Sklep Silicon Lottery kończy działalność po wielu latach
Autor: Zbyszek | 05:56
(5)
Silicon Lottery, to znany od wielu lat sklep internetowy z USA oferujący selekcjonowane procesory. Silicon Lottery testuje otrzymane od producenta partie procesorów pod kątem faktycznie uzyskiwanych przez nie stabilnych częstotliwości taktowania podczas pracy z wszystkimi rdzeniami, a następie oferuje możliwość zakupu tak selekcjonowanych CPU z gwarancją pracy z podaną przez sklep częstotliwością. Jeszcze kilka lat temu taka oferta była bardzo ciekawa, pozwalając zakupić entuzjastom najlepsze sztuki danych procesorów.
Sytuacja skomplikowała się, kiedy tzw. binningiem, czyli selekcjonowaniem lepszych sztuk procesorów zaczeli zajmować się zarówno Intel jak i AMD.
W efekcie, po wielu latach Silicon Lottery informuje o zakończeniu swojej działalności. Sprzedaż procesorów przez Silicon Lottery zostanie zakończona z dniem 30 października tego roku.
Z jedną z ostatnich ofert Silicon Lottery można zapoznać się tutaj
K O M E N T A R Z E
ummmm (autor: Mario2k | data: 29/09/21 | godz.: 18:10) Kiedyś to były czasy gdy dobrą sztukę można było kręcić z 266MHz na 466 a nawet 500MHz , potem odpowiednio 20-30% OC długo było osiągalne . Ostatnich laty sam Intel selekcjonuje swoje CPU tak żeby te najszybsze chodziły na granicy stabilności .
Mario2k (autor: Markizy | data: 29/09/21 | godz.: 20:06) bez przesady athlon xp 1700+ potrafił się wykręcić o 50%, podobnie układy oparte o core2duo. Przez długi czas osiągniecie 30-40% nie było problem. Problemy się pojawiły jak weszły układy z zablokowanym mnożnikiem czy przetaktowaniem FSB. A później wszystkie procesory były bliskie granic swoich. A te wolniejsze sztuki co się lepiej kręciły były tylko kilka procent za tymi najszybszymi.
@MArkizy (autor: henrix343 | data: 30/09/21 | godz.: 13:57) "Problemy się pojawiły jak weszły układy z zablokowanym mnożnikiem czy przetaktowaniem FSB. A później wszystkie procesory były bliskie granic swoich. A te wolniejsze sztuki co się lepiej kręciły były tylko kilka procent za tymi najszybszymi." i tak juz bedzie, do poki bedziecie to kupowac. Sie skrzyknijcie, ze nie kupicie do poki nie wyjdzie wydajny cep co go bedzie mozna krecic o 50% i sprawa zalatwiona. Nie? No to nie ma co mlaskac jezorem.
Glosuje sie WYLACZNIE portwelem. A placacy podatki nei wiedza nawet co kupuja :)
@temat. (autor: Mariosti | data: 3/10/21 | godz.: 13:26) Jeszcze w Core 8 generacji był spore różnice między zwykłymi prockami a selektami.
Zwykłe sztuki miały często problem z osiągnięciem 4.9GHz i wymagały dużo napięcia do tego, a najlepsze sztuki robiły z niższym napięciem i 5.3ghz.
Może nie dawało to ogromnej różnicy w wydajności, ale jednak było to parę %.
... (autor: pwil2 | data: 4/10/21 | godz.: 16:32) Raczej wszystko zaczęło się kończyć wraz z rozwojem wielordzeniowości. Kiedyś jeśli taki Intel chciał sprzedawać ten sam krzem za 100$ lub za 1000$, w tym tańszym przycinał nieco cache i obniżał mocno taktowanie.
Dziś Pentiumy mają 2c4t@4GHz, czyli taktowanie blisko i5-10400, ale o wydajności decyduje 3x mniejsza ilość rdzeni. A rdzenie już skuteczniej daje się blokować.
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.