Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 28 września 2007  
    

Diamentowy Radeon MSI


Autor: Zbyszek | 19:41
(3)Komentarzy (3)
Firma MSI wprowadza na rynek najszybszą odmianę karty graficznej z rodziny Radeon HD2600. Nowy produkt nosi oznaczenie RX2600XT Diamond 512 i jest obecnie najwyżej na świecie taktowaną seryjną kartą graficzną z chipem RV630. Układ pracuje z częstotliwością 850MHz, natomiast 512MB pamięci GDDR4 taktowane jest zegarem 2300MHz. Oprócz tego "diamentowa" odmiana karty Radeon HD2600XT wyróżnia się dwuslotowym system chłodzenia z rurkami heat-pipe. Jest to zmodyfikowany system chłodzenia stosowany wcześniej w kartach MSI Radeon X1950 Pro.

Microsoft wymienia uszkodzone dyski Halo 3


Autor: DYD | źródło: CDR-Info/4D | 19:14
(11)Komentarzy (11)
Microsoft, w związku z sygnałami o pojawieniu się porysowanych płyt z długo oczekiwaną grą Halo 3 dla Xbox 360, ogłosił, że oferuje wymianę uszkodzonych dysków. Okazuje się, że przyczyną niszczenia płyt może być opakowanie. Sygnały o zaistniałej sytuacji pojawiły się na blogach graczy wkrótce po premierze limitowanej edycji Halo 3. Microsoft przyznaje, że były przypadki zgłoszenia porysowania płyt przez opakowanie. Na oficjalnej stronie Xbox’a, firma ogłosiła specjalny program wymiany dysków na nowe, bez dodatkowych kosztów. » czytaj dalej

RivaTuner w wersji 2.05


Autor: Przemysław Rel | 15:52
Komentarzy (0)
Ukazała się dziś nowa wersja popularnego programu RivaTuner, służącego do podkręcania kart graficznych, monitorowania i diagnozowania pracy poszczegółnych podzespołów komputera. Poprawiono kilka drobnych błędów z interfejsem użytkownika, obsługę chipu AMD R600 i moduł podkręcania kart Nvidii. Zaktualizowano też bazę danych o nowe wersje sterowników ForceWare. Program w wersji 2.05 można pobrać tutaj.

Dwie wersje kart z RV670


Autor: Zbyszek | źródło: VR-Zone | 15:41
Komentarzy (0)
Karty z nowym układem graficznym ATI pojawią się na rynku w dwóch wersjach. Szybsza odmiana nosi nazwę kodową Gladiator, natomiast wolniejsza to Revival. Obie wersje będą różnić się budową PCB. "Revival" cechować ma się taktowaniem chipsetu z częstotliwością 750MHz, oraz TDP na poziomie 105W. Wyposażony zostanie w pamięci GDDR3, taktowane zegarem 1800MHz (efektywnie). Natomiast "Gladiator" otrzyma pamięci typu GDDR4 pracujące z efektywną częstotliwością 2,4GHz. Częstotliwość taktowania układu graficznego wyniesie 825 MHz, a TDP - 135W. Nowe karty otrzymają nazwy Radeon HD 2950, i kosztować mają od 229 do 299$ w zależoności od wersji i ilości pamięci video.

Athlony X2 "Brisbane" w nowej rewizji


Autor: Zbyszek | 15:25
(2)Komentarzy (2)
Kilka dni temu informowaliśmy o wprowadzeniu przez AMD procesora Athlon X2 5000+ w wersji Black Edition. Pierwszy test tego układu przeprowadził serwis 4gamer.net. Okazało się, że sercem procesora jest 65 nanometrowy rdzeń Brisbane w nowej rewizji. Układ nie jest rozpoznawany w 100% przez najnowszy CPU-Z w wersji 1.41. Program nie wyświetla informacji w okienku "revision", pokazuje jedynie cyferkę "2" w okienku stepping. » czytaj dalej

Nvidia G92, czyli GeForce 8800GT


Autor: Przemysław Rel | źródło: TCMagazine | 15:11
(5)Komentarzy (5)
Podczas kiedy firma AMD szykuje karty zbudowane na chipie RV670, Nvidia bynajmniej nie próżnuje. Na pierwszą połowę listopada zapowiedziano karty GeForce 8800GT zasilane układem G92. Zbudowany w technologii 65nm komunikować będzie się z pamięcią za pośrednictwem 256 bitowej szyny danych. Na rynku znajdą się modele wyposażone w 256MB pamięci oraz 512MB - ta pierwsza wyceniona została na 199 USD, druga na 249. Najprawdopodobniej G92 będzie obsługiwać standard DirectX 10.1.

Hynix wstrzymuje dostawy pamięci


Autor: Przemysław Rel | źródło: The Inquirer | 15:03
(3)Komentarzy (3)
Firma Hynix, posiadająca około 1/5 rynku DRAM, wstrzymuje produkcję kości pamięci – bedą one dostarczane tylko najbliższym partnerom. Zabieg ten ma na celu ustabilizowanie cen, które w ostatnim czasie osiągnęły rekordowo niski poziom. Przedstawiciel firmy Hynix powiedział, że na chwilę obecną nie jest w stanie stwierdzić, kiedy dostarczanie pamięci na rynek zostanie wznowione. Dalsze spadki cen są zatem już mniej prawdopodobne, a coraz realniejsze wydają się podwyżki. Miejmy nadzieję, że przynajmniej będą one następować stopniowo.

Ubuntu 7.10 w wersji beta


Autor: Przemysław Rel | 09:11
(2)Komentarzy (2)
Udostępniona została wersja beta nowej wersji systemu operacyjnego Ubuntu, zwana Gutsy Gibbon. Wśród najistotniejszych nowości znajdzie się środowisko GNOME 2.20, zintegrowana wyszukiwarka, szybkie przełączanie użytkowników, narzędzia konfiguracyjne dla kart graficznych (dzięki czemu ma zniknąć potrzeba korzystania z terminala), zapis na partycjach NTFS, automatyczna instalacja drukarek. Jeśli zostanie wykryty odpowiedni sprzęt, domyślnie włączony będzie Compiz Fusion, który oferuje różne efekty 3D dla pulpitu. Więcej na temat bety oraz linki do obrazów instalacyjnych znajdziecie tutaj.

Windows XP zostanie z nami dłużej


Autor: Przemysław Rel | źródło: ZDNet | 09:01
(5)Komentarzy (5)
Producenci komputerów PC początkowo mieli zaprzestać sprzedaży systemu Windows XP po 31. stycznia 2008 roku. Microsoft pod wpływem takich firm jak Dell i Fujitsu przedłużył jednak ten czas o kolejne 5 miesięcy, jednocześnie tłumacząc, że nie ma to żadnego związku ze słabą popularnością oprogramowania Windows Vista – jest wręcz przeciwnie. Kevin Kutz, dyrektor działu zajmującego się Windows powiedział, że wcześniej ludzie potrzebowali 18 miesięcy na rezygnację ze starego systemu operacyjnego, zatem obecna sytuacja z Vistą nie jest szczególna.

Steve Jobs zlecił zabójstwo!


Autor: Przemysław Rel | źródło: Apple Insider | 08:40
(5)Komentarzy (5)
Lee Riches, przebywający od 2004 w areszcie za kradzież tożsamości, spędza czas w celi na pozywaniu znanych osobistości. Tym razem jego celem stał się szef firmy Apple, Steve Jobs. Pan Riches oskarża go między innymi o wycelowanie rakiet zawierających głowice jądrowe w jego mózg oraz rower Lance'a Armstronga, sklonowanie owcy Dolly, za co miał zapłacić mu O.J. Simpson. Ponadto, Jobs miał zatrudnić Simpsona jako płatnego zabójcę. W oskarżeniu znalazło się też miejsce dla ostatniej obniżki ceny telefonu iPhone, Księżny Diany i... Kopciuszka. Nie wiadomo, czy pozew jest wynikiem choroby psychicznej czy po prostu formą spędzania wolnego czasu. Pozew został, oczywiście, odrzucony. » czytaj dalej

Radeon HD 2600 X2 na World Cyber Games


Autor: Przemysław Rel | 08:37
(2)Komentarzy (2)
Podczas finału World Cyber Games, międzynarodowych igrzysk gier komputerowych, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Seattle, firmy AMD i Sapphire zaprezentują dwuprocesorową kartę graficzną Radeon HD 2600 X2 DUAL. Oparta jest ona o dwa układy RV630, które zasilają standardowe karty HD 2600 XT. Sam pomysł stworzenia takiego produktu nie jest nowy – był już stosowany wcześniej, także przez konkurencyjną firmę Nvidia, jednak zaprezentowana na WCG platforma ma korzystać z dwóch takich kart, połączonych w tryb Dual Crossfire. Prezentacja ta określana jest przez AMD jako “ekscytująca technologia platformy nowej generacji”.

Radeon HD 2900 GT już w październiku


Autor: Przemysław Rel | źródło: VR-Zone | 00:05
(1)Komentarzy (1)
Firma AMD planuje wypuścić na rynek kartę Radeon HD 2900 GT ósmego października w cenie ok. 199 USD. Karta będzie miała zmniejszoną do 240 ilość procesorów strumieniowych (320 w wersjach Pro i XT) oraz 256-bitową szynę danych. Ponadto, wyposażona będzie w jedynie 256MB pamięci GDDR3. Taktowanie karty będzie niezmienione w stosunku do wersji Pro i wynosić będzie 600MHz dla rdzenia i 1600MHz dla pamięci. Modele 2900 GT i Pro zbudowane są na bazie układu R600 i firma AMD pozbywa się w ten sposób tych części, które nie spełniły wymagań dotyczących osiąganych zegarów dla wersji XT lub były w inny sposób uszkodzone. » czytaj dalej

Nowy WinRAR 3.71 PL


Autor: DYD | 00:02
(11)Komentarzy (11)
Na stronie www.win-rar.com, pojawiło się nowe wydanie jednego z najbardziej znanych i często używanych programów do archiwizacji plików. Najnowszy WinRAR w wersji 3.71 posiada kilka zmian w stosunku do wersji 3.70 - w dalszej części newsa podajemy w wersji oryginalnej listę zmian jakie zaszły w najnowszej edycji. WinRAR w wersji dla Windows 95/98/NT/2000/Me/XP/Vista można pobrać stąd (1.2 MB). Wersja dla pozostałych systemów (Linux, MacOS, DOS, OS/2, FreeBSD) dostępna jest tutaj» czytaj dalej

 
Czwartek 27 września 2007

Asus 8600GT na sterydach


Autor: DYD | 18:18
(1)Komentarzy (1)
Asus wypuścił kolejną kartę w wersji Top a więc model o zwiększonych częstotliwościach niż referencyjne. Karta o oznaczeniu Asus EN8600GT TOP/HTDP/256M posiada zegar rdzenia 600MHz, zegar jednostek shader 1458MHz oraz zegar pamięci 1008MHz (504MHz DDR3, choć w tym przypadku jest to błąd w specyfikacji, gdyż to trochę mało w porównaniu do innych modeli kart z 8600GT). Dodatkowo można podkręcić kartę dzięki aplikacji SmartDoctor. Karta, podobnie jak inne modele z tej serii Asusa, wyposażona została w specjalnie zaprojektowane wentylatory, które efektywnie rozpraszają nagromadzone ciepło.

Czarno-biały ICom PrestigeBook 6320


Autor: DYD | 17:57
(1)Komentarzy (1)
Firma ICom poszerzyła portfolio rodziny PrestigeBook o model 6320 z czarno-białą obudową wykonana z materiału odpornego na zabrudzenia i ścieranie. Zewnętrzna część 14" wyświetlacza jest biała, natomiast wewnętrzna w obwódka ekranu w kolorze czarnym. W obudowie znajduje się kamera o rozdzielczości 2 Megapixeli, Touchpad, przyciski włączania/wyłączania usytuowane miedzy ekranem a klawiaturą oraz czytnik linii papilarnych. Komputer został opracowany na bazie platformy mobilnej Centrino Duo (Santa Rosa) z procesorem Intel Core2 Duo lub w konfiguracji ekonomicznej z procesorem Celeron M. » czytaj dalej

Hitachi rozwiązało problem z dyskami SSD?


Autor: Przemysław Rel | 17:56
(6)Komentarzy (6)
Wadą dysków SSD zbudowanych na bazie pamięci NAND flash jest ograniczona liczba operacji zapisu, która jest znacznie niższa niż w przypadku standardowych dysków twardych. Firma Hitachi częściowo rozwiązała ten problem poprzez zastosowanie dodatkowej pamięci DRAM, na której zapisywane są często modyfikowane pliki. Przerzucane są one na SSD podczas wyłączania komputera. Z pewnością wydłuży to nieco życie tego typu “napędów”, jednak pozostaje problem utraty danych w przypadku nagłego odcięcia zasilania, jak np. przy awarii prądu.

Ceny mobilnych Penrynów


Autor: Przemysław Rel | źródło: TCMagazine | 13:31
(1)Komentarzy (1)
Na początku 2008 roku zobaczymy nie tylko nowe CPU na rdzeniu Penryn dla desktopów, ale także w wersji mobilnej. Podobnie jak w przypadku tych pierwszych, ceny przy 1000 sztuk mieszczą się w przedziale od 209 do 851 dolarów. Najsłabszą propozycją jest układ T8100 o prędkości 2,1GHz i 3MB cache, natomiast najdroższą i najsilniejszą jednostką - X9000 o zegarze 2,8GHz i 6MB pamięci podręcznej. Wszystkie nowe procesory pracować będą z magistralą 800MHz i na rynku ukażą się w styczniu 2008 roku. » czytaj dalej

Różowy iPod Shuffle


Autor: Przemysław Rel | źródło: Engadget | 13:07
Komentarzy (0)
Do sprzedaży trafiła specjalna edycja popularnego iPod'a o kolorze różowym. Kosztuje tyle samo, co zwykła wersja, a jako dodatek kupujący dostaje kupon do sklepu iTunes o wartości 15 dolarów. Część dochodów ze sprzedaży trafi do fundacji zajmującej się badaniami przeciwko rakowi piersi, która oczekuje zebrania w ten sposób do 25 000 dolarów. Urządzenie dostępne jest w amerykańskiej sieci sklepów Target.

Corsair i DDR3 2000MHz


Autor: Przemysław Rel | 13:03
Komentarzy (0)
W wywiadzie udzielonym serwisowi Legit Reviews, współzałożyciel znanej z produkcji pamięci firmy Corsair, John Beekley, zdradził plany na najbliższe kilka miesięcy. Mimo, iż płyty główne korzystające z intelowskiego chipsetu P35 obsługują pamięci DDR3 o szybkości 1333MHz, a nadchodzący układ dla entuzjastów X48 "tylko" 1600MHz, Corsair obecnie testuje kości pamięci pracujące przy 1800MHz i timingach 7-7-7-20, a na styczeń spodziewają się osiągnąć taktowanie aż 2000MHz. Ceny pamięci DDR3 zbliżą się do obecnego poziomu cen DDR2 najwcześniej w 2009 roku. » czytaj dalej

Ultimate Extras - co się z nimi dzieje?


Autor: Przemysław Rel | 09:36
(18)Komentarzy (18)
Użytkownicy, którzy zakupili najdroższą wersję systemu Windows Vista zwaną Ultimate, są wściekli na Microsoft. Jedną z funkcji usprawiedliwiających wyższą cenę miały być dodatki Ultimate Extras – do tej pory ukazała się tylko gra w pokera, narzędzia ułatwiające korzystanie z szyfrowania oraz DreamScene, program, dzięki któremu jako tapetę możemy ustawić wideo. DreamScene znajdował się przez bardzo długi czas w wersji beta i został niemal zapomniany przez Microsoft – dopiero kiedy kilka dni temu o niezadowoleniu użytkowników napisało kilka serwisów internetowych, Microsoft wydał finalną wersję dodatku. Dociekliwi dostrzegli ciekawostkę – numer kompilacji wersji beta z 28. lutego to 16455, zaś finalnej, wydanej wczoraj – 16504. » czytaj dalej

Bliżej białej diody


Autor: Przemysław Rel | źródło: NeoWin | 09:23
(4)Komentarzy (4)
Święcąca na biało dioda LED stanowi wyzwanie dla naukowców od dłuższego czasu. Było by to rozwiązanie dużo bardziej energooszczędne i trwalsze od tradycjnych żarówek. Indyjscy naukowcy D. D. Sarma i Angshuman Nag, są bliżsi stworzenia diody, która produkuje białe światło dzięki zastosowaniu fosforu z półprzewodnikowych nanokryształów siarczku kadmu zmieszanego z manganem. Cokolwiek by to nie znaczyło, generuje stabilne i nieprzebarwione światło, co jest bolączką diód obecnej generacji. Celem naukowców jest doprowadzenie białych LED-ów do takiego stanu, aby mogły w niedalekiej przyszłości zastąpić zachłanne na prąd żarówki.

Penryn wyceniony


Autor: Przemysław Rel | 09:19
(3)Komentarzy (3)
Znamy już ceny nowych procesorów firmy Intel produkowanych na bazie 45-nanometrowego rdzenia Penryn. Najtańsza, dwurdzeniowa jednostka, E8200, kosztować ma 163 USD. Najdroższy będzie czterordzeniowy QX9650, pracujący przy 3GHz i wyposażony w 12MB cache L2 – jego cena wyniesie 999 dolarów. Dużo tańszy będzie Q9300, posiadający o połowę mniejszą ilość pamięci cache, za którego Intel woła 266 dolarów. Tyle samo kosztuje też najmocniejsza jednostka dwurdzeniowa – E8500 pracująca z zegarem 3,16GHz. » czytaj dalej

 
Środa 26 września 2007

Dobre bo polskie? Recenzja pilota do komputera firmy Elmak


Autor: NimnuL | 17:30
(12)Komentarzy (12)
Komputery osobiste goszczące w większości naszych domów łączą w sobie wiele urządzeń RTV. Dobrze wyposażony blaszak spełnia rolę m.in. odbiornika TV, odtwarzacza DVD, systemu grającego, magnetowidu, radia, a nawet tunera satelitarnego. Urządzeniami RTV od lat wygodnie steruje się pilotem. Dlaczego zatem nie rozsiąść się wygodnie na fotelu i nie sterować komputerem przy pomocy pilota? Otóż to, dlaczego nie? Nasza rodzima firma Elmak ma w swojej ofercie spory wachlarz pilotów zdalnego sterowania. W niniejszej recenzji zajmę się modelem Maxter pozwalającym zapanować nad komputerem z poziomu wygodnego tapczanu. Zapraszam do krótkiego opisu. » czytaj dalej

Nowe chłodzenie Cooler Master


Autor: Przemysław Rel | 17:11
(4)Komentarzy (4)
Firma Cooler Master wprowadza na rynek nowe chłodzenie o nazwie Hiper 212 przeznaczone dla procesorów firm Intel i AMD. Nowość korzysta z dwóch radiatorów, chłodzonych dodatkowo 12 centymetrowym wentylatorem (o prędkości do 2000 obrotów na minutę) i połączonych z miedzianą podstawą za pomocą czterech rurek cieplnych. Cena nowego produktu wynosić będzie około 130zł. Więcej szczegółów dowiecie się z recenzji w serwisie Guru3D» czytaj dalej

Plyty Maximus Extreme / Formula


Autor: DYD | 17:10
Komentarzy (0)
Asus przedstawił serię płyt ROG Maximus Extreme / Formula. Zbudowana w oparciu o najnowszy chipset Intel X38 Express, nowa seria płyt głównych została wyposażona w technologie zwiększające wydajność podsystemu graficznego oraz systemu chłodzenia. Szereg funkcji chroniących podzespoły sprawia, że produkt kierowany jest dla graczy oraz entuzjastów podkręcania. Dzięki nowej wersji systemu chłodzenia heat-pipe na płytach z serii ROG, system Fusion Block wykorzystuje tradycyjny radiator z miedzianymi listkami umożliwiający dodatkowo podłączenie chłodzenia wodnego. Tak zintegrowane rozwiązanie pozwala jednocześnie chłodzić mostek północny, południowy, dedykowany chip Crosslinx oraz układy VRM. » czytaj dalej

Zdjęcia karty MSI RV670 XTX


Autor: Przemysław Rel | źródło: Tech Connect | 17:01
(5)Komentarzy (5)
Ukazały się zdjęcia jednej z pierwszych kart bazujących na nowym układzie AMD RV670 wykonanym w procesie technologicznym 55nm. Karta jest marki MSI, posiada 256MB pamięci i szynę danych o szerokości 256 bitów, jest zgodna ze standardem DirectX 10.1 oraz PCI Express 2.0. Karta wciąż potrzebuje dodatkowego zasilania, jednak obecne jest tylko jedno wejście (R600 zasilający Radeona 2900XT/PRO posiada dwa), co powinno pozytywnie nastrajać do poboru mocy. Karty z układem RV670 mają oficjalnie trafić na rynek w pierwszym kwartale 2008 roku, choć mówi się, że może to nastąpić już w listopadzie. » czytaj dalej

Creative MuVo T100


Autor: DYD | 16:40
(1)Komentarzy (1)
Creative zapowiedział wprowadzenie na rynek odtwarzacza MuVo T100. Jest on nieco szerszy od typowego pendrive, waży niespełna 20 gram, pozwala odtwarzać muzykę z podbiciem basów (Bass BOOT) z wybranych folderów lub losowo. Został wyposażony w dyktafon, a wbudowany akumulator wystarczy na 10 godzin słuchania muzyki i jest ładowany w 1 godzinę podczas podłączenia odtwarzacza do portu USB. Użytkownicy mogą wybrać jeden z dwóch modeli MuVo T100 – z pamięcią 2 GB w kolorze białym, czarnym lub różowym, albo 4GB w kolorze czarnym. » czytaj dalej

Z kasety na CD - Tape2PC


Autor: DYD | źródło: 4D / Gizmag | 16:35
(1)Komentarzy (1)
Firma ION Audio przedstawiła rozwiązanie dla właścicieli pokaźnych kolekcji kaset magnetofonowych. TAPE2PC USB Cassette Archiver pozwoli im na przeniesienie nagrań do postaci cyfrowej. Urządzenie konwertuje muzykę do plików w formatach MP3, WAV lub WMA, które można następnie przenieść do komputera lub skopiować bezpośrednio na płytę CD. TAPE2PC umożliwia łatwe digitalizowanie nagrań, nie wymaga specjalnych sterowników, wystarczy tylko je tylko podłączyć do portu USB komputera. Urządzenie działa pod systemami Windows (98SE, 2000, ME, XP, Vista) i MacOS od wersji 9. TAPE2PC kosztuje 170$. » czytaj dalej

Tęcza we własnym pokoju


Autor: DYD | źródło: Coolest Gadgets/4D | 08:11
(17)Komentarzy (17)
W sklepie Discovery Channel można kupić urządzenie służące do wyświetlania na ścianie lub suficie tęczowego łuku, który do złudzenia przypomina to kolorowe zjawisko optyczno-meteorologiczne. Barwny łuk uzyskuje się dzięki pryzmatowi, który rozszczepia światło emitowane przez diody LED. Produkt posiada wbudowany czujnik ruchu, dzięki czemu można go aktywować przesuwając dłonią w jego pobliżu. W ten sam sposób urządzenie można wyłączyć. Możliwe jest także ustawienie wyłączania automatycznego. Produkt jest zasilany czterema bateriami typu AAA. Za przyjemność oglądania tęczy we własnym pokoju trzeba zapłacić 30$.

 
Wtorek 25 września 2007

Nowe chipsety nForce dla Intela i AMD


Autor: Przemysław Rel | 19:22
(4)Komentarzy (4)
Firma Nvidia oficjalnie ogłosiła dziś nowe chipsety przeznaczone dla procesorów Intel. Nazywać się będą nForce 610i oraz 630i. Będą to tanie rozwiązania wyposażone w zintegrowany układ graficzny GeForce 7050, 7100 lub 7150. Wszystkie obsługują DirectX 9 i poza modelem 7050, posiadają obsługę HDMI i HDCP. Płyty główne wyposażone w nowe układy będą posiadać cztery porty SATA 3.0 Gbps, dwa ATA, jedno gigabitowe złącze sieciowe i 10 portów USB 2.0. Tańsza wersja, nForce 610i, będzie w stanie obsłużyć do ośmiu portów USB, procesory pracujące przy szynie FSB o prędkości do 1066 MHz i pamięci DDR2 667MHz. Ceny płyt głównych dla użytkownika końcowego, w zależności od modelu i producenta, będą wahać się pomiędzy 200 a 330 złotych, mają konkurować z G33 Intela. » czytaj dalej

Radeon HD 2900Pro z 1024MB pamięci


Autor: Zbyszek | 11:52
(4)Komentarzy (4)
Nowa karta graficzna z segmentu Performance dostępna jest już w masowej sprzedaży. Sapphire oprócz standardowej wersji wyposażonej w 512MB pamięci, oferuję kartę Radeon HD 2900Pro z pamięcią video o dwukrotnie większej pojemności. W odróżnieniu od wersji 512MB, Sapphire Radeon HD 2900Pro 1024MB korzysta z dobrodziejstw pamięci GDDR4, zamiast GDDR3. Dzięki temu produkt ma być znacznie bardziej atrakcyjny dla klientów. Niestety w osiagnięciu tego celu może skutecznie przeszkodzić cena karty, która obecnie jest około 20% większa od standardowej wersji z 512MB pamięci.

RV670: kolejne informacje


Autor: Zbyszek | 11:32
Komentarzy (0)
Najnowsze doniesienia wskazują, że układ RV670 pojawi się na rynku kilka tygodni wcześniej niż planowano. Produkcja 55 nanometrowych chipów przebiega wyjątkowo dobrze - obecna wersja testowa A11 jest już w pełni wolna od błędów. Finalna wersja A12 ma być gotowa niebawem. Wszystko wskazuje na to, że karty z chipem RV670 znajdą się w dużych ilościach na sklepowych półkach już na gwiazdkę. Wcześniejsze informacje mówiły o premierze kart pod koniec tego roku i ich dostępności w masowej sprzedaży na początku przyszłego roku.

Club 3D HD2900 PRO 512MB


Autor: DYD | 10:49
(4)Komentarzy (4)
Club 3D ogłasza dziś wprowadzenie karty Club 3D HD2900 PRO 512MB GDDR3 - Limited Edition ze wsparciem DirectX 10, wyposażony w 320 jednostek Unified Stream Processor oraz 512-bitowy interfejs pamięci wraz z 512MB GDDR3. Częstotliwość rdzenia wynosi 600MHz, zaś pamięci pracują z częstotliwością 1600MHz (dla porównania układ 2900XT posiada 740/1650 MHz). Oprócz tego karta posiada układ Universal Video Decoder, sprzętowe dekodowanie H.264/VC-1 oraz Blu-ray i HD DVD, wsparcie dla HDMI z przestrzennym dźwiękiem 5.1, 2x Dual Link DVI oraz obsługę CrossFire. Chłodzenie zbudowano w oparciu o rurki termoprzewodzące heat-pipe. Karta ma być dostępna od jutra w sprzedaży.

3 nowe panoramiczne Eizo


Autor: DYD | źródło: Alstor | 09:19
(6)Komentarzy (6)
Eizo poszerza ofertę monitorów panoramicznych o kolejne 3 modele: FlexScan S2001W z przekątną 20,1", FlexScan S2201W z przekątną 22" oraz FlexScan S2401W z przekątną 24". Wszystkie modele zostały zaprojektowane z myślą o środowiskach biznesowych. W modelach S2201W i S2001W zastosowano matryce TN o proporcjach 16:10 z naturalną rozdzielczością 1680 x 1050. Monitory mają jasność na poziomie 300 cd/m2, kontrast 1000:1 i kąty widzenia 178° w pionie i w poziomie. Flexscan S2401W również posiada matrycę TN i charakteryzuje się tymi samymi parametrami poza naturalną rozdzielczością wynoszącą 1920 x 1200 oraz wyższym poziomem jasności - 360 cd/m2. » czytaj dalej

AMD Athlon X2 5000+ Black Edition?


Autor: Przemysław Rel | 09:14
(7)Komentarzy (7)
Pojawiła się dziś plotka o planowanym wprowadzeniu przez AMD dwurdzeniowego procesora Athlon X2 5000+ w wersji “Black Edition”, podobnie jak model 6400+, który ukazał się kilka tygodni temu. Nowy procesor wyprodukowany miał by być w procesie technologicznym 90nm, posiadać taktowanie 2,6GHz oraz 1MB pamięci cache – jedyną różnicą w porównaniu z od dawna dostępnym procesorem X2 5000+ ma być odblokowany mnożnik. Nie wiadomo, czy jest to tylko plotka, miejmy też nadzieję, że nie jest to bestia, którą AMD ma uwolnić dzisiaj.

Vista Service Pack 1 już u testerów


Autor: Przemysław Rel | źródło: DailyTech | 09:05
(9)Komentarzy (9)
Pierwszy Service Pack dla Windows Vista w wersji beta został rozesłany do ok. 12 tysięcy wybranych testerów. Pełna instalacja wielojęzykowa ma rozmiar 1,308MB dla wersji 32 bit oraz 1,778MB – 64 bit. Według pierwszych relacji, zbiór łatek poprawia ogólną wydajność systemu, przyspiesza kopiowanie plików, także przez lokalną sieć. Skrócony jest czas budzenia się systemu ze stanu hibernacji i wstrzymania, niektórzy dostrzegają też mniejsze użycie baterii w laptopach. Pozostałe zmiany to dodana możliwość wyboru woluminu do defragmentacji i brak opcji “Szukaj” w menu start. Wersja finalna SP1 planowana jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.

BenQ 8 Mpix z funkcją shake-free


Autor: DYD | 09:01
Komentarzy (0)
W połowie października BenQ wprowadza na polski rynek kolejny model aparatu z rodziny "Classic" - C840. Wyposażono go w matrycę CCD o rozdzielczości 8,0 megapikseli, trzykrotne powiększenie optyczne i czterokrotne cyfrowe oraz duży wyświetlacz TFT LPTS o przekątnej 2,5 cala i rozdzielczości 150000 pikseli. C840 jest wyposażony w tryby P/Av/Tv/M, tryb ustawienia wielkości ramki zdjęcia lub filmu 3:2 lub 16:9, funkcję anti-shake oraz wsparcie dla fotografowania przy bardzo słabym świetle z czułością do 1000 w skali ISO. Ogniskowa obiektywu Pentax SMC to 37,5 do 112,5 mm (dla filmu 35 mm), przysłona 2,8 / 5,2. Wbudowana funkcja makro pozwala zrobić zdjęcie w odległości do 15 cm, w trybie normalnym od 50 cm do nieskończoności. » czytaj dalej

 
Poniedziałek 24 września 2007

Driver Sweeper 1.0 usunie sterowniki


Autor: Przemysław Rel | 17:57
Komentarzy (0)
Ukazała się wersja 1.0 programu Driver Sweeper, który służy do usuwania pozostałości po odinstalowanych sterownikach, co jest szczególnie przydatne przy zmianie np. karty graficznej na model innego producenta lub przy rozwiązywaniu problemów. Obsługa jest prosta: należy skorzystać z deinstalatora dostarczanego wraz ze sterownikami, po czym uruchomić program Driver Sweeper (najlepiej w trybie awaryjnym), który zajmie się wszystkimi “niedobitkami”. Program jest następcą znanego Driver Cleaner'a, który od jakiegoś czas rozwijany jest w wersji płatnej.

Permanentna inwigilacja !?


Autor: Przemysław Rel | źródło: The Register | 17:25
(5)Komentarzy (5)
W ubiegłym roku pojawiła się informacja o nowej technologii dostarczania reklam przez Google. Technologii, która godzi w podstawowe prawo do prywatności. Mianowicie, Google miałoby wykorzystywać podłączone do komputerów mikrofony, aby nasłuchiwać tego, co mówią ludzie znajdujący się w pobliżu komputera, a nawet wychwytywać dźwięki tła, jak np. włączony telewizor. Po rozpoznaniu szczególnych dźwięków, natychmiast na ekranie pokazywać miałaby się odpowiednia reklama. Wiadomość o tym pochodzi z września ubiegłego roku i więcej można przeczytać tutaj» czytaj dalej

Armani i Samsung


Autor: Przemysław Rel | źródło: i4U | 16:03
(8)Komentarzy (8)
Firma Samsung nawiązała współpracę z Giorgio Armanim, znanym projektantem mody, czego efektem jest sygnowany “modnym” nazwiskiem telefon komórkowy, wyposażony w ekran dotykowy o rozmiarze 2,6". Wymiary samego urządzenia to 87.5 x 54.5 x 10.5 mm – czyli będzie “szczuplejsze” niż Apple iPhone. Telefon będzie dostępny na rynku w listopadzie w cenie ok. 650 Euro. W styczniu przyszłego pojawić ma się telewizor LCD sygnowany nazwiskiem projektanta.

Nowe mobo Asusa


Autor: DYD | 15:35
(4)Komentarzy (4)
Asus przedstawił nowy model płyty o nazwie P5E3 DELUXE/WiFi-AP@n. Płyta została zbudowana w oparciu o chipset Intel X38, obsługujący pamięci DDR3 1800MHz w trybie dual-channel oraz 2 sloty PCI Express 2.0 w trybie x16. Płyta po raz pierwszy została wyposażona w układ zarządzający energią EPU (Energy Processor Unit), który na bieżąco monitoruje zasilanie procesora głównego, dostosowując je do aktualnych wymagań, zwiększając efektywność układów VRM niezależnie od małego lub dużego obciążenia. Płyta jest zgodna z najnowszym standardem sieci bezprzewodowych 802.11n oraz obsługuje technologię ASUS Express Gate - uruchamianie opcjonalnego systemu operacyjnego Linux.

Trylogia według WD


Autor: DYD | 15:25
Komentarzy (0)
WD zaprezentowało swoje nowe, mniejsze od dotychczasowych wersji dyski zewnętrzne z serii My Book. Są to: My Book Home Edition, My Book Office Edition i My Book Essential Edition. Home Edition wyposażono w funkcję automatycznego backupu i synchronizacji w tle, zapisane nań dane są szyfrowane przed niepowołanym dostępem, potrójny interfejs wysokiej wydajności (USB 2.0, FireWire 400, eSATA) zapewnia kompatybilność dla platform PC i Mac. Dodatkowo są zainstalowane fabrycznie oprogramowanie Google Toolbar, Google Desktop i Picasa. Office Editio oprócz synchronizacji archiwizowania i szyfrowania przystosowana jest do tego by przy pomocy aplikacji Mionet służyć jako serwer plików. » czytaj dalej

Nowa wersja Google Mail?


Autor: Przemysław Rel | źródło: ZDNet | 14:02
(1)Komentarzy (1)
Usługa Google Mail, która dostępna jest w praktycznie niezmienionej formie od 1 kwietnia 2004, zostanie wkrótce odświeżona. Jeden z użytkowników, który współpracuje przy tłumaczeniach Google z angielskiego na inne języki, natrafił na taki fragment tekstu: “Link, który mogą kliknąć użytkownicy należący do grupy zaufanych testerów, aby przejść do nowego interfejsu”. Nie ma, niestety, jeszcze żadnych przecieków od “zaufanych testerów”, ani informacji którzy użytkownicy do nich należą.

Knights of the Sea DirectX 10 Benchmark


Autor: DYD | 11:05
(25)Komentarzy (25)
Grupa z Rosji o nazwie Akella zaprezentowała techniczne demo-benchmark z symulacji łodzi PT Boats: Knights of the Sea. Finalna wersja gry będzie wspierać zarówno DX9 jak i DX10, lecz to demo prezentuje możliwości gry pod systemem Vista i DX10. Benchmark zawiera wszelkie efekty graficzne jakie znajdą się w grze (m.in. zaawansowany rendering oceanu, odbicia świetlne i słoneczne, przezroczystości, HDR). Plik z tym demem można pobrać stąd (256 MB). Wymagana jest karta z DX10, zalecane ATI Radeon HD 2900/2600 lub GeForce 8800/8600.

Procesor Toshiby SpursEngine


Autor: DYD | 09:58
(4)Komentarzy (4)
Toshiba zaprojektowała nowy, wydajny procesor "SpursEngine", który wykorzystuje cztery wektorowe układy SPE (Synergistic Processing Element) występujące w chipie Cell Broadband Engine, stosowanym m.in. w konsoli PS3. SpursEngine został zaprojektowany w celu wykorzystania w pełni możliwości technologii Cell Broadband Engine w rozwiązaniach konsumenckich aby umożliwić przetwarzanie obrazów video w najwyższej jakości. Prototyp nowego procesora zostanie przedstawiony na targach CEATEC JAPAN 2007 2 października 2007 roku. Tam po raz pierwszy zostaną zaprezentowane możliwości nowego procesora w zakresie przetwarzania i zmiany obrazu trójwymiarowego m.in. transformacje uczesania i makijażu w czasie rzeczywistym, które są momentalnie rozpoznawane, przetwarzane i odtwarzane na ekranie. » czytaj dalej

Demo Crysis za miesiąc


Autor: Przemysław Rel | 08:40
(9)Komentarzy (9)
Na kilka dni przed wydaniem dema gry Crysis, studio Crytek poinformowało graczy o zmianie daty – demo ukaże się dopiero 26-ego października. Twórcy przepraszają i tłumaczą, że nie chcieli wydawać produktu w takim stanie. Na otarcie łez, w demku znajdzie się edytor Sandbox 2, dzięki któremu już w demku każdy będzie mógł spróbować stworzyć własny poziom do gry. Premiera pełnej wersji zaplanowana jest na 16. listopada.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL