Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 27 lutego 2004  
    

Konkurs TPC & RRC & U.S.Robotics


Autor: DYD | 19:25
(37)Komentarzy (37)
Serwis TwojePC wraz ze sponsorem - firmą RRC Poland Sp. z o.o., która jest oficjalnym dystrybutorem U.S.Robotics w Polsce, organizują konkurs dla Internautów i amatorów bezprzewodowych sieci. Wystarczy odpowiedzieć na trzy pytania (pomoc znajdziecie na stronie producenta i dystrybutora), aby stać się potencjalnym właścicielem ciekawych urządzeń. Dla Czytelników TwojePC firma RRC ufundowała: Zestaw U.S.Robotics 100Mbps Wireless Turbo AP Router z kartą 100Mbps Wireless Turbo PCI, Wireless ADSL Modem/Router do Neostrady i coś jeszcze... Serdecznie zapraszamy!

ATITool v0.0.18 - dla overclockerów


Autor: DYD | źródło: Warp2Search | 18:39
Komentarzy (0)
Na stronie atitool.ocfaq.com ukazała się nowa wersja 0.0.18 narzędzia ATITool przeznaczonego dla zaawansowanych użytkowników, chcących wprowadzić overclocking na swoich kartach z układami ATI Radeon 9000/9200/9500/9600/9700/9800. W skrócie o ATITool - narzędzie nie ma limitu podkręcania rdzenia i pamięci, posiada opcje szukania możliwie najbardziej "wyżyłowanych" ustawień (dzięki stałemu podglądowi renderingu Direct3D i skanowaniu artefaktów) i umożliwia uruchamianie konkretnych profilów o/c w zależności od typu aplikacji (Direct3D 8, Direct3D 9, OpenGL). ATITool działa tylko pod systemami Windows 2000/XP/2003.

Sieciowy odtwarzacz DVD


Autor: DYD | źródło: 4press / CDR-Info | 18:26
(1)Komentarzy (1)
LiteOn America zaprezentowało pierwszy sieciowy odtwarzacz DVD NetPlayer, LVD-2010. Urządzenie to łączy w sobie najnowsze rozwiązania dedykowane dla domowych zastosowań rozrywkowych, w tym m.in. strumieniowe odtwarzanie materiałów wideo i audio, możliwość odbierania internetowych stacji radiowych przez sieć Ethernet oraz odtwarzanie wysokiej jakości filmów w formatach MPEG4 i XviD.

Za pośrednictwem sieci Ethernet i zainstalowanego na komputerze apletu Media Server, LVD-2010 może odtwarzać większość formatów plików multimedialnych z PC-ta, w tym WMA, JPEG, MP3 oraz MPEG (1, 2 & 4). Po zainstalowaniu nowego napędu DVD wystarczy wybrać pliki, które mają być odtwarzane i zasiąść wygodnie w fotelu. Dodatkowo nowe urządzenie LiteOn posiada wyjście Progressive Scan oraz dekoder Dolby Digital. » czytaj dalej

UT 2004 w planie CD Projekt


Autor: DYD | 18:12
(5)Komentarzy (5)
Jak poinformował CD Projekt, plan wydawniczy firmy został powiększony o najnowszą odsłonę Unreal Tournament 2004. UT 2004 to gra przeznaczona głównie do wieloosobowych rozgrywek internetowych lub w sieciach LAN. Jako że walki niejednokrotnie toczą się na olbrzymich rozmiarów mapach, będziemy mogli korzystać z szerokiego asortymentu broni oraz pojazdów, zarówno naziemnych jak i latających. Warto też wspomnieć, że gra będzie wyposażona w specjalny system do porozumiewania się graczy za pomocą głosu (tzw. live voice chat z pełnym dźwiękiem 3D).

Unreal Tournament 2004 ukaże się już pod koniec marca. Gra zostanie wydana w oryginalnej, angielskiej wersji językowej (pudełko oraz instrukcja po polsku) na płycie DVD i w cenie 139.90. Przypominamy o wersji demo UT2004.

64-bitowy barebone FIC


Autor: DYD | źródło: 4press / The Inquirer | 11:31
Komentarzy (0)
Firma FIC wkrótce wprowadzi na rynek nowy zestaw barebone z serii Ice-Cube. Jest on przystosowany do obsługi procesorów Athlon 64. Nowy produkt FIC będzie oparty na chipsecie nForce3.

Producent zapowiada połączenie chłodzenia pasywnego z aktywnym, a w wiatraczku oczywiście nie zabraknie niebieskiej diody, z której słyną barebone'y Ice-Cube. Rozświetlone wnętrze komputera można oglądać dzięki przezroczystemu bokowi obudowy. Nowy Ice-Cube ma oferować wysoką wydajność, która w połączeniu z poręcznością produktu sprawi, że stanie się on atrakcyjną ofertą dla graczy odwiedzających często imprezy LAN Party. Na zdjęciu model FIC Ice Cube Intel 845GE VG61.

Branża półprzewodnikowa na dobrej drodze


Autor: DYD | źródło: 4press / The Register | 10:40
Komentarzy (0)
Rynek chipów elektronicznych wzrośnie w tym roku o 22,6% - przewiduje Gartner. Firma przyznała, że nowe prognozy w odróżnieniu od wcześniejszych są "umiarkowanie ostrożne", niemniej dodała , że w przypadku korzystnych warunków wzrost może osiągnąć nawet 30%. Oznacza to, że całkowity roczny dochód branży może wynieść od 217 do 230 mld USD.

W chwili obecnej Gartner nie jest w stanie określić wielkości zapotrzebowania rynku, niemniej prognozy dotyczące możliwości produkcyjnych są co najmniej dobre - Gartner szacuje, że wykorzystanie mocy produkcyjnych fabryk wyniesie 95%, a może nawet więcej. W opinii firmy analitycznej wzrosną także wydatki kapitałowe, co dość jednoznacznie wskazuje na silny wzrost segmentu rynku półprzewodników.

Mini klaster @ VIA EPIA


Autor: R4v | źródło: mini-itx.com | 00:05
(6)Komentarzy (6)
Glen Gardner z USA zbudował ciekawy klaster, składający się z płyt mini-ITX, który został nazwany Proteus. Do budowy wykorzystano 12 płyt VIA EPIA V8000, kontrolowanych przez FreeBSD MINI 4.8 i MPICH 1.2.5.2. Konstrukcja jest relatywnie tania, a przede wszystkim nie zajmuje dużo miejsca. Płyty upakowano po 6 w aluminiowych stojakach. Główny komputer posiada dysk 160GB, natomiast węzły muszą się zadowolić 340MB napędami Microdrive. Komunikacja odbywa się przy użyciu kart sieciowych wbudowanych w płyty i taniego switcha. Całość pobiera maksymalnie 200W, nie wydzielając przy tym za dużo ciepła i hałasu. Według twórcy systemu, Proteus osiąga wydajność na poziomie 3.6GFLOP, co odpowiada osiągom klastra złożonego z co najmniej 4 komputerów z Pentium 4 2.4GHz na pokładzie. Zdjęcia "potwora" i rady dotyczące budowy własnego klastra znajdziecie tutaj.

 
Czwartek 26 lutego 2004

Logitech MX900: opis "konkursowicza"


Autor: DYD | źródło: e-mail | 22:22
(12)Komentarzy (12)
Maciej podesłał recenzję MX900 pochodzącą z naszego konkursu Logitecha. Oto artykuł. "Myszka Logitech MX900 to najwyższy (no i zarazem najdroższy) model w ofercie tej firmy. Oferowana jest w zestawie z klawiaturą lub jako osobny produkt. W paru słowach przedstawiam moje boje z tą "mychą", którą szczęśliwie wylosowałem (przy pomocy sierotki z TwojePC) i którą zgodnie z regulaminem konkursu niniejszym recenzuje.

MX900: pierwsze wrażenia - Myszka niezbyt ciężka - nawet z akumulatorami wydaje mi się być lżejsza, niż produkty konkurencji, jednakże po przesiadce ze "zwykłej myszki" wydać się może przyciężkawa. Po rozpakowaniu kartonika moim oczom ukazał się następujący widok ;-)" » czytaj dalej

Foobar2000 ver. 0.8


Autor: DYD | źródło: e-mail | 21:16
(2)Komentarzy (2)
Pojawiła się wersja 0.8 popularnego programu do odtwarzania plików audio Foobar2000. Program został wzbogacony o trochę nowocześniejszy interfejs a także szereg ulepszeń i optymalizacji wpływających na jakość dźwięku (np. ulepszony equalizer) i szybkość działania (optymalizacje). Poprawiono też kilka błędów które występowały przy odtwarzaniu długich plików. W porównaniu do poprzedniej wersji poprawie uległa jakość odtwarzanego dźwięku. Co ciekawe, różnicę można usłyszeć również w przypadku plików MP3, w postaci większej dynamiki oraz lepszego odwzorowania wysokich dźwięków i efektu stereo. Program można pobrać z polskiej oficjalnej strony foobar.polska.prv.pl

Przyszłość Centrino


Autor: R4v | źródło: VR-Zone | 18:27
Komentarzy (0)
PCWatch opublikował plany Intela względem platformy Centrino. W drugiej połowie tego roku pojawi się następca procesora Pentium-M, na razie znany pod nazwą Dothan. Układ będzie współpracował z magistralą 533MHz i posiadał 2MB pamięci cache L2. Chipsety go obsługujące: i915M, i915PM oraz i915GML znane są pod wspólną nazwą Sonoma. Mają one obsługiwać pamięć DDR-II oraz magistralę PCI Express. Jako moduł bezprzewodowy będzie oferowany układ PRO/Wireless 2915ABG, o nazwie kodowej Calexico 2. Obsługiwać będzie standardy 802.11a/b/g/i oraz WPA v2. W przyszłym roku, a właściwie w drugiej jego połowie, spodziewana jest kolejna generacja Centrino. Procesor nazwany Jonah ma obsługiwać Hyper-Threading. Na temat chipsetu Crestine wiadomo niewiele. Ma on obsługiwać moduły DDR-II FB-DIMM. Moduł bezprzewodowy Calexico 3 będzie współpracował z magistralą PCI Express. Na rok 2006 planowany jest 64-bitowy procesor Merom, wykonany w technologii 65nm. Jego następcą będzie Gilo. Moduł bezprzewodowy Calexico 4 powinien w 2006 roku obsługiwać standard 802.11n i WiMax.

Socket 939 już wkrótce


Autor: R4v | źródło: DigiTimes | 18:26
(1)Komentarzy (1)
Zgodnie z planem, w drugim kwartale tego roku AMD powinno przedstawić pierwsze procesory dla gniazda Socket 939. Pierwsze układy będą wykorzystywać jądro Newcastle. Będą one posiadać zaledwie 256kB pamięci cache L2. Nowe Athlony 64 FX zadebiutują z zegarami od 1.8GHz do 2.4GHz. Kolejnym procesorem dla Socket 939 będzie Winchester, wytwarzany w technologii 0.09 mikrona. Układ będzie dysponował 512kB cache L2 i pojawi się w drugiej połowie roku . Oba Athlony 64 FX mają za zadanie konkurować z procesorami Intel Prescott. Pierwszym chipsetem dla Socket 939 będzie VIA K8T800Pro, która zostanie pokazana na targach CeBIT 2004 w Hannoverze. Główny konkurent, nVidia nForce3 250 ma się pojawić w późniejszym okresie.

Sony opóźni PSP


Autor: R4v | źródło: CNet | 18:25
Komentarzy (0)
Sony ogłosiło, że ich przenośna konsola, znana pod nazwą PlayStation Portable pojawi się w sprzedaży w Ameryce dopiero w przyszłym roku. Wcześniej planowano premierę PSP pod koniec tego roku. Konsola, nazywana "walkmanem 21 wieku" będzie dysponować grafiką 3D, dźwiękiem stereo i nowym nośnikiem danych o pojemności 1.8GB. Według Sony, premiera została przesunięta aby dać producentom więcej czasu na stworzenie gier dla nowej platformy. Według analityków, opuszczenie sezonu świątecznego spowoduje, że walka z Nintendo, które obecnie jest praktycznie monopolistą ze swoim Game Boyem, będzie znacznie trudniejsza. Zwłaszcza, że jeszcze w tym roku ma się pojawić Game Boy DS z dwoma wyświetlaczami.

Kerio Personal Firewall 4.0.13


Autor: DYD | źródło: e-mail | 18:24
Komentarzy (0)
Grocal poinformował, o nowej wersji firewalla Kerio Personal Firewall. Ten Firewall uruchamia się jako usługa w tle, wykorzystuje specjalny sterownik niskiego poziomu, który jest ładowany do jądra systemu. Sterownik ten ładuje się ponad wszelkimi innymi sterownikami urządzeń sieciowych. Dlatego też ma kontrolę nad pakietami wchodzącymi i wychodzącymi, co daje skuteczną ochronę naszego komputera w sieci Internet. Na stronie www.kerio.com (4.96 MB), można zassać nową wersję Kerio Personal Firewall 4.0.13. Poprawiono jednego, ale ważnego bug'a.

"Odświeżone" wirusy: Netsky.C i Mydoom


Autor: DYD | 18:21
Komentarzy (0)
Firma Trend Micro ogłosiła czerwony alarm. Alarm ogłoszono w związku z nową odmianą wirusa Netsky.C, który pojawił się w Azji, Europie i Ameryce. Wirus zagnieżdża się w pamięci operacyjnej komputera i rozprzestrzenia się przez sieć Kazaa oraz przy pomocy poczty e-mail, wykorzystując własny silnik SMTP.

Wraz ze wzrostem liczby firm zabraniających pracownikom korzystania z komunikatorów internetowych, coraz więcej osób używa do pogawędek poczty elektronicznej, wysyłając bardzo krótkie e-maile. Netsky.C podmienia nadawcę listu i posiada tytuł oraz treść zachęcającą użytkownika do otwarcia załącznika, np. "Here it is" lub "I wait for your comment about it". Załącznik może posiadać pojedyncze lub podwójne rozszerzenie, a po uruchomieniu zapisuje kopię wirusa Netsky.C w udostępnionych folderach Windows pod nazwą "MS Service Pack 5.exe", "Adobe Premiere 9.exe" itp. » czytaj dalej

4-megapikselowy cyfrak Pentagramu


Autor: DYD | źródło: MMV | 18:18
Komentarzy (0)
Pentagram Photon 434 to cyfrówka kompaktowa wyposażona w 4-megapikselową matrycę Sony, 3-krotny zoom optyczny (obiektyw szklany Konica, odpowiednik 38-115 mm) i 4-krotny cyfrowy. Urządzenie wyposażono w wyświetlacz LCD o przekątnej 1,6". Zdjęcia zapisywane są we wbudowanej pamięci lub na kartach typu Secure Digital i MultiMedia Card.

Aparat posiada 6 predefiniowanych trybów ekspozycji, 3 tryby barwne (RGB, sepia i cz/b), funkcję TTL (ułatwiającą fotografowanie w złych warunkach oświetleniowych) i zaawansowane parametry dające możliwość fotografowania w każdych warunkach. Wszystko zamknięte w stylowej metalowej obudowie o niewielkich gabarytach. » czytaj dalej

Pretec iDisk Tiny Luxury


Autor: DYD | źródło: ComDis | 14:00
Komentarzy (0)
Pretec wprowadził na polski pamięć USB o bardzo małych rozmiarach. Pretec iDisk Tiny Luxury to miniaturowa zewnętrzna pamięć typu 'flash" ze złączem USB, umożliwiająca archiwizowanie, przenoszenie danych dowolnego typu pomiędzy komputerami wyposażonymi w port USB. Urządzenie dostepne jest w wersji ze złączem USB 1.1 oraz USB 2.0. Do zestawu dołączono oprogramowanie: SecretZip - aplikacja do kodowania i automatycznej kompresji, MobileLock - zabezpieczenie komputera PC oraz FlashMail - aplikacja poczty elektronicznej (klient) z kodowaniem. Kompatybilne z systemami operacyjnymi: Windows 2000/ME/XP, Linux 2.4 i wyższe, Mac OS 9.0 i wyższe, Windows 98/98SE wymaga instalacji sterowników. » czytaj dalej

Współpraca AMD i HP


Autor: DYD | źródło: HP | 13:50
(1)Komentarzy (1)
HP podpisał z firmą AMD umowę o wspólnej pracy nad rozwojem serii procesorów Opteron. HP rozszerzy ofertę serwerów opartych na procesorach Intela o zgodne z systemami Windows i Linux modele serwerów HP ProLiant z procesorami AMD Opteron. HP podpisał z AMD czteroletnią umowę o współpracy badawczo-rozwojowej, aby ułatwić dalszy rozwój serii procesorów Opteron. Na mocy porozumienia, AMD i HP, wraz z najważniejszymi partnerskimi firmami ISV, podejmą współpracę w celu zwiększania możliwości serwerów następnej generacji. Obie firmy łączą siły, aby dzięki dalszemu rozwojowi architektury x86 lepiej zaspokoić potrzeby klientów i opracować nowe technologie oparte na procesorach Opteron. » czytaj dalej

Mobilny "potwór" nVidii


Autor: DYD | źródło: 4press / Digit-Life | 13:31
Komentarzy (0)
nVidia wprowadziła do sprzedaży nowy układ graficzny dla komputerów przenośnych - Quadro FX Go1000. Wykonany w technologii 0,13 mikrona chip według producenta jest najwydajniejszym obecnie mobilnym procesorem graficznym na rynku. Dzięki zastosowaniu nowych algorytmów cieniowania pikseli i przekształcania wierzchołków, jego wydajność jest do 50% wyższa od osiągów chipu Quadro FX Go700. Układ obsługuje do 256MB pamięci DDR, o niskie zużycie energii dba PowerMizer czwartej generacji. Pierwsze komputery z nowym układem nVidii to notebooki Dell Precision M60.

Hercules: koniec legendy


Autor: DYD | źródło: 4press / Xbit-Labs | 13:06
(6)Komentarzy (6)
Firma Guillemot poinformowała, że zaprzestanie sprzedaży kart graficznych i monitorów LCD marki Hercules. Cieszące się doskonałą reputacją produkty Hercules są obecne na rynku od początku lat 80-tych. W roku 2000 prawa do marki wykupiła firma Guillemot Corporation, która teraz podjęła decyzję o wycofaniu się z rynku kart graficznych i monitorów. Powodem jest silna konkurencja i niskie marże w tym segmencie produktów. Nieoficjalnie mówi się też o sporach z firmą ATI, która chce wymóc na swych partnerach, aby wszystkie karty graficzne były zgodne z projektem referencyjnym. A przecież właśnie odmienność produktów Herculesa była podstawowym źródłem ich sukcesu. » czytaj dalej

NVidia w natarciu ! [update]


Autor: Kris | 09:27
(5)Komentarzy (5)
Już po publikacji recenzji okazało się, że próba wykorzystania przeze mnie do testów dema FarCry, była błędem. Nie zwróciłem uwagi na to, że gra dostosowuje rodzaj użytych shaderów pikseli do układu graficznego, co ma zasadniczy wpływ na framerate (Sulaco: dzięki za zwrócenie uwagi). Sugerowałem, że być może niewielka przewaga FX'ów w tym teście Dx9 wynika z geometrycznej realizacji efektów, a okazało się, że wyjaśnienie różnic jest znacznie prostsze. Analiza zawartości log'ów generowanych przez grę nie pozostawia wątpliwości. Wyjaśnienie w dalszej części... » czytaj dalej

 
Środa 25 lutego 2004

Największy i najmniejszy dysk SCSI


Autor: R4v | źródło: HGST | 16:10
(2)Komentarzy (2)
Hitachi Global Storage Technologies przedstawiło dzisiaj dysk Ultrastar 10K300 o pojemności 300GB. Według firmy jest to najbardziej pojemny napęd, przeznaczony do produkcyjnych zastosowań. Prędkość obrotowa pięciu talerzy, która wynosi 10 tys. obr/min ma zapewnić wystarczającą do większości zastosowań przepustowość - 89MB/s. Dysk wyposażono w dwa interfejsy: Ultra 320 SCSI oraz 2Gb Fibre Channel. Masowa produkcja ma się rozpocząć w drugim kwartale tego roku.

Hitachi zapowiedziało także pokaz dysku 2.5" z interfejsem Serial Attached SCSI. Nowy standard komunikacji pozwala na przesył danych z maksymalną szybkością 3Gb/s. Małe dyski przeznaczone będą do specyficznych zastosowań, w której bardziej liczy się ilość miejsca zajmowanego przez napędy niż ich wydajność.

IBM PC Core System


Autor: R4v | źródło: DigitLife | 15:34
Komentarzy (0)
Japoński oddział IBM rozpoczął dostawy miniaturowych komputerów nazwanych PC Core System. Urządzenie waży zaledwie 300g i łudząco przypomina konstrukcję firmy Antelope Technologies. Sugeruje to, że IBM jedynie firmuje swoim logo konstrukcję Antelope. W pudełku o wymiarach 160x82x22mm umieszczono komputer z procesorem Transmeta Crusoe TM5800 1GHz, 256MB RAM oraz dyskiem 2.5" 20GB. Maszyna działa pod kontrolą systemu MS Windows. Dzięki stacji dokującej można podłączyć zewnętrzny monitor, mysz i klawiaturę. Oczywiście można także korzystać z komputera w podróży przy pomocy modułu z wyświetlaczem dotykowym. Cena hurtowa PC Core System to $1850.

Logitech SetPoint 1.05


Autor: DYD | 14:24
Komentarzy (0)
Nowe oprogramowanie Logitech SetPoint 1.05 przeznaczone jest dla dwóch produktów Logitecha wykorzystujących bezprzewodową technologię Bluetooth. Łata dotyczy więc opisywanych u nas bezprzewodowych zestawów Logitech Cordless Desktop MX for Bluetooth i Logitech diNovo Media Desktop. W najnowszej wersji SetPoint 1.05 dodano obsługę Microsoft Outlook w MediaPadzie (tylko na diNovo), zaktualizowano stos Bluetooth, dodano funkcję przycisku "Middle button", poprawiono błędne zapisywaniem "Custom Menu", usunięto problemy z rozłączaniem, poprawiono kompatybilność z oprogramowaniem innych firm (Norton AntiSpam, VCOM PowerDesk, LynxOne, Matrox Parhelia). SetPoint 1.05 dostępny jest tutaj (28,9 MB). Dostępny jest też Mobile Phone Suite 1.02 (8,96 MB). Kto ma diNovo ręka w górę...

Prawdziwy miniPC - FlipStart


Autor: DYD | źródło: Geek Focus | 12:38
(6)Komentarzy (6)
Vulcan, firma założona przez jednego z twórców Microsoft - Paula Allena - jest producentem ciekawego urządzenia. Napędzany systemem WindowsXP "pececik" FlipStar waży niecałe pół kilograma (450g), dzięki wymiarom 148mm x 101mm x 26mm mieści się na dłoni. Specyfikacja miniPC to 1-GHz procesor Transmeta Crusoe 5800, 256 MB RAM, 30-GB dysk twardy, 5.6-calowy wyświetlacz LCD 1024 x 600 oraz litowo-jonowa bateria umożliwiają na pracę 2 do 6-ściu godzin ciągłej pracy miniPC. Dodatkowo mamy zintegrowaną kartę 802.11b (11 Mbps) /g (54 Mbps) Wi-Fi, kartę 3D 8MB video RAM, port USB 2.0 i cyfrową kamerkę 1.3MP Jak opcję możemy dołożyć moduł Bluetooth, Ethernet (10/100Mbit), dodatkowe porty USB 2.0, napęd DVD-CD/RW i inne. Urządzenie posiada pełną klawiaturę QWERTY. Na razie urządzenie nie jest dostępne w sprzedaży. Cena także nie jest znana. Na razie można tylko zapisać się na listę oczekujących... » czytaj dalej

Pecet w obudowie... po cygarach


Autor: DYD | źródło: 4press / PS | 12:14
(9)Komentarzy (9)
Choć w ostatnich latach w estetyce komputerowych obudów nastąpiła prawdziwa rewolucja, pomysły designerów wciąż krążą wobec futurystycznych materiałów i kształtów. Nawet najdroższym systemom brak elegancji, jaka cechuje np. zaawansowany domowy sprzęt audio. Dlatego Jeffrey Stephenson, projektant z Florydy, wziął sprawy w swoje ręce i sam umieścił serwer w obudowie z polerowanego drewna.

Jako obudowa posłużył utrzymany w stylu art deco humidor na cygara Thompson Broadway. Podczas budowy, umieszczony na froncie wilgotnościomierz został zastąpiony eleganckim zegarem, a do środka trafiła płyta główna VIA CL10000 z procesorem 1GHz, 256MB pamięci DDR i cichym wiatraczkiem. Oprócz tych podzespołów i zasilacza, w humidorze został ukryty także moduł LCD wyświetlający informacje o statusie systemu, 2,5-calowy dysk Toshiby o pojemności 40GB, modem DSL, firewall, router i punkt dostępowy 802.11b (anteny zostały dyskretnie wypuszczone z tyłu skrzynki). » czytaj dalej

Wyświetlacze Seamless Display


Autor: DYD | źródło: Geek Focus | 12:03
(15)Komentarzy (15)
Firma Seamless Display specjalizuje się w łączeniu cyfrowych matryc w jedną panoramę. Nie raz już słyszeliśmy o podobnych rozwiązaniach, jednak przy łączeniu wyświetlaczy brzegi paneli zakłócały komfort działania takiej ściany wyświetlaczy. Seamless Display opracowała technologię, dzięki której matrycę łączą się ciągły strumień wyświetlaczy bez zakłócających widoczność brzegów. Na razie w ofercie firmy, dostępne jest jedno urządzenie Horizon 320 typu 3x1 dające w sumie 40 cale powierzchni matrycy, 5.76 milionów pixeli i rozdzielczość 3,632 x 1,600. Model ten łączy trzy matryce 20-calowe, ustawione pod kątem 25 stopni w celu poprawy widoczności. Seamless Display kieruje swój produkt to projektantów grafiki, CAD, gier symulacyjnych. Przykłady w dalszej części newsa. Produkt był prezentowany kilka dni temu na IDF 2004 w SanFrancisco. Następne modele mają wejść do oferty Seamless Display już wkrótce (2x1, 2x2 i 4x1). » czytaj dalej

Kerio Personal Firewall 4.0.12


Autor: DYD | źródło: e-mail | 11:31
Komentarzy (0)
Grocal poinformował, o nowej wersji firewalla Kerio Personal Firewall 4. Ten Firewall uruchamia się jako usługa w tle, wykorzystuje specjalny sterownik niskiego poziomu, który jest ładowany do jądra systemu. Sterownik ten ładuje się ponad wszelkimi innymi sterownikami urządzeń sieciowych. Dlatego też ma kontrolę nad pakietami wchodzącymi i wychodzącymi, co daje skuteczną ochronę naszego komputera w sieci Internet. Na stronie www.kerio.com (4.96 MB), można zassać nową wersję Kerio Personal Firewall 4.0.12 m.in. z polską wersją językową.

Pretec BluetoothGPS


Autor: DYD | źródło: ComDis | 11:08
(8)Komentarzy (8)
Pretec BluetoothGPS to bezprzewodowy odbiornik sygnału GPS (nawigacja satelitarna) umożliwiający nawigację w czasie rzeczywistym, przy współpracy z przenośnym komputerem PDA, tablet PC lub notebookiem. Moduł posiada wbudowaną baterię. Pretec BluetoothGPS dostarcza danych dotyczących pozycji obiektu, prędkości oraz czasu. Zintegrowany system zarządzania energią pozwala na ciągłą pracę urządzenia przez ponad 12 godzin, przy zachowaniu wysokiej czułości urządzenia. BluetoothGPS umożliwia korzystanie z systemu nawigacji satelitarnej na dowolnym przenośnym komputerze wyposażonym w moduł Bluetooth. Sugerowana cena detaliczna z VAT: ok. 1200 PLN. » czytaj dalej

HyperSnap-DX 5.50.01 ver. PL


Autor: DYD | źródło: e-mail | 11:04
Komentarzy (0)
Czytelnik Janusz podesłał info o nowej, polskiej wersji programu HyperSnap-DX. Wersja ta likwiduje problemy, które pojawiały się np. w NeverWinter Nights przy próbie szybkiego zapisu i w Morrowind - samoczynne zamykanie się gry przy próbie nawiązania rozmowy z innymi postaciami. Sytuacje te miały miejsce gdy były włączone zrzuty specjalne z "DirectX/Direct 3D z powierzchnią pierwotną". HyperSnap-DX to zaawansowane narzędzie do przechwytywania ekranów z systemu Windows (zrzuty ekranu) oraz obróbki i edycji otrzymanych w ten sposób obrazów. Download polskiej wersji 5.50.01 dla systemów Windows 9x, NT4, Windows 2000 i Windows XP możliwy jest z następujących lokalizacji: hyperionics.com (2.96 MB).

Tajwan może być liderem w LCD


Autor: DYD | źródło: 4press / DigiTimes | 10:46
Komentarzy (0)
Na poniedziałkowej konferencji prasowej Mario Morales, wiceprezes analitycznej firmy International Data Corporation zapowiedział, że w 2004r. Tajwan może wyprzedzić Koreę Południową w produkcji paneli LCD. Jak szacuje IDC udział tego regionu w całym segmencie rynku paneli ciekłokrystalicznych może wynieść 43%.

Obecnie Tajwan plasuje się na drugiej pozycji z wynikiem 37%, za Koreą kontrolującą 41% całego rynku LCD. Główną siłą napędową tajwańskiego wzrostu będą telewizory LCD, na które systematycznie zwiększa się zapotrzebowanie. Morales przewiduje, ze tajwańscy dystrybutorzy zwiększą swoją sprzedaż w tym segmencie rynku z 7% do 21%. IDC przewiduje także, że w tym roku globalne zapotrzebowanie na telewizory LCD ulegnie podwojeniu. Szacowana sprzedaż wyniesie 10 mln sztuk, podczas gdy w 2003r. było to 5,1 mln sztuk. IDC przewiduje także, że na koniec roku dostawy sprzętu przekroczą zapotrzebowanie o 10%, a w połowie roku ten odsetek wyniesie 5%.

 
Wtorek 24 lutego 2004

9 kart: FX5700, FX5700 Ultra, FX5900XT kontra R9600Pro, R9600XT


Autor: Kris | 21:52
(105)Komentarzy (105)
Od ostatniej recenzji układów graficznych średniej półki cenowej minęło już ponad cztery miesiące. Karty nVidia serii FX5600, również zgodnie z moimi odczuciami, w sensie handlowym okazały się porażką. Produkt nie dosyć, że zdecydowanie spóźniony, to jeszcze pod względem stosunku możliwości do ceny jest bublem. Niefrasobliwe podejście do ataku na ten segment rynku zaowocowało tak dużą stratą, że konkurencyjnej firmie ATI udało się "przeskoczyć" nVidia w rankingu sprzedaży układów graficznych 3D. Myli się jednak ten, kto uważa, że drobne potknięcie jest w stanie powalić giganta na kolana. Architektura GeForceFX może nie okazała się taką rewelacją dla graczy, jakiej się spodziewano, ale odpowiednia cena i korekty najważniejszych kiksów hardware mogą zaowocować niwelacją różnic w stosunku do konkurencji.

Za pomocą niniejszej recenzji spróbuję ocenić aktualną ofertę w tym segmencie rynku. Dzięki pomocy przedstawicielstw firm ASUSTeK, Gigabyte, MSI, Sapphire oraz firmom Multimedia Vision i Sirius.pl byłem w stanie dokonać zbiorczego porównania kart FX5700, FX5700 Ultra oraz przygotowującego się do wejścia na rynek FX5900XT z konkurencyjnymi produktami ATI w postaci R9600Pro, R9600XT oraz wciąż dostępnego R9700. Przygotujcie się na sporą dawkę wykresów słupkowych i zdjęć różnych modeli kart. Zapraszam. » czytaj dalej

Nowy: WinZip, MyIE2 i The Bat


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 21:50
(1)Komentarzy (1)
 • WinZip to znany program kompresujący, który właśnie doczekał się wersji 9.0 (finalna, nie ver. Beta). O zmianach w najnowszej wersji można poczytać tutaj. Poczyniono głównie usprawnienia w lepszym szyfrowaniu archiwów, poprawionej kompresji i 64-bitowej obsługi kompresji danych ZIP. Plik z najnowszą wersją jest w tym miejscu (2.26 MB). Działa pod systemami Windows 98, Me, 2000, NT 4.0 lub XP.

 • MyIE2 to popularna i darmowa przeglądarka internetowa oparta na "silniku" Internet Explorera (do poprawnego działania wymaga IE w wersji 5/6). Pojawiła się właśnie nowa wersja - MyIE2 build 0.9.17. Wersje "combo" (3.3 MB) oraz "lite" (0.7 MB) dostępne są na stronie www.myie2.com.

 • The Bat! z firmy RitLabs jest programem przeznaczonym do obsługi poczty elektronicznej, spełniającym potrzeby każdego, nawet najbardziej zaawansowanego użytkownika. Interfejs programu jest przejrzysty, dzięki czemu nawet nowicjusz bardzo szybko go polubi i z łatwością będzie mógł z niego korzystać. Najnowszą wersję - 2.04.7 - można pobrać stąd (3.41 MB).

 • Wodny Zalman


  Autor: R4v | źródło: DigitLife | 14:06
  (8)Komentarzy (8)
  Po wprowadzeniu bloku wodnego ZM-WB2 tym razem Zalman przygotował cały zestaw do chłodzenia wodą o nazwie Reserator1. Nazwa powstała z połączenia wyrazów "reservoir", "pump" i "radiator", czyli zbiornik, pompka i bezgłośne chłodzenie.

  Rozmiary tego wynalazku są imponujące. Walec o średnicy 15cm i wysokości prawie 60cm waży niespełna pół kilograma. Po napełnieniu wodą całość waży 6.5kg. W celu odprowadzania ciepła z procesora wykorzystano blok ZM-WB2. Układ ma chłodzić wszystkie współczesne domowe procesory, czyli Pentium 4, Athlon XP i Athlon 64. W Japonii Reserator1 powinien pojawić się na początku marca w cenie $280.

  Komunikacja według Nokii


  Autor: R4v | źródło: Nokia | 14:05
  (2)Komentarzy (2)
  Na kongresie GSM w Cannes Nokia przedstawiła swoją wizję urządzenia dla biznesu. Nokia 9500 Communicator jest godnym następcą linii 9xxx. Nowy model został wyposażony w kontroler sieci bezprzewodowej, 80MB wbudowanej pamięci oraz złącze kart MMC. Nie zapomniano także o innych możliwościach komunikacji bezprzewodowej, jak Bluetooth czy IrDA. W przypadku braku w pobliżu punktu dostępowego sieci 802.11b można skorzystać z 3-systemowego modułu GSM, który obsługuje transmisję danych w standardzie EDGE. Urządzenie dysponuje dwoma ekranami, które potrafią wyświetlić ponad 65 tys. kolorów. Zewnętrzny, przeznaczony dla modułu GSM ma rozdzielczość 128x128. Główny ekran komunikatora może wyświetlić obraz o rozdzielczości 640x200. To co jest wyświetlane na ekranie, kontroluje system Symbian OS 7.0S. Posiada on wbudowanego klienta poczty, PIM, przeglądarkę HTML/xHTML a także edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny oraz program do tworzenia prezentacji. Komunikacja z siecią może być zabezpieczona m.in. przy użyciu protokołu IPSec. Więcej informacji na temat Nokii 9500 można znaleźć na stronach producenta. Nowy komunikator pojawi się w sprzedaży pod koniec tego roku.

  Demo Colin 04 PC już dostępne!


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:01
  (28)Komentarzy (28)
  Zapowiedziany termin 24 lutego przez firmę Codemasters ukazania się dema pecetowej wersji Colin McRae Rally 04 został dotrzymany. Właśnie przed chwilką, Czytelnik spidi34 (podziękowania) poinformował nas, że demo ujrzało światło dzienne - waży ono 151 MB i można je pobrać m.in. z serwisu fragland.net lub cdprojekt.info. Demo zawiera 3 z 48 etapów (USA, Japonię i Finlandię) i jeden samochód (Citroen Xsara). Opinie o wersji demo najnowszych rajdów samochodowych Colina mile widziane w komentarzach... Update 22:36 - w dalszej części newsa zamieściliśmy kilka zrzutów z demo wersji! » czytaj dalej

  Ciekłokrystaliczny LG Flatron LCD L1910P


  Autor: Anitka | 13:57
  (1)Komentarzy (1)
  Flatron LCD L1910P to pierwszy 19-to calowy monitor LCD w ofercie LG Electronics. Monitor ten wyposażony jest między innymi w cyfrowe złącze DVI oraz DVI-D oraz funkcję Pivot, która umożliwia obracanie ekranu z poziomu do pionu, ułatwiając korzystanie z dokumentów tekstowych i internetowych przeglądarek. Z kolei dzięki regulacji wysokości przy podstawie użytkownik może ustawić wysokość ekranu zgodnie ze swoimi preferencjami. Warto zwrócić uwagę także na szeroki kąt widzenia, który wynosi 170° w pionie i 170° w poziomie. Cyfrowe złącza DVI oraz DVI-D pozwoliły na wyeliminowanie konwersji obrazu oraz hubu USB posiadający 1 wejście i 2 wyjścia. » czytaj dalej

  Komputer przyszłości według NEC-a


  Autor: DYD | źródło: 4press | 13:04
  (8)Komentarzy (8)
  Podczas targów CeBit, firma NEC zaprezentuje swoją wizję komputera przyszłości - urządzenie P-ISM. Urządzenia elektroniczne stają się coraz mniejsze. Oprócz dobrych stron, miniaturyzacja ma jednak także minusy - jednym z nich jest niewygodna obsługa niewielkich terminali. NEC zaproponował rozwiązanie tego problemu w postaci... pięciu "pisaków". Składają się one na w pełni funkcjonalny zestaw komputerowy. Każdemu z "flamastrów" przypisane są osobne funkcje: jeden pełni rolę jednostki centralnej z procesorem, inny odpowiada za funkcje komunikacyjne (Internet oraz połączenia komórkowe) i równocześnie pełni rolę wskaźnika, kolejne to projektor, aparat cyfrowy i wirtualna klawiatura. » czytaj dalej

  Tanie notebooki VIA Technologies?


  Autor: DYD | źródło: 4press / Xbit-Labs | 12:25
  (2)Komentarzy (2)
  Firma VIA Technologies, znana głównie z produkcji chipsetów, zapowiedziała wypuszczenie niedrogich notebooków z własnymi procesorami, dedykowanych na rynek w Indiach. Gazeta "Times of India" podała informację, że VIA Technologies planuje od połowy marca oferować komputery przenośne w cenie około 30 tys. rupii, czyli w przeliczeniu ok. 660 USD. Pierwszy model notebooka VIA będzie oparty na procesorze C3 taktowanym zegarem 1,0GHz, ze 128MB pamięci RAM i dyskiem twardym o pojemności 20GB.

  Urządzenia będą produkowane przez firmę VXL Instruments w Bangalore. Notebooki powstaną we współpracy z brytyjską firmą Aci. Motywacją VIA do wejścia w nowy segment rynku jest chęć zwiększenia sprzedaży procesorów firmy. » czytaj dalej

  DDR2: na razie tylko dla rozrzutnych


  Autor: DYD | źródło: 4press / Xbit-Labs | 12:21
  (6)Komentarzy (6)
  Japońska firma Buffalo jako pierwsza na świecie wprowadziła do sprzedaży moduły pamięci DDR2 (angielskie tłumaczenie z japońskiego). Spragnieni nowości klienci muszą jednak pamiętać, że mają one swoją cenę - w tym wypadku bardzo wysoką.

  240-pinowe moduły DDR2 oferowane przez Buffalo zostały oparte na układach FBGA firmy Elpida. Pierwsze moduły pamięci 400MHz o pojemności 256MB są oferowane w tokijskich sklepach w cenie 49800 jenów - blisko 1,8 tys. PLN. Wkrótce pojawią się moduły 512MB, w cenie 99800 jenów, czyli ponad 3,5 tys. PLN. Uwzględniając nawet fakt, że ceny w tokijskich sklepach są z reguły wyższe niż gdziekolwiek na świecie, należy uznać, że kwoty jakich żąda Buffalo za swoje produkty są niezwykle wysokie. Zwłaszcza, że na pierwszych płytach obsługujących standard DDR2, trzeba będzie instalować moduły parami. Inna sprawa, że na dzień dzisiejszy takich płyt po prostu... nie ma. Podobnie jak pamięci DDR2 dużych producentów, pojawią się w sklepach nie wcześniej niż na przełomie marca i kwietnia. » czytaj dalej

   
  Poniedziałek 23 lutego 2004

  Przyszłość 64-bitów


  Autor: R4v | źródło: DigitLife | 23:59
  (4)Komentarzy (4)
  Kluczową imprezą IDF Spring 2004 była prezentacja 64-bitowych rozszerzeń Intela. Technologię dotychczas znaną pod nazwą kodową Yamhill Intel przemianował na Clackamas. Specjaliści wolą jednak nazwę IA32E. Prezentacja pozostawia jednak wiele pytań. Nie wiadomo ani kiedy pojawią się nowe procesory, ani czy będą one kompatybilne z 64-bitowymi instrukcjami AMD. Intel zamierza na początek wprowadzić 64-bitowe procesory Xeon, które w tej chwili nie są w stanie konkurować z Opteronami od AMD. Co do zastosowań domowych, możliwe, że jeszcze w tym roku pojawią się procesory z jądrem Prescott obsługujące IA32E. » czytaj dalej

  Test zasilacza HuntKey HK400-XP Silencer


  Autor: NimnuL | 15:25
  (176)Komentarzy (176)
  Komputer jak każdy sprzęt elektroniczny działa lepiej, gdy zasilany jest prądem elektrycznym. O tym wie każdy, nawet laik. O obowiązku obecności zasilacza w komputerze także wiedzą wszyscy mający styczność z "blaszakiem". Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z faktu, jak wiele można zyskać, zaopatrując się w zasilacz dobrej klasy i jak wiele można stracić dbając jedynie o "megabajty" i "megaherce", a zasilacz potraktować po macoszemu.

  Ten test ma m.in. na celu zwrócić uwagę na niedoceniany element komputera jakim jest zasilacz. Niepozorna skrzynka szumiąca wewnątrz obudowy, której nawet nie widać ma większe znaczenie niż może się wydawać. O to, abyśmy jak najwięcej zyskali a jak najmniej stracili zadbała firma HuntKey wprowadzając na polski rynek model zasilacza oznaczony HK400-XP Silencer. O bilansie zysków i strat jednak później, wcześniej ... » czytaj dalej

  Recenzja monitora LCD ViewSonic 171b


  Autor: Jasiek | 11:30
  (18)Komentarzy (18)
  Panele LCD stopniowo odbierają rynek monitorom CRT i najprawdopodobniej w tym roku przejmą już palmę pierwszeństwa w ilości sprzedanych egzemplarzy. Ciągle niestety ceny utrzymują się na mało przystępnym poziomie, szczególnie u nas w Polsce. Mimo wszystko, modele 15" i coraz częściej 17" znajdują już stałe miejsce w ofertach dystrybutorów. Pomijając z reguły słabą dostępność, w teorii oferta ciekłokrystalicznych ekranów jest w tej chwili ogromna. W dzisiejszej recenzji rzucimy okiem zatwardziałego użytkownika tradycyjnego monitora, na panel z profesjonalnej serii firmy ViewSonic 171b, dostarczony dzięki uprzejmości firmy INFOGLOB z Łodzi. » czytaj dalej

  Universal Docking Station: laptop jak stacja robocza


  Autor: Anitka | źródło: 4Press / Acco Polska | 11:29
  (3)Komentarzy (3)
  Uniwersalna stacja dokująca Kensington Universal Docking Station pozwala na łatwe przekształcenie laptopa w stację roboczą podłączoną do wielu urządzeń peryferyjnych. Pracując w biurze nie trzeba już pamiętać o każdorazowym podłączaniu do laptopa wszystkich urządzeń. Wystarczy raz podłączyć klawiaturę, mysz, drukarkę oraz inne peryferia do stacji dokującej, łączącej się z notebookiem przez jeden szybki port USB 2.0. Kensington Universal Docking Station pozwala też na wpięcie kabla sieciowego Ethernet, co jest rozwiązaniem wcześniej niespotykanym na rynku. » czytaj dalej

  GeIL Dual - Channel CL2,5


  Autor: DYD | źródło: GeIL.pl | 11:23
  Komentarzy (0)
  Firma eXtremeMem, importer pamięci DDR firmy GeIL, rozpoczyna sprzedaż nowego produktu firmy GeIL: pamięci GeIL Dual - Channel CL2,5. Zestawy, dostępne w wersji zarówno 2 x 256MB jak i 2 x 512MB, są przystosowane do płyt głównych wykorzystujących dwukanałowy kontroler pamięci DDR . Nowe zestawy cechuje nowo zaprojektowany aluminiowy radiator, timingi 2,5-6-3-3 oraz wieczysta gwarancja producenta. PCB pamięci jest 6-warstwowe, moduł 256MB ma specyfikację single-side 8x32MB chips [5 ns], zaś 512MB - double-side 8x32MB chips [5 ns]. Napięcie może być ustawione w zakresie 2,5 ~ 2,95. Ceny detaliczne zestawów 512 MB i 1 GB wynoszą odpowiednio, około: 490 PLN i 930 PLN.

  Karta dźwiękowa 24-bit/192kHz od Creative


  Autor: Anitka | źródło: e-mail | 11:15
  (6)Komentarzy (6)
  Creative we współpracy z E-MU Systems Inc. poinformował o nowej marce cyfrowych systemów audio (Digital Audio Systems) - Creative ProfessionalCreative Professional E-MU 1820 - system audio/MIDI bazujący na karcie PCI zgodny ze standardem 24-bit/192 kHz, który zapewni to, co potrzebne do tworzenia na komputerze profesjonalnego dźwięku, włącznie z przetwornikami, efektami i miksowaniem z akceleracją sprzętową. Karta jest też w pełni zgodna z oprogramowaniem Audio i MIDI dla PC, jest dostarczana razem ze sterownikami ASIO 2.0, WDM i DirectSound dla Windows XP i 2000. » czytaj dalej

  Nokia Communicator z Wi-Fi


  Autor: Anitka | źródło: 4Press / Time | 11:03
  Komentarzy (0)
  Dziś w Cannes rozpoczyna się 3GSM World Congress. Podczas imprezy Nokia zaprezentuje prototyp urządzenia Communicator 9500 – telefonu komórkowego ze zintegrowanym modułem Wi-Fi. Communicator 9500 w sklepach pojawi się dopiero w czwartym kwartale, jednak już teraz fiński koncern rozpoczyna promocję urządzenia, które ma pomóc firmie w zdobyciu nowych klientów z sektora korporacyjnego. Analitycy branży telekomunikacyjnej interpretują ten krok przede wszystkim jako reakcję na coraz silniejszą obecność firm komputerowych – przede wszystkim Microsoftu - na rynku „komórek”. » czytaj dalej

  Mniejszy być nie może


  Autor: Anitka | źródło: 4Press / Digit-Life | 10:57
  (1)Komentarzy (1)
  W ofercie firmy Iomega pojawił się nowy kluczyk flash USB Micro Mini, które jest niewiele większy od spinacza biurowego. Micro Mini USB 2.0 firmy to obecnie najmniejsze urządzenie tego typu na rynku – jego wymiary to 17,5 x 9,5 x 38,1mm, a waga wynosi zaledwie 9g. W sprzedaży, która rozpocznie się od kwietnia, dostępne będą dwa modele – o pojemności 64MB i 128MB.

  Iomega rozszerzyła także portfolio pamięci Mini USB 2.0 o nowe urządzenia o pojemności 256MB i 512MB. Kluczyki nie różną się specyfikacją od swoich poprzedników i trafią do sklepów już 26 lutego. Urządzenia serii Mini USB 2.0 mają wymiary 25,9 x 13,7 x 87,1mm i ważą 21,6g.

  ASUS i karty z PCI Express


  Autor: DYD | 10:44
  (3)Komentarzy (3)
  Firma ASUSTeK Computer Inc. (ASUS) zaprezentowała nową serię kart graficznych korzystających z interfejsu PCI Express. Karty ASUS XN5950, XN5750, XN5750N, XN5300 oraz XN4300 oparte są na procesorach graficznych Nvidia PCX. Nowe karty zostały zaprojektowane w taki sposób, aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje zwiększona przepustowość interfejsu PCI Express. Dzięki zastosowaniu połączenia HSI (High-Speed Interconnect) interfejs PCI Express pozwala na szybkie i płynne, dwukierunkowe przesyłanie danych. ASUS dokonał modyfikacji w referencyjnych projektach kart, przez co mają być one bardziej wydajne i niezawodne. Ceny i data wprowadzenia nowych kart do sprzedaży nie zostały jeszcze ustalone. Firma wyposażyła swoje nowe karty graficzne w szereg unikalnych rozwiązań zwiększających ich funkcjonalność. » czytaj dalej

  Czas mniejszych CCD


  Autor: DYD | źródło: 4press / AsiaBizTech | 10:38
  (2)Komentarzy (2)
  Stowarzyszenie Super-Advanced Electronics Technologies we współpracy z firmą Sanyo Electric opracowało nowe matryce CCD, których wielkość to zaledwie jedna czwarta dotychczasowych. Zmniejszenie gabarytów urządzenia związane jest z zastąpieniem stosowanych obecnie połączeń elektrycznych specjalnymi otworami w podłożu krzemowym, w które wmontowywana jest matryca. Otwory o średnicy 50 mikronów pokryte są cienką warstwą miedzi. Dzięki wyeliminowaniu tradycyjnego "okablowania" wymiary nowych matryc CCD to zaledwie 2,5 x 3,6mm. Ale miniaturyzacja to nie jedyna zaleta nowych urządzeń. » czytaj dalej

  Miniaturowy aparat Philipsa


  Autor: Anitka | źródło: 4Press / I4U | 10:06
  Komentarzy (0)
  Podczas targów CeBit, Philips zaprezentuje miniaturowy aparat cyfrowy DSC 2000 K. Urządzenie o wymiarach zbliżonych do karty kredytowej (grubość 11,2 mm) dysponuje matrycą o rozdzielczości 2 megapikseli. Aparat posiada 16MB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć dzięki slotowi na karty SD. Miniaturowy „cyfrak” do sprzedaży trafi w maju. Jego cena wyniesie 160 euro.

  To tylko jedna z licznych „konsumenckich” nowości, jakie Philips pokaże na targach. Wśród innych premier znajdzie się m.in. wzorowany na Apple iPod przenośny odtwarzacz plików MP3.

  Lepszy kodek audio


  Autor: Anitka | źródło: 4Press / CDR - Info | 09:55
  Komentarzy (0)
  W piątek firma NEC ogłosiła wiadomość o opracowaniu nowego algorytmu kodowania audio, będącego rozszerzeniem obecnego rozwiązania MPEG AAC. MPEG-4 AAC jest wysokiej jakości koderem audio standaryzowanym przez ISO. Dotychczas aby uzyskać dźwięk o jakości CD realizowany przez kodek AAC wymagany był bitrate 96Kbps, natomiast nowy kodek NEC-a pozwala na obniżenie tego parametru bez redukcji jakości dźwięku. Rozwiązanie to umożliwia zwiększenie jakość muzyki transmitowanej przez sieć o tej samej przepustowości.

  NEC opracował także nowy algorytm Low-Complexity Decoding dedykowany dla telefonów komórkowych, który pozwala zmniejszyć liczbę wykonywanych operacji o 25%, przy zachowaniu dotychczasowej jakości dźwięków. Ogromną zaletą tej technologii jest to, że redukuje ona zużycie energii. Rozwiązanie to zostanie zaprezentowane na ogólnoświatowym kongresie 3GSM.

  Adobe Policy Server - program do kontroli dokumentów


  Autor: Anitka | źródło: e-mail | 09:40
  Komentarzy (0)
  Firma Adobe zaprezentowała nowe oprogramowanie do zarządzania dokumentami - Adobe Policy Server. Pozwala ono przedsiębiorstwom i instytucjom administracji państwowej zapewniać poufność, prywatność oraz wiarygodność dokumentów elektronicznych wewnątrz i na zewnątrz zapory firewall. Adobe Policy Server umożliwia zarządzanie regułami obrotu dokumentów z zaawansowanymi funkcjami kontrolnymi dotyczącymi uwierzytelniania, audytu i unieważniania oraz terminu wygaśnięcia ważności dokumentu. Autorzy dokumentów i administratorzy systemów informatycznych mogą dynamicznie sprawować kontrolę nad tym, kto jest uprawniony do przeglądania dokumentów PDF, oraz decydować, czy odbiorca dokumentu może go modyfikować, kopiować, drukować lub przekazywać dalej. Uprawnienia te można zmieniać również po rozesłaniu dokumentu. » czytaj dalej

      
  All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL