Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Środa 11 kwietnia 2018 
    

Windows 10 łatwiej pozbędzie się niepotrzebnych plików


Autor: Zbyszek | źródło: Microsoft | 05:54
(3)
Microsoft poinformował o kolejnej nowości, jaka pojawi się w systemie Windows 10 wraz z nadchodzącą wiosenną aktualizacją Spring Creators Update. Przypomnijmy, ze dotychczas zapowiedziane nowości to znaczne skrócenie czasu instalowania aktualizacji, ulepszony Windows Update, który po przerwaniu pobierania aktualizacji będzie wznawiał pobieranie zamiast pobierać od nowa, nowy plan zasilania Ultimate Performance Mode oraz narzędzie "Windows Diagnostic Data Viewer", pozwalające podejrzeć, jakie konkretnie dane są zbierane i przesyłane na serwery Microsoftu. Kolejną właśnie zapowiedzianą zmianą techniczną jest znacznie lepsza funkcja oczyszczania dysku ze starych i niepotrzebnych plików.

Wraz z aktualizacją Spring Creators Update w Ustawieniach pojawi się nowy sposób na pozbycie się zbędnych plików. Po przejściu do kategorii "Pamięć", a następnie kliknięciu pozycji "Zwolnij miejsce teraz", uruchomione zostanie narządzie usuwania zbędnych i niepotrzebnych plików mające znacznie większe możliwości niż znany jeszcze z Windowsa 7 kreator oczyszczania dysku.

Narzędzie pozwoli usunąć m.in. logi aktualizacji systemu, katalog Windows.old, raporty błędów, pliki Windows Defendera, czy pamięć podręczną optymalizacji dostarczania.

Nowe możliwości oczyszczania dysku mogą już testować uczestnicy programu Windows Insider. Pozostali muszą poczekać na aktualizację Spring Creators Update, która powinna pojawić się w ciągu kilku najbliższych tygodni.


Więcej o pozostałych przygotowywanych zmianach, w tym także zmianach w cenniku licencji, pisaliśmy tutaj.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Nie wiem, (autor: GL1zdA | data: 11/04/18 | godz.: 08:17)
    czy znacznie lepszy nie oznacza tylko przerobienia jej na aplikacje z nowym UI. Bo Windows.old to i "Oczyszczanie dysku" usunie, jeśli zostanie uruchomione z prawami admina.

  2. Ale to przecież (autor: ligand17 | data: 11/04/18 | godz.: 08:28)
    jest już teraz - nazywa się "oczyszczanie dysku" i działa dokładnie w ten sam sposób. Tylko jest pod postacią osobnej aplikacji, a nie jako integralna część panelu sterowania.

  3. Najpierw spieprzyli, teraz poprawią, czyli za 3 wersje może zacznie działać (autor: zartie | data: 12/04/18 | godz.: 20:41)
    Przecież to totalna porażka z tym katalogiem Windows.old. Kiedyś nie miałem pod ręką płytki 1709, puściłem 1703 i poczekałem aż się zaktualizuje. Śmietnik pod nazwą Windows.old zajmował na dysku prawie 30 GB!

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.