Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 13 kwietnia 2007  
    

HP wykorzysta procesory VIA


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 15:06
(6)Komentarzy (6)
Firma Via Technologies poinformowała, że jeden z największych producentów komputerów na świecie - Hewlett-Packard - postanowił wykorzystać jej procesory w swoich energooszczędnych systemach. Układy te trafią do komputerów biurkowych pod marką Compaq, przeznaczonych wyłącznie na rynek Chin - niski pobór mocy i niewielki koszt zakupu to główne zalety procesorów VIA. Wśród oferowanych procesorów znajduje się układ VIA C7, pracujący z prędkością 1,5 GHz - jego pobór mocy przy takim taktowaniu nie przekracza 20W. Jak na razie więcej informacji o systemach HP z procesorami VIA nie zostało podanych.

Creative X-Fi Sound System i600


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 15:04
(1)Komentarzy (1)
Creative przedstawił nową stację dokującą dla odtwarzaczy Apple iPod, noszącą nazwę X-Fi Sound System i600. W jej skład wchodzi zestaw głośników w konfiguracji 2.1 oraz sama stacja dokująca przeznaczona dla iPod'a. Głośniki satelitarne są dwudrożne: zawierają one kopułkę wysokotonową i 3,5-calowy głośnik nisko-średniotonowy. Subwoofer korzysta z głośnika o średnicy 8 cali, umieszczonego w drewnianej obudowie. Deklarowana moc satelitek to 2x35W RMS, a subwoofer dysponuje mocą 130W RMS. Pasmo przenoszenia ma wynosić od 40 Hz do 20 kHz, wymiary satelitek to 234 mm na 115 mm na 95 mm, a subwoofera 375 mm na 225 mm na 340 mm. Do zestawu dołączony jest także nadajnik zdalnego sterowania.

Odtwarzacz iRiver Clix2


Autor: Adam | źródło: I4U | 15:02
(7)Komentarzy (7)
Do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych trafił właśnie najnowszy przenośny odtwarzacz firmy iRiver - model ten nosi nazwę Clix2. Oferuje on pojemność 4 GB i korzysta z 2,2-calowego ekranu AMOLED o rozdzielczości QVGA. Odtwarzane formaty obejmują MP3, WMA i OGG, a do dyspozycji jest także tuner FM z możliwością nagrywania audycji i możliwość pracy jako dyktafon, budzik i zegarek oraz możliwość przeglądania zdjęć i plików tekstowych. Do łączności z komputerem służy port USB, a na zasilaniu akumulatorowym można słuchać muzyki przez 24 godziny. Tak wyposażony odtwarzacz kosztuje w Stanach Zjednoczonych niespełna 200 dolarów.

Cień Czarnobyla już od dziś w sklepach


Autor: DYD | 14:52
(13)Komentarzy (13)
Dobra wiadomość dla wszystkich niecierpliwie oczekujących na ten tytuł - S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla trafił właśnie do sprzedaży w sklepach w całej Polsce. Czas wyruszyć na pełną niebezpieczeństw i emocji wyprawę po Strefie wokół elektrowni w Czarnobylu... Gra dostępna jest od dziś w całym kraju, w cenie 99,90 PLN w polskiej wersji językowej. Ciekawostką polskiej wersji językowej jest sposób tłumaczenia przerywników filmowych - pozostawiono rosyjskie głosy, oraz dodano głos lektora dobrze znanego z telewizji - Mirosława Uttę.

Odtwarzacz Apple iPod z WiFi?


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 14:00
(3)Komentarzy (3)
Z najnowszych doniesień wynika, że Apple planuje wprowadzić do sprzedaży nową wersję swojego przenośnego odtwarzacza iPod, wyposażoną w obsługę sieci WiFi. Odtwarzacz w takiej wersji ma trafić do sprzedaży w drugiej połowie tego roku - obecnie produkcją modułu WiFi zajmuje się firma USI (Universal Scientific Industrial), a montażu odtwarzacza w wersji OEM podjął się Foxconn. USI ma rozpocząć dostawy modułu WiFi jeszcze w tym miesiącu, a Foxconn rozpocznie montaż w trzecim kwartale tego roku. Po przedstawieniu przez Microsoft odtwarzacza Zune z obsługą sieci WiFi coraz więcej producentów zamierza pójść tą samą drogą - stąd plany Apple odnośnie iPod'a z WiFi.

Windows XP OEM kończy żywot


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:08
(5)Komentarzy (5)
Microsoft coraz mocniej naciska na producentów komputerów promując nowy system operacyjny Windows Vista - tylko do końca tego roku będą oni mogli sprzedawać swoje maszyny z systemem Windows XP w wersji OEM. Od początku 2008 Microsoft będzie wymagał wykorzystania Windows Vista, i to bez wyjątków - w styczniu 2008 ma zniknąć z oferty Windows XP Professional w wersji OEM. Nie oznacza to jednak, że systemu Windows XP nie będzie można w ogóle kupić - możliwe, że przez jakiś czas będzie on nadal sprzedawany tak jak dotychczas w wersji OEM dla osób chcących stworzyć własny system. Z oferty, przynajmniej jak na razie, nie znika także Windows XP w wersjach Retail.

Zasilacze OCZ ModXStream


Autor: Adam | źródło: VRZone | 08:04
Komentarzy (0)
Firma OCZ Technology wprowadziła do swojej oferty nową serię zasilaczy komputerowych, noszącą nazwę ModXStream. Należą do niej dwa modele o mocach 780W i 900W, obydwa korzystające z systemu odpinanych kabli. Ponadto zasilacze te mają oferować sprawność ponad 80% oraz po cztery linie zasilające +12V, o wydajności 20A każda i łącznej wydajności 60A w modelu 780W i 70A w wersji 900W. Do dyspozycji są także linie +3,3V 30A oraz +5V 30A, a chłodzenie zapewnia pojedynczy, 120 mm wentylator podświetlony niebieskimi diodami LED. Więcej informacji o tych zasilaczach można znaleźć na stronie producenta pod tym adresem.

AMD informuje o ATI R600


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:02
(39)Komentarzy (39)
AMD podało garść informacji o nadchodzących kartach graficznych, między innymi o oczekiwanym od dłuższego czasu ATI R600. Karta na bazie tego układu ma nosić nazwę ATI Radeon HD 2900 XT - zgodnie z przewidywaniami w nazwie pojawia się liczba 2900, ale zniknął X zastąpiony przez HD. Oznaczenie HD ma związek z technologią Avivo HD, będącą odświeżoną wersję znanego już Avivo. Według podanych informacji ATI R600 zawiera 320 "Stream Processors" - jak na razie trudno odnieść to do konkurencji i możliwej wydajności. Karty te korzystają także z 512-bitowej szyny pamięci, oferują 24x Anti-Aliasing i mogą przesyłać poprzez złącze HDMI obraz łącznie z dźwiękiem w formacie 5.1 (a to za sprawą umieszczonego na karcie układu audio). » czytaj dalej

 
Czwartek 12 kwietnia 2007

Test słuchawek Everglide S-500 - Hełmofon dla graczy


Autor: NimnuL | 11:30
(10)Komentarzy (10)
Firma Everglide już od dawna znana jest z produktów tworzonych z myślą o zapalonych graczach, także profesjonalnych. Wśród bardzo cenionych podkładek pod myszki w ofercie tej firmy znajdują się również klawiatury, myszki oraz słuchawki. Redakcyjny spieq zajął się już jednym modelem myszki tego producenta. Słuchawki S-500 Professional Gaming Headphones, bo tak brzmi pełna ich nazwa, to jedyny model znajdujący się w aktualnej ofercie Everglide. Przekonajmy się czy nazwa produktu ma jakiekolwiek odzwierciedlenie w rzeczywistości. Zapraszam. » czytaj dalej

Dwa 24-calowe monitory NEC


Autor: Adam | źródło: Engadget | 10:08
Komentarzy (0)
NEC przedstawił w Japonii dwa nowe monitory LCD, noszące nazwy MultiSync LCD2490WUXi oraz MultiSync LCD2470WNX. Pierwszy z nich kosztuje w Japonii równowartość ponad 1500 dolarów, korzysta z matrycy H-IPS i pracuje w rozdzielczości 1920 na 1200. Oferuje on kontrast 800:1, jasność 400 cd/m2 i kąty widzenia po 178 stopni, zarówno w pionie jak i poziomie. Do dyspozycji są trzy wejścia DVI-D z HDCP, jedno DVI-I także z HDCP oraz D-Sub. Drugi z monitorów jest tańszy - kosztuje poniżej 1100 dolarów. Również pracuje on w rozdzielczości 1920 na 1200, ale korzysta z matrycy S-PVA. Dostępne wejścia obejmują dwa gniazda DVI-D z HDCP oraz jedno analogowe D-Sub. Opisane monitory mają być dostępne w sprzedaży od 24 kwietnia.

Sony stawia na ekrany OLED


Autor: Adam | źródło: Engadget | 10:06
(6)Komentarzy (6)
Koncern Sony kilkukrotnie prezentował już ekrany OLED własnej produkcji podczas różnych wystaw - między innymi 27-calowy model, pracujący w rozdzielczości 1920 na 1200. Tym razem przedstawiony został znacznie mniejszy ekran, który jednakże ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Jego przekątna wynosi 11 cali, a rozdzielczość to 1024 na 600 punktów. Deklarowany kontrast ma sięgać 1 miliona do 1, a ponadto ekran ten ma wyświetlać 100% palety kolorów gamutu NTSC. Ponadto model ten ma zaledwie 3 mm grubości. Według dostępnych informacji ekran ten ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku, ale jak na razie cena nie została podana jego cena.

Panasonic ToughBook CF-08


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 10:02
Komentarzy (0)
Panasonic przedstawił swój najnowszy komputer przenośny, należący do serii ToughBook - model ten nosi nazwę ToughBook CF-08. Bazuje on na procesorze Intel XSCALE PXA270, pracującym z prędkością 312 MHz i 10,4-calowym ekranie dotykowym o rozdzielczości XGA. W konfiguracji tego systemu znajdziemy także obsługę sieci WLAN i Bluetooth 1.2, porty USB i kartę sieciową FastEthernet oraz system Microsoft Windows CE. Ponadto system ten ma wytrzymywać upadek z wysokości do 1 m bez uszkodzeń. Czas na pracy na zasilaniu akumulatorowym ma w dużym stopniu zależeć od jasności ekranu i wahać się od 4,5 do 14 godzin. Cena tego systemu nie została podana.

Pamięci APOGEE GT DDR2 1066


Autor: Adam | źródło: VRZone | 07:22
(1)Komentarzy (1)
Firma Walton Chaintech, oferująca moduły pamięci i karty graficzne, przedstawiła nowy produkt należące do linii APOGEE GT - są to moduły pamięci pracujące w trybie DDR2 1066. Noszą one nazwę APOGEE GT DDRII 1066 i są dostępne obecnie w postaci 1 GB modułów, pracujących w trybie DDR2 1066 przy ustawieniach CL5 (więcej informacji o ustawieniach w tym trybie nie zostało podanych) i napięciu zasilającym wynoszącym 2,2V. Ponadto moduły te wyposażone są w aluminiowe radiatory. Cena tych modułów nie została sprecyzowana. Więcej informacji o tych pamięci można znaleźć na stronie producenta pod tym adresem.

24" LCD z podświetleniem LED


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 07:20
(7)Komentarzy (7)
Samsung przedstawił nową matrycę LCD typu S-PVA (Super Patterned-ITO Vertical Alignment) o przekątnej 24 cale, korzystającą z podświetlenia w technologii LED. Ekran ten dzięki podświetleniu LED ma wyświetlać 111% palety kolorów gamutu NTSC i oferować kontrast przekraczający 1000:1. Oferowana rozdzielczość wynosi 1900 na 1200 punktów, kąty widzenia mają sięgać aż 180 stopni, a jasność to 250 cd/m2. Ponadto producent przekonuje, że ekran ten idealnie nadaje się dla systemu Windows Vista - można na nim pomieścić dwie strony A4 naturalnej wielkości i jeszcze zostanie miejsce na systemowy side-bar. Produkcja tego ekranu ma się rozpocząć jeszcze w bieżącym kwartale, ale jak na razie nie wiadomo kiedy trafi on do sprzedaży.

Pierwsze testy Conroe-L


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 07:18
(22)Komentarzy (22)
Prawdopodobnie w czerwcu ofertę firmy Intel uzupełni nowa seria procesorów Celeron dla komputerów biurkowych, bazująca na rdzeniu o kodowej nazwie Conroe-L i produkowana w technologii 65 nm. Te jednordzeniowe procesory bazują na architekturze Conroe, korzystają z FSB o prędkości 800 MHz i 512 KB pamięci cache L2. Początkowo mają być dostępne dwa modele - Celeron 430 pracujący z prędkością 1,8 GHz oraz Celeron 440, taktowany zegarem 2 GHz. Ich ceny w momencie premiery mają wynosić, odpowiednio, 49 i 59 dolarów. Poniżej można znaleźć także pierwsze wyniki testów tych procesorów w porównaniu do konkurencyjnego Athlona 64 3500+. » czytaj dalej

Koniec 20 GB Sony PS3?


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 07:16
Komentarzy (0)
W sprzedaży dostępnych jest coraz mniej konsol Playstation 3 w wersji z 20 GB dyskiem twardym - dotąd w Stanach Zjednoczonych na 10 sprzedanych PS3 tylko 1 była w tańszej, 20 GB wersji. W związku z tym koncern Sony postanowił wycofać ten model ze sprzedaży w Stanach Zjednoczonych - sprzedawcy nie zamawiali tych konsol, a nabywcy także wybierali głównie droższą, lepiej wyposażoną wersję PS3. Wersja 60 GB jest droższa o 100 dolarów od 20 GB i zawiera dodatkowo, oprócz większego dysku, czytnik kart pamięci i obsługę sieci WiFi. Informacje o wycofaniu 20 GB wersji ze sprzedaży zostały potwierdzone przez firmę Sony w rozmowie z serwisem DailyTech.

 
Środa 11 kwietnia 2007

Fujistu zamieni 1,8" HDD na SSD?


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 15:06
Komentarzy (0)
Firma Fujitsu Ltd. poinformowała, że zamierza porzucić wcześniejsze plany stworzenia własnych, 1,8-calowych dysków twardych, a także wcześniejsze zamiary dotyczące ich produkcji. Zamiast nich producent ten zamierza oferować dyski SSD o tej samej wielkości - według przedstawicieli Fujitsu, coraz większa liczba odbiorców zamiast tradycyjnych dysków twardych wybiera modela korzystające z pamięci NAND flash. Zwrócenie się w kierunku dysków SSD to także jeden ze sposobów na zmniejszające się marże na rynku dysków twardych - modele z pamięcią NAND flash są obecnie znacznie droższe, można więc na nich więcej zarobić.

nVidia szykuje GeForce 7200GS


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 14:55
(8)Komentarzy (8)
W niedługim czasie ma trafić do sprzedaży nowa kart graficzna, korzystającą z układu firmy nVidia o nazwie GeForce 7200 GS. Karty te przeznaczone są przede wszystkim dla systemu Windows Vista i interfejsu Aero, a nie dla gier. GeForce 7200 GS bazuje na układzie G72, znanym z kart GeForce 7300 GS oraz GeForce 7300 LE - w tym wypadku układ graficzny pracuje z prędkością 450 MHz i korzysta ze 128 lub 64 MB pamięci DDR2 z 64-bitową szyną. Ponadto układ ten może być chłodzony pasywnie, a dostępne wyjścia mogą obejmować DVI, D-Sub oraz wyjście telewizyjne. Dokładna cena tych kart nie jest ja na razie znana.

ATI R650 w planach AMD?


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 14:48
(12)Komentarzy (12)
Wszystko wskazuje na to, że AMD pragnie wprowadzić do sprzedaży nową wersję układu graficznego R600, produkowaną w technologii 65 nm zamiast 80 nm - ma ona nosić kodową nazwę R650. Z tego co obecnie wiadomo, jedyna różnica między tymi układami to technologia produkcji - przejście do 65 nm ma pozwolić na zmniejszenie poboru mocy kart na bazie R600 o około 60-100W, jednocześnie zmniejszając koszty produkcji. W związku z niższym kosztem produkcji AMD planuje spore zmiany jeśli chodzi o ceny - jeśli informacje te potwierdzą się, to karty z R600 mają być od 100 do 150 dolarów tańsze niż dotychczasowe modele w kategorii hi-end. Powyższe informacje jak na razie nie zostały potwierdzone oficjalnie.

Nowe serie dysków Samsunga


Autor: Adam | źródło: The Register | 12:44
Komentarzy (0)
Samsung przedstawił dwie nowe serie dysków twardych o wielkości 2,5 cala, które wkrótce trafią do sprzedaży. Pierwsza z nich nosi nazwę SpinPoint M5 - są to dyski dla komputerów przenośnych, pracujące z prędkością 5400 RPM. Będą one dostępne początkowo w wersjach o pojemności od 60 do 160 GB, a później aż do 250 GB. Dyski te korzystają z 8 MB pamięci cache i interfejsu Serial-ATA - wersje PATA będą dostępne później. Druga seria to SpinPoint MP1 - są to dyski pracujące z prędkością 7200 RPM, korzystające z interfejsu Serial-ATA II i od 8 do 16 MB pamięci cache, przeznaczone przede wszystkim dla stacji roboczych i serwerów typu Blade. » czytaj dalej

Chipset IBM X4 dla Tigerton'a


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 12:03
(2)Komentarzy (2)
Koncern IBM pracuje nad chipsetem o nazwie X4, który ma być przeznaczony dla wieloprocesorowych systemów na bazie przyszłych układów Intel Tigerton. Procesory te to czterordzeniowe układy należące do serii Xeon MP, a chipset X4 ma obsługiwać do 32 takich procesorów umieszczonych na ośmiu płytach głównych - oznacza to do 128 rdzeni w jednym systemie. Ponadto do dyspozycji jest do 16 slotów pamięci na każdej z ośmiu płyt, obsługujących moduły 1 GB, 2 GB i 4 GB - łącznie istnieje więc możliwość instalacji do 512 GB pamięci RAM w jednym systemie. Oprócz tego chipset X4 ma oferować dwa porty GigabitEthernet, a jako opcja także 10 Gigabit Ethernet.

Nowe pamięci Crucial Ballistix


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 11:02
(3)Komentarzy (3)
W sprzedaży dostępne są już nowe moduły pamięci Crucial DDR2 PC2-8500, należące do serii Ballistix oraz Ballistix Tracer. Pojedyncze moduły oferują pojemność 1 GB i pracują w trybie DDR2 1066 przy ustawieniach CL5-5-5-15 i napięciu zasilającym 2,2V. Moduły te wyposażone są w aluminiowe radiatory, różniące się wyglądem w zależności od serii modułów. W sprzedaży dostępne są pojedyncze 1 GB moduły, kosztujące około 230 dolarów, oraz 2 GB zestawy DualChannel wycenione na około 460 dolarów. Więcej informacji o tych pamięciach można znaleźć pod tym adresem.

Jabłko na 4-rdzeniowych Xeonach


Autor: xanael | 10:51
Komentarzy (0)
Firma Apple zaprezentowała "nowy" model MacPro. „Nowy”, ponieważ oprócz lepszego procesora nic nie zostało w nim zmienione. W najbardziej rozbudowanej wersji komputer ma posiadać dwa 4-rdzeniowe procesory Intel Xeon "Clovertown". Według Apple nowy MacPro jest 2,6 razy szybszy od PowerMaca G5 Quad (dwa 2-rdzeniowe procesory G5 2,5GHz) w renderingu 3D (program Maya). Dla porównania: MacPro z dwoma 2-rdzeniowymi procesorami Xeon 3GHz jest „tylko” o 40% szybszy.

S.T.A.L.K.E.R. PL nadciąga...


Autor: DYD | 10:46
(7)Komentarzy (7)
Firma CD Projekt poinformowała, że produkcja S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla została pomyślnie zakończona. Gra opuszcza właśnie magazyny i jedzie do sklepów w całej Polsce. Termin premiery, czyli najbliższy piątek, 13 kwietnia jest więc całkowicie pewny. S.T.A.L.K.E.R. trafi na sklepowe półki w cenie 99,90 PLN i polskiej wersji językowej. Nietypową cechą gry jest również sposób tłumaczenia przerywników filmowych. Pozostawiono rosyjskie głosy oraz dodano głos lektora dobrze znanego z telewizji - Mirosława Utty.

Pioneer DVR-212 SATA już w sprzedaży


Autor: DYD | 10:45
(5)Komentarzy (5)
W sprzeaży pojawiły się nagrywarki DVD Pioneer z serii DVR-212. Ciekawostką nowych napędów jest komunikacja z komputerem za pomocą interfejsu Serial-ATA. W nowych modelach zastosowano m.in. system redukcji rezonansu wywołanego przez obracający się z dużą prędkością nośnik (Disc-Resonance Stabiliser) czy Precision Recording Technology, optymalizującą warunki nagrywania danych, w celu uzyskania możliwie najwyższej jakości ich zapisu. » czytaj dalej

20,8-calowy ekran LTPS OLED


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 09:45
Komentarzy (0)
Firma Toshiba Matsushita Display Technology Co. opracowała 20,8-calowy ekran, który jest największym jak do tej pory ekranem typu OLED (Organic Light-Emitting Diode) wykonanym w technologii LTPS (Low-Temperature Poly-Silicon). Większe ekrany OLED prezentował na przykład koncern Sony - 27-calowy model był prezentowany podczas wystawy CES - ale nie było one wykonane w technologii LTPS. Największą wadą ekranów OLED jest obecnie nadal ich krótka żywotność, sięgająca około 10 tysięcy godzin. Opracowany ekran ma być prezentowany od 11 do 13 kwietnia podczas wystawy International FPD Expo w Tokio.

 
Wtorek 10 kwietnia 2007

Już wkrótce nowy Turion 64 X2?


Autor: Adam | źródło: The Register | 16:31
Komentarzy (0)
Według informacji podanych przez serwis HKEPC AMD ma zamiar poszerzyć ofertę procesorów Turion 64 X2 dla komputerów przenośnych o nowy model - ma być to odpowiedź na majową premierę platformy Intela o nazwie Santa Rosa. Nowy układ AMD ma nosić nazwę Turion 64 X2 TL-66, pracować z prędkością 2,3 GHz i korzystać z 512 KB pamięci cache L2 na każdy z dwóch rdzeni. Ponadto TL-66 ma obsługiwać pamięci DDR2 800, a jego pobór mocy (TDP) ma wynosić 35W. Jak na razie nie wiadomo, czy układ ten będzie produkowany w technologii 65 nm, czy tak jak pozostałe procesory Turion 64 X2 w 90 nm. Premiera tego procesora spodziewana jest w maju.

Sony VAIO G1 z dyskiem SSD


Autor: Adam | źródło: Engagdet | 14:25
(9)Komentarzy (9)
Koncern Sony przedstawił w Japonii nową wersję swojego przenośnego komputera VAIO G1, wyposażoną w 32 GB dysk SSD (Solid State Drive) zamiast tradycyjnego, 40 GB dysku twardego. Dzięki zastosowaniu dysku SSD wersja ta waży zaledwie 859g (zamiast 898g ze zwykłym HDD) i może pracować do 6,5h ze standardowym akumulatorem, czyli o 30 minut dłużej niż z HDD. VAIO G1 bazuje na procesorach Intel Core Solo w wersji ULV, chipsecie Intel 945GMS Express ze zintegrowanym układem graficznym i 12,1-calowym ekranie o rozdzielczości XGA. Do dyspozycji jest także 512 MB pamięci RAM, karta sieciowa GigabitEthernet, czytnik kart pamięci, slot PC Card i dwa porty USB 2.0. Dopłata do dysku SSD wynosi w Japonii w przeliczeniu około 550 dolarów.

100-milionowy Apple iPod


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 10:49
(7)Komentarzy (7)
Firma Apple sprzedała już 100 milionów swoich przenośnych odtwarzaczy z serii iPod - wiadomość taka została podana dzisiaj. Pierwszy odtwarzacz Apple iPod został wprowadzony do sprzedaży w listopadzie 2001 roku, a obecnie seria ta składa się z trzech modeli: iPod, iPod Nano oraz iPod Shuffle. Ponadto Apple dzięki swoim odtwarzaczom posiada 75% udział w rynku przenośnych odtwarzaczy audio, a 70% samochodów w Stanach Zjednoczonych ma możliwość ich podłączenia do systemu audio. Obecne ceny odtwarzaczy wynoszą od 79 dolarów za model iPod Shuffle, od 149 za iPod Nano oraz od 249 za model iPod.

Ekrany w technologii FED


Autor: Adam | źródło: Engadget | 08:08
(8)Komentarzy (8)
Firma Field Emission Technologies, stworzona przez koncern Sony, przedstawiła pierwsze ekrany korzystające z nowej technologii, noszącej nazwę Field Emission Display (w skrócie FED). Rozwiązanie to w swoich założeniach jest bardzo podobne do technologii SED, rozwijanej między innymi przez firmę Pioneer. Pierwszy przedstawiony ekran korzystający z technologii FED ma przekątną 19,2 cala i pracuje w rozdzielczości 1280 na 960 - w przyszłości w tej technologii mają być dostępne 30-calowe ekrany o rozdzielczości 1920 na 1280. Dzięki technologii FED kontrast tego ekranu wynosi 20 000:1, a jasność to 400 cd/m2. Ekrany tego typu mają być przeznaczone do zastosowań profesjonalnych, ale jak na razie nie wiadomo kiedy trafią do spzedaży.

AMD obniżyło ceny procesorów


Autor: Adam | źródło: VRZone | 08:06
(5)Komentarzy (5)
Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami AMD wprowadziło wczoraj nowy cennik procesorów dla komputerów biurkowych - obniżki cen sięgają nawet 50%, a nowe ceny różnią się bardzo nieznacznie od wcześniejszych przecieków. Zmiana cen objęła całą serię Athlon 64 X2 - najtańszy model, X2 3600+, kosztuje od teraz 73 dolary. Ponadto nowe, niższe ceny mają także układy z serii Quad FX - para procesorów FX-72 kosztuje 599 dolarów, a para FX-74 799 dolarów. Najnowsze, oficjalne ceny, zostały zebrane w tabelce przygotowanej przez serwis VRZone. Dla porównania w pierwszej kolumnie umieszczone zostały poprzednie ceny procesorów. » czytaj dalej

Płyta główna ECS 965PLT-A


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 08:04
Komentarzy (0)
Stosunkowo niedawno firma ECS wprowadziła na rynek nową płytę główną o nazwie 965PLT-A, przeznaczoną dla procesorów Intela w wersji LGA 775. Model ten jest o tyle ciekawy, że bazuje na chipsecie Intel 946GZ, a nie jak sugeruje nazwa 965P - ponadto wykorzystany chipset oficjalnie nie obsługuje procesorów z FSB 1066 MHz, a płyta jak najbardziej obsługuje. Model ten wykorzystuje pamięci DDR2 667 i oferuje dwa sloty PCI-Express x16 (jeden z nich to w istocie PCI-E x4) , jeden PCI-E x1, trzy PCI, cztery porty Serial-ATA II, jeden ATA, kartę sieciową GigabitEthernet i układ HD Audio. Dokładna cena tej płyty nie jest jak na razie znana.

Intel przedstawia QX6800


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:02
Komentarzy (0)
Intel przedstawił nowy czterordzeniowy procesor dla komputerów biurkowych i podstawki LGA 775, należący do serii Extreme - nosi on nazwę Core 2 Extreme QX6800. Układ ten bazuje na rdzeniu o kodowej nazwie Kentsfield, produkowanym w technologii 65 nm, i zawiera w istocie dwa dwurdzeniowe procesory Core 2 Duo umieszczone we wspólnej obudowie. Procesor Core 2 Extreme QX6800 pracuje z prędkością 2,93 GHz, korzysta łącznie z 8 MB pamięci cache L2 (po 4 MB współdzielonej pamięci na każdą parę rdzeni) oraz FSB o prędkości 1066 MHz. Deklarowany pobór mocy (TDP) ma wynosić 130W, a cena tego układu to 1199 dolarów – dopiero w trzecim kwartale spodziewana jest obniżka do 999 dolarów.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL