Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 19 kwietnia 2019 
    

Intel nie będzie produkował modemów 5G


Autor: Zbyszek | źródło: Intel | 13:42
(2)
Podczas swojej prezentacji na styczniowych targach CES 2019 oprócz pokazu nowych procesorów serwerowych oraz produktów dla komputerów osobistych, takich jak mobilne procesory Ice Lake oraz Lakefield, Intel poświęcił także sporo swojej uwagi na technologie mniej związane z komputerami PC. Jak się okazuje firma zamierza mocno zaangażować się w segment sieci 5G, sztucznej inteligencji i samochodów autonomicznych. Z myślą o tych pierwszych opracowane zostały procesory Snow Ridge, które znajdą swoje zastosowanie w stacjach bazowych sieci 5G. Intel podał wówczas, że do 2022 roku zamierza uzyskać przynajmniej 40 procentowy udział w tym rynku.

Teraz producent w rozesłanej informacji prasowej powiadomił, że zdecydował się całkowicie wycofać z produkcji modemów komunikacyjnych 5G dla smartfonów oraz porzucić wszelkie trwające nad nimi prace badawczo-rozwojowe. Według CEO Intela, decyzja jest spowodowana niską rentownością tego biznesu, jednak prawdziwym powodem jest raczej ugoda pomiędzy Apple i Qualcomm, oraz zawarta w jej ramach 6-letnia umowa na dostawę modułów komunikacyjnych dla przyszłych iPhone.

W efekcie Intel będzie mógł lepiej skupić się na ogłoszonych podczas CES pracach związanych z opracowaniem infrastruktury dla stacji bazowych 5G .

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... bo będzie produkował 6G ;) (autor: Sebalos | data: 20/04/19 | godz.: 12:23)
    Jak chciał D. Trumpiński.

  2. Apple miał wybór w modemach 5G (autor: Mario1978 | data: 20/04/19 | godz.: 15:32)
    ale w tym czasie jest silne parcie na szkalowanie Huawei więc ta amerykańska firma nie mogła podjąć innego wyboru jak w końcu podpisać ugodę z firmą na Q.Według przecieków Apple będzie płacił za tą ugodę prawie 9 dolarów za sprzedanego iPhone z modemem 5G oraz niecałe 6 dolarów dodatkowo za ogólną licencję używania podzespołów od firmy Qualcomm.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.