Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 15 stycznia 2018 
    

Informacja AMD na temat podatnosci na lukę Spectre


Autor: Zbyszek | źródło: AMD | 14:19
(2)
Upublicznione niedawno luki Meltdown i Spectre to obecnie jeden z głównych tematów w branży IT. Najbardziej wizerunkowo ucierpiał Intel, którego procesory podatne są na wszystkie rodzaje luk - w efekcie firma zapowiedziała powołanie działu bezpieczeństwa procesorów. Intel rozpoczął też dystrybucję nowych wersji BIOS na lukę Spectre 1, natomiast Microsoft w trybie przyspieszonym wydał łatki do Windows na lukę Meltdown, co spowodowało problemy z działaniem programów antywirusowych oraz uruchamianiem komputerów ze starszymi procesorami AMD. Luka Spectre 2 będzie dopiero łatana. W tej burzy względnie spokojna pozostawała firma AMD.

Producent po serii wnikliwych testów opublikował właśnie zaktualizowane informacje na temat podatności swoich procesorów Ryzen i EPYC na luki bezpieczeństwa.
Firma potwierdziła wcześniejsze informacje o braku podatności na lukę Meltdown, oraz potwierdziła wcześniejsze informacje o podatności swoich procesorów na lukę Spectre 1 (Bounds Check Bypass).

Sytuacja zmieniła się w przypadku luki Spectre 2 (Branch Target Injection). Wcześniej informowano, że prawdopodobieństwo podatności procesorów AMD na ten rodzaj ataku jest znikome, a przynajmniej, że trudno jest udowodnić tę podatność. Po serii testów okazało się, że w pewnych sytuacjach ten rodzaj ataku jest możliwy do przeprowadzenia także na procesorach AMD, jednak jest to dość skomplikowane ze względu na różnice w architekturze.

Aktualnie inżynierowie AMD pracują nad stosowną łatką, która będzie udostępniona poprzez aktualizacje BIOS lub aktualizacje dla systemu operacyjnego.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Intel rozpoczął też dystrybucję nowych wersji BIOS (autor: APC-74 | data: 15/01/18 | godz.: 16:31)
    Mam płytę Intela z Xeonem i na dzień dzisiejszy boski Intel nadal nie opublikował dla niej aktualizacji. Zresztą na buga w ATM (Active Management Technology) też nie ma aktualizacji.
    A ja głupi myślałem, że jak kupię sobie płytę główną sygnowaną logo Intela, za taczkę kasy, to wprawdzie nie da się kręcić CPU itd., ale będzie stabilnie i bezpiecznie... Naiwniak. Czuję się nabity w butelkę przez wielkiego niebieskiego.


  2. Moim nowym (autor: asdf | data: 15/01/18 | godz.: 16:33)
    procesorem będzie AMD Ryzen 7, a potem Ryzen+ w 12nm. Laptopy Asusa z Ryzenami też kuszą. System Linux na otwartych sterach lepiej działa mi z AMD Radeon i Wayland. Antergos, RebornOS czy Fedora 27.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.