Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 20 lipca 2007  
    

Standard CF z interfesjem SATA


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 17:01
(3)Komentarzy (3)
Organizacja CompactFlash Association (CFA) ogłosiła rozpoczęcie prace nad wykorzystaniem interfejsu Serial-ATA przez karty pamięci CompactFlash. Do tej pory popularne karty CF wykorzystywały interfejs PATA (Parallel ATA) o maksymalnej przepustowości 133 MB na sekundę - po zastosowaniu interfejsu Serial-ATA teoretyczna, maksymalna przepustowość ma wynosić 150 MB na sekundę. Wykorzystanie nowszego interfejsu ma pomóc w dalszej popularyzacji standardu CompactFlash w takich zastosowaniach jak systemy zintegrowane czy też urządzenia służące do zapisywania informacji.

Toshiba wycofa 10 tysięcy baterii


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 16:55
(2)Komentarzy (2)
Nastąpił ciąg dalszy serii wymian wadliwych baterii w komputerach przenośnych - tym razem chodzi o notebooki Toshiba. Producentem feralnych baterii jest ponownie koncern Sony - Toshiba zamierza wycofać całą partię 10 tysięcy baterii, pomimo tego, że tylko około połowa z nich należy do zagrożonej partii. Wspomniane akumulatory zostały wyprodukowane w grudniu 2005 roku, a znaleźć je można w komputerach z serii Dynabook, Dynabook Satellite, Satellite oraz Tecra. Jak na razie szczegóły operacji wymiany wadliwych baterii nie zostały przedstawione.

Chipsety nVidii z PCI-E 2.0


Autor: Adam | źródło: VRZone | 16:47
Komentarzy (0)
W listopadzie tego roku ma się odbyć premiera układu graficznego firmy nVidia, należącego do kolejnej generacji - mowa o G92. Równocześnie z premierą tego GPU światło dzienne mają ujrzeć nowe chipsety obsługujące magistralę PCI-Express w wersji 2.0, przeznaczone zarówno dla procesorów Intela, jak i AMD. Procesory Intela mają być obsługiwane przez chipsety C72 oraz C73 - pierwszy z nich obsługuje FSB do 1333 MHz i pamięci DDR2 do 1066, a drugi FSB do 1600 MHz i pamięci DDR3 do 1600. Jeśli chodzi o układy AMD, to przeznaczonym dla nich chipsetem jest MCP72 - jak na razie wiadomo o nim tyle, że ma wspierać procesory AMD w wersji Socket AM2+ i rozwiązanie o nazwie Hybrid SLI.

Dysk LaCie Big Disk Extreme+


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 16:40
Komentarzy (0)
Oferta firmy LaCie została poszerzona o nowy, zewnętrzny dysk twardy - nosi on nazwę Big Disk Extreme+. Jest on dostępny w wersjach o pojemności 1 TB, 1,5 TB oraz 2 TB, we wszystkich przypadkach z trzema interfejsami: FireWire 400, FireWire 800 oraz USB 2.0. Producent wyposażył ten dysk w niebieski przycisk, umieszczony na obudowie, pozwalający na uruchomienie procesu tworzenia kopii zapasowej lub dowolnej aplikacji. Obudowa LaCie Big Disk Extreme+ wykonana została z aluminium, a system chłodzenia i zarządzania poborem mocy oferuje trzy różne ustawienia. Dyski te powinny być już dostępne w sprzedaży, a ich ceny rozpoczynają się od 350 dolarów za model 1 TB.

ATI Catalyst nr 7.7


Autor: DYD | 11:21
(7)Komentarzy (7)
ATI (AMD) właśnie wypuściła nowy pakiet sterowników Catalyst dla kart z układami Radeon. Oznaczone numerem 7.7, przeznaczone są dla systemów 2000/XP/Media Center/x64, Linux(64) oraz Vista (32 i 64 bit). Dostępny jest sam sterownik graficzny lub cały pakiet Catalyst Control Center. W pakiecie 7.7 pojawiła się nowe funkcję w zakładce Catalyst Control Center Avivo oraz nowe tryby Anti-Aliasingu 12X oraz 24X dla układów ATI Radeon HD 2900 XT i ATI Radeon HD 2600. Wzrosła wydajność w Far Cry na kartach ATI Radeon HD2400, HD2600 i HD2900 (ilość fps powinna się zwiększyć o 13%). Do pobrania są następujące wersje. » czytaj dalej

Słaby kwartał dla AMD


Autor: Adam | źródło: FiringSquad | 09:58
Komentarzy (0)
W przeciwieństwie do całkiem dobrych wyników finansowych przedstawionych przez firmę Intel AMD nadal jest "pod kreską". Ujawnione właśnie wyniki finansowe za drugi kwartał tego roku mówią o przychodach w wysokości 1,37 miliarda dolarów, stanowiących wzrost względem poprzedniego kwartału i tego samego kwartału w roku ubiegłym. Pomimo tego AMD w drugim kwartale tego roku przyniosło stratę w wysokości 600 milionów dolarów, co stanowi wzrost względem 504 milionów straty w pierwszym kwartale. Jeśli chodzi o dział utożsamiany z ATI, to przychody pozostały na takim samym poziomie jak w poprzednim kwartale, pomimo premiery serii Radeon HD 2000.

15-te urodziny IBM ThinkPad


Autor: Adam | źródło: The Register | 09:55
(1)Komentarzy (1)
W lipcu 1992 roku trafił do sprzedaży pierwszy komputer przenośny firmy IBM, należący do sławnej serii ThinkPad. Co prawda marka ta została przejęta przez firmę Lenovo, ale legenda ThinkPad'a pozostała. Pierwszy system o tej nazwie nosił początkowo oznaczenie 2521 ThinkPad, zmienione później na ThinkPad 700T - bazował on na procesorze 386SX o prędkości 20 MHz, 4 lub 8 MB pamięci RAM i 10-calowym ekranie monochromatycznym o rozdzielczości 640 na 480. Co ciekawsze, zamiast tradycyjnego dysku twardego model ten wykorzystywał 20 MB dysk typu SSD (Solid State Drive). Dopiero w październiku tego samego roku pojawił się komputer o nazwie ThinkPad 700, przypominający wyglądem znaną do dzisiaj serię o tej samej nazwie.

AMD kończy z obniżaniem cen


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 09:34
(25)Komentarzy (25)
Już od dłuższego czasu trwa wojna cenowa między dwoma największymi producentami mikroprocesorów - firmami AMD oraz Intel. Obydwaj producenci prześcigają się w kolejnych obniżkach - obecnie dwurdzeniowy procesor można kupić w cenie poniżej 70 dolarów. Takie niespodziewane obniżki cen wpływają niekorzystnie także na niewielkie firmy produkujące komputery - takie jest oficjalne wytłumaczenie deklaracji AMD o zakończeniu wojny cenowej. Firma ta nie planuje w najbliższym czasie zmiany cen, nawet po spodziewanej już 22 lipca obniżce cen układów firmy Intel.

 
Czwartek 19 lipca 2007

Chiny ograniczą granie w sieci?


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 19:15
(11)Komentarzy (11)
Chiński rząd postanowił zająć się czasem spędzanym przez graczy na rozgrywkach za pośrednictwem sieci Internet - planowany jest system kontrolujący ilość czasu spędzaną przed komputerem. Kontrola ma dotyczyć przede wszystkim osób nieletnich - po trzech godzinach ciągłej gry ma być wyświetlany komunikat zachęcający do odejścia od komputera. Jeśli gracz nie przerwie zabawy, po pięciu godzinach ciągłej rozgrywki ma być on "karany" w wirtualnym świecie. Projekt ten powstał z powodu przypadków śmierci wśród chińskich graczy, spowodowanych zbyt długim przesiadywaniem bez przerwy przed komputerem.

Notebook Voodoo Envy H:171


Autor: Adam | źródło: The Register | 14:56
(4)Komentarzy (4)
Firma Voodoo PC przedstawiła nowy komputer przenośny dla graczy, noszący nazwę Envy H:171. W podstawowej wersji bazuje on na procesorze Core 2 Extreme X6800 o prędkości 2,93 GHz, układzie graficznym GeForce Go 7950 z 512 MB pamięci oraz 17-calowym ekranie o rozdzielczości 1920 na 1200. Do dyspozycji są także 4 GB pamięci RAM, 160 GB dysk twardy o prędkości 7200 RPM (maksymalnie można zainstalować trzy dyski o łącznej pojemności 600 GB), nagrywarka płyt DVD oraz obsługa sieci WLAN 802.11 a/b/g/n. Tak wyposażony komputer kosztuje około 3600 Euro.

OCZ przedstawia DDR3 1800


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 14:53
Komentarzy (0)
Zaledwie wczoraj informowaliśmy o nowych modułach pamięci DDR3 1600, oferowanych przez firmę OCZ Technology - tymczasem dziś producent ten przedstawił kolejne moduły, pracujące tym razem w trybie DDR3 1800. Pamięci te noszą nazwę OCZ DDR3 PC3-14400 Platinum Edition i są dostępne w postaci 1 GB modułów oraz 2 GB zestawów DualChannel. Moduły te pracują w trybie DDR3 1800 przy ustawieniach CL 8-8-8-27 i napięciu zasilającym na poziomie 1,9V. Więcej informacji o tych modułach można znaleźć pod tym adresem.

Dyski sieciowe Netgear ReadyNAS


Autor: DYD | 11:00
(7)Komentarzy (7)
Firma Netgear poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowej sieciowej pamięci masowej NAS - Netgear ReadyNAS NV+ będącej jednym z flagowych produktów przejętej niedawno firmy Infrant Technologies. Produkt przeznaczony na rynek domowy i małych firm zapewnia przechowywanie i udostępnianie danych w sieci. Zamiast trzymać dane rozsiane na różnych urządzeniach typu komputery, notebooki, odtwarzacze mp3 czy płyty DVD, można wszytki dane umieścić na jednym urządzeniu i poprzez standardową lub bezprzewodową sieć. W nowej, cichej obudowie można umieścić 4 dyski SATA o łącznej pojemności do 4 TB danych (wykorzystując obecnie oferowane dyski) działające w trybie RAID 0,1,5 lub technologii X-RAID firmy Infrant. » czytaj dalej

SanDisk Ducati Edition


Autor: DYD | 10:52
(2)Komentarzy (2)
Firma SanDisk wprowadzeniła nowe produkty z serii Ducati Edition. Nowa seria obejmuje karty Extreme CF, Extreme SD Plus oraz nowy pendrive USB. Wszystkie produkty cechują się specjalnym wzornictwem oraz wysokimi parametrami przesyłu danych. Pendrive USB Flash SanDisk Extreme Ducati Edition 4GB ma błyszczącą, czerwoną obudowę z czarnym wykończeniem jak motocykle zespołu Ducati Corse. Logo Ducati Corse na górze stacji oraz tylne czerwone światło, które zapala się, kiedy stacja zostanie włożona do portu USB komputera. Szybkość odczytu i zapisu wynosi do 20 megabajtów na sekundę. » czytaj dalej

Monitor BenQ FP93GW


Autor: DYD | 10:05
Komentarzy (0)
BenQ zaprojektował nowy model monitora LCD, przeznaczonego dla szerokiego kręgu odbiorców biznesowych i indywidualnych. Cechą wyróżniającą monitora jest cienka ramka wokół matrycy, 19 calowy panoramiczny ekran LCD, kontrast 700:1 oraz jasność 300 cd/m2. Czas reakcji matrycy wynosi 5 ms. Opracowaną w laboratoriach firmy BenQ technologię Senseye+Photo, stworzono z myślą o wyeliminowaniu niepożądanych efektów i przekłamań wyświetlania kolorów obrazu na ekranie monitora LCD. Technologia Senseye+Photo korzysta ze standardu sRGB. Cena monitora: FP93GWa - 709 zł z VAT. Gwarancja 36 miesięcy w systemie door-to-door. » czytaj dalej

Kolejne wieści o 45 nm Intela


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 09:46
Komentarzy (0)
Z najnowszych doniesień wynika, że pierwszym procesorem firmy Intel dla komputerów biurkowych, produkowanym w technologii 45 nm, będzie czterordzeniowy układ należący do serii Core 2 Extreme. Ma on pracować z prędkością 3,33 GHz, korzystać z FSB o prędkości 1333 MHz i 12 MB pamięci cache L2 (po 6 MB współdzielonej pamięci na każde dwa rdzenie). Procesor ten ma kosztować 999 dolarów i trafić do sprzedaży w czwartym kwartale tego roku. Wkrótce po nim mają się pojawić kolejne dwa czterordzeniowe układy, nie należące już do serii Extreme. W pierwszej połowie 2008 dołączą do nich cztery procesory dwurdzeniowe.

Apple i wzrost cen pamięci flash?


Autor: Adam | źródło: Engadget | 09:39
Komentarzy (0)
Z najnowszego raportu przygotowanego przez firmę DRAMeXchange, zajmującą się badaniem rynku pamięci półprzewodnikowych, wynika, że około 25% światowej produkcji pamięci NAND flash trafia do produktów firmy Apple: iPhone oraz iPod. Zwiększenie produkcji do odpowiedniego poziomu może zająć producentom od dwóch do trzech kwartałów - zbyt małe dostawy przy rosnącym popycie mogą oznaczać wzrost cen tego typu pamięci w najbliższym czasie. Jak na razie są to tylko spekulacje, a na ile prawdziwe przekonamy się niebawem.

Nowy 750 GB dysk WD RE2


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 09:32
Komentarzy (0)
Firma Western Digital przedstawiła nowy dysk twardy pracujący z prędkością 7200 RPM, przeznaczony do zastosowań profesjonalnych i pracy ciągłej - nosi on nazwę WD RE2 (RAID Edition) 750 GB i oznaczenie WD7500AYYS. Zgodnie z nazwą oferuje on pojemność 750 GB, a ponadto posiada także 16 MB pamięci cache. Model ten wyposażony został w interfejs Serial-ATA II z obsługą NCQ, a średni czas bezawaryjnej pracy ma wynosić 1,2 miliona godzin (MTTF). Sugerowana cena tego dysku wynosi 265 dolarów, a więcej informacji o nim można znaleźć pod tym adresem.

Dobry kwartał dla Intela


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 09:17
Komentarzy (0)
Intel przedstawił właśnie swoje wyniki finansowe za drugi kwartał tego roku - przychody w tym kwartale osiągnęły kwotę 8,7 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 8% względem tego samego kwartału w roku ubiegłym, ale jednocześnie spadek o 2% względem poprzedniego kwartału. Dochód netto w tym okresie wyniósł 1,3 miliarda dolarów. co stanowi wzrost o 44% względem tego samego kwartału w 2006 roku, i ponownie spadek o 22% względem kwartału poprzedniego. Przewidywane przychody w trzecim kwartale tego roku mają wynosić pomiędzy 9 a 9,6 miliarda dolarów.

 
Środa 18 lipca 2007

Notebooki dla studentów - marki Toshiba i Lenovo


Autor: NimnuL | 11:30
(21)Komentarzy (21)
Komputery przenośne cieszą się niesłabnącą popularnością. Dotyczy to w szczególności tanich modeli. Takie notebooki coraz częściej są celem studentów i niewymagających użytkowników, a nawet stanowią okolicznościowy prezent. Nic w tym dziwnego, przecież podstawowe konfiguracje komputerów przenośnych znakomicie sprawdzają się w pracy biurowej i nauce. W niniejszym teście omówię zatem dwa modele nisko budżetowych komputerów. Pierwszy z nich to kosztująca około 3300zł Toshiba Satellite A100-467, natomiast drugim jest Lenovo 3000 C200, za który zapłacimy zaledwie 2100zł. Który z nich okaże się korzystniejszym zakupem? Przekonajmy się. » czytaj dalej

Komórka z grafiką z konsoli?


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 10:47
(4)Komentarzy (4)
Toshiba przedstawiła nowy układ typu LSI (Large-Scale Integration), przeznaczony dla telefonów komórkowy, oferujący według twórców niespotykaną jak dotąd w tego typu urządzeniach wydajność oraz wysoką jakość grafiki 3D. Zastosowany układ potrafi przetworzyć do 800 Mpix na sekundę i obsługuje programowalne jednostki cieniowania. Oprócz układu graficznego chipset o oznaczeniu TC35711XBG zawiera także procesor, układ audio, kontroler WVGA LCD, kontroler pamięci, porty wejścia i wyjścia oraz interfejs dla kart pamięci SD. Pierwsze, testowe egzemplarze tego układu mają być dostępne w październiku.

Tańsza nagrywarka Lite-On


Autor: Adam | źródło: THe Register | 10:30
Komentarzy (0)
Lite-On w czerwcu zeszłego roku przedstawił wewnętrzną nagrywarkę płyt Blu-ray, noszącą nazwę LH-2B1S. Model ten trafił do Europy w listopadzie zeszłego roku, i od tej pory jego sugerowana cena wynosiła 649 Euro. Producent ten poinformował właśnie, że cena ta wkrótce ma się obniżyć do poziomu 539 Euro - jest to związane ze zwiększającą się produkcją niebieskich laserów. Napęd ten zapisuje jednowarstwowe 25 GB i dwuwarstwowe 50 GB płyty, a prędkość zapisu dla płyt BD-R i BD-RE wynosi 2x. Ponadto nagrywarka ta umożliwia zapis płyt CD i DVD.

Nowe pamięci OCZ DDR3 1600


Autor: Adam | źródło: VRZone | 10:28
Komentarzy (0)
Firma OCZ Technology poszerzyła swoją ofertę pamięci DDR3 o moduły pracujące w trybie DDR3 1600 - dostępne są dwa 2 GB zestawy DualChannel o nazwach OCZ DDR3 PC3-12800 Platinum Enhanced Bandwidth oraz OCZ DDR3 PC3-12800 Platinum. Pierwsze z wymienionych przeznaczone są przede wszystkim dla płyt głównych firmy Asus z chipsetami Intel P35 oraz X38 - pracują one w trybie DDR3 1600 przy ustawieniach CL 7-6-6-20 i napięciu zasilającym 1,9V. Drugie z wymienionych są bardziej uniwersalne, ale pracują przy ustawieniach CL 7-7-7-20 i takim samym napięciu zasilającym. Więcej informacji o tych pamięciach można znaleźć pod tym adresem.

Karta Sparkle Calibre P850+


Autor: Adam | źródło: VRZone | 10:24
(1)Komentarzy (1)
Oferta firmy Sparkle została uzupełniona o nową kartę graficzną, noszącą nazwę Calibre P850+. Model ten bazuje na układzie GeForce 8500 GT i posiada 512 MB pamięci GDDR3, taktowanych zegarem 720 MHz DDR, korzystających ze 128-bitowe szyny. Układ graficzny pracuje z prędkością 650 MHz, a jednostki Shader taktowane są zegarem 1300 MHz. Producent wyposażył tę kartę także w dodatkowy moduł z wyświetlaczem, mogący na bieżąco pokazywać temperaturę GPU lub PCB do wyboru w stopniach Fahrenheita jak i Celsjusza. Karta wyposażona jest także w dwa wyjścia DVI oraz wyjście telewizyjne. Jej cena nie została jak na razie podana.

Nowa seria USRobotics


Autor: DYD | 10:07
Komentarzy (0)
Firma USRobotics wprowadziła do oferty najnowsze urządzenia bezprzewodowe w technologii Ndx. Technologia Ndx, zgodna jest wstecz ze standardami 802.11b, 802.11g, MAXg oraz Draft N 1.0. Według danych producenta, zapewnia 5-krotnie wiekszy zasięg w stosunku do technologii 802.11g oraz przepustowość do 270Mbps. Najnowsza seria urządzeń z serii Ndx obejmuje punkt dostępowy, router DSL do sieci m.in. do kablowych, router z modemem ADSL2+ oraz karty PCI oraz PCMCIA. Wszystkie urządzenia oczywiście obsługują standard zabezpieczeń WPA2 (802.11i) i 802.1x i wspierają VPN.

Kamkoder Sony dla YouTube


Autor: Adam | źródło: Engadget | 09:15
(4)Komentarzy (4)
We wrześniu koncern Sony ma wprowadzić do sprzedaży nowy kamkoder o nazwie NSC-GC1. Umożliwia on zapis materiału wideo na kartach pamięci Memory Stick DUO w rozdzielczości 320 na 240 przy 15 klatkach na sekundę lub 30 klatkach na sekundę w 640 na 480. Ponadto możliwe jest wykonywanie zdjęć z rozdzielczością 5 Mpix ze wsparcie ze strony wbudowanej lampy błyskowej, a do dyspozycji jest także 2,4-calowy ekran LCD. Jednakże głównym przeznaczeniem tego kamkodera ma być umieszczanie krótkich filmików w Internecie, na przykład w serwisie YouTube - Sony dołącza oprogramowanie upraszczające ten proces. Kamkoder ten ma trafić do sprzedaży we wrześniu, w sugerowanej cenie 200 dolarów.

UMPC na bazie Linuxa


Autor: Adam | źródło: The Register | 09:08
(4)Komentarzy (4)
W Wielkiej Brytanii dostępne jest już trzecie wydanie przenośnego komputera z kategorii UMPC, noszącego nazwę Pepper Pad 3. System ten bazuje na procesorze AMD Geode LX800 o prędkości 500 MHz i systemie operacyjnym Linux. Zastosowany ekran dotykowy ma przekątną 7 cali i oferuje rozdzielczość 800 na 480 punktów. Do dyspozycji jest także klawiatura QWERTY, 256 MB pamięci RAM, 20 GB dysk twardy, obsługa sieci WLAN 802.11 b/g oraz Bluetooth 2.0 i porty USB 2.0. Tak wyposażony Pepper Pad 3 waży 989g, a na zasilaniu akumulatorowym może pracować od dwóch do czterech godzin. W Wielkiej Brytanii system ten kosztuje w przeliczenie niespełna 600 EUro.

45 nm Xeony wycenione


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 09:02
(3)Komentarzy (3)
Znamy już ceny przyszłych procesorów Xeon firmy Intel, produkowanych w technologii 45 nm i bazujących na rdzeniu Penryn - informowaliśmy o nich wczoraj. Wśród czterordzeniowych układów najtańszy jest model E5405, pracujący z prędkością ponad 2 GHz (dokładne taktowanie nie jest na razie znane) - ma on kosztować 209 dolarów. Czterordzeniowe procesory o obniżonym poborze mocy kosztują od 320 do 519 dolarów, a dwurdzeniowe od 177 dolarów w przypadku modelu E5205 o prędkości 1,86 GHz do 851 dolarów za model E5260 o prędkości 3,33 GHz.

 
Wtorek 17 lipca 2007

Felieton: audyt legalności oprogramowania


Autor: Spieq | 11:38
(15)Komentarzy (15)
Świadomość polskich przedsiębiorców zdaje się wzrastać w dziedzinach pozornie nie przynoszących zysków, czego dowodem jest wiedza na temat usług audytów informatycznych. W większości przypadków nie ma już potrzeby mozolnego tłumaczenia niuansów wdrażanych operacji, jak też tłumaczenia samej zasadności przeprowadzenia zewnętrznej kontroli informatycznej. Dużą rolę w zmianie podejścia odegrała tu policja (szczególnie aktywny wydaje się być ośrodek dolnośląski), nagłaśniając wyjątkowo spektakularne akcje zakończone sukcesem i kasacją tysięcy nielegalnych kopii oprogramowania. Miałem okazję widzieć szczegóły takowej akcji policyjnej (niesamowita pomysłowość piratów ukrócona przez wyjątkową wnikliwość organów ścigania). Na tyle, na ile pozwalają tajemnice handlowe i tym podobne zmowy milczenia, postaram się przemycić temat bardziej od kuchni. » czytaj dalej

PSP w Japonii w 6 kolorach


Autor: Adam | źródło: I4U | 11:32
(3)Komentarzy (3)
Koncern Sony dla rodzimego rynku przygotował specjalną ofertę przenośnej konsoli do gier PlayStation Portable - w Japonii odświeżona wersja ma się pojawić 20 września. Będzie ona dostępna w sześciu kolorach (w Stanach Zjednoczonych i w Europie tylko w trzech): piano black (czarny), ceramic white (biały), ice silver (srebrny), rose pink (różowy), lavender purple (purpurowy) oraz light blue (niebieski). Konsola została wyceniona na niespełna 20 tysięcy Jenów, co stanowi równowartość około 160 dolarów. Ponadto za niecałe 60 dolarów można będzie dokupić tuner cyfrowej telewizji Wansegu.

Pentium E2140 nie zniknie z rynku?


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 11:30
(4)Komentarzy (4)
Najtańszy obecnie procesor dwurdzeniowy firmy Intel dla komputerów biurkowych - mowa o Pentium E2140 - miał wkrótce zniknąć z rynku. Już 26 sierpnia spodziewana jest premiera układu Pentium E2180 w cenie 84 dolarów, wymuszająca obniżkę ceny Pentium E2160 do 74 dolarów i, jak do tej pory zapowiadano, usunięcie modelu Pentium E2140 z oferty. Z najnowszych doniesień wynika jednak, że tak się nie stanie - Pentium E2140 ma konkurować z tanimi procesorami AMD Athlon 64 X2 3800+ oraz 3600+, a jego cena od 26 sierpnia ma wynosić 64 dolary. Informacje te pochodzą od producentów płyt głównych, i jak na razie nie zostały potwierdzone oficjalnie.

Karta Asus 3G dla notebooków


Autor: Adam | źródło: The Register | 11:24
Komentarzy (0)
Asus przedstawił nową kartę w formacie ExpressCard, przeznaczoną dla komputerów przenośnych - nosi ona nazwę T500. Pozwala ona na uzupełniona notebooka o obsługę sieci 3G i protokołu HSDPA o prędkości pobierania danych do 3,6 Mbps. Ponadto obsługiwane są sieci UMTS/WCDMA w paśmie 850 MHz, 1900 MHz oraz 2100 MHz, a przy braku zasięgu sieci 3G karta obsługuje także technologie EDGE i GPRS w pasmach 900 MHz, 1800 MHz i 1900 MHz. Możliwe jest także prowadzenie rozmów głosowych (wymagane jest dodatkowe oprogramowanie i oczywiście zestaw słuchawkowy) i wysyłanie SMS'ów. Producent jak na razie nie podał ceny tej karty ani terminu wprowadzenia jej do sprzedaży.

Płyta Gigabyte GA-G33M-DS2R


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 11:20
(3)Komentarzy (3)
Firma Gigabyte już jakiś czas temu wprowadziła do sprzedaży nową płytę główną, noszącą nazwę GA-G33M-DS2R - model ten zbudowany jest na bazie chipsetu G33 z mostkiem południowym ICH9R. Płyta ta przeznaczona jest dla procesorów Intela z FSB do 1333 MHz włącznie, a ponadto pozwala na podkręcenie FSB do ponad 450 MHz. Do dyspozycji są cztery gniazda dla pamięci DDR2 800, jeden slot PCI-Express x16, jeden PCI-E x4, dwa PCI, sześć portów Serial-ATA II, jeden ATA 133, kartę sieciową GigabitEthernet oraz układ HD Audio. Płyta ta dostępna jest już w sprzedaży w Polsce, a jej cena wynosi około 400 zł.

Wiedźmin dopiero 26 października


Autor: DYD | 11:07
(8)Komentarzy (8)
Firmy ATARI oraz CD Projekt RED poinformowały, że przesunięciu uległa data premiery "Wiedźmina", o 6 tygodni. Ostateczna data ustalona została na 26 października 2007. Przesunięcie daty premiery skomentował szef projektu, Jacek Brzeziński: "Ukończyliśmy właśnie kolejną wersję gry, oznaczoną jako "beta candidate nr 4". Osiągnięcie tego etapu prac pozwoliło nam na nowo oszacować czas potrzebny na testy i usuwanie niedociągnięć. Musimy założyć dłuższy od pierwotnie planowanego czas na finalne dopracowywanie gry. Jednak jest również dobra strona tej wiadomości. Otóż testy najnowszej wersji gry pozwoliły nam precyzyjnie określić czas rozgrywki - jest on dłuższy niż nasze wstępne szacunki. Otóż przejście tylko głównej linii fabularnej zajmuje 50 godzin. » czytaj dalej

Cyfrowy kompakt Samsunga


Autor: Adam | źródło: Engadget | 09:54
(5)Komentarzy (5)
Koreański koncern Samsung przedstawił nowy, kompaktowy aparat cyfrowy - nosi on nazwę S750 i ma być dostępny w dwóch kolorach: srebrnym lub czarnym. Jak na razie wiadomo tylko tyle, że korzysta z obiektywu z 3-krotnym zoomem optycznym i sensora o rozdzielczości 7 Mpix. Do dyspozycji jest także stabilizacja obrazu o nazwie ASR, zakres czułości aż do ISO 1000, 2,5-calowy ekran LCD oraz obsługa PictBridge i port USB 2.0. Aparat ten korzysta z dwóch baterii lub akumulatorków AA, a jego waga wynosi bez nich 136 g. Jak na razie dokładana data premiery ani cena tego aparatu nie zostały podane.

Xeony Intela w 45 nm


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 09:42
(7)Komentarzy (7)
Przecieki pochodzące ponoć od samego Inela przedstawiają pierwsze informacje o spodziewanych w czwartym kwartale tego roku układach Xeon produkowanych w technologii 45 nm. Trzon oferty stanowią układy czterordzeniowe, korzystające z 6 MB współdzielonej pamięci cache na każdy z dwóch rdzeni. Pracują one z prędkościami od 2,33 do 3,16 GHz, korzystają z FSB 1333 MHz, a ich pobór mocy TDP wynosi od 50W do 120W. Dwurdzeniowe układu to tylko trzy modele, o prędkościach od 1,86 GHz z FSB 1066 MHz do 3,33 GHz z FSB 1333 MHz. Pobór mocy wynosi tutaj od 40W do 65W. Wszystkie procesory zostały zebrane w dwóch tabelkach, opracowanych przez serwis DailyTech. » czytaj dalej

PS3 jednak w starej cenie?


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 09:35
Komentarzy (0)
Sporo zamieszania wprowadziła obniżka cen 60 GB wersji konsoli PlayStation 3 w Stanach Zjednoczonych z 599 do 499 dolarów - w Europie cena pozostała bez zmian, a zamiast obniżki nabywcy otrzymali dodatkowo dwie gry i drugi kontroler w starej cenie. Teraz okazuje się jednak, że obniżka cen 60 GB wersji to tylko wyprzedaż aż do wyczerpania zapasów - po 1 sierpnia tego roku w USA ma być już oferowana tylko 80 GB wersja, w dotychczasowej cenie 599 dolarów. Informacje takie przedstawił europejski oddział koncernu Sony - oznacza to także, że w Europie nie ma się co spodziewać obniżek, przynajmniej jak na razie.

 
Poniedziałek 16 lipca 2007

Monitor LG podłączony przez USB


Autor: Adam | źródło: Engadget | 17:48
(12)Komentarzy (12)
Firma LG przedstawiła nowy monitor LCD, noszący nazwę FlatronWide L206WU. Ten 20-calowy monitor wyróżnia się tym, że do komputera podłączany jest jedynie poprzez port USB 2.0 - nie ma on tradycyjnych wejść D-Sub ani DVI. Rozwiązanie to bazuje na układzie DL-160, opracowanym przez firmę DisplayLink - ponadto istnieje możliwość podłączenia trzech monitorów, jeden do drugiego, do jednego portu USB w komputerze. Przedstawiony monitor pracuje w rozdzielczości 1680 na 1050, kontrast ma wartość 3000:1, a kąty widzenia wynoszą po 170 stopni, zarówno w pionie, jak i poziomie. Dokładna cena tego monitora nie została sprecyzowana.

Pierwszy TabletPC firmy HP


Autor: Adam | źródło: Engadger | 17:32
(3)Komentarzy (3)
Już jakiś czas temu pojawiły się informacje o pierwszym komputerze typu TabletPC firmy HP - nosi on nazwę HP Compaq 2710P i bazuje na 12,1-calowym ekranie o rozdzielczości 1280 na 800 z podświetleniem LED, obsługującym cyfrowe piórko. Do tej pory nie była znana jego cena - obecnie wiadomo już, że podstawowa wersja tego systemu ma kosztować w Stanach Zjednoczonych 1649 dolarów. W tej cenie otrzymujemy procesor Core 2 Duo ULV U7500 o prędkości 1,06 GHz, 1 GB pamięci RAM, zintegrowany układ graficzny GMA X3100 oraz 60 GB dysk twardy o prędkości 4200 RPM. Jak na razie data premiery tego komputera nie została podana.

Odtwarzacz iRiver Clix 8GB Redline


Autor: Adam | źródło: I4U | 17:30
Komentarzy (0)
Firma iRiver przedstawiła nową wersję swojego przenośnego odtwarzacza Clix, noszącą nazwę Clix 8GB Redline. Zgodnie z nazwą została powiększona pojemność pamięci - z dotychczasowych 4 GB do 8 GB. Dla odróżnienia od poprzednika nowy model wyposażony został w czerwony pasek, obiegający całą obudowę - stąd też dopisek Redline w nazwie (czerwona linia). Odtwarzacz ten jak na razie dostępny jest w Korei, gdzie w przeliczeniu kosztuje około 280 dolarów. W zestawie otrzymujemy także dodatkowy, skórzany pokrowiec do jego przenoszenia.

Core 2 Extreme X7800 w notebooku


Autor: Adam | źródło: The Register | 17:27
Komentarzy (0)
Intel przedstawił, spodziewany już od dłuższego czasu, układ dla komputerów przenośnych należący do serii Extreme - nosi on nazwę Core 2 Extreme X7800. Ten dwurdzeniowy procesor produkowany jest w technologii 65 nm, pracuje z prędkością 2,6 GHz i korzysta z 4 MB współdzielonej pamięci cache L2. Ponadto posiada on odblokowany mnożnik - to dzięki przynależności do serii Extreme - i współpracuje z FSB o prędkości 800 MHz. Jak na razie jest to najwydajniejszy układ firmy Intel przeznaczony dla komputerów przenośnych - został on wyceniony na 851 dolarów i powinien wkrótce trafić do sklepów.

Plextor z Serial-ATA dostępny


Autor: DYD | 15:57
(2)Komentarzy (2)
W sprzedaży się nowe nagrywarki DVD Plextora z serii PX-800. Model oznaczony symbolem PX-810SA posiada interfejs Serial ATA. Oprócz najpopularniejszych formatów obsługuje również standard DVD-RAM. Model PX-810SA obsługuje zapis nośników z następującymi prędkościami: DVD+/-R - 18x; DVD+/-R DL - 10x; DVD+RW - 8x; DVD-RW - 6x; DVD-RAM - 12x; CD-RW - 32x; płyty DVD-ROM czytane są z prędkością 16x, natomiast CD-ROM z prędkością 40x. W pakiecie z nagrywarką nabywca otrzymuje m.in. oprogramowanie Plextor PlexTools Professional LE oraz Nero Express 8 Essentials SE. » czytaj dalej

6x nagrywarka Blu-ray


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 09:06
(5)Komentarzy (5)
Koreański koncern LG Electronics podczas tegorocznej wystawy IFA Consumer Electronics w Berlinie zamierza przedstawić nową nagrywarkę, noszącą nazwę GGW-H20N. Napęd ten jest następcą znanego już modelu GGW-H10N - nowe wydanie umożliwia zapis płyt BD-R z prędkością do 6x, jednocześnie pozwalając na odczyt nośników HD DVD. Płyty BD-R zapisywane są z prędkością 6x, BD-R DL 4x, BD-RE 2x, DVD+R i DVD-R 16x oraz 40x dla CD-R. Prędkości odczytu płyt HD DVD-ROM wynoszą 3x dla, a nagrywarka ta obsługuje także format DVD-RAM. Napęd LG GGW-H20N wyposażony został w interfejs Serial-ATA, a jego sprzedaż ma się rozpocząć w trzecim kwartale tego roku w cenie około 400 Euro.

Premiera nowych Core 2 Duo


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 09:04
(6)Komentarzy (6)
Intel wprowadza dziś do sprzedaży nowe procesory dla komputerów biurkowych z serii Core 2 Duo, korzystające z FSB o prędkości 1333 MHz - są to trzy dwurdzeniowe układy i jeden czterordzeniowy. Po dwa rdzenie zawierają procesory Core 2 Duo E6550 o prędkości 2,33 GHz, kosztujący 163 dolary, Core 2 Duo E6750 taktowany zegarem 2,66 GHz i wyceniony na 183 dolary oraz Core 2 Duo E6850, wyceniony na 266 dolarów i pracujący z prędkością 3,0 GHz. Jedyny czterordzeniowy układ z FSB 1333 MHz to Core 2 Extreme QX6850, pracujący z prędkością 3,0 GHz i kosztujący 999 dolarów. Procesory te powinny być już dostępne w sprzedaży.

Płyta Asus P35 Blitz Extreme


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 09:02
(2)Komentarzy (2)
Asus przedstawił nową płytę główną dla procesorów Intela w wersji LGA 775, należącą do serii ROG (Republic of Gamers) - nosi ona nazwę P35 Blitz Extreme i bazuje na chipsecie Intel P35. Płyta ta oferuje dwa sloty PCI-Express x16, obsługujące technologię CrossFire w konfiguracji x8+x8, zamiast dotychczasowego x16+x4. Do dyspozycji jest także rozbudowany, pasywny system chłodzenia, z możliwością chłodzenia chipsetu wodą. Wyposażenie płyty obejmuje także dwa sloty PCI-E x1, dwa PCI, cztery gniazda dla pamięci DDR3 (istnieją także wersje z czterema gniazdami DDR2, noszące nazwę Formula i Formula SE), sześć portów Serial-ATA II, dwa eSATA, dwie karty sieciowe oraz układ HD Audio w postaci osobnego modułu SupremeFX II.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL