Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 18 stycznia 2018 
    

Meltdown i Spectre: 4 pozwy przeciw Intelowi, dwa przeciw AMD


Autor: Zbyszek | źródło: WCCFTech | 16:58
(3)
Upublicznione niedawno luki Meltdown i Spectre to obecnie jeden z głównych tematów w branży IT. Najbardziej wizerunkowo ucierpiał Intel, którego procesory podatne są na wszystkie rodzaje luk. W lepszej sytuacji jest firma AMD, której procesory nie są podatne na lukę Meltdown, a jeden z dwóch wariantów ataku Spectre jest możliwy, ale utrudniony w realizacji. Przeciwko obu producentom wytoczone zostały już pierwsze pozwy sądowe.

Do 17 stycznia, w sądzie w Kalifornii złożone zostało w sumie sześć pozwów przeciwko obu producentom procesorów: cztery przeciwko Intelowi, dwa przeciwko AMD. Ich autorami są kancelarie prawnicze, a powodami głównie akcjonariusze i inwestorzy.

W przypadku Intela pozwy dotyczą bezpośrednio występowania błędów w procesorach oraz wprowadzania na rynek nowych procesorów z pełną wiedzą o istnieniu w nich luk bezpieczeństwa. Nieco inaczej wygląda sytuacja firmy AMD, która została pozwana za wprowadzanie akcjonariuszy w błąd poinformowaniem o niemal zerowej możliwości podatności na lukę Spectre 2. Następnie 11 stycznia producent skorygował informację, podając, że w pewnych sytuacjach ten rodzaj ataku jest jednak możliwy do przeprowadzenia na procesory Ryzen i Epyc.

O wynikach ew. postępowań będziemy informować na bieżąco na łamach naszego serwisu - należy jednak zakładać, że sprawy trochę potrwają.


Przypomnijmy w efekcie upublicznienia informacji o lukach Meltdown i Spectre Intel zapowiedział powołanie działu bezpieczeństwa procesorów. Krzemowy rozpoczął też dystrybucję nowych wersji BIOS na lukę Spectre 1, natomiast Microsoft w trybie przyspieszonym wydał łatki do Windows na lukę Meltdown, co spowodowało problemy z działaniem programów antywirusowych oraz uruchamianiem komputerów ze starszymi procesorami AMD. Luka Spectre 2 będzie dopiero łatana.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: djXone | data: 18/01/18 | godz.: 23:52)
  Zawsze znajdą się janusze co spróbują zarobić. Pozwy dla AMD, powód rozpier***. Rozumiem, jeżeli ktoś miał w łam z wymienionych wyżej powodów, ale o to że ktoś coś powiedział? Pojebało ich w ch**. Do czego ten świat zmierza?

 2. @1.. (autor: muerte | data: 19/01/18 | godz.: 06:57)
  To się nazywa odpowiedzialność za słowa, w tych czasach już prawie w zaniku. Większośći się wydaje że można powiedzieć co się chce bez konsekwencji. A tak niestety nie jest. Ktoś coś powiedział, inny ktoś w związku z tym wydał parę milionów zielonych, a teraz został z rękią w nocniku.

 3. Moim zdaniem (autor: kombajn4 | data: 19/01/18 | godz.: 08:33)
  pozew przeciwko AMD nie przejdzie bo nie powiedzieli że na 100% są odporni tylko że szanse są bliskie 0 po czym wydali informacje że w szczególnych okolicznościach i przy szczególnej konfiguracji jądra się da.
  Intel za to jest ugotowany.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.