Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 14 marca 2008  
    

Rozruszniki serca podatne na ataki hakerów


Autor: Zbyszek | źródło: NY Times | 20:24
(34)Komentarzy (34)
Grupa naukowców z Uniwersytetu w Waszyngtonie poinformowała, że istnieje możliwość uzyskania bezprzewodowego dostępu do implantów i urządzeń elektronicznych wszczepianych pacjentom, takich jak np. rozrusznik serca. Po uzyskaniu dostępu, zaatakowany rozrusznik można dowolnie przeprogramować. Atak jest możliwy w przypadku nowych modeli tych urządzeń, które aby ułatwić lekarzom analizę historii choroby oprócz swojej podstawowej funkcjonalności zbierają także informacje o stanie zdrowia pacjenta. Urządzenia te są wyposażone w interfejs radiowy, dzięki któremu możliwy jest odczyt danych z pamięci rozrusznika bez konieczności przeprowadzania operacji chirurgicznej. Badacze wskazują na konieczność wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń do implantów.

Porównanie wielkości rdzeni G92, RV670 i RV770


Autor: Zbyszek | źródło: VR-Zone | 19:50
(26)Komentarzy (26)
Serwis VR-Zone opublikował zestawienie wielkości chipów graficznych Nvidia i AMD. W zestawieniu ujęte zostały aktualne układy G92, RV670, oraz nadchodzące RV770 i G92 w wersji 55nm. Aktualnie powierzchnia chipu G92 produkowanego w procesie technologicznym 65nm wynosi 334 mm2 . Po przejściu na wymiar 55nm wielkość G92 zmniejszy się o 17% i wyniesie 276 mm2 . Wciąż będzie jednak 10% większa od powierzchni nadchodzącego RV770, która będzie wynosić 250 mm2 - o 29% więcej od powierzchni RV670 (194 mm2 ). » czytaj dalej

Dwurdzeniowe K10 za 3 miesiące


Autor: Zbyszek | źródło: Fudzilla | 19:42
(7)Komentarzy (7)
W drugim kwartale, oprócz zapowiadanych przez AMD trzy i czterordzeniowych układów w rewizji B3 do sprzedaży trafią także dwa dwurdzeniowe procesory korzystające z architektury K10. Najprawdopodobniej układy otrzymają nazwę Phenom, choć nie wykluczone jest także pozostanie przy nazewnictwie Athlon. 65-nanometrowe procesory bazujące na rewizji B3, wyposażone w 2 x 512KB pamięci cache L2 oraz 2MB L3, nosić będą oznaczenie 6050 i 6250. Wskaźnik TDP wyniesie 65W. Nie są znane jeszcze częstotliwości taktowania procesorów, ani ceny. W sklepach układy pojawią się w czerwcu.

Windows 7 w 2010 roku


Autor: Zbyszek | źródło: TgDaily | 17:32
(11)Komentarzy (11)
Następca Windows Vista, system noszący nazwę kodową Blackbomb znany także pod nazwą Windows 7 pojawi się na rynku w 2010 roku. Dotychczas trwały spekulacje na temat przybliżonej daty premiery nowej wersji Windows. Niektórzy spekulowali, że wobec słabego zainteresowania Vistą następca pojawi się na rynku już w 2009 roku, natomiast Microsoft stanowczo powtarzał, że potrzebuje trzech lat na wydanie nowego Widowsa. Spekulacje rozwiał jednak rzecznik firmy Microsoft, który oficjalnie potwierdził plany wprowadzenia nowego systemu 3 lata po premierze Visty (30 stycznia 2007 roku). Oznacza to, że nowy Windows na rynku pojawi się na początku 2010 roku.

Intel pracuje nad dyskami SSD


Autor: Zbyszek | źródło: Clubic | 17:16
(2)Komentarzy (2)
Intel ma zamiar dołączyć do grona firm mających w swojej ofercie dyski SSD dla komputerów przenośnych i stacjonarnych. Firma do tej pory produkowała jedynie zminiaturyzowane nośniki SSD specjalnie dla technologii Intel TurboMemory oraz komputerów UMPC. Teraz jednak półprzewodnikowy gigant zamierza stworzyć urządzenia o wielkości 1.8 oraz 2.5 cala z interfejsem S-ATA II. Szczegóły techniczne aktualnie nie są znane, w rozmowach z przedstawicielami Intela padają jednak konkrety. Dyski mają mieć pojemność 80 i 160GB, a prędkość odczytu danych wyniesie około 100MB/s. Intel twierdzi jednak, że szybkość nośników SSD w dużej mierze zależy od kontrolera, który zarządza ich pracą, dlatego też firma maksymalnie skupi się na dopracowaniu tego elementu.

Phenom X3: AMD rozpoczyna dostawy


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 17:03
Komentarzy (0)
AMD rozpoczyna dostawy trzyrdzeniowych procesorów z serii Phenom oraz serwerowych procesorów Barcelona w nowej rewizji B3 wolnej od niesławnego błędu w module TLB. Pierwsze partie tych układów docierają już do dystrybutorów, a w sklepach należy ich spodziewać się pod koniec obecnego miesiąca. Jeszcze w tym miesiącu mają zostać rozpoczęte dostawy czterordzeniowych konsumenckich procesorów Phenom z rewizją B3. Dostępność tych procesorów sklepach przewidywana jest w połowie kwietnia. Wcześniej - 7 kwietnia ma mieć miejsce obniżka cen praktycznie wszystkich układów z serii Phenom, Athlon oraz Sempron.

HD-DVD: Toshiba straciła miliony?


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 16:49
(5)Komentarzy (5)
Koncern Toshiba stracił ogromne pieniądze na przegranej przez HD-DVD wojnie formatów HD. Firma sporo zainwestowała w opracowanie oraz rozwój formatu HD-DVD. Dużo kosztowało także zaangażowanie w kampanie reklamowe i promowanie standardu. Znaczna część tych środków nie zdążyła się jeszcze zwrócić w formie zysków ze sprzedaży odtwarzaczy oraz opłat licencyjnych. W dodatku Toshiba musi w dalszym ciągu, pomimo zaprzestania sprzedaży, świadczyć wsparcie techniczne dla sprzedanych wcześniej odtwarzaczy, co przy braku wpływów ze sprzedaży oznacza kolejne straty. Konkretne sumy strat poniesionych przez firmę nie są znane, najczęściej wymienia się kwotę od 600 do 1000 milionów dolarów.

IDC policzyło dane


Autor: Zbyszek | źródło: DailyTech | 16:34
(25)Komentarzy (25)
Analitycy z instytutu IDC oszacowali, ile danych jest przechowywanych na całym świecie, a także przedstawili prognozy na przyszłość. Według nich aktualnie na dyskach twardych znajduje się orientacyjnie 281 eksabajtów (281 000 000 TB) danych. Stanowi to wzrost o 56% względem identycznej analizy przeprowadzonej rok temu, kiedy to naukowcy doliczyli się 180 eksabajtów. Jak przewidują eksperci z IDC, ilości magazynowanych danych będzie szybko wzrastać, i już w roku 2011 na całym świecie przechowywane będzie aż 1.8 zetabajta (1800 eksabajtów) danych. Ponad połowa z tej liczby ma znajdować się na dyskach serwerów społecznościowych potarli internetowych.

SDK do iPhone rozchwytywane


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 15:48
(7)Komentarzy (7)
Firma Apple poinformowała, że w ciągu zaledwie czterech dni oprogramowanie SDK dla iPhone oraz iPod Touch zostało pobrane ponad 100 tysięcy razy. Aktualnie narzędzia SDK dostępne są bezpłatnie w wersji beta dla wszystkich zainteresowanych. W przyszłości Apple zamierza uruchomić różne programy dla niezależnych twórców oraz firm zajmujących się pisaniem oprogramowania, chcąc w ten sposób panować nad porządkiem oraz jakością i ilością powstających programów. SDK (Software Development Kit) to zestaw informacji i narzędzi pozwalający programistom opracować własne oprogramowanie dla konkretnego urządzenia.

Mobilny Core 2 Quad: szczegóły


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 15:39
(2)Komentarzy (2)
Pierwszy czterordzeniowy procesor z rodziny Core 2 dla komputerów przenośnych trafi do sprzedaży w trzecim kwartale obecnego roku. Układ noszący oznaczenie QX9300 taktowany z częstotliwością 2,53 GHz, będzie posiadał 12MB pamięci cache (2 x 6MB) oraz magistralę FSB o częstotliwości 1066MHz. Procesor będzie miał wymiary 35x35mm, czyli standardowe dla większości obecnych mobilnych procesorów Core 2. Współczynnik TDP ma wynosić 45W. Niestety cena Core 2 Quad QX9300 nie będzie niska i wyniesie aż 1038 USD przy zakupie hurtowym tysiąca sztuk. Podobne procesory dla notebooków AMD zaoferuje najwcześniej w pierwszej połowie 2009 roku.

 
Czwartek 13 marca 2008

Nowe klawiatury Microsoftu


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 21:45
(10)Komentarzy (10)
Microsoft w 2 kwartale poszerzy swoją ofertę o nową klawiaturę oraz bezprzewodowy zestaw klawiatura + mysz. Wireless Laser Desktop 7000 to zestaw składający się z nowej klawiatury oraz dostępnej juz w sprzedaży myszki Wireless Laser Mouse 7000. Do komunikacji z komputerem używany jest Bluetooth. Microsoft bardzo dużo uwagi poświęcił stylistyce i ergonomii urządzeń, a dodatkowo wyposażył je w przyciski funkcyjne przewidziane specjalnie do ułatwienia pracy w systemie Windows Vista. Zestaw ten trafi do sklepów w kwietniu w cenie 130 USD. Dwa miesiące później na sklepowych półkach pojawi się Digital Media Keyboard 3000 - prosta przewodowa klawiatura z dodatkowymi przyciskami multimedialnymi. Cena wyniesie 30 USD. » czytaj dalej

Eee PC z Windows XP w sprzedaży


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 21:34
(17)Komentarzy (17)
ASUS rozpoczyna sprzedaż Eee PC z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows XP. Pierwsze notebooki wyposażone w ten system trafiają już do dystrybutorów, natomiast w sklepach mają znaleźć się pod koniec obecnego miesiąca. Także Eee PC serii 900 który trafi do sklepów za około 3 miesiące oferowany będzie z preinstalowanym systemem Windows lub Linux. ASUS przewiduje, że pod koniec obecnego roku 60% spośród wszystkich sprzedawanych Eee PC posiadać będzie Windows XP, a pozostałe 40% dystrybucję Linuxa. Ceny Eee PC z Windows XP mają być o około 30-40 dolarów większe od analogicznych modeli z zainstalowanym Linuxem.

OCZ rozpoczyna dostawy dysków SSD


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 21:19
(3)Komentarzy (3)
Firma OCZ oficjalnie poinformowała o rozpoczęciu dostaw dysków SSD do dystrybutorów. Producent, który jeszcze jakiś czas temu znany był głównie z produkcji pamięci dynamicznych, odważnie stawia kroki na kolejnych rynkach. Po wprowadzeniu na sklepowe półki zasilaczy klienci wkrótce będą mogli nabyć także dyski SSD marki OCZ. Nośniki będą mieć wielkość typowych dysków 2.5" i pojemność 32 oraz 64GB. Urządzenia wyposażone w interfejs SATA 3.0Gbps mają odczytywać dane z szybkością 120MB/s, natomiast z zapisem informacji radzić sobie z prędkością okrągłych 100MB/s. Ceny nie zostały podane.

Pentagram HP-120 AlCu KARAKORUM


Autor: DYD | 20:46
(6)Komentarzy (6)
Firma Pentagram informuje o wprowadzeniu nowej linii coolerów FREEZONE, której pierwszym przedstawicielem jest HP-120 AlCu KARAKORUM. Dięki nowej technologii HEATPIPE DIRECT TOUCH, polegającej na bezpośrednim styku miedzianych heatpipów z rozgrzanym procesorem, transfer ciepła ma być szybszy i efektywniejszy. Waga coolera wynosi 718 gramów. Blok aluminiowy posiada wymiary 104 x 125 x 155 mm. Kontroler obrotów w zestawie, pozwalający na regulację w zakresie 1000-2000 RPM oraz zestaw mocowań który zapewnia kompatybilność ze wszystkimi aktualnymi socketami. Gwarancja 24 miesiące w systemie S.O.S. Cena detaliczna brutto (z VATem) - 89 zł.

Mapy Google PL


Autor: DYD | 19:49
(1)Komentarzy (1)
Wczoraj odbyła się premiera serwisu internetowego Mapy Google Polska. Usługa została stworzona, aby ułatwić odnalezienie firm i usług w naszym kraju. Mapy Google wyznaczają szczegółowo trasę i umożliwiają jej zmiany jednym pociągnięciem myszki. Użytkownicy mogą również skorzystać z mobilnej wersji Map Google dla komórek. Mapy Google oferują szereg funkcji, takich jak wyświetlanie kierunku podróży, informacji dotyczących komunikacji miejskiej, spisu firm i usług, miejscowych restauracji włącznie z opiniami klientów. W serwisie Mapy Google znajdziemy również platformę do tworzenia własnych map, z możliwością udostępniania jej przyjaciołom i znajomym.

7 kwietnia obniżka cen procesorów AMD


Autor: Zbyszek | źródło: Planet3D | 12:58
(9)Komentarzy (9)
Firma AMD, po obniżkach cen kart graficznych zdecydowała się obniżyć także ceny procesorów. 7 kwietnia spadną ceny układów Phenom 9500, 9600 oraz 9600 Black Edition. Stanieje również cała seria układów Athlon X2, począwszy od modelu 4400+ na 6400+ kończąc. Zmienią się również ceny energooszczędnych układów z serii Energy Efficient. Aktualnie nie wiadomo jeszcze jak duże będą obniżki cen. Najprawdopodobniej sporo potanieją czterordzeniowe procesory z serii Phenom - firma AMD już od pewnego czasu zapowiada, że cena tych układów będzie wkrótce niezwykle atrakcyjna.

GT200 na przełomie 3 i 4 kwartału?


Autor: Zbyszek | źródło: Fudzilla | 12:47
Komentarzy (0)
Według nowych informacji Nvidia GT200 - układ graficzny kolejnej generacji mający być rzeczywistym następcą chipów G80 i G92 pojawi się na rynku na przełomie 3 i 4 kwartału obecnego roku. Datę tę jednak należy przyjmować z przymróżeniem oka, mając w pamięci początkowe spekulacje, że zapowiadane od kilku miesięcy karty GeForce 9800GTX wyposażone zostaną właśnie w chip GT200. O samym układzie nadal nie wiadomo nic, poza tym, że produkowany będzie w procesie technologicznym 55nm.Więcej informacji na temat chipu GT200 może zostać podane podczas czerwcowych targów Computex.

Matryce LCD w proporcjach 16:9


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 12:35
(14)Komentarzy (14)
Koncern AU Optronics zaprezentował 24 calową matrycę LCD o proporcjach ekranu 16:9. Matryca cechuje się rozdzielczością 1920x1080 pikseli (Full HD) zamiast rozdzielczości 1920x1200 stosowanej w panoramicznych monitorach komputerowych o proporcjach ekranu 16:10. Jako podświetlanie użyte zostały katody CCFL. AU Optronics zajmuje się wytwarzaniem na zamówienie matryc ciekłokrystalicznych dla producentów wyświetlaczy LCD. Firma zamierza produkować matryce w proporcjach 16:9 o przekątnych 15.6'', 18.5'', 21.5'', 24'', 27'' oraz 32 cale. Produkcja pierwszych modeli ma ruszyć w 2 kwartale obecnego roku. » czytaj dalej

AMD znów obniża ceny Radeonów


Autor: Zbyszek | źródło: Fudzilla | 12:18
(17)Komentarzy (17)
Firma AMD kolejny raz obniżyła ceny kart graficznych z serii ATI Radeon HD3800. Dzięki temu karty HD3850 w europejskich sklepach można kupić już za 109 euro. Cena wersji HD3870 spadła natomiast poniżej 150 euro, co sprawia, że karty te są minimalnie tańsze od GeForce 9600GT. O kilkadziesiąt euro potaniał również Radeon HD3870 X2, którego cena wynosi aktualnie niewiele ponad 300 euro. Ostatnia obniżka miała miejsce 21 lutego w dniu premiery GeForce 9600GT, kiedy to o około 20% spadły ceny jednoprocesorowych kart Radeon HD3850 oraz 3870. Prawdopodobnie ruch firmy został wymuszony spadkiem popularności karty po premierze GeForce 9600GT.

 
Środa 12 marca 2008

AMD: Turion X4 nie w tym roku


Autor: Zbyszek | źródło: Fudzilla | 17:24
(11)Komentarzy (11)
Wraz z nową mobilną platformą Centrino 2 (Montevina) Intel wprowadzi pierwsze czterordzeniowe procesory dla komputerów przenośnych. Tymczasem z najnowszych roadmap opublikowanych przez AMD, wynika, że w 2008 roku nie zobaczymy czterordzeniowych mobilnych procesorów tej firmy. Prawdopodobnie takie układy pojawią się dopiero w przyszłym roku, kiedy opanowany zostanie 45-nanometowy wymiar technologiczny. Przez najbliższe miesiące w ofercie mobilnych chipów AMD będą znajdować się aktualnie dostępne na rynku układy oraz nowe dwurdzeniowe procesory z rdzeniem Griffin.

OCZ prezentuje Vendetta 2


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 17:11
(6)Komentarzy (6)
Firma OCZ wkrótce zaoferuje nowy system chłodzenia o nazwie Vendetta 2. Cooler przeznaczony dla procesorów AMD i Intel wyposażony jest w trzy miedzianie ciepłowody Heat-Pipe i duży aluminiowy radiator owiewany przez wentylator o średnicy 120mm o prędkości obrotowej od 800 do 1500 RPM. W stosunku do dostępnego w sprzedaży już od kilku miesięcy poprzednika, który chłodzony jest 92mm wentylatorem zwiększyły się gabaryty radiatora, a tym samym powierzchnia oddawania ciepła. Firma OCZ podkreśla wyjątkowość swojego rozwiązania, w którym rurki cieplne bezpośrednio stykają się z procesorem, co ma gwarantować świetne rezultaty w odbieraniu ciepłą. Cena nowości nie jest jeszcze znana. » czytaj dalej

1TB na USB od LaCie


Autor: Zbyszek | źródło: LaCie | 16:54
(3)Komentarzy (3)
Niebawem oferta firmy LaCie poszerzy się o nowy, zewnętrzny dysk twardy. Urządzenie posiada złącze USB 2.0 i cechuje się pojemnością wynoszącą 1TB. Wewnątrz plastikowej obudowy o wymiarach 115 x 65 x 208 mm umieszczony jest 3.5" dysk twardy o prędkości obrotowej 7200RPM z 16MB pamięci cache. Do pracy wymagane jest podłączenie zewnętrznego zasilacza, który znajduje się w zestawie. Oprócz tego przy zakupie producent dodaje przewód USB 2.0, instrukcje obsługi i szybkiego montażu, oraz oprogramowanie 1-Click Backup do tworzenia kopii zapasowych danych, kompatybilne z systemami Windows oraz Mac OS X. Niestety cena nie została podana.

RV770 nie przekroczy bariery 1GHz


Autor: Zbyszek | źródło: VR-Zone | 15:09
(7)Komentarzy (7)
Okazuje się, że nowy układ graficzny AMD oznaczony nazwą kodową RV770 nie przełamie bariery 1000MHz w dziedzinie częstotliwości taktowania procesorów dla kart graficznych. Wcześniejsze informacje o nadchodzących kartach graficzny marki ATI wskazywały, że chip RV770 w topowej wersji karty taktowany będzie zegarem 1050MHz. Firma AMD zdementowała jednak te informacje, wskazując, że taktowanie RV770 będzie większe od zegarów osiąganych przez RV670, jednak nie na tyle by przekroczyć barierę 1GHz. Premiera nowych kart graficznych wyposażonych w chip RV770 ma mieć miejsce pod koniec drugiego kwartału obecnego roku.

Cztery nowe SyncMastery


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 14:52
(12)Komentarzy (12)
Samsung poszerza ofertę wyświetlaczy ciekłokrystalicznych z serii SyncMaster o cztery nowe modele. Nowości to panoramiczne ekrany o przekątnych 19, 20 oraz 22 cale oznaczone symbolami 953BW, 2053BW, 2253LW oraz 2253BW. Urządzenia posiadają błyszczącą obudowę piano-black glossy, współczynnik kontrastu 8000:1 i przeznaczone są dla wymagających klientów. Model 953BW o przekątnej 19" charakteryzuje się rozdzielczością 1440x900 pikseli i czasem reakcji 5ms (GTG). Pozostałe wyświetlacze oferują rozdzielczość 1680x1050 pikseli oraz czas reakcji na poziomie 2ms (GTG). Do komputera można je podłączyć za pośrednictwem interfejsu DVI oraz D-Sub. » czytaj dalej

Dyski SSD Imation


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 14:37
(4)Komentarzy (4)
Firma Imation wprowadza do sprzedaży cztery nowe dyski SSD. Urządzenia reklamowane są jako "powered by Mtron" i dostępne w wersjach o wielkości 1.8 cala i pojemności 32GB, a także o szerokości 2.5" i pojemności 64GB. Nośniki posiadają interfejs S-ATA 3.0Gb/s i należą do dwóch serii - Mobi 3000 przeznaczonej dla odbiorców indywidualnych oraz Pro 7000 dla odbiorców instytucjonalnych i zastosowań korporacyjnych. Dyski Mobi oferują prędkość odczytu danych na poziomie 100 MB/s oraz zapis danych z prędkością 80MB/s. Seria Pro wyróżnia się większymi prędkościami transferu danych(120MB/s zapis oraz 90MB/s odczyt) a także dłuższym średnim czasem pracy przed wystąpieniem awarii (MTBF). Ceny wynoszą od 699 do 1159 USD. » czytaj dalej

Radeon HD3850 X2 w drugim kwartale


Autor: Zbyszek | źródło: VR-Zone | 14:03
(7)Komentarzy (7)
W drugim kwartale obecnego roku do sklepów trafi ATI Radeon HD3850 X2. Atutem karty ma być cena, która będzie znacząco niższa od dostępnego już w sprzedaży modelu HD 3870 X2. Dokładna suma, jaką trzeba będzie zapłacić za kartę nie jest jeszcze wprawdzie znana, wiadomo jednak, że akcelerator ma wypełnić segment cenowy od 200 do 300 USD. Nie są znane także zegary taktujące z jakimi pracować będzie układ graficzny oraz pamięci karty, wiadomo jednak, że urządzenie wykorzystywać będzie chipy RV670 w nowej rewizji A12 oraz nowy, dwukrotnie szybszy mostek PLX służący do komunikacji pomiędzy obydwoma układami. Równocześnie w nowe wersje RV670 oraz mostka PLX, a także pamięci GDDR4 wyposażony zostanie droższy Radeon HD3870 X2.

Odtwarzacz MP3 obchodzi 10 urodziny


Autor: Zbyszek | źródło: Engadget | 13:49
(5)Komentarzy (5)
W 1998 roku podczas targów CeBIT zaprezentowany został pierwszy na świecie odtwarzacz plików MP3. Urządzenie o nazwie MPMan F10 stworzone przez firmę SIS posiadało 32MB pamięci, niewielki monochromatyczny wyświetlacz oraz port równoległy do komunikacji z komputerem. Wygląd i kształt odtwarzacza był niemal identyczny jak szeroko dostępnych wówczas w sprzedaży odtwarzaczy kasetowych, popularnie nazywanych Walkmanami. Player trafił do sprzedaży przed wakacjami 1998 roku w cenie 250 USD. Niedługo później na rynku pojawiły się wersje wyposażone w 64MB wbudowanej pamięci oraz wzbogacone o dodatkowe funkcje, takie jak losowe odtwarzanie utworów oraz Equalizer.

TSMC zainwestuje miliony


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 13:40
(6)Komentarzy (6)
Koncern Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) wraz z firmami Powerchip Semiconductor oraz Vanguard zainwestuje kwotę 14.7 miliarda dolarów w budowę nowego ośrodka. Ośrodek, w którego skład wejdzie min. co najmniej jeden nowoczesny FAB przystosowany do produkcji układów na 12" waflach oraz centrum technologiczne Research and Development (R&D) powstanie w Tajwanie. Przewidywana data zakończenia budowy inwestycji to rok 2010. TSMC zajmuje się produkcją układów na zamówienie. Kompania wytwarza chipy dla wielu producentów, w tym AMD i Nvidia.

 
Wtorek 11 marca 2008

ZOTAC daje 5 lat gwarancji


Autor: Zbyszek | źródło: Zotac | 19:54
(4)Komentarzy (4)
Firma ZOTAC wydłuża okres gwarancji z dwóch do pięciu lat. Dłuższą gwarancją mogą zostać objęte wszystkie nowe produkty firmy zakupione na terenie dowolnego kraju, z wyjątkiem Chin gdzie gwarancja obowiązuje jedynie 3 lata. Aby otrzymać dłuższy okres gwarancji należy w ciągu 14 dni od daty zakupu zarejestrować się na specjalnej stronie internetowej. Dla polskich klientów przygotowana została wersja polskojęzyczna, dostępna pod tym adresem. Aby zgłoszenie reklamacyjne w okresie do 2 do 5 roku obowiązywania gwarancji zostało przyjęte trzeba spełnić także określone warunki. Szczegóły dostępne są na stronie firmy ZOTAC, pod adresem podanym powyżej.

Art. Lebedev Optimus Mini


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 19:45
(10)Komentarzy (10)
Klawiatura Optimus Maximus wyposażona w klawisze zbudowane z ekranów OLED stała się prawdziwym hitem. Urządzenie kosztuje jednak niebagatelną sumę, nieosiągalną dla przeciętnych zjadaczy chleba. Dlatego studio Art. Lebedev dla fanów tego rozwiazania przygotowało namiastkę wyśnionej klawiatury, w postaci pilota do sterowania komputerem. Optimus Mini, bo tak nazywa się nowość, posiada trzy w pełni programowalne przyciski zbudowane z ekranów OLED tak jak w klawiaturze Optimus Maximus. O popularności rozwiązania zdecyduje jednak cena, która podobno ma być atrakcyjna. Niewiadomo jednak kiedy Optimus Mini trafi do sprzedaży, trudno także przewidzieć jaką sumę studio Art. Lebedev uważa za atrakcyjną.

Więcej pikseli od Samsunga


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 19:20
(10)Komentarzy (10)
Samsung zaprezentował nowy wysokorozdzielczy monitor LCD. Wyświetlacz oznaczony symbolem 2243BWP to bliźniaczy model prezentowanego niedawno panelu 2243BW. Parametry obu monitorów nie różnią się niczym - przekątna 22 cale, kontrast 8000:1 i czas reakcji 5ms (GTG) - poza rozdzielczością ekranu, która w modelu BWP wynosi aż 2048x1152 pikseli, zamiast 1680x1050. Dzięki temu możliwe będzie np. wyświetlanie obok siebie dwóch strony internetowych zoptymalizowanych do szerokości 1024 pikseli bez konieczności ich pomniejszania. Wyświetlacz trafi do sprzedaży na początku drugiego kwartału. Jego cena nie jest jeszcze znana. » czytaj dalej

Nvidia odświeży G92


Autor: Zbyszek | źródło: VR-Zone | 19:06
(8)Komentarzy (8)
Nvidia wyda odświeżoną wersję układu graficznego G92, stosowanego w kartach z rodziny GeForce 8800 oraz 9800. Główną zmianą ma być technologia wykonania układu. Nowa wersja G92 powstanie w procesie technologicznym 55nm, zamiast aktualnie stosowanego wymiaru 65 nm. Oprócz tego chip otrzyma kilka usprawnień min. wsparcie dla bibliotek DirectX w wersji 10.1. Zmodernizowany układ miałby pojawić się na rynku pod koniec drugiego kwartału obecnego roku, by pomóc konkurować Nvidi z kartami opartymi o chip ATI RV770. Nie sposób jednak przewidzieć, jakie oznaczenie otrzymają karty graficzne oparte o nową wersję G92.

Nowe ceny XBox 360 w PLN


Autor: DYD | 16:21
(11)Komentarzy (11)
Wczoraj pisaliśmy o obniżce cen dla Xboxa 360, a dziś dodatkowe info już z polskimi cenami sugerowanymi. Firma Microsoft poinformowała o obniżeniu sugerowanej ceny detalicznej konsol Xbox 360 na europejskim rynku. Od piątku 14 marca 2008 roku model Xbox 360 — wyposażony w dysk twardy o pojemności 20 GB i jeden kontroler bezprzewodowy — będzie dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 1049 zł. W przypadku wersji Xbox 360 Elite — wyposażonej w duży dysk twardy o pojemności 120 GB — sugerowana cena detaliczna wyniesie 1399 zł. Z kolei konsola Xbox 360 Arcade będzie oferowana w cenie 777 zł.

BenQ Joybook S41


Autor: DYD | 16:18
Komentarzy (0)
BenQ uaktualnił ofertę linii produktowej komputerów przenośnych o najnowszy model z serii "S" - BenQ Joybook S41. Model S41 charakteryzuje się 14.1 calowym panoramicznym ekranem z krótkim czasem reakcji matrycy 16ms, procesorem Intel Core 2 Duo, akceleratorem grafiki nVIDIA GeForce 8600GS z pamięcią przydzielaną dynamicznie w trybie TurboMemory do pojemności 1GB oraz portem HDMI. Notebook posiada specjalnie metalizowana powierzchnię górnej obudowy (Color Metal technology) dzięki czemu łączy odbicia światła oraz refleksy. Notebook BenQ Joybook S41 dostępny jest w cenie dla odbiorcy końcowego w cenie 2899. zł z VAT. Gwarancja 24 miesiące door-to-door. » czytaj dalej

MP3 Sansa Fuze


Autor: DYD | 16:02
(1)Komentarzy (1)
Firma SanDisk zaprezentowała dziś wielofunkcyjny odtwarzacz MP3 Sansa Fuze. W kwietniu Sansa Fuze będzie dostępny w kolorze czarnym i pojemnościach 2, 4 i 8 gigabajtów (GB), a sugerowana cena detaliczna podstawowego modelu wyniesie zaledwie 79,99 euro. Cienki Sansa Fuze oferuje nie tylko odtwarzanie muzyki, wideo, fotografii, radia FM i książek audio, ale także wiele funkcji dodatkowych, w tym gniazdo na kartę microSD, która umożliwia łatwe dodawanie i przenoszenie danych, dyktafon, oraz 1,9-calowy, kolorowy ekran, który pozwala na łatwą nawigację po utworach muzycznych albo oglądanie wideo w układzie poziomym. » czytaj dalej

 
Poniedziałek 10 marca 2008

Microsoft obniżył ceny Xbox 360


Autor: Zbyszek | źródło: CDRinfo | 21:30
(8)Komentarzy (8)
Microsoft obniżył ceny swojej konsoli do gier Xbox 360. Aktualnie wersja Arcade, która dotychczas wyceniona była na 249 €, kosztuje o 50 euro mniej. Mniej zapłacą także klienci, którzy zdecydują się na zakup jednej z dwóch droższych odmian konsoli. Cena wersji Premium wynosi aktualnie 269 € - o osiemdziesiąt euro mniej niż dotychczas. Również o 80 euro, z 449 do 369€ spadła cena najdroższej wersji Elite. Decyzja firmy najprawdopodobniej spowodowana jest ostatnimi wydarzeniami, które przesądziły o klęsce formatu HD-DVD. Firma obniżając cenę, chce utrzymać popularność konsoli na dotychczasowym poziomie.

Jeszcze jedna beta FireFox 3.0


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 21:16
(16)Komentarzy (16)
Firefox 3.0 nadal sprawia problemy Mozilli. Okazuje się, że nim zostanie wydana ostateczna wersja aplikacji, w ręce beta testerów trafi jeszcze jedna, piąta kompilacja testowa. Beta 5 zostanie wydana w pierwszej połowie kwietnia. Poprawki maja skupić się na interfejsie użytkownika oraz kompatybilności z różnymi stronami internetowymi. Mozilla ciągle notuje opóźnienie w wprowadzeniu na rynek swojej przeglądarki, obdarzonej kryptonimem Gran Paradiso. Początkowo nowy "lisek" miał pojawić się pod koniec ubiegłego roku, jednak najprawdopodobniej duża liczba błędów w aplikacji wymusiła odłożenie premiery na później.

Riva Tuner 2.08


Autor: Zbyszek | 21:07
Komentarzy (0)
Od dziś dostępna jest już nowa wersja popularnego programu RivaTuner, służącego do podkręcania kart graficznych oraz monitorowania i diagnozowania pracy poszczególnych podzespołów komputera. Nowa wersja wprowadza obsługę karty Radeon HD 3850 AGP oraz wsparcie dla sterowników Catalyst 8.3. Poprawiona została współpraca z kartami graficznymi GeForce 9600GT - dotychczasowe wersje RivaTuner oferowały tylko częściową obsługę tej karty. Prócz tego usunięte zostały napotkane błędy oraz problemy z regulacją obrotów wentylatora na kartach z rodziny Radeon HD3870. Aby pobrać RivaTuner 2.08 należy kliknąć tutaj.

ASUS ROG Rampage Formula


Autor: Zbyszek | źródło: Asus | 20:51
(9)Komentarzy (9)
Firma ASUS zaprezentowała swoją nową płytę główną Rampage Formula należącą do serii Republic of Games (ROG). Urządzenie wyposażone jest w chipset Intel X48, który zapewnia obsługę 45-nm procesorów Core 2 z magistralą FSB o częstotliwości 1600MHz. Za zasilanie procesora odpowiada rozbudowana 8-fazowa sekcja, natomiast do chłodzenia służy system odpowiednio połączonych i wyprofilowanych w całości miedzianych radiatorów. Na laminacie znalazły się cztery sloty na pamięci DDR2 1066MHz, dwa PCI Express 2.0 x16, dwa PCI-E x1 oraz dwa typowe PCI, a także 6 gniazdek S-ATA. W dalszej części aktualności znajduje się treść oficjalnej informacji prasowej. » czytaj dalej

Intel Atom: kolejne informacje


Autor: Zbyszek | źródło: VR-Zone | 16:50
Komentarzy (0)
Znane są już ceny oraz modele energooszczędnych procesorów Intel Atom. Wiosną w ofercie procesorowego giganta pojawi się tylko jeden układ. Jednordzeniowy procesor pracujący z zegarem 1.6GHz otrzyma oznaczenia Atom 230 i będzie sprzedawany w cenie 29 USD przy zakupie 1000 sztuk. Kolejne procesory z tej serii zostaną wprowadzone na rynek w trzecim kwartale obecnego roku, kiedy to pojawi się jednordzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1.87GHz (Atom 240 lub 250), oraz pracujący z takim samym zegarem dwurdzeniowy układ z serii 300, która przeznaczona będzie głównie do stosowania w tanich i energooszczędnych komputerach stacjonarnych do niewymagających zastosowań.

GeForce 9800 GX2: najpierw bez OC?


Autor: Zbyszek | źródło: Fudzilla | 16:39
(2)Komentarzy (2)
Do premiery GeForce 9800GX2 pozostało jeszcze 8 dni a tymczasem wielu producentów zdążyło zaprezentować już własne, podkręcone edycje tej karty. Niektóre z firm uczyniły to nawet na kilkanaście dni przez targami CeBIT. Z informacji pochodzących ze źródeł bliskich Nvidia wynika, że firma ostrzegała producentów akceleratorów i zażądała, aby wstrzymali się z wypuszczeniem modeli z fabrycznie podbitymi zegarami przez co najmniej dwa tygodnie począwszy od daty premiery. Niewiadomo czym może być powodowana taka decyzja. Przypomnijmy - to już druga taka interwencja Nvidia. Wcześniej firma wyraziła swój sprzeciw wobec znacznego podkręcania kart GeForce 8800 GTS-512.

EVGA Dual monitor


Autor: Zbyszek | źródło: Fudzilla | 16:34
(6)Komentarzy (6)
Podczas targów CeBIT firma EVGA zaprezentowała monitor komputerowy wyposażony w dwa oddzielne ekrany. Rozwiązanie ma znaleźć zastosowanie w miejscach pracy, gdzie przede wszystkim liczy się funkcjonalność. Oba ekrany można swobodnie obracać o 180 stopni w pionie, tak aby obraz widziany był także dla osoby znajdującej się po drugiej stronie. Zastosowanie wyświetlacze charakteryzują się przekątną wynoszącą 17 cali i rozdzielczością 1440x900 pikseli. Niestety nie wiadomo nic na temat ich parametrów oraz typie zastosowanej matrycy. Pomiędzy ekranami umieszczona została kamera internetowa o rozdzielczości 1.3 Mpix. W podstawce znajduje się także hub USB. » czytaj dalej

MSI Wind: pierwsze informacje


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 16:20
(11)Komentarzy (11)
Znane są już pierwsze szczegółowe informacje na temat sub-notebooka firmy MSI, który ma być konkurencją dla min. Eee PC. Notebook będzie nosił nazwę Wind i pojawi się na rynku pod koniec drugiego kwartału obecnego roku. Firma MSI postawiła na wielkość ekranu, która ma odróżniać urządzenie od innych tego typu rozwiązań. Wind będzie wyposażony w ekran o przekątnej 10.1 cala (8.9" w Eee PC 900). Nie jest jednak jeszcze znana rozdzielczość z jaką będzie pracował wyświetlacz. Wewnątrz znajdzie się oczywiście platforma Intel Shelton 08 z procesorem Centrino Atom. Pamięć operacyjna ma mieć pojemność 1GB, jako twardy dysk wykorzystywane będą nośniki SSD. Niestety cena wyniesie od 299 do aż 699 euro. » czytaj dalej

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL