Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Środa 10 kwietnia 2019 
    

Znaczne pogorszenie wyników finansowych Samsunga


Autor: Zbyszek | źródło: Bloomberg | 13:27
(2)
Firma Samsung poinformowała, że w 1. kwartale 2019 roku jej wyniki finansowe będą znacznie gorsze od wcześniej notowanych oraz słabsze od oczekiwanych. Zysk operacyjny za pierwsze trzy miesiące tego roku wyniósł 6,2 biliona Wonów (ok. 5,5 mld. USD) - mniej niż prognozowano oraz aż o 60 procent mniej niż w 4. kwartale 2018 roku. Jest to największy kwartalny spadek zysku operacyjnego Samsunga od wielu lat. Spółka podała w komunikacie, że przyczyną pogorszenia się wyników finansowych są m.in. dalsze znaczące spadki cen pamięci NAND i DRAM, oraz mniejsze niż oczekiwano zapotrzebowanie na smartfony, układy scalone i urządzenia IoT.

Co więcej, był to drugi kwartał z rzędu, w którym wyniki finansowe Samsunga pogorszyły się. Wcześniej taka sytuacja miała miejsce w 4. kwartale 2018 roku

Kolejne z podanych przyczyn to m.in. mniejsza niż zakładano sprzedaż iPhone, do których Samsung dostarcza niektóre komponenty, spowolnienie Chińskiej gospodarki, która jest największym na świecie odbiorcą produktów Samsunga, oraz dająca się powoli zauważyć pogarszająca się koniunktura światowa - Światowa Organizacja Handlu ogłosiła niedawno, że pod tym względem 2019 roku będzie najgorszym od trzech lat.

Jak informuje Bloomberg, oprócz Samsunga gorszych od oczekiwanych wyników finansowych za 1. kwartał spodziewa się także Apple.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. bull shit (autor: Conan Barbarian | data: 10/04/19 | godz.: 15:12)
    Na tym przykładzie widać potęgę Intela.
    Gdyby Samsung tak spierdzielił wszystko jak Intel, to już byłoby tylko po nim wspomnienie. Brian Krzanich schrzanił dosłownie wszystko, a najbardziej sposób i moment sprzedaży swoich akcji. Nawet on nie wierzył, że można tak spieprzyć interes i nadal mieć świetną kondycję finansową.
    To jednak wiecznie trwać nie będzie.


  2. Intel (autor: Zbyszek.J | data: 10/04/19 | godz.: 15:47)
    Intel ma teraz tak jak Samsung na przełomie 2017 i 2018 roku na tym wykresie z newsa - sprzedaje chipy drożej, tak jak Samsung 1,5 roku temu sprzedawał DRAM i NAND drogo. Wtedy Samsung miał super wyniki, i z tego samego powodu teraz Intel ma dobre.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.