtwarzaczy: rozbudowany Clix2 oraz skromny T60. W recenzji postaram się także odpowiedzieć na pytanie, czy iriver dokonał jedynie drobnych zmian kosmetycznych, oraz czy rzeczywiście nowe modele warte są Waszej uwagi. Zapraszam. » czytaj dalej

Toshiba prezentuje Qosmio F45


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 07:41
Komentarzy (0)
Toshiba przedstawiła nowy komputer przenośny o nazwie Qosmio F45. W wersji o oznaczeniu Qosmio F45-AV412 otrzymujemy procesor Intel Core 2 Duo o prędkości 1,8 GHz, zintegrowany w chipsecie układ graficzny Intel Mobile GMA X3100 i 15,4-calowy ekran TruBrite o rozdzielczości WXGA. Do dyspozycji jest także napęd HD DVD, wyjście HDMI, obsługa sieci WLAN 802.11 a/b/g/n, czytnik linii papilarnych i wbudowana kamerka. Notebook ten został także wyposażony w stereofoniczny system audio z subwooferem, opracowany przez firmę Harman-Kardon. Podstawowa wersja tego notebooka kosztuje 1299 i nie posiada napędu HD DVD, a opisana powyżej konfiguracja została wyceniona na 1649 dolarów.

Płyta Asusa na bazie SiS671FX


Autor: Adam | źródło: VRZone | 07:40
(1)Komentarzy (1)
Najnowsza płyta główny firmy Asus nosi nazwę P5S-MX SE i bazuje na chipsecie SiS671FX ze zintegrowanym układem graficznym Mirage 3 oraz mostkiem południowym SiS968. Model ten przeznaczony jest dla procesorów Intela w wersji LGA 775 z FSB do 1066 MHz włącznie i oferuje jeden slot PCI-Express x16, jeden PCI-E x1 i dwa PCI a także dwa gniazda dla pamięci DDR2, dwa porty Serial-ATA, jeden ATA 133, układ HD Audio 5.1 z cyfrowym wyjście S/PDIF oraz kartę sieciową FastEthernet. Płyta ta powinna być już dostępna w sprzedaży, ale jej cena nie została sprecyzowana.

Energooszczędne układy Phenom


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 07:31
(1)Komentarzy (1)
Planowane na czwarty kwartał tego roku dwurdzeniowe procesory firmy AMD o nazwie Phenom X2 mają być także dostępne w wersjach o obniżonym poborze. Według obecnych planów mają one trafić do sprzedaży w pierwszym kwartale przyszłego roku i być przeznaczone dla podstawki Socket AM2+. Noszą one nazwę Phenom X2 GE - są to trzy modele, o prędkościach od 1,9 GHz do 2,3 GHz, korzystające z 512 KB pamięci cache L2 na każdy z rdzeni i wspólnych 2 MB L3. Ich pobór mocy (TDP) ma wynosić 45W, podobnie jak przedstawionych niedawno układów Athlon X2 BE. Do sprzedaży trafią modele GE-6400 o prędkości 1,9 GHz, GE-5400 taktowany zegarem 2,1 GHz oraz GE-6600 o prędkości 2,3 GHz. » czytaj dalej

800W zasilacz Gigabyte Odin GT


Autor: Adam | źródło: The Register | 07:12
(7)Komentarzy (7)
Gigabyte od niedawna oferuje także zasilacze komputerowe - jeden z modeli nosi nazwę Odin GT 800W. Serię GT uzupełnia także linia Odin Pro - zasadnicza różnica to dodatkowy monitoring programowy w linii GT. Gigabyte Odin GT 800W korzysta z 14 cm wentylatora oraz systemu modularnych kabli zasilających, z których część zamocowana jest na stałe. Wspomniany monitoring możliwy jest dzięki możliwości podłączenia tego zasilacza do portu USB - dołączone oprogramowanie nosi nazwę Gigabyte Power Tuner. Podaje ono między innymi aktualny pobór mocy, wartości poszczególnych napięć oraz temperatury podzespołów i prędkości wentylatorów. Więcej informacji o tym zasilaczu można znaleźć na stronie producenta pod tym adresem» czytaj dalej

Podkręcony 8600 GT firmy Club 3D


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 07:08
Komentarzy (0)
Firma Club 3D przedstawiła właśnie swoją najnowszą kartę graficzną, noszącą nazwę Club 3D 8600 GT 512MB. Zgodnie z nazwą model ten bazuje na układzie GeForce 8600 GT (G84) - producent podniósł jego taktowanie do poziomu 620 MHz. Na karcie zainstalowane zostało także 512 MB pamięci GDDR3, korzystających ze 128-bitowej szyny. Ich taktowanie wynosi 800 MHz DDR. Karta korzysta także z aktywnego systemu chłodzenia oraz dwóch wyjść DualDVI bez wsparcia dla technologii HDCP (producent dołącza także przejściówkę DVI - D-Sub). Sugerowana cena tej karty nie została jak na razie podana.

Pierwszy zewnętrzny dysk Fujitsu


Autor: Adam | źródło: ExtremeTech | 07:04
(1)Komentarzy (1)
Ofertę firmy Fujitsu w trzecim kwartale tego roku ma uzupełnić pierwszy zewnętrzny dysk twardy tego producenta. Będzie to 2,5-calowy dysk o nazwie Fujitsu External Hard Disk Drive 300GB, oferujący zgodnie z nazwą pojemność 300 GB i podłączany oraz zasilany z portu USB. Pracuje on z prędkością 4200 RPM, a jego sugerowana cena ma wynosić 229 dolarów. Oprócz niego dostępny będzie także model o pojemności 120 GB, wyceniony na 129 dolarów - będzie on pracował z prędkością 5400 RPM. Do obydwu dysków Fujitsu zamierza dołączyć oprogramowanie EZ Gig II for Windows, pozwalające na tworzenie kopii zapasowych.

Przyszłe procesory AMD


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 07:02
(6)Komentarzy (6)
Firma AMD przedstawiła właśnie najnowsze plany wydawnicze dotyczące swoich procesorów biurkowych - w drugiej połowie przyszłego roku ma trafić do sprzedaży druga generacja rodziny układów o kodowej nazwie Stars, przeznaczona zarówno dla podstawki Socket AM2+ oraz AM3. Ofertę otwierają procesory o kodowej nazwie Sargas - to jednordzeniowe Semprony. Z wcześniejszych planów usunięte zostały także jednordzeniowe procesory Athlon 64 o kodowej nazwie Lima - ich miejsce zajmą Semprony. Nad serią Stargas w cenniku znajdują się dwurdzeniowe procesory Athlon 64 x2, bazujące na rdzeniu Regor» czytaj dalej

 
Poniedziałek 2 lipca 2007

Odświeżone MacBooki


Autor: DYD | 22:55
(2)Komentarzy (2)
Odświeżona linia komputerów przenośnych Apple trafia właśnie na polski rynek. Trzy nowe modele MacBooków mają szybsze procesory (do 2,16 GHz Intel Core 2 Duo), większe twarde dyski (w standardzie do 160 GB, jako opcja 200 GB), więcej RAM (1 GB w standardzie, do 2 GB maks.), większą pamięć podręczną drugiego poziomu (L2) - 2 MB zamiast 4 MB. Bateria litowo-polimerowa w nowych MacBookach wystarcza na 6 godzin pracy. Ceny nowych MacBooków zaczynają się od 3600 zł + VAT. Nowa linia MacBooków Pro to także trzy modele. Dwa pierwsze to modele z ekranem 15,4" (z matrycą antyrefleksyjną lub z pokryciem błyszczącym typu „glossy”), ostatni model ma ekran 17" (także do wyboru antyrefleks lub „glossy”). W standardzie ten ostatni model ma ekran rozdzielczości 1680x1050, ale dostępne są także modele z ekranem HD (rozdzielczość 1920x120), również z wykończeniem do wyboru (błyszczące lub matowe). » czytaj dalej

Pół miliona iPhone w trzy dni


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 18:50
(20)Komentarzy (20)
iPhone firmy Apple - łączący funkcje telefonu komórkowego i odtwarzacza iPod z dostępem do Internetu - w ciągu trzech pierwszych dni od wprowadzenia do sprzedaży znalazł ponad pół miliona nabywców, z których większość koczowała przez sklepami. Telefon ten dostępny jest w Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem operatora telefonii AT&T, a jego cena wynosi 499 dolarów dla modelu 4 GB i 599 dolarów dla 8 GB. Od piątkowego popołudnia, kiedy to rozpoczęła się sprzedaż, do końca weekendu zostało sprzedanych 525 tysięcy Apple iPhone - ze względu na tak dużą liczbę nabywców niektórzy spośrpd nich mieli problemy z aktywacją, które mają być sukcesywnie rozwiązywane.

Tańszy odtwarzacz HD DVD Toshiby


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 16:40
Komentarzy (0)
Japoński koncern Toshiba z dniem 1 lipca obniżył ceny dwóch spośród oferowanych przez siebie stacjonarnych odtwarzaczy HD DVD. Najtańszy odtwarzacz HD DVD tego producenta nosi nazwę HD-A2 - od teraz jego cena ma wynosić 299 dolarów. Drugi w kolejności model, noszący oznaczenie HD-A20, kosztuje obecnie 399 dolarów. Najdroższy w gamie odtwarzaczy HD DVD kosztuje nadal 799 dolarów - jest to model HD-XA2. Ponadto wszyscy nabywcy odtwarzaczy HD DVD tego producenta do końca lipca mają otrzymywać dodatkowo pięć filmów zapisanych na krążkach HD DVD.

Płyta ASRock na bazie ATI RS600


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 16:32
Komentarzy (0)
Kolejna płyta główna firmy ASRock nosi nazwę 4Core1333-FullHD - bazuje ona na chipsecie ATI RS600 z mostkiem południowym SB600 i zintegrowanym układem graficznym ATI X1250, który potrafi odtwarzać materiał HD także w trybie 1080p i oferuje jednocześnie dwa wyjścia: DVI-D z HDCP i D-Sub. Model ten przeznaczony jest dla procesorów Intela w wersji LGA 775 z FSB do 1333 MHz włącznie, a wyposażenie tej płyty stanowi jeden slot PCI-Express x16, jeden PCI-E x1, dwa PCI, cztery gniazda dla pamięci DDR2, cztery porty Serial-ATA II, układ HD Audio, karta sieciowa GigabitEthernet oraz porty FireWire i USB. Więcej informacji o tej płycie można znaleźć na stronie producenta pod tym adresem.

Notebook Dell XPS M1330


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:12
(3)Komentarzy (3)
Amerykański Dell przedstawił nowy komputer przenośny, noszący nazwę XPS M1330. System ten korzysta w podstawowej wersji z platformy Intel Santa Rosa oraz 13,3-calowego ekranu TrueLife o rozdzielczości 1280 na 800 (za dopłatą z podświetleniem LED) i zintegrowanego w chipsecie układu graficznego GMA X3100 z wyjściami VGA i HDMI, który w droższych wersjach zostaje zastąpiony modelem GeForce Go 8400M GS. Dell XPS M1330 wyposażony jest także w slotową nagrywarkę płyt DVD, kamerkę o rozdzielczości 2 Mpix, dyski twarde o pojemności do 200 GB (jako opcja dostępny jest 32 GB dysk SSD) oraz do 4 GB pamięci DDR2. Tak skonfigurowany system waży około 1,8 kg i mierzy 31,8 cm na 23,8 na 2,31-3,38 cm. Najtańsza konfiguracja została wyceniona na 1299 dolarów.

HD 2600 w wydaniu firmy Palit


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 07:08
Komentarzy (0)
Palit przedstawił trzy nowe karty graficzne, bazujące na układach graficznych z serii ATI Radeon HD 2600. Pierwsza z nich nosi nazwę Palit Radeon HD 2600 Pro Sonic - zgodnie z nazwą wykorzystany został układ ATI Radeon HD 2600 Pro, w tym wypadku taktowany zegarem 600 MHz. Producent podniósł także taktowanie pamięci GDDR4, wynoszące 1400 MHz DDR. Druga z kart to Palit Radeon HD 2600XT Super, posiadająca standardowe taktowanie modelu XT, ale wyposażona w 512 MB pamięci. Ostatni produkt z tej trójki nosi nazwę Palit Radeon HD 2600XT Sonic - producent zastosował układ Radeon HD 2600 XT i podniósł jego taktowanie do 800 MHz, a pamięci pracują z prędkością 1600 MHz DDR. Ceny tych kart nie zostały sprecyzowane.

AMD Barcelona już w sierpniu?


Autor: Adam | źródło: DailyTech/VRZone | 07:06
(6)Komentarzy (6)
Z najnowszych informacji podanych przez AMD wynika, że zapowiadane od dłuższego czasu czterordzeniowe układy Opteron o kodowej nazwie Barcelona mają być dostępne już w przyszłym miesiącu - będą to przede wszystkim egzemplarze testowe. Właściwa sprzedaż ma ruszyć we wrześniu - początkowo oferowane będą układy o prędkości do 2 GHz oraz wersje o obniżonym poborze mocy, a w październiku mają dołączyć układy o taktowaniu sięgającym 2,4 GHz. Barcelona to nowa generacja układów AMD, oznaczona jako K10 i produkowana w technologii 65 nm. Każdy z czterech rdzeni korzysta z 512 KB pamięci cache L2 oraz wspólnych 2 MB pamięci cache L3. » czytaj dalej

Płyta ASRock z chipsetem P965


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 07:00
(2)Komentarzy (2)
Firma ASRock poszerzyła swoją ofertę o nową płytę główną o nazwie 4Core1333-Viiv, zbudowaną na bazie chipsetu Intel P965 z mostkiem południowym ICH8DH i przeznaczoną dla procesorów Intela w wersji LGA 775 z FSB do 1333 MHz włącznie. Model ten wyposażony został w jeden slot PCI-Express x16 i jeden AGI Express, które umożliwiają skorzystanie z technologii CrossFire, oraz jeden PCI-E x1, trzy PCI, cztery gniazda dla pamięci DDR2, sześć portów Serial-ATA II (z których jeden może być wykorzystano jako eSATA), jeden ATA 133, kartę sieciową GigabitEthernet, 8-kanałowy układ HD Audio oraz porty FireWire i USB. Cena tej płyty nie została sprecyzowana.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL