Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test projektora Epson EMP-82
    

 

Test projektora Epson EMP-82


 Autor: NimnuL | Data: 14/03/07

Design


(kliknij, aby powiększyć)

Wyposażenie standardowe plasuje się ponad przeciętną i obejmuje komplet przewodów: zasilający, VGA, S-VIDEO, a także dokumentację oraz pilota zdalnego sterowania. Nie zabrakło także prostej torby do przenoszenia sprzętu.


(kliknij, aby powiększyć)

Torba na ramię jest w stanie pomieścić projektor oraz trochę papierów. Szkoda jednak, że nie ma tu wydzielonej komory na przewody.


(kliknij, aby powiększyć)

Pilot jest już znany z wcześniej omawianego modelu S4. Komplet sensownie rozmieszczonych przycisków oraz czterokierunkowy wybierak pozwolą na bardzo sprawne sterowanie projektorem. Wykonanie pilota jest bardzo dobre, podobnie jak jego działanie. Można odbijać wiązkę od ekranu czy też ścian.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Również wzornictwo z jakim mamy tutaj do czynienia jest bardzo podobne do tego jakie spotkaliśmy w modelu S4. Opływowa linia srebrnej obudowy prezentuje się bardzo nowocześnie, choć według mnie nieszczególnie atrakcyjnie. To jest jednak kwestią gustu.


(kliknij, aby powiększyć)

Na przedzie zainstalowano zmiennoogniskowy obiektyw zakrywany przeźroczystym kapslem. Ustawienie ostrości oraz powiększenia obrazu odbywa się ręcznie przy pomocy pierścieni zamocowanych na górze. Nieco z prawej strony umieszczono czujkę IR, natomiast z lewej niewielki wylot wentylacyjny.


(kliknij, aby powiększyć)

Po środku u dołu zainstalowano stopkę unosząca przód projektora o maksymalnie 10 stopni (około 3,5cm). Nóżka nie jest wykręcana lecz opada samoczynnie po naciśnięciu niebieskiego przycisku. To bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające szybko dostosować wysokość wyświetlanego obrazu.


(kliknij, aby powiększyć)

Na jednym boku znajdziemy duży wylot wentylacyjny, a na przeciwległym gniazdo KensingtonLock.


(kliknij, aby powiększyć)

Na tylnej ściance umieszczono panel z gniazdami sygnałowymi. I tak zaczynając od lewej strony mamy do dyspozycji dwa wejścia dla komputera oraz towarzyszące im gniazda audio, wejście S-Video oraz trzy gniazda RCA dla dźwięku i wizji, port USB (do sterowania za pomocą komputera) oraz czujka IR. Na dole umieszczono natomiast wyjście dla dźwięku oraz monitora, a także gniazdo RS-232C. Całość wieńczy gniazdo zasilania oraz wystająca obudowa monofonicznego głośnika o deklarowanej mocy aż 5W.


(kliknij, aby powiększyć)

Panel sterowniczy umieszczony na górnej ściance umożliwia obsługę wszystkich funkcji projektora.


(kliknij, aby powiększyć)

Pod spodem znajduje się wlot powietrza z wymiennym filtrem oraz jedna wykręcana nóżka do pozycjonowania projektora w poziomie. Trzy nagwintowane otwory umożliwią natomiast podwieszenie Epsona pod sufitem.


(kliknij, aby powiększyć)

Wymiana lampy jest banalnie prosta. Po odkręceniu jednej śrubki zdejmiemy pokrywę, a wykręcenie kolejnych dwóch uwolni moduł z lampą. Łatwiej się już nie da.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Solidność wykonania projektora niestety nie zachwyca, ale też nie ma się specjalnie do czego przyczepić. Precyzja wykończenia elementów jest dobra, jednak sztywność użytych materiałów stoi na przeciętnym poziomie. Obudowa pod naciskiem nieco się ugina i skrzypi. Według mnie od sprzętu tej klasy można śmiało wymagać znacznie więcej. W przypadku EMP-82 chciałoby się powiedzieć "plastic fantastic". Na ten przykład projektory marki Benq (choćby ten) prezentują o kilka klas wyższą jakość wykonania.







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test projektora Epson EMP-82
 
 » Opis techniczny
 » Design
 » Menu
 » W działaniu
 » Podsumowanie
Wyświetl komentarze do artykułu »