Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 14 lipca 2020 
    

IGP w procesorach Tiger Lake-U będzie mieć nazwę Iris Xe


Autor: Zbyszek | źródło: WccFTech | 16:14
(1)
W tym roku na rynek trafią nowe mobilne procesory Intela o nazwie Tiger Lake-U, czyli formalnie Core 11 generacji. Będą one wytwarzane w ulepszonej litografii 10nm+ i otrzymają rdzenie Willow Cove, a także zintegrowany układ graficzny 12 generacji (architektura Xe). Ten ostatni będzie dysponował 96 jednostkami wykonawczymi o ulepszonej architekturze, a według dotychczasowych przecieków jego wydajność może być nawet ponad 2 razy wyższa od oferowanej przez IGP 11. generacji (nazwa: Iris Plus) w procesorach Ice Lake-U. Jak się okazuje, Intel zamierza połączyć nazewnictwo, w efekcie formalną nazwą IGP zaszytego w procesorach Tiger Lake-U będzie Iris Xe

Tym sposobem użytkownicy i handlowcy posługujący się bardziej marketingową terminologią mają kojarzyć IGP w Tiger Lake z dotychczasowymi wydajnymi IGP Intela, ale jednocześnie dopisek Xe będzie wskazywał, że mamy do czynienia z grafiką Iris wykonaną w nowej architekturze.

Więcej o procesorach Tiger Lake-U można przeczytać tutaji tutaj

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. marka Iris ma wyrobioną renomę, (autor: Qjanusz | data: 14/07/20 | godz.: 21:43)
    więc bezsensu byłoby się jej wyzbywać

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.