Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 27 czerwca 2022 
    

AMD zapowiada wyższą wydajność RayTracingu w nowych Radeonach


Autor: Zbyszek | źródło: AMD | 23:11
David Wang, jeden z wiceprezesów AMD i szef architektów działu Radeon Technologies Group udzielił wywiadu, w którym zdradził nieco nowych informacji na temat kart graficznych Radeon nowej generacji z architekturą RDNA 3, których debiut powinien nastąpić do koniec tego roku. Wiceprezes AMD zdradził, że podczas prac nad architekturą RDNA 3, poza wzrostem wskaźnika wydajności na wat, jego zespół inżynierów skupił się szczególnie na nowej budowie procesorów strumieniowych, na zwiększeniu wydajności RayTracingu oraz na optymalizacji potoków wykonawczych z celu umożliwienia wzrostu częstotliwości taktowania.

Poza tym usprawniony został silnik przetwarzania multimediów, dzięki czemu nowe Radeony mają być w pełni zgodne z DisplayPort 2.0 wraz HDR.

Przypomnijmy też, że nowe Radeony będą pierwszymi kartami graficznymi AMD korzystającymi z kilku różnych układów scalonych połączonych ze sobą, o czym więcej pisaliśmy tutaj

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.