Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 16 lipca 2004  
    

Aluminiowa kieszeń na HDD Revolteca w testach


Autor: DYD | 20:35
(10)Komentarzy (10)
We wtorek do naszego Labu trafiła przenośna kieszeń na dysk twardy, podłączana do komputera ze pomocą złącza USB 2.0. Aby nie było tej kieszeni zbyt nudno dziś z firmy Cooling.pl wzięliśmy do testów konkurencyjny model dla Speeze.

Kieszeń nosi nazwę Revoltec Aluminium Book - 3,5", jest przystosowany do podłączania zewnętrznie dysków 3,5" także poprze port USB 2.0. Porównamy zatem obydwie kieszenie, artykuł ukaże się na początku tygodnia. Jednak już dziś dokładna sesja zdjęciowa Revoltec Aluminium Book. » czytaj dalej

Recenzja skanera Plustek OpticFilm 7200


Autor: NimnuL | 14:57
(55)Komentarzy (55)
Skanery z biegiem czasu stają się coraz popularniejsze. Niegdyś skanery płaskie istniały jedynie w światku profesjonalnym, dzisiaj powszechnie spotykamy je w domu. Do niedawna skanery do negatywów także przechodziły tylko przez ręce profesjonalistów. Trudno dzisiaj jednak mówić o ich powszechności w domowych zaciszach, jednak cena wielu modeli staje się coraz bardziej przystępna dla przeciętnego użytkownika.

Dzięki uprzejmości firmy MMV mam okazję zaprezentować model OpticFilm 7200 firmy Plustek. Dzięki cenie wynoszącej 1200zł (w dalszej części okaże się czy jest to dobra cena) skaner ten ma szansę trafić do przeciętnego Kowalskiego, pasjonata tradycyjnej, analogowej fotografii. » czytaj dalej

Wiadomości parafialne z TwojePC.pl


Autor: DYD | 14:46
(16)Komentarzy (16)
Przed weekendem kilka faktów z życia TwojePC.pl, małe przypomnienie wydarzeń bieżącego tygodnia i obwieszczenie kilku ważniejszych zdarzeń na następny tydzień. Zapraszam, oto mała zbiorówka:
    To TRZEBA przeczytać. Na naszych łamach opublikowany został wielki artykuł opisujący nowo wprowadzone technologie Intela. W recenzji m.in. znajdzie się: opis i porównanie chipsetów i925 i i925X na tle i875P, opis i testy procesorów Pentium 4 z zegarami 3.2 GHz i 3.6 GHz w obudowie LGA775 kontra procesory Socket478, opis i testy PCI Express, testy dysków twardych RAID Matrix Storage. [Link do pełnej recenzji]

  • Jak posiadasz nagrywarkę Lite-On bez obsługi trybu DVD+R x8 oraz bez możliwości nagrywania na płytach dwuwarstwowych (DL), to koniecznie zajrzyj tutaj. Dzięki aktualizacji oprogramowania firmware Twoja nagrywarka będzie miała nowe możliwości (wsparcie dla DL i DVD+R x8).

  • Z ważniejszych testów, Kris testuje trzy karty graficzne: GeForce 6800GT (w końcu sprawna do nas trafiła), Point of View GeForce 6800 (wersja standard, wersja handlowa) oraz platforma PCI Express z m.in. GeForce 6800GT PCI Express x16. Niedługo więc aktualizacja artykułu Nowa Generacja.

  • DOOM 3 w tłoczni, a od 2 sierpnia w sklepach! Będzie wydany tylko na CD. Demo pojawi się po ukazaniu się pełnej wersji w sklepach. Czekamy z niecierpliwością na trzecią odsłonę Zagłady! Info.

    W konkursowej Galerii doszły kolejne prace, ich łączna ilość liczy już 25 dzieł. W lewej kolumnie strony głównej TwojePC.pl zostało zamieszczone logo z Galerią - w podpisie znajdziecie liczbę aktualnych prac w Galerii. Jeśli ona się zmieni, znaczy się w Galerii nastąpiła aktualizacja.

  • Z innych testów, następny tydzień powinien obrodzić w recenzje: notebooka MSI Centrino, obudowy Speeze USB2.0, coolery Pentagram Freezone vs Zalman (miała być wcześniej ale recenet uciekł na urlop), recenzja Far Cry i inne.
W tygodniu mieliśmy także kłopoty ze stabilnością naszego serwera. Liczymy, że kłopoty już zostały zażegnane i redakcja będzie mogła pracować bezstresowo.

BSPlayer 1.00 Final


Autor: DYD | źródło: W2S | 14:44
(3)Komentarzy (3)
Po ponad 6-ściu latach, pojawiła się pełna, finalna wersja odtwarzacza aplikacji multimedialnych BSPlayer 1.00. Nowość dostępna jest pod tym adresem (datowana na 16 lipca). Odtwarzacz plików video typu .avi czy .mpg, posiada opcję wyświetlania napisów, a więc można bo wykorzystać do oglądania filmów DivX. Jest także wsparcie dla "skórek". Nowa wersja posiada wiele optymalizacji, dzięki czemu jest mniej podatna na "zjadanie" zasobów pamięci i procesora. Pełna lista zmian i dodatków wprowadzona w nowej wersji dostępna jest w dalszej części newsa (w wersji oryginalnej). Plik waży około 2 megabajtów i dostępny jest w wersji spakowanej lub z programem instalacyjnym.

Nagrywarka Serial ATA


Autor: R4v | źródło: Digit-Life | 14:43
(7)Komentarzy (7)
MSI przedstawiło swój pierwszy napęd DVD/CD-RW, wykorzystujący interfejs Serial ATA. Co więcej, XA52P obsługuje także NCQ, czyli kolejkowanie rozkazów. Napęd czyta płyty CD z prędkością 52x i z taką samą szybkością może je nagrywać. Płyty CD-RW mogą być zapisywane z szybkością 24x. Prędkość odczytu płyt DVD to 16x. Nagrywarka obsługuje nośniki 870MB i 800MB. Inne funkcje to SoftBurn, ABS (Anti-Bumping System) i HyperGuard. Firma ogłosiła także, że napęd będzie działał tylko i wyłącznie z chipsetami Intela 848/865/875. Dodatkowe kontrolery nie będą współpracować z nagrywarką.

Fiat CE


Autor: R4v | źródło: ArsTechnica | 14:34
(11)Komentarzy (11)
Microsoft i Fiat poinformowały o podpisaniu porozumienia w sprawie oprogramowania ułatwiającego integrację systemów elektronicznych samochodów. Firma z Redmond zajmie się opracowaniem całego systemu, który będzie wytwarzany przez producentów elektroniki. Platforma ma bazować na systemie Windows CE 4.2. System ma umożliwić dostęp do internetu, nawigację z wykorzystaniem GPS, a także zbierać dane diagnostyczne i przesyłać bezpośrednio do serwisu. Możliwa będzie także komunikacja z telefonami komórkowymi i urządzeniami PDA. Chociaż analitycy uważają, że nie ma zainteresowania tymi funkcjami to Microsoft sądzi, że jest to dobra okazja, aby zadomowić się na rynku samochodowym.

Dazzle DVC90 do obróbki video


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 12:39
Komentarzy (0)
W ofercie Alstor pojawi się już niedługo nowy produkt firmy Pinnacle, przeznaczony dla osób zajmujących się amatorską obróbką video. Dazzle DVC90 to urządzenie umożliwiające przechwytywanie obrazów video z analogowych źródeł sygnału. Dazzle DVC90 łączy się z komputerem za pośrednictwem interfejsu USB 2.0. Poprzez złącza video w standardzie composite oraz S-Video można podłączyć dowolne urządzenie - magnetowid, kamerę video czy też czytnik DVD. Materiał video zgrywać można do formatu DV, bądź też dokonywać jego kompresji w locie do formatu MPEG-2. Obraz przechwytywany może być w pełnej rozdzielczości PAL - 720x576. Urządzenie przechwytuje również stereofoniczny sygnał audio (poprzez złącze chinch). » czytaj dalej

Nowe telefony Sony Ericsson


Autor: DYD | źródło: 4Press / ZDNet | 12:38
(1)Komentarzy (1)
Sony Ericsson zaprezentowało nowe modele telefonów komórkowych. S710a i Z500i to dwa modele współpracujące z sieciami EDGE, pozwalającymi na znacznie szybsze przesyłanie danych niż ma to miejsce w standardowych sieciach GSM/GPRS. S710 posiada wbudowany 1,3-megapikselowy aparatem cyfrowy. Telefon jest wyposażony w duży, 2,3-calowy ekran, moduł Bluetooth i slot na karty pamięci Memory Stick Duo. Będzie sprzedawany w Ameryce. Do Europy i Azji trafi Z500i - "klapkowiec" z aparatem VGA. Posiada też funkcję krótkofalówki ("push-to-talk"). Obydwa modele trafią do sprzedaży w czwartym kwartale. » czytaj dalej

Codec 7.8 (DivX pack)


Autor: DYD | źródło: e-mail | 10:56
Komentarzy (0)
W związku z wydaniem nowej wersji DivX 5.2, dziś też został uaktualniony znany pakiet Codeców do wersji 7.8, zawierający już DivX Pro 5.2 Codec. Codec 7.8 to pakiet najnowszych kodeków, w skład których weszły: DivX Pro 5.2 Codec, NipTuck Ful, XviD MPEG-4 Codec (16/07/03), Nic's Build, Ligos Indeo XP Codec, AC3Filter 1.01a (rc5), Fraunhoffer IIS Mpeg Layer-3 DirectShow Decoder, Fraunhoffer IIS Mpeg Layer-3 ACM Codec, Ogg Vorbis 1.1 (rc1), Ogg Vorbis DirectShow Filter, Ogg Vorbis DirectShow Filter Decoder, Ogg Vorbis Audio ACM Codec oraz DivX AntiFreeze. Wersja pod Windows 9X/ME lub XP/2000 można pobrać ze strony autora. Pakiet waży trochę ponad 6MB.

Dwuwarstwowe nagrywarki TDK


Autor: DYD | źródło: e-mail | 10:54
Komentarzy (0)
Pod koniec lipca pojawi się w polskich sklepach TDK 882N - nagrywarka zapisująca dwuwarstwowe płyty DVD+R DL. Prędkość zapisu dla płyt DVD +R DL wynosi 2,4x, DVD-R oraz DVD+R 8x, a dla płyt wielokrotnego zapisu DVD-RW oraz DVD+RW 4x. Metody zapisu: DAO, SAO, TAO i zapis pakietowy ze stałą lub zmienną wielkością pakietów.

882N wyposażono w technologie m.in. takie jak - ActOPC (Active Optimized Power Control) - system sterowania mocą lasera; TQM (TDK Quiet Mechanizm) - mechanizm pochłaniający wibracje; ADP (Advanced Dust Protection) - ochrona przed kurzem. Nagrywarka TDK 882N DL jest objęta 2 letnią gwarancją w trybie door-to-door. Cena wynosi 640 PLN brutto.

Mini drukarka EPSON PictureMate


Autor: DYD | źródło: e-mail | 10:44
Komentarzy (0)
Drukarka fotograficzna EPSON PictureMate charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami (256 x 154 x 163 mm, waga 2,7 kg), zwartą budową i łatwo daje się przenosić. To niewielkie i przenośne "studio graficzne" pozwala na wydruk zdjęć w maksymalnym, popularnym formacie 10 x 15 cm. Wydruk może odbywać się bez marginesów przy użyciu 6 atramentów pigmentowych.

PictureMate posiada wbudowany czytnik pamięci. Dzięki temu może obsłużyć karty: xD-Picture Card, SmartMedia (max. 128 MM), Compact Flash (Typ I + II, MD), Memory Stick, MagicGate Memory Stick, Memory Stick Pro, Memory Stick Duo (z MS adaptorem), SD Card, SD Card (z SD adaptorem), MultiMedia Card. » czytaj dalej

Oficjalny, nowy DivX 5.2


Autor: DYD | źródło: W2S | 10:28
Komentarzy (0)
Dziś ukazała się nowa edycja znanego chyba wszystkim standardu kompresji plików video - DivX. Wersja 5.2 na pewno wprowadza coś nowego - jednak na tej stronie nie ma jeszcze informacji jakie zmiany poczyniono w najnowszej wersji. Podobnie jak przy poprzedniej wersji, mamy możliwość pobrania trzech wariantów pakietu: DivX (standardowa wersja, pozbawiona pewnych elementów, darmowa), DivX Pro (pełna wersja, darmowa, do używania prez 6 miesięcy) oraz płatny pakiet DivX Pro. Objaśnienie różnic tych wersji dostępne jest tutaj. Wersję darmową DivX 5.2 można pobrać stąd (7.67 MB).

eBay chce sprzedawać pliki z muzyką


Autor: DYD | źródło: 4Press / ZDNet | 10:06
Komentarzy (0)
Firma eBay, prowadząca największy na świecie serwis z aukcjami internetowym, planuje wejście na rynek usług muzycznych. Już teraz rusza 6-miesięczny program pilotażowy, w ramach którego oficjalni dystrybutorzy muzyki będą mogli oferować na aukcjach pliki z muzyką. Jeśli próba zakończy się sukcesem, eBay rozszerzy zakres usługi i dopuści do sprzedawania muzyki większą grupę sprzedawców. Biorąc pod uwagę liczbę osób korzystających z serwisu firmy - dziesiątki milionów zarejestrowanych użytkowników z całego świata, eBay może stać się ważnym kanałem dystrybucji także dla niezależnych wykonawców. » czytaj dalej

 
Czwartek 15 lipca 2004

Trio z Media-Tech


Autor: DYD | źródło: e-mail | 18:35
(3)Komentarzy (3)
C-Board, Ancona i Napoli to trzy nowe klawiatury w ofercie Media-Tech. Ze względu na możliwość skonfigurowania dodatkowych funkcji klawiatury zalecane są przede wszystkim do obsługi aplikacji multimedialnych, gier i Internetu. C-Board (MT-1203) posiada wyprofilowany kształt oraz zintegrowaną podstawkę pod nadgarstki, która zapobiegnie zmęczeniu dłoni przy długotrwałej pracy. Oprócz 104 standardowych klawiszy posiada 17 dodatkowych przycisków z funkcjami multimedialnymi i internetowymi. Interfejs PS/2. » czytaj dalej

Albatron PX915G Pro oficjalnie podkręcony


Autor: DYD | źródło: e-mail | 18:28
Komentarzy (0)
Albatron oficjalnie zaanonsował, iż ich nowa płyta oparta na układzie i915G o symbolu PX915G Pro po zaaplikowaniu najnowszego Biosu została wyposażona w dopalacz magistrali FSB.

Nazwany przez Albatrona dopalacz FSB Booster to dodatkowa opcja w Biosie oznaczona jako 'NB Voltage', umożliwiająca podniesie FSB poza granice dopuszczalne przez specyfikacje Intela dla tego układu a więc 800 MHz. Płytka Albatrona niebawem w testach na TwojePC.pl, wówczas wyciśniemy z niej ostatnie soki.

Laserowy kombajn Canona


Autor: DYD | źródło: 4Press / I4U | 18:14
Komentarzy (0)
Canon rozpoczyna w Europie sprzedaż urządzenia LaserBase MF5650 - biurowego "kombajnu" pełniącego funkcje drukarki laserowej, skanera, kopiarki i faksu.

MF5650 drukuje w rozdzielczości 1200x600 dpi z prędkością do 18 stron na minutę. Rozdzielczość skanera to z kolei 1200 x 2400 dpi. Faks - z pamięcią 256 stron - dzięki technologii Super G3 wysyła jedną stronę w ciągu zaledwie 3 sekund. Urządzenie posiada podajnik na 50 kartek, z komputerem łączy się przez port USB 2.0. Jego cena ma być dość atrakcyjna - wyniesie około 500 euro. Sprzedaż rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

Kolejne "szesnastki"


Autor: Anitka | źródło: 4Press / CDR-Info | 13:16
Komentarzy (0)
BenQ wprowadza na rynek dwie nowe dwuformatowe nagrywarki DVD. Modele DW1610 i DW1620 zapisują płyty DVD+R z prędkością 16x, ten drugi dodatkowo radzi sobie z nagrywaniem nośników dwuwarstwowych. Obydwie nagrywarki zapisują płyty DVD+RW i DVD-RW z maksymalną prędkością 4x, a płyty DVD-R - 12x. Sprzedaż nowości BenQ rozpocznie się jeszcze w lipcu. Ceny na terenie Stanów Zjednoczonych wyniosą około 130 USD za model DW1610 i 150 USD za DW1620.

NVidia szykuje kolejną wersję 6800


Autor: Anitka | źródło: X-bit Labs | 11:58
(1)Komentarzy (1)
NVidia prawdopodobnie wypuści kolejną wersję swojego procesora graficznego GeForce 6800. Nowa wersja będzie nosić oznaczenie 6800 LE i będzie odpowiedzią nVidii na zapotrzebowanie na te chipsety w nieco niższych przedziałach cenowych. Sterowniki ForceWare 62.01, które niedawno "wyciekły" z nVidii mają podobno wspierać także nowy układ 6800 LE. Obecnie jednak nie jest znana specyfikacja nowego układu. Nie jest jasne, czy będzie to wersja wolniejsza układu, charakteryzująca się 12 potokami renderowania oraz 6 potokami geometrycznymi, czy też posiadająca tylko 8 potoków renderowania i jeszcze mniej potoków geometrycznych. Choć ta informacja nie została oficjalnie potwierdzona, to zapewne więcej szczegółów pojawi się już niebawem.

Overclocking Lite-Ona do dwóch warstw!


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 11:36
(10)Komentarzy (10)
Dobra wiadomość dla właścicieli nagrywarek DVD firmy Lite-On. Posiadacze modeli Lite-On 451S oraz Lite-On 851S, którzy do tej pory byli w stanie, dzięki swoim nagrywarkom, wykonywać zapis DVD+R z prędkością x4 (model 851S posiada x8) i to tylko na nośnikach jednowarstwowych, będą teraz mieli szansę poczuć się jak posiadacze nowej nagrywarki Lite-On 832S z obsługą płyt DL. Otóż został dla nich stworzony specjalny upgrade firmware, dzięki któremu mogą teraz wypalać swoje płyty DVD+R z prędkością 8x (są problemy z zapisem DVD-R x8), a także dokonywać zapisu na dwustronnych nośnikach. Oczywiście wgranie nowego firmware sprawia, że gwarancja nagrywarki zostaje unieważniona. Ponadto trzeba być podczas wgrywania nowego firmware niezwykle uważnym i przeprowadzić go dopiero po szczegółowym zapoznaniu się z instrukcją obsługi. Dokładną instrukcję jak podejść do aktualizacji firmware na tych dwóch napędach Lite-On znajdziecie tutaj. Update: jest także instrukcja w języku polskim.

IBM i jego nowy ThinkPad T42p


Autor: DYD | źródło: Digit-Life | 11:25
Komentarzy (0)
W Japonii IBM rozpoczął sprzedaż swojego nowego modelu notebooka IBM ThinkPad T42p wyposażonego w procesor Pentium M 755 (2.0 GHz, jądro "Dothan") oraz kartę graficzną ATI MOBILITY FIRE GL T2. Model o oznaczaniu 2373-KZJ wyceniony został na sumę $4180. Przy okazji premiery opisywanego modelu, serie notebooków T42, R51, X40 także zostały rozszerzone o jeden model każda.

IBM ThinkPad T42p (2373-KZJ) bazuje na chipsecie Intel 855PM, posiada 1GB PC2700 DDR SDRAM, 60GB 7200rpm HDD z aktywnym systemem ochrony (Rescue & Recovery oraz Rapid Restore). Układ ATI MOBILITY FIRE GL T2 (AGP 4x) posiada 128MB RAM, który na 15" matrycy oferuje rozdzielczość 1600x1200. Notebook wyposażony jest w nagrywarkę DVD-RAM/R/RW (8x DVD-R), Ethernet 10/100/1000BASE-T, IEEE 802.11a/b/g, IrDA 1.1, 56K modem, Bluetooth 1.1, 3 x USB 2.0, S-VIDEO, PCMCIA (CardBus) TypeII/TypeIII. » czytaj dalej

DOOM 3 poszedł do tłoczni


Autor: DYD | 10:54
(16)Komentarzy (16)
To już jak najbardziej oficjalne info potwierdzone przez twórców id Software. Koniec z plotkami, koniec z przesuwanym datami premiery, z fikcyjnymi newsami na temat ilości płytek w zestawie... Gra ma już status "złoty", co oznacza że jest już gotowa ostateczna płyta(y) matka, która wędruje teraz do tłoczni i dalszego powielania na całym świecie. DOOM 3 ma znaleźć się na półkach sklepowych od 2 sierpnia. Jednak na pewno nie we wszystkich miejscach w tym terminie będzie gra już osiągalna. Jak żartobliwie wspomniał Todd Hollenshead z id w swoim liście, nie we wszystkich krajach tłocznie pracują 24h na dobę i w weekendy, w pewnych wypadkach (np. Rosja i Polska) właściciele tłoczni dają swoim pracownikom wolne w nocy i weekendy.

DOOM 3 ma być najlepszą grą w historii id, czyli z gromadki tytułów Wolfenstein, DOOM, DOOM II, Quake i Quake II, Quake 3 Arena. Jaki będzie naprawdę DOOM 3, to okaże się już za lekko ponad 2 tygodnie. DOOM 3 zostanie wydany tylko na płytach CD (wersji na DVD nie będzie). Ilość płytek CD nie jest znana.

Newsy z polskich redakcji


Autor: DYD | źródło: e-mail | 10:39
Komentarzy (0)
Tym razem mamy dla Was listę informacji od redaktorów naczelnych i nie tylko, z różnych polskich serwisów poświęconych tematyce hardware. W dalszej części newsa znajdziecie kilka doniesień z krótkimi "zajawkami" (fragmentami) artykułów i recenzji. Zapraszamy do czytania... [nie ingerujemy w treść zapowiedzi artykułów, pisownia pozostaje oryginalna]. » czytaj dalej

Modem-Router-Access Point od Trusta


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 09:30
(1)Komentarzy (1)
Trust 585A Wireless ADSL Modem-Router-Access Point to modem (A)DSL ze zintegrowanym routerem czteroportowym i bezprzewodowym punktem dostępowym 54 MB, umożliwiającym szybki i bezpieczny podział stałego lub bezprzewodowego łącza między kilkoma użytkownikami. Urządzenie to posiada zintegrowany firewall zabezpieczający przed niepożądanymi intruzami. Ten modem-router-punkt dostępowy obsługuje także bezprzewodowe kodowanie danych zgodne ze standardem klucza WEP 64- i 128-bitowego. Dane wysłane bezprzewodowo nie są już wolno dostępne, tak więc użytkownik może wysyłać dane i korzystać z Internetu przy wszystkich zaletach łącza (A)DSL.

Wireless ADSL Modem-Router-Access Point jest zgodny z uniwersalnymi protokołami IEEE 802.11g i IEEE 802.11b w zakresie danych wysyłanych bezprzewodowo i można używać go ze wszystkimi standardami (analogowych) łącz telefonicznych. Urządzenie to posiada maksymalny bezprzewodowy zasięg pomiędzy 30 a 100 metrami przy częstotliwości 2,4 -2,4835 GHz na 13 europejskich kanałach. » czytaj dalej

 
Środa 14 lipca 2004

Intela (r)ewolucja czerwcowa


Autor: Lancer | 20:40
(23)Komentarzy (23)
W tym artykule znajdziesz m.in.: opis/porównanie chipsetów i925 i i925X do i875P, opis/testy procesorów Pentium4 3.2 i 3.6 GHz LGA775, opis i testy PCI Express, testy Matrix Storage.

Miesiąc czerwiec przyniósł nam premierę nowej platformy Intela z gniazdem SocketT. Tą jedną chwilę można traktować w wielu aspektach, bowiem ten sam dzień przyniósł nie tylko nowe procesory i chipsety, ale także wiele nowych rozwiązań mających na celu zastąpienie starych i czasami już niewystarczających, czy wręcz niewygodnych technologii. W świat także popłynął szereg nowinek, które za jakiś czas, z dużą dozą prawdopodobieństwa, zagoszczą w wielu nowych wyrobach - nie tylko tych ze znaczkiem Intela. Firma spod niebieskiego "I" wprowadzając chipsety serii 9xx, serwuje nie kolejne nowe gniazdo procesora- a do czego zdążyła chyba już wszystkich przyzwyczaić, ale także nowy typ pamięci, nowe złącza komunikacyjne, nowy standard układów audio.

Z uwagi na charakter wprowadzonych nowości i ich wpływ na dalsze losy komputerów PC, nie można dnia 19-ego czerwca traktować tylko jako chwili pojawiania się nowych układów. Trzeba nań patrzeć wielotorowo i wszelkie zmiany pojmować jako całość. Nigdy bowiem dotąd nie czekało nas tyle premier, co tego pamiętnego dnia....

A zdarzyło się sporo. Z uwagi na ogrom nowinek, długo dane było mi przedzierać się przez gąszcz informacji by wybrać te najcenniejsze i skumulować je w jednym tekście. Dlatego w kilku miejscach pojawiły się ogólniki i skróty myślowe, które z czasem się wyjaśnią, a i być może rzucą nowe światło na stan wiedzy obecnej. Nie nudząc już tym przydługim wstępem zapraszam do zapoznania się z tą historyczną pracą poświęconą sobocie 19-ego czerwca 2004 roku. » czytaj dalej

Awarie, usterki, kłopoty...


Autor: DYD | 20:30
(8)Komentarzy (8)
Jak na złość dziś nasz serwer zaczął sprawiać kłopoty poprzez nieprzewidziane restarty. Na razie "jakoś" działa, wymieniliśmy kartę graficzną i procesor. Zrobiliśmy porządek z pamięcią. Na razie chodzi. Mamy nadzieje, że przyczyna awarii została zlokalizowana i serwer będzie działał poprwnie. Jeśli jednak ponownie znikniemy z Sieci, proszę o wyrozumiałość. Bo z tym naszym serwerem to jak w tej pieśni, "nie wie nikt"...

Podkręcanie i9xx


Autor: R4v | źródło: x-bit labs | 13:40
Komentarzy (0)
Chipsety Intela z serii 9xx dały się już poznać jako słabo podkręcalne. Miał być to efekt rzekomej blokady. Jak się jednak okazuje, wcale tak być nie musi. Najnowsze płyty główne Albatrona umożliwiają uzyskanie dość wysokich wartości FSB. Uzyskano to dzięki możliwości zwiększenia napięcia dla chipsetu. Płyta Albatrona umożliwia podwyższenie napięcia o 0.3V w krokach 0.1V. Przy maksymalnym zasilaniu możliwe jest osiągnięcie nawet 260MHz (230MHz przy standardowym napięciu). Problemem jest jednak brak zablokowanego zegara dla magistrali PCI-Express 16x. Karty graficzne nie wytrzymają taktowania powyżej 100MHz. Albatron planuje usunąć tę niedogodność w przyszłych wersjach biosu.

Poprawki Microsoftu


Autor: R4v | źródło: Inquirer | 13:37
(4)Komentarzy (4)
Microsoft wypuścił siedem łat do swoich programów. Dwie z nich to aktualizacje krytyczne. Łatają one błędy w funkcjach HTML Help i Task Scheduler. W pozostałej piątce znalazł się m.in. "patch na patcha", który poprawia działanie łaty z 2 lipca. Wszystkie poprawki są dostępne na stronach Microsoftu oraz w Windows Update.

Doom 3 - wymagania


Autor: R4v | źródło: Doom3Center | 13:36
(10)Komentarzy (10)
W najnowszym numerze PC Gamer pojawiła się recenzja Doom 3. Gra otrzymała entuzjastyczne oceny za grafikę, dźwięk i klimat. Obiecywany czas gry to 20 godz. Redaktorom PC Gamera na najłatwiejszym poziomie trudności ukończenie Dooma zajęło 24 godziny.

Podano także zalecane wymagania: procesor 2GHz, 512MB RAM, Radeon 9800 i odpowiedniki oraz 5-kanałowy układ dźwiękowy. Gra obsługuje karty GeForce4 MX/Ti, GeForce 3, GeForce FX oraz ATI 8500 i wyższe.

W Japonii najtaniej za łącze internetowe


Autor: DYD | źródło: 4Press / AsiaBizTech | 12:24
(3)Komentarzy (3)
Liczba japońskich subskrybentów łącz szerokopasmowych osiągnęła w marcu 14,95 mln. Jednym z powodów tak dużej popularności szybkiego Internetu są ceny abonamentów - z przygotowanego przez rząd Japonii raportu wynika, że w Kraju Kwitnącej Wiśni są one najniższe na świecie.

Ministerstwo Administracji Publicznej, Spraw Wewnętrznych, Poczty i Telekomunikacji porównało ceny i szybkości japońskich łącz z usługami dostępnymi w innych krajach. Oceniano usługi oferujące transfer na poziomie od 10 do 100Mbps. Jak się okazało, w zestawieniu 10 najtańszych usług tego typu na świecie, w pierwszej dziesiątce znalazły się tylko dwie firmy spoza Japonii - kanadyjski dostawca usług bezprzewodowych i szwedzki dostawca łącz światłowodowych (technologia FTTH). » czytaj dalej

Crucial strzela w stronę graczy


Autor: DYD | źródło: 4Press | 12:05
(2)Komentarzy (2)
Należąca do Microna firma Crucial wprowadziła na rynek europejski szybkie pamięci Ballistix. Linia obejmuje moduły DDR i DDR2, charakteryzujące się wysokimi częstotliwościami taktowania i niskimi opóźnieniami. Wszystkie pamięci Ballistix zostały wyposażone w efektowne, pomalowane na kolor pomarańczowy aluminiowe radiatory. Nowe produkty mają pomóc firmie w wejściu na rynek entuzjastów – przede wszystkim graczy, skłonnych inwestować w swoje komputery znacznie więcej od przeciętnych użytkowników. » czytaj dalej

Celerony windują Intela


Autor: DYD | 11:15
Komentarzy (0)
Sprzedaż notebooków z procesorami AMD w Europie spada - donoszą analitycy z firmy Context. Przez pierwszych 5 miesięcy roku 2004, udział AMD w europejskim rynku notebooków spadł z 16,7% w styczniu do 10,7% w maju. Tym samym umacnia się pozycja Intela, co w dużym stopniu ma związek z rosnącym popytem na tanie laptopy z układami Celeron. W styczniu Celerony znajdowały się w 9,7% notebooków sprzedawanych w Europie, w maju - już w 15%.

W maju w statystykach pojawiły się po raz pierwszy notebooki z procesorami Athlon 64, co w przyszłości powinno wpłynąć na wzrost udziałów AMD w rynku. Prawdziwy progres będzie jednak możliwy chyba dopiero w sierpniu, kiedy do sprzedaży trafią procesory Sempron, będące odpowiedzią AMD na nowe Celerony.

TV-laptop Toshiby


Autor: DYD | źródło: 4Press / EWeek | 11:02
Komentarzy (0)
Toshiba zapowiada wprowadzenie do swojej oferty notebooka Qosmio, który będzie pozwalał na oglądanie programów telewizyjnych i filmów DVD bez uruchamiania systemu operacyjnego.

Multimedialny laptop będzie wyposażony w tuner TV, napęd DVD oraz głośniki symulujące dźwięk przestrzenny. Aby obejrzeć telewizję lub film z płyty, użytkownik Qosmio będzie potrzebował zaledwie kilku kliknięć pilotem - uruchamianie Windowsów będzie zbędne. Wystartowanie systemu da jednak użytkownikom nowe możliwości, jak np. włączenie pauzy w programie telewizyjnym czy zwykły zapis audycji na dysk twardy. » czytaj dalej

Wydajny Giabyte (8 Sigma)


Autor: DYD | 10:55
(3)Komentarzy (3)
Giabyte wprowadza na rynek swoje najnowsze rozwiązanie technologiczne w postaci serii płyt GIGABYTE 8E (8 Sigma). Są to najbardziej wydajne i bogato wyposażone płyty Giabyte oparte na układach Intel 925X i 915P. W tej chwili dostępne są dwa modele: GA-8ANXP-D oraz GA-8GPNXP Duo (na zdjęciu). Ten pierwszy zbudowany jest na chipsecie i925X, a drugi - i915P. W płytach zastosowano system Podwójnego Zasilania U-Plus (GIGABYTE Universal-Plus Dual Power System). U-Plus D.P.S jest rewolucyjnym ośmiofazowym obwodem wytrzymałym na różne poziomy natężenia prądu i zapewniającym w przyszłości obsługę nowszych wersji procesorów.

Do wbudowanego sprzętu dodano również system programowy "GIGABYTE Shieldware". W jego skład wchodzi osiem unikalnych elementów programowych. Elementy te to: » czytaj dalej

The Bat! 2.12


Autor: DYD | źródło: MG | 10:38
Komentarzy (0)
The Bat! z firmy RitLabs jest programem przeznaczonym do obsługi poczty elektronicznej. Interfejs programu jest przejrzysty, dzięki czemu nawet nowicjusz bardzo szybko go polubi i z łatwością będzie mógł z niego korzystać. Dla niewielkich firm The Bat! jest także alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do innych programów do obsługi poczty korporacyjnej, ponieważ wyposażono go w możliwość obsługi wielu użytkowników, dzięki czemu może pełnić rolę lokalnego serwera pocztowego. Najnowszą wersję - 2.12 - [opis możliwości] można pobrać stąd (3.90 MB).

Notebook Maxdata na "Dothanie"


Autor: DYD | 09:09
Komentarzy (0)
Maxdata wprowadza na polski rynek nowy model notebooka z technologią mobilną Intel Centrino. Maxdata Pro 7000DX wykorzystuje procesor Intel Pentium M z 2MB pamięci podręcznej drugiego poziomu (L2) i zegarem 1,5 GHz. Ten model to następca linii Pro 7000. Wykorzystanie nowego procesora Intel Pentium M (poprzednio Banias, a teraz Dothan) zapewnia notebookowi lekki wzrost wydajności (do 15%) i dłuższy czas pracy baterii. Udoskonalona karta sieciowa WLAN umożliwia bezprzewodowy transfer danych z prędkością do 54 Mbit/s. Notebook posaida 15-calowy wyświetlacz XGA, HDD 40 GB. Warto również zwrócić uwagę na 36-miesięczną gwarancję (pierwszy rok w systemie door-to-door). Sugerowana cena brutto MAXDATA Pro 7000DX wynosi 6340 PLN. Dzięki internetowemu konfiguratorowi możliwe jest sprawdzenie dokładnej ceny komputera w optymalnej dla użytkownika wersji.

 
Wtorek 13 lipca 2004

Zewnętrzna obudowa 3.5" w testach


Autor: DYD | 17:31
(27)Komentarzy (27)
Do testów z firmy Speeze przyjechała do nas zewnętrzna obudowa CF100-NEB do dysku twardego 3.5 cala. Obudowa sprawia wrażenie solidnej, jest ciężka i posiada elementy aluminiowe. Wnętrze obudowy jest plastykowe, nie posiada ona żadnych wiatraczków.

Do obudowy wrzucamy dysk twardy i otrzymujemy dostęp z komputerem przez połączenie USB 2.0, FireWire i SATA (dwa ostatnie jako opcja). W wyposażeniu jest kabel USB, zasilacz, instrukcja i stojaczek w celu ustawienia obudowy pionowo. Testy obudowy wkrótce a już teraz prezentacja zdjęciowa. » czytaj dalej

Dwuwarstwowy napęd Pioneer 16/16


Autor: DYD | źródło: Digit-Life | 16:43
(2)Komentarzy (2)
Japoński oddział firmy Pioneer wypuścił właśnie nową multinagrywarkę DVD±R/RW z możliwością nagrywania płyt dwuwarstwowych, oraz nagrywanie DVD plus i minus R z prędkością x16. Nagrywarka posiada oznaczenie DVR-A08 (dokładnie DVR-A08-J nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie ona dostępna w Europie). Nowy model nagrywarki posiad zmienne panele przednie, może być w kolorze białym, czarnym i srebrnym - dopasowany do obudowy. Wymiary napędu wynoszą odpowiednio 148 x 198 x 42.3mm (szerokość, głębokosć, wysokość). Napęd jest wyraźnie większy niż slot 5.25", więć w wyposażeniu znalazł się dodatkwoy panel 130 x 15.6mm. Napęd waży 1.1 kg. Zdjęcie oraz pełna specyfikacja w dalszej części newsa. » czytaj dalej

Poprawianie Pentium


Autor: R4v | źródło: x-bit labs | 16:33
(6)Komentarzy (6)
Intel zamierza wkrótce wprowadzić kilka udoskonaleń w swoich procesorach. Pierwszym z nich jest technologia XD, czyli znany z układów Athlon 64 bit NX. Pozwala on na przeznaczenie obszarów pamięci tylko dla danych, co zabezpiecza przed niektórymi atakami. Procesory wyposażone w XD otrzymają dodatkową literkę J po numerze modelu, np. Pentium 4 560J. Poza Prescottem flagę NX mają także obsługiwać Pentium M i być może Celerony D.

Poza zmianami w kierunku poprawy bezpieczeństwa Intel zamierza poprawić wydajność swoich produktów. Pentium 4 ma dostać pamięć cache L2 o pojemności 2MB i magistralę 1066MHz. Celeron M i Pentium M podzielą się ulepszeniami. Pierwszy z nich otrzyma pamięć cache L2 o pojemności 1MB, natomiast drugi magistralę 533MHz. Dodatkowo w układach z jądrem Prescott pojawi się prawdopodobnie obsługa technologii AAC. Umożliwia ona zmniejszenie wydzielania ciepła przy małym obciążeniu. AMD stosuje podobną technologią w Athlonach 64, nazwaną Cool'n'Quiet.

Aparat fotograficzny czy telefon?


Autor: DYD | źródło: 4Press / DCR | 13:31
(7)Komentarzy (7)
Telefony komórkowe z wbudowanym modułem fotograficznym nikogo już dziś nie dziwią. Ale aparat fotograficzny z wbudowanym telefonem komórkowym - to co innego... Takie właśnie urządzenie zaprezentowała firma Samsung.

Samsung SPH-2300 ma formę zbliżoną do tradycyjnego kompaktowego aparatu fotograficznego. Urządzenie posiada matrycę o rozdzielczości 3 megapikseli, zoom optyczny 3x i wbudowaną lampę błyskową. Zdjęcia zapisywane są na kartach mini-SD, aparat można też podłączyć do telewizora, by przeglądać fotografie na jego ekranie. Różnice pomiędzy SPH-2300 a zwykłym "cyfrakiem" stają się widoczne dopiero po zajrzeniu na tylną ściankę urządzenia, gdzie oprócz wyświetlacza umieszczono mikrofon, głośnik i przyciski do obsługi telefonu. » czytaj dalej

Porcja nowych Biosów


Autor: DYD | źródło: W | 13:29
Komentarzy (0)
Chcesz się dowiedzieć czy do Twojej płyty głównej pojawił się nowy BIOS? Jeśli tak to warto odwiedzić ten czeski site PCTunning.cz, na którym właśnie ukazała się obszerna lista o kilkudziesięciu nowych BIOS-ach do kilkunastu popularnych płyt głównych. Oto lista: Albatron (2), AOpen (10), ASRock (5), ASUS (15), Biostar (2), ECS (4), Epox (3), Gigabyte (10), Chaintech (3), Intel (13), Jetway (8), MSI (6), Shuttle (6), Soltek (4/2), Supermicro (2) oraz Tyan (3).

Pointsec chroni firmowe dane


Autor: DYD | źródło: 4Press / ZDNet | 13:04
(2)Komentarzy (2)
Firma Pointsec wprowadziła do sprzedaży aplikację, która chroni dane korporacyjne przed skopiowaniem na zewnętrzne nośniki danych. Program Media Encryption chroni przed nieautoryzowanym kopiowaniem danych na coraz popularniejsze pen drive'y, przenośne dyski twarde, karty pamięci czy dyskietki. Obecnie takie działania pracowników pozostają całkowicie poza kontrolą administratorów systemu, co jest potencjalnym źródłem "wycieku" cennych informacji.

Zasada działania Media Encryption jest prosta: zainstalowany na komputerze firmowym program szyfruje i deszyfruje wszystkie dane "w locie". Po skopiowaniu informacji z sieci firmowej na nośnik, nie da się ich odczytać w innym komputerze, ponieważ brak aplikacji dekodującej zapis.

Omega ForceWare gotowe


Autor: DYD | źródło: W2S | 11:42
(7)Komentarzy (7)
Do tej pory OmegaDrivers.net wypuszczał jedynie modyfikowane sterowniki dla kart ATI Radeon. Od dziś to się zmienia. Właśnie skończyły się Beta testy i tym samym ukazały się pierwsze Omegi dla kart NVidia Geforce. Pakiet (14.8 MB) przeznaczony jest tylko dla systemów Windows 2k/XP. oparty jest o oficjalne sterowniki 56.72. Pełna informacja o zawartości tego pakietu dostępna jest tutaj. Pakiet m.in. posiada: dodany Driver Cleaner Omega, pełne wsparcie dla mobilnych układów typu "Go", zupełnie przerobiony kod do rozdzielczości dodający nowe tryby dla ekranów typu wide i notebooków.

Dwa Newsy z kurii TPC


Autor: DYD | 11:22
(4)Komentarzy (4)
Dziś wieczorem, lub po północy, opublikujemy wielki artykuł (na miarę "Nowa Generacja"), w którym m.in. znajdzie się: opis i porównanie chipsetów i925 i i925X na tle i875P, opis i testy procesorów Pentium 4 z zegarami 3.2 GHz i 3.6 GHz w obudowie LGA775 kontra procesory Socket478, opis i testy PCI Express, testy dysków twardych RAID Matrix Storage. Artykuł już jest gotowy, jednak trwają ostanie korekty i poprawki.

W konkursowej Galerii doszły kolejne prace, ich łączna ilość liczy już 20 dzieł - w końcu wakacje dopiero się zaczęły. Przypominamy, iż TwojePC.pl wraz ze sponsorem - firmą EPSON zaprasza wszystkich amatorów fotografii cyfrowej do wakacyjnego konkursu. Wystarczy podesłać do redakcji TwojePC.pl jedno zdjęcie utrwalone cyfrowo z tegorocznych wakacji, aby znalazło się ono w naszej galerii.

Konkurencja dla układu 5900XT od ATI


Autor: DYD | źródło: X-bit Labs | 10:44
(2)Komentarzy (2)
Znany europejski vendor kart graficznych Club 3D ujawnił plany wypuszczenia tańszej wersji układu ATI RADEON 9800 wykorzystującego szynę 128-bit. Ten wyrób ma być bezpośrednią konkurencją dla wyrobów z GeForce FX 5900 XT, czyli kart w przedziale cenowym 850 - 950 PLN. RADEON 9800 LE wydajnościowo ma plasować się ponad 9600XT. Układ RADEON 9800 LE jaki ma zamiar serwować Club 3D posiada takie cechy pełnego układu RADEON 9800 PRO jak 8 renderujących i 4 geometryczne potoki, jednak posiada podobną budowę PCB jak w przypadku układu RADEON 9500 PRO oraz 128-bitową magistralę pamięci do obsługi 128MB DDR SDRAM.

Pełny RADEON 9800 PRO 128MB charakteryzuje się częstotliwościami dla rdzenia i pamięci 385MHz/680MHz i wyposażony jest w 128MB pamięci DDR SDRAM z 256-bitową szyną. Club 3D RADEON 9800 LE ma charakteryzować się parametrami 350MHz/700MHz. Club 3D nie jest pierwszą firmą, która wpadła na pomysł wydania RADEON 9800 z szyną 128-bit. Na początku roku Sapphire rozpoczął produkcję RADEON 9800 PRO "128-bit Edition", który w końcu nazwany został "RADEON 9800 128-bit Edition". » czytaj dalej

Nowe odtwarzacze iRiver


Autor: DYD | źródło: e-mail | 09:56
(1)Komentarzy (1)
W sprzedaży są już dostępne dwa nowe odwarzacze firmy iRiver. Seria iFP-1000 to połączenie odtwarzacza mp3 i cyfrowego aparatu fotograficznego. Modele tej serii mogą być wyposażone w pamieć flash o rozmiarze od 128 MB do 512 MB. Gdy nie mamy pod ręką "zwykłego" aparatu, 300 000 piskeli w obiektywie iRiver pozwali nam uwieczniać najciekawsze momenty naszych wakacyjnych przygód, a 1.2 calowy kolorowy wyświetlacz LCD pozwali nam zobaczyć efekty zaraz po wykonaniu fotografii. Odtwarzacz może dostarczać nam wrażeń do 50 godzin (na tyle wystarczą baterie). Modele mają wbudowane radio i dyktafon, a także posiadają możliwość aktualizacji firmware. Seria iFP-1000 oprócz standardowych plików mp3, asf i wma odtwarza także coraz popularniejszy format Ogg Vorbis. Cena za wersję 256MB wynosi 1399 PLN. » czytaj dalej

 
Poniedziałek 12 lipca 2004

Playstation 3 w maju


Autor: R4v | źródło: BBC | 18:46
(3)Komentarzy (3)
Jak twierdzą przedstawiciele Sony, gracze będą mieli pierwszą okazję zobaczyć konsolę Playstation 3 w maju przyszłego roku. Firma planuje wystawić prototyp na targach E3 w Los Angeles. Ken Kutaragi, CEO Sony Computer Entertainment, nie chce jednak wyjawić daty wprowadzenia konsoli do sprzedaży. Należy wspomnieć, że PS2 trafiła do sklepów prawie rok po przedstawieniu prototypu. Konkurencja także nie próżnuje. Nintendo rozwija projekt pod nazwą Revolution, natomiast Microsoft jest coraz bliższy premiery XBox Next. Prawdopodobnie obie konsole także pojawią się na E3 w przyszłym roku.

Nowe klawiatury Logitecha


Autor: DYD | 15:19
(8)Komentarzy (8)
Firma Logitech wprowadziła do sprzedaży nowe klawiatury, w dwóch bezprzewodowych zestawach: Logitech Cordless Desktop LX 500 oraz Logitech Cordless Desktop LX 501 (na zdjęciu) - ta druga jest właśnie testowana u nas. Firma wprowadza również klawiaturę przewodową, bazującą na jednej z nowych konstrukcji - Logitech Media Keyboard. Nowe konstrukcje mają następujące cechy:

- Mniejsza wysokość klawiatury i funkcja Logitech Zero Degree Tilt - nowe klawiatury są niskie - ustawione na płaskim podłożu mierzą 22,3 mm. Są również wyposażone w funkcję Zero Degree Tilt, która sprawia, że wszystkie podstawowe rzędy klawiszy mają tę samą wysokość. » czytaj dalej

Codec 7.7m (DivX pack)


Autor: DYD | 14:41
(4)Komentarzy (4)
Po dłuższej przerwie, na tej stronie został zamieszczony nowy pakiet kodeków, które zapewniają swobodne odgrywanie filmów DiVX zapisanych w różnych wersjach. Codec 7.7m to pakiet najnowszych kodeków, w skład których weszły: DivX Pro 5.1.1 Codec Build 1031 - NipTuck Ful, XviD MPEG-4 Codec (16/07/03), Nic's Build, Ligos Indeo XP Codec, AC3Filter 1.01a (rc5), Fraunhoffer IIS Mpeg Layer-3 DirectShow Decoder, Fraunhoffer IIS Mpeg Layer-3 ACM Codec, Ogg Vorbis 1.1 (rc1), Ogg Vorbis DirectShow Filter, Ogg Vorbis DirectShow Filter Decoder, Ogg Vorbis Audio ACM Codec 0.0.3.6 oraz DivX AntiFreeze 0.4. Wersja pod Windows 9X/ME lub XP/2000 można pobrać ze strony autora. Pakiet waży trochę ponad 4MB.

PSX: poczekajcie do przyszłego roku


Autor: DYD | źródło: 4Press / Gamespot | 14:35
Komentarzy (0)
Sony ujawniło swoje plany związane ze sprzedażą urządzenia PSX - hybrydy konsoli do gier i nagrywarki DVD z dyskiem twardym - na rynkach europejskim i amerykańskim.

Hideki Komiyama, prezes Sony Electronics America ujawnił, że PSX nie pojawi się poza Japonią wcześniej niż w roku 2005. Prawdopodobnie pierwsi okazję do kupna PSX będą mieć Europejczycy - Sony chce rozpocząć sprzedaż PSX na Starym Kontynencie przed końcem bieżącego roku finansowego, który kończy się 31 marca. Pozostały do premiery czas Sony chce wykorzystać na rozszerzenie możliwości PSX i uczynić to nietanie przecież urządzenie atrakcyjnym także dla odbiorców poza Japonią. » czytaj dalej

"Komórka" z optycznym zoomem


Autor: DYD | źródło: 4Press / MobileMag | 13:57
(9)Komentarzy (9)
Japończycy mogą już kupić pierwszy na świecie telefon komórkowy z aparatem wyposażonym w zoom optyczny. Tą "komórką" jest Sharp V602SH, którego możliwości fotograficzne robią wrażenie - zwłaszcza na rynku europejskim, który w kwestii zaawansowania telefonów komórkowych pozostaje daleko w tyle za Azjatami. Nowy Sharp posiada aparat z 2-megapikselową matrycą i zoomem optycznym 2x. Robienie zdjęć ułatwia duży ekran główny o przekątnej 2,4 cala i z możliwością obrotu w promieniu 180 stopni. Telefon rejestruje też filmy w maksymalnej rozdzielczości 320x240 pikseli z prędkością 15 klatek na sekundę. Oczywiście doskonały moduł fotograficzny nie jest jedyną zaletą modelu V602SH - przeciwnie, można zaryzykować stwierdzenie, że jest to najbardziej zaawansowany telefon 2G na świecie. » czytaj dalej

Intel Pentium 4 560 w sprzedaży


Autor: DYD | źródło: X-bit Labs | 12:41
(7)Komentarzy (7)
Firma Intel pod koniec zeszłego tygodnia rozpoczęła sprzedaż nowego procesora Pentium 4 3.60GHz nazywanego "po nowemu" Intel Pentium 4 560. Serwis Akiba PC Hotline raportuje, że w Tokio ceny procesora Intel Pentium 4 560 wynoszą około $725 (czyli około 2680 PLN) - w Polsce na razie najmocniejszym zegarowo procesorem Intela w obudowie LGA775 w sprzedaży jest wersja 3.4 GHz w cenie detalicznej około 2250 PLN, choć już gdzie niegdzie można składać zamówienia na 3.6 GHz.

Intel Pentium 4 oznaczony jako "560" posiada zegar 3.60GHz, technologię HT, 800 FSB, instrukcje SSE3 oraz obudowę LGA775. Układ jest kompatybilny z płytami głównymi typu Socket T (775) a więc i915 (Alderwood) i925X (Grantsdale). Układ konsumuje 115W energii oraz wymaga platformy zgodnej ze standardem Platform Compatibility Guide 04B.

Coolbits 2 dla Geforce'ów


Autor: DYD | źródło: W2S | 12:20
Komentarzy (0)
Coolbits to na pewno znany przez większość overclockerów i zaawansowanych użytkowników wpis do rejestru, który uaktywnia przede wszystkim dodatkowe zakładki w sterownikach ForceWare z ustawieniami częstotliwości rdzenia i pamięci, a także zakładki z zaawansowanymi ustawieniami dla Direc3D, konfiguracji AGP i inne. Autor Coolbits stworzył teraz drugą wersję Coolbits uaktywniającą dodatkowe opcje w sterownikach Forceware 55.xx - 6x.xx. Coolbits 2 dodaje dodatkowe wsparcie dla mobilnych układów, nowe ustawienia dla Direct3D i OpenGL (w tym także obsługę openGL 2.0), wsparcie dla wiatraczka i inne. Niektóre opcję są dostępne tylko na układach 5700 Ultra, 5800 Ultra, 5900/XT/Ultra i 5950 ultra (oraz 6800).

Doom 3 BOX i kilka płytek


Autor: DYD | źródło: W2S | 11:36
(7)Komentarzy (7)
Serwis Planetdoom.com zamieścił zdjęcie ilustrujące pudełko oraz płytki CD z długo oczekiwaną grą Doom 3. Opakowanie typu DVD wygląda na oficjalne, więc istnieje szansa że kolejna "zagłada" ukaże się już wkrótce (czyli jakoś na początku sierpnia, zagraniczne duże sklepy internetowe podają datę wydania 3-ego lub 5-ego sierpnia).

Na zdjęciu oprócz pudełka widać 6 płytek CD! Już przy grze Far Cry liczącej 5 krążków, taka ilość zaczyna być irytująca. Może jednak autorzy wyjdą na przeciw wygodzie użytkownika i wypuszczą wersję także na płycie DVD? Oby... [update 11:55 - ilość płytek i zdjęcie pudełka to podróbka jakiegoś żartownisia grafika, bynajmniej data wydania może się nie zmieni... szczegóły w komentarzach]

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL