Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Niedziela 4 lutego 2024 
    

WordPad zniknie z przyszłych wersji Windows


Autor: Zbyszek | źródło: TomsHardware | 20:40
(2)
WordPad to darmowy i bardziej zaawansowany od zwykłego notatnika edytor tekstów, który dostępny jest we wszystkich wersjach systemów Windows poczynając od Windows 95. Pomimo że przez lata WordPad był rozwijany tylko w niewielkim stopniu, to stał się już dla wielu osób elementarnym składnikiem systemów Windows. Tymczasem wygląda na to, że dni WordPada są już policzone, a Microsoft miał zdecydować o jego usunięciu z przyszłych wersji Windows. Tak stało się już w najnowszej wersji Preview (Bulid 26040) systemu Windows 11, czyli prawdopodobnie jego przyszłej wersji 24H2. Ta wersja Windows 11 ma otrzymać dużo nowych funkcji związanych z użyciem sztucznej inteligencji.

Spekuluje się też, że począwszy od wersji 24H2 Microsoft może zmienić nazwę swojego systemu na Windows 12, aby podkreślić ilość i znaczenie wprowadzonych zmian.

Przypomnijmy, że według firmy Acer Windows 12 ma zadebiutować latem 2024 roku i będzie wykorzystywał rozwiązania z dziedziny sztucznej inteligencji w znacznie większym stopniu niż Windows 11. Komputery z Windows 12 mają być natomiast marketingowo określane jako "wyposażone w sztuczną inteligencję" - o czym więcej pisaliśmy tutaj.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Skandal (autor: Qjanusz | data: 14/02/24 | godz.: 02:19)
    Najpierw Saper a teraz WordPad
    Jak żyć?


  2. Uśmiałem się (autor: Remek | data: 15/02/24 | godz.: 15:26)
    "będzie wykorzystywał rozwiązania z dziedziny sztucznej inteligencji w znacznie większym stopniu niż Windows 11" To Windows 11 wykorzystywał jakiekolwiek? Oczywiście poza podpowiadaniem pierwszego i ostatniego znaku hasła, jak ktoś nie pamiętał lub nie znał :)))
    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.